Учнів, які починають готуватися до тестування, зазвичай цікавить, скільки слів в англійській мові 2025 треба знати для успішного складання тесту. За стандартною програмою останніх років, лексичний мінімум з англійської складає 2500 слів, які зазвичай використовують носії мови під час повсякденного спілкування.
З досвіду викладачів англійської головним бар’єром для більшості школярів на іспиті стає саме лексика, а не граматика. Учасники тестування не можуть до кінця зрозуміти текст, речення і навіть завдання, а тому роблять багато помилок. Щоб закарбувати слова і фрази, можна готуватися до НМТ з педагогом. Так, в онлайн-школі BUKI School можна вивчати мову під час індивідуальних занять з кваліфікованим репетитором.
Чого очікувати абітурієнтам у 2025 році, та на які теми звернути особливу увагу – розкажемо в цій статті.
Що таке лексичний мінімум для НМТ?
Лексичний мінімум для НМТ з англійської мови – це встановлений за програмою список слів, які можуть трапитися в завданнях національного мультипредметного тесту. Цей мінімум відповідає програмі НМТ з англійської мови, яка була розроблена для незалежного оцінювання та затверджена у 2018 році. Детальніше ознайомитися з лексичним діапазоном можна у Додатку 1 до програми.
У списку містяться англійські слова по темах: родина, друзі, країна, одяг, покупки, здоров’я, освіта, наука, мистецтво, музика, література, спорт, погода, культура, науковий прогрес тощо. Всього – 12 основних тем зі шкільного курсу англійської.
Лексичний мінімум побудований за тематичним принципом і включає:
- слова різної частиномовної приналежності
- словосполучення
- ідіоматичні вирази
- фразові дієслова
Наразі змін у структурі та форматі тесту не передбачено. Тож НМТ з англійської мови 2025 – це 32 тестові питання, які охоплюють такі компетентності, як читання та використання мови. На учасника тестування чекають такі типи завдань:
- 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді
- 11 завдань на визначення логічних пар
- 16 завдань на заповнення пропусків у тексті
Завдання мультитесту з англійської мови виконуються у межах другого блоку НМТ, до якого входить ще історія України. Загальний час на обидва предмети складає 120 хвилин.