Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Поради від Buki School як організувати роботу в умовах війни

Через перебої в електропостачанні у багатьох регіонах України робота може бути досить ускладненою. Команда Buki School підготувала для вас деякі поради, що допоможуть вам підтримувати продуктивність на достатньому рівні.

 1. Слідкуйте за графіком відключень у вашому місті на офіційному сайті ДТЕК або використовуйте бот @Yasnoonlinebot. Завчасно заряджайте усі девайси та плануйте свої уроки.
 2. Слідкуйте за тим, щоб основні ваші девайси завжди (коли це можливо) були заряджені (телефон, ноутбук, павербенк, бездротові навушники, годинник тощо).
 3. Зберігайте спокій та патріотичний дух.

Як зарядити пристрої при відсутності електропостачання?

 1. Мати заряджений павербенк, або кілька. Бажано місткістю від 10 тис. міліампер (в середньому 2-3 зарядки телефона). Якщо тільки плануєте покупку, то краще обрати від 20 тис. міліампер (в середньому 4-5 зарядки телефона).
 2. Якщо хочете, щоб ваш павербенк міг заряджати ноутбук, то: він має видавати 65w; ваш ноутбук має мати type-c розʼєм для зарядки. ❗Якщо type-c відсутній, то на ринку є спеціальні перехідники. (З перехідниками потрібно бути уважним, є ризик спалити батарею / блок, якщо не зіставити параметри).
 3. Якщо є авто, то хорошим рішенням стане адаптер ugreen 69w.
 4. Можна придбати автомобільний інвертор (попередження: він гудить).
 5. Від механічного генератора (типу ліхтарика на велосипеді) також можна підзарядити телефон (але, звісно, щоб отримати бажані % заряду, буде необхідна ваша активність).
 6. Зарядні пристрої на сонячних батареях.
 7. Дизельний/бензиновий/газовий генератор, якщо живете в будинку.
 8. Йти працювати (заряджатись) в кафе в іншому районі, є шанс, що там буде світло та смачна кава.

Якщо відсутній стаціонарний інтернет

 1. Можна роздати мобільний інтернет на ноутбук через телефон. Зверніться до вашого оператора, щоб підключити оптимальний тариф.
 2. Підключитись до інтернету напряму через ethernet кабель (він йде до вашого роутера), якщо така можливість є. Або підключити роутер до мережі (він споживає дуже мало), якщо маєте джерело 220. Часто буває, що ваш інтернет-провайдер може живитись від іншого джерела й інтернет може працювати при відключенні світла (і навпаки).
 3. Використовувати антену-роутер, що приймає віддалені сигнали мережі.❗Важливо — наявність антени теж не гарантує наявності інтернету, усі мобільні мережі можуть бути перевантажені.
 4. Продумайте роботу в офлайн додатках: Google таблиці, доки (мають можливість в меню “Файл” зробити файл доступним для редагування офлайн).
 5. Робота в блокноті / на звичайному папері. Під час відсутності інтернету ви можете робити планування, обдумувати якісь ідеї, креслити схеми, використовуючи паперові носії.
 6. Запланувати й провести дзвінки по звичайному мобільному телефону. Зауважимо, що до одного дзвінка можна підключити відразу кількох людей.
 7. Зробити перерву на прогулянку, випити чаю/кави, почитати книгу або послухати подкаст / відео (які завчасно собі завантажили)

Як організувати навчання?

 1. Заздалегідь попередьте учнів про ситуацію з електропостачанням у вашому регіоні та дізнайтеся, яка ситуація зі світлом та інтернетом в учнів.
 2. Адаптуйте розклад своїх занять до графіка відключень у вашому місті та містах учнів — це збільшить шанси на те, що їх не доведеться скасовувати чи переносити.
 3. З кожним учнем заздалегідь узгодьте план дій на випадок екстреної ситуації у вашому місті чи в учня: обговоріть альтернативні години та/або дні навчання.
 4. Домовтеся, як довго ви чекатимете на зв’язок у випадку екстреної ситуації, коли не матимете можливості попередити про відсутність світла чи інтернету (наприклад, якщо через 15 хв після планового початку уроку ви або учень з технічних причин не виходите на зв’язок — заняття можна вважати скасованим).
 5. Підготуйте для учнів більше тем для самостійного вивчення, інтерактивних завдань тощо — це допоможе не відставати від планової програми навчання у випадку, якщо частину занять доведеться скасувати.

Загальні поради

 1. Майте запас питної та технічної води.
 2. Підготуйте запас снеків, які можна їсти відразу (шоколад, печиво, хліб, консерви, миті фрукти/овочі та інше).
 3. Зробіть чай / каву / теплий компот і тримайте в термосі.
 4. Якщо немає газової плити можна купити туристичний газовий балон + пальник.

Як організувати вільний час?

 1. Якщо світло / інтернет відсутні у світлу пору доби й ви уже зробили більшість справ (або їх майже нереально робити) — виходьте на прогулянку з хорошою книгою / подкастом / музикою.
 2. Проводьте більше часу з рідними, без гаджетів.
 3. Придбайте електронну книгу — вона може тримати заряд тижнями та дозволяє читати в темряві.
 4. Додайте у своє життя романтичного настрою та запасіться свічками.
 5. Якщо ви більш практична людина — то придбайте ліхтарики, світлодіодні лампи з USB або на батарейках. Але ніщо не заважає міксувати (4) та (5)

Пам’ятаймо, що всі ми зараз боремося на власному фронті тому перемога залежить від щоденної роботи та зусиль, які докладає кожен з нас. Допомагайте оточуючим пережити ці нелегкі часи — разом ми точно зможемо вистояти!

Автор:

31.05.2022

Підготовка до IELTS: повний гайд та корисні ресурси

Помилково вважати, що успішно скласти тест IELTS може лише той, хто досконало володіє англійською мовою. У цьому матеріалі ви насамперед зможете отримати відповіді на найпоширеніші запитання та отримати корисні поради щодо підготовки до тестування.

10.04.2022

Як визначити свій рівень англійської?

Щоб точно та уніфіковано визначати рівень англійської мови у будь-якої людини, світова спільнота розробила CERF — Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (CEFR — англ.).

20.04.2022

Готуємось до TOEFL: найкращі поради та ресурси

Здебільшого всі, хто поступає на навчання до закордонних вишів, мають складати тести на знання іноземної мови. Це потрібно, аби довести вашу здатність не тільки спілкуватись в повсякденному житті з носіями, а ще й вільно навчатись та відвідувати іномовний заклад освіти. Читайте нижче, який тест на знання англійської мови можна обрати для навчання в англомовних країнах, та чи можна підготуватись до нього самотужки.

30.05.2023

Вступ до магістратури 2024: як підготуватись до ЄВІ з англійської

На моменті вступу до магістратури більшість студентів вже має понад 10 років формального вивчення англійської: у школі та на бакалаврській програмі. Відтак, успішно скласти ЄВІ — іспит з іноземної мови для вступу в магістратуру — не має становити особливих труднощів. Однак дехто все ж має низку білих плям в англійській, а дехто прагне отримати якнайкращий результат та мати якнайвищі шанси при вступі.

15.09.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської

Складання ЗНО з англійської є важливим етапом та великим головним болем усіх вступників в українські виші. А все тому, що навіть глибоке знання англійської мови не гарантує високого результату.

20.09.2022

Англійська для туристів: необхідні теми та фрази для подорожей

Англійська в подорожах дозволить почуватися більш впевнено в незнайомому середовищі, швидше розумітися з іншими та ефективно реагувати у випадках форс-мажорів. Що саме треба вивчити та як це зробити самостійно? Розповідає Buki School.

01.10.2022

Як пройти співбесіду англійською

Сучасні українські та іноземні компанії проводять робочі інтерв’ю з кандидатами англійською, щоби перевірити рівень володіння мовою та навички самопрезентації в незвичних обставинах. Водночас для кандидатів, що стресують від самих інтерв’ю, співбесіда англійською стає ще однією масивною підставою для переживань.

03.11.2022

Як сказати I think англійською: 24 синоніми

Щоб висловити думку англійською у побуті, вам може бути достатньо й одного, класичного варіанту «I think». Просто, вичерпно і підходить для усіх ситуацій. Але пишучи іноземною есе, твір або лист, спілкуючись нею на роботі чи під час навчання, пасує збагатити словниковий запас синонімами.

01.12.2022

Правила та приклади вживання Past Simple

Past Indefinite або Past Simple Tense: чи настільки цей час простий, як звучить? З цього тексту Buki School ви дізнаєтеся про стандартні формули ствердних, питальних та заперечних речень у минулому часі, зрозумієте, що таке неправильні дієслова та знайдете цікаві способи їх вивчити.

08.01.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської самостійно?

Хороший бал на ЗНО з англійської мови завжди починається з правильної підготовки. Навіть якщо до іспиту залишається ще багато місяців, не варто гаяти часу. Краще заздалегідь підготуватися до кожного блоку завдань, щоби підвищити свої шанси на успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання.

10.05.2022

Як скласти резюме англійською

Хочете стати частиною іноземної команди й отримати роботу мрії, проте не знаєте, як правильно скласти резюме англійською? Ми допоможемо з цим.

29.04.2022

Як вчити англійську самостійно?

Мова необхідна людям для спілкування та інших видів комунікацій. Важливо добре знати рідну українську, але в сучасному світі недостатньо опанувати лише її, бажано вивчити ще одну іноземну мову, наприклад, англійську.

01.03.2022

Теперішній час в англійській мові: що це таке, як його використовувати

Граматика – важлива складова мови. Під час опрацювання розділу учні знайомляться з часами в англійській мові. Без цих фундаментальних знань неможливо утворити жодного граматично правильного речення.

17.07.2022

Вивчаємо розмовну англійську онлайн: список найкращих Youtube каналів для початківців

Люди в усьому світі щодня використовують YouTube, щоби переглядати розважальні відео чи навчатися чомусь новому, не виходячи з дому. На платформі є безліч цікавих каналів для вивчення іноземних мов, зокрема, англійської.

12.02.2023

Вивчаємо англійську: 10 сайтів для тренування навичок аудіювання

Вивчати англійську мову сьогодні набагато легше ніж будь-коли, оскільки в інтернеті є безліч вебсайтів, що допомагають удосконалювати розмовні навички, аудіювання, граматику та читання.

29.03.2023

How many VS How much: правила вживання

Під час вивчення англійської важливо багато уваги приділяти деталям. Недостатньо просто вивчити певну кількість слів і поєднувати їх у речення, використовуючи шаблон. В англійській мові є синоніми, які українською перекладаються однаково, але вони не є взаємозамінними й кожне слово вживається в конкретному випадку.

05.03.2023

Zero Conditional в англійській

Англійська граматика, окрім часів, містить величезну кількість тем. У цій статті розглянемо особливості умовних речень та зокрема нульового типу умовності. Ви дізнаєтесь, в яких випадках використовується цей вид, як утворюються умовні форми та детально ознайомитесь із прикладами.

09.09.2023

Найкращі серіали для вивчення англійської

У цій статті ми підібрали для вас список найкращих серіалів для вивчення англійської мови на різних рівнях складності – від Elementary до Advanced. Запасайтеся смаколиками й готуйтеся до повного занурення в американську та англійську культури. Enjoy watching!

18.09.2023

Початковий рівень англійської: вивчаємо цифри та числа разом

Знання чисел і цифр є необхідною складовою успішного вивчення англійської мови. Числівники використовуються в різних аспектах повсякденного життя: від простої лічби та визначення кількості предметів до математичних обчислень, орієнтування в часі, годинах та датах. У цій статті ми розглянемо основні правила вивчення англійських числівників, надамо корисні поради, як легко вивчити цифри та числа, а також розкажемо, як їх вживати в спілкуванні.

20.09.2023

Розвиваємо слухання: найкращі аудіо англійською для початківців

Уміння сприймати англійську на слух є важливим для спілкування з іноземцями. Учень можу знати правопис і переклад слова, але під час розмови не впізнати його й не зрозуміти співрозмовника. Із цього матеріалу ви дізнаєтеся ресурси, на яких знаходити найкращі англійські аудіо текстів для початківців.

22.09.2023

Особливості вимови складних англійських звуків

Фонетика є важливою під час вивчення англійської, але часто їй приділяють мало уваги. Тому навіть люди з високим рівнем англійської іноді припускаються помилок у вимові складних англійських слів. Щоб навчитися одразу правильно вимовляти звуки та говорити зрозуміло для носіїв мови – ознайомтеся із цим матеріалом.

27.09.2023

Спілкуємося англійською: сленгові скорочення для переписки

Знання англійської дає змогу спілкуватися з носіями мови. Але якщо віртуальна розмова неофіційна, співрозмовник може вам відповісти «idk» або «hru». Цих абревіатур учень не знайде в академічному словнику, бо ці скорочення в англійському є сленговими. Щоб вільно спілкуватися англійською з носіями й розуміти, що означає в листуванні «lmao» або «wbu» – читайте цю статтю про сленг.

29.09.2023

Вчимо англійські прислів'я та приказки

Під час вивчення іноземної мови людина стикається не тільки з новими словами і граматичними правилами, але і з проявами культури нації. Одним із таких проявів є прислів’я і приказки. Тому під час вивчення мови важливо звернути увагу на фольклор і вивчити популярні прислів’я і приказки англійською. З цієї статті ви дізнаєтеся про найцікавіші приклади англійської усної народної творчості.

02.10.2023

Present Perfect: правила вживання і функції

Граматика є важливим складником мови. В англійській є 12 часових форм і в кожної з них є свої особливості та функції в мові. Щоб вільно спілкуватися англійською, необхідно детально познайомитися з кожним із часів. У цій статті ми розглянемо Present Perfect та його місце серед усіх часових форм.

09.10.2023

Як привітатися англійською: формальні й неформальні фрази та сленг

Напевно ви не раз чули вислів «По одежі стрічають, а по уму випроводжають». Його значення просте – спочатку люди оцінюють ваш зовнішній вигляд, а вже потім розумові здібності. В англійській культурі його можна інтерпретувати дещо інакше, адже там насамперед звертають увагу не на одяг, а на те, як ви привіталися зі співрозмовником. Від того, наскільки цікаво ви вмієте сказати банальне «привіт», залежатиме перше враження про вас. Отож, якщо у вашому словничку міцно засіли «hi» або «hello», саме ч

17.10.2023

Англійська мова: походження і розвиток

Історія мови як наукова дисципліна може пояснити різні особливості мови й полегшити її вивчення, тому учням важливо ознайомитися із нею. Історія англійської мови тісно переплетена з історією Великобританії. Тому із цієї статті ви дізнаєтеся не тільки про походження англійської мови, а і про те, хто такі сакси та про інші цікаві факти з історії Британії.

23.10.2023

Pronouns: усе про займенники в англійській мові

Займенники – це невіддільна частина англійської мови. Вони виконують ключову роль у мовленні, адже допомагають зробити комунікацію чіткішою та уникати повторення іменників у реченні. У цій статті ми розкажемо все про займенники в англійській – що це таке, які є типи займенників, яка їхня роль та як їх правильно вживати.

25.10.2023

Запам’ятовуємо порядок слів в англійській мові: правила та приклади

Ви можете мати гарний словниковий запас, вільно орієнтуватися між Present Perfect та Present Perfect Continuous, але якщо ви не знаєте, як правильно розташовувати слова в реченні, вашу англійську навряд чи хтось назве ідеальною. У цій статті ми розкажемо про порядок слів в англійській мові, поділимося важливими правилами, схемами та прикладами, щоб ви навчилися правильно будувати прості і складні речення.

26.10.2023

Практикуємо розмовну англійську: говоримо про гроші

Гроші є невіддільною частиною життя, тому під час вивчення іноземної мови важливо звернути увагу на цю тему і вивчити лексику та корисні вислови про гроші. Також із цієї статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші валюти й ціноутворення у світі.

31.10.2023

Розповідаємо про хобі англійською: корисна лексика та приклади

У школі, у компанії друзів чи на роботі з колегами ми часто обговорюємо улюблені звички та заняття. Одним словом – розповідаємо про свої хобі. Українською це робити досить просто, а як щодо англійської? Якщо ви плануєте навчатися чи працювати за кордоном, або просто хочете подорожувати і знайомитися з новими людьми, вам потрібно вміти розповідати про свої інтереси. Скористайтеся нашим матеріалом для підготовки, де ми зібрали інструкцію та корисну лексику для розмов про хобі англійською.

09.11.2023

Легкі книжки англійською мовою для початківців

Комусь англійська мова дається надзвичайно складно, а комусь навпаки – швидко й легко. Різниця може залежати від правильно обраного методу підготовки. Корисним та дієвим способом вивчення англійської вважають читання книжок, адже воно допомагає швидко збільшувати словниковий запас та запам’ятовувати стандартні граматичні конструкції без «зазубрювання» правил. У цьому матеріалі ми підготували список книжок класичних та сучасних авторів, які можна читати вже на початковому рівні. Це популярні вид

13.11.2023

Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Шукаєте престижний український університет із якісною навчальною програмою та широким вибором спеціальностей? Тоді варто звернути увагу на ЛНУ – Львівський національний університет імені Івана Франка. У цьому матеріалі розкажемо головне про виш: факультети, вартість навчання у 2024 році, предмети НМТ та вимоги до мотиваційного листа.