Через перебої в електропостачанні у багатьох регіонах України робота може бути досить ускладненою. Команда BUKI School підготувала для вас деякі поради, що допоможуть вам підтримувати продуктивність на достатньому рівні.
- Слідкуйте за графіком відключень у вашому місті на офіційному сайті ДТЕК або використовуйте бот @Yasnoonlinebot. Завчасно заряджайте усі девайси та плануйте свої уроки.
- Слідкуйте за тим, щоб основні ваші девайси завжди (коли це можливо) були заряджені (телефон, ноутбук, павербенк, бездротові навушники, годинник тощо).
- Зберігайте спокій та патріотичний дух.
Як зарядити пристрої при відсутності електропостачання?
- Мати заряджений павербенк, або кілька. Бажано місткістю від 10 тис. міліампер (в середньому 2-3 зарядки телефона). Якщо тільки плануєте покупку, то краще обрати від 20 тис. міліампер (в середньому 4-5 зарядки телефона).
- Якщо хочете, щоб ваш павербенк міг заряджати ноутбук, то: він має видавати 65w; ваш ноутбук має мати type-c розʼєм для зарядки. ❗Якщо type-c відсутній, то на ринку є спеціальні перехідники. (З перехідниками потрібно бути уважним, є ризик спалити батарею / блок, якщо не зіставити параметри).
- Якщо є авто, то хорошим рішенням стане адаптер ugreen 69w.
- Можна придбати автомобільний інвертор (попередження: він гудить).
- Від механічного генератора (типу ліхтарика на велосипеді) також можна підзарядити телефон (але, звісно, щоб отримати бажані % заряду, буде необхідна ваша активність).
- Зарядні пристрої на сонячних батареях.
- Дизельний/бензиновий/газовий генератор, якщо живете в будинку.
- Йти працювати (заряджатись) в кафе в іншому районі, є шанс, що там буде світло та смачна кава.
Читайте также: Акция "Летний бонус" от Buki School: как получить больше?
Якщо відсутній стаціонарний інтернет
- Можна роздати мобільний інтернет на ноутбук через телефон. Зверніться до вашого оператора, щоб підключити оптимальний тариф.
- Підключитись до інтернету напряму через ethernet кабель (він йде до вашого роутера), якщо така можливість є. Або підключити роутер до мережі (він споживає дуже мало), якщо маєте джерело 220. Часто буває, що ваш інтернет-провайдер може живитись від іншого джерела й інтернет може працювати при відключенні світла (і навпаки).
- Використовувати антену-роутер, що приймає віддалені сигнали мережі.❗Важливо — наявність антени теж не гарантує наявності інтернету, усі мобільні мережі можуть бути перевантажені.
- Продумайте роботу в офлайн додатках: Google таблиці, доки (мають можливість в меню “Файл” зробити файл доступним для редагування офлайн).
- Робота в блокноті / на звичайному папері. Під час відсутності інтернету ви можете робити планування, обдумувати якісь ідеї, креслити схеми, використовуючи паперові носії.
- Запланувати й провести дзвінки по звичайному мобільному телефону. Зауважимо, що до одного дзвінка можна підключити відразу кількох людей.
- Зробити перерву на прогулянку, випити чаю/кави, почитати книгу або послухати подкаст / відео (які завчасно собі завантажили)
Як організувати навчання?
- Заздалегідь попередьте учнів про ситуацію з електропостачанням у вашому регіоні та дізнайтеся, яка ситуація зі світлом та інтернетом в учнів.
- Адаптуйте розклад своїх занять до графіка відключень у вашому місті та містах учнів — це збільшить шанси на те, що їх не доведеться скасовувати чи переносити.
- З кожним учнем заздалегідь узгодьте план дій на випадок екстреної ситуації у вашому місті чи в учня: обговоріть альтернативні години та/або дні навчання.
- Домовтеся, як довго ви чекатимете на зв’язок у випадку екстреної ситуації, коли не матимете можливості попередити про відсутність світла чи інтернету (наприклад, якщо через 15 хв після планового початку уроку ви або учень з технічних причин не виходите на зв’язок — заняття можна вважати скасованим).
- Підготуйте для учнів більше тем для самостійного вивчення, інтерактивних завдань тощо — це допоможе не відставати від планової програми навчання у випадку, якщо частину занять доведеться скасувати.
Читайте также: ПриватБанк: особенности услуг для клиентов
Загальні поради
- Майте запас питної та технічної води.
- Підготуйте запас снеків, які можна їсти відразу (шоколад, печиво, хліб, консерви, миті фрукти/овочі та інше).
- Зробіть чай / каву / теплий компот і тримайте в термосі.
- Якщо немає газової плити можна купити туристичний газовий балон + пальник.
Як організувати вільний час?
- Якщо світло / інтернет відсутні у світлу пору доби й ви уже зробили більшість справ (або їх майже нереально робити) — виходьте на прогулянку з хорошою книгою / подкастом / музикою.
- Проводьте більше часу з рідними, без гаджетів.
- Придбайте електронну книгу — вона може тримати заряд тижнями та дозволяє читати в темряві.
- Додайте у своє життя романтичного настрою та запасіться свічками.
- Якщо ви більш практична людина — то придбайте ліхтарики, світлодіодні лампи з USB або на батарейках. Але ніщо не заважає міксувати (4) та (5)
Пам’ятаймо, що всі ми зараз боремося на власному фронті тому перемога залежить від щоденної роботи та зусиль, які докладає кожен з нас. Допомагайте оточуючим пережити ці нелегкі часи — разом ми точно зможемо вистояти!