Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Як спілкуватися англійською: практичні поради для початківців

 1. Як заговорити англійською?
 2. Поширені розмовні англійські фрази

Про переваги вивчення англійської можна говорити дуже довго, адже саме ця мова дає змогу відчинити двері до освітніх і кар’єрних можливостей та збагатити світогляд через спілкування з людьми із різних куточків світу. Для багатьох початківців, хто тільки стає на шлях знайомства з іноземною мовою, виникає питання: «Як мені ефективно спілкуватися англійською?». У цій статті ми розглянемо практичні поради, які допоможуть вам подолати перші мовні бар’єри, знайти впевненість у власних силах та навчитися володіти мовою міжнародного спілкування на належному рівні.

 

Як заговорити англійською?

Процес вивчення англійської не можна назвати легким і швидким. Хіба, що ви – вундеркінд. Проте в такому випадку, ви навряд чи зараз читали б нашу статтю із порадами для початківців:) Підготуйтеся до того, що вам буде складно побачити значний прогрес за перші тижні чи навіть місяці, але системність і постійна практика – ваші найкращі помічники на шляху до успіху.

 

Ось основні поради, яких варто дотримуватися під час вивчення англійської:

 • Почніть з основ граматики: частини мови, структура речень (розповідні/питальні/спонукальні), основні часи англійської, артиклі тощо. Це стандартна база, яка буквально допоможе вам навчитися зв’язати 3-4 слова в одне цілісне речення.
 • Вивчайте популярні словосполучення та вислови, які часто використовуються в розмовах. Маючи під рукою приклади стандартних фраз для підтримки діалогу, вам буде простіше почати розмовляти англійською. До речі, нижче ви знайдете «шпаргалку» з потрібними фразами та запитаннями.
 • Використовуйте мовні додатки та ресурси для покращення англійської, щоб систематично вивчати нові слова та вдосконалювати граматичні навички. Наприклад, Duolingo, Babbel або Memrise. Вони чудово підходять для щоденних занять по 15-30 хв.
 • Для глибокого та якісного вивчення іноземної мови, варто записатися на курси з англійської, або заняття з репетитором. Індивідуальні уроки з репетитором допоможуть вам покращити розмовні навички набагато швидше, адже ви отримуватимете постійний зворотний зв’язок та займатиметеся за програмою, сформованою виключно під ваші потреби.
 • Приєднайтеся до мовних груп або форумів, де ви можете обговорювати різноманітні теми та обмінюватися думками англійською мовою. Постійна практика нікому не завадить.
 • Слухайте подкасти, дивіться фільми, телепередачі та відео англійською. Це допоможе вам зрозуміти акцент та навчитися розпізнавати сленг.
 • Постійна практика важлива для розвитку мовних навичок. Спробуйте вести щоденник англійською, спілкуватися з носіями мови або навіть грати в онлайн-ігри, де потрібно використовувати англійську мову.

 

Читайте також: Легкі книжки англійською мовою для початківців

 

Поширені розмовні англійські фрази

Зібрали для вас перелік корисних фраз, які можуть стати в нагоді в будь-яких ситуаціях: під час подорожей, знайомства, для привернення уваги, висловлення емоцій, прощання тощо.

Фрази 1

Фрази 2

Фрази 3

Питання англійською для розмови

Під час розмови ви можете ставити різноманітні питання для активізації діалогу та отримання інформації. Ось декілька загальних категорій питань, які можна використовувати:

 1. Особиста інформація:

 • What's your name? – Як вас звати?
 • Where are you from? – Звідки ви?
 • How old are you? – Скільки вам років?
 • Do you have any siblings? – Чи є у вас брати або сестри?

 2. Професійна інформація:

 • What do you do for a living? – Ким ви працюєте?
 • Where do you work? – Де ви працюєте?
 • How long have you been working in your current job? – Як довго ви працюєте на поточній роботі?

 3. Щоденна рутина та інтереси:

 • What do you like to do in your free time? – Чим ви любите займатися у вільний час?
 • How do you usually spend your weekends? – Як ви зазвичай проводите вихідні?
 • Do you have any favorite hobbies or activities? – Чи є у вас улюблені хобі та заняття?

 4. Подорожі:

 • Have you traveled to any interesting places recently? – Ви нещодавно відвідували якісь цікаві місця?
 • What's your favorite travel destination? – Яке ваше улюблене місце для подорожі?
 • Where would you like to go on your next vacation? – Куди б ви хотіли поїхати в наступну відпустку?

 5. Їжа та кухня:

 • What's your favorite type of cuisine? – Яка ваша улюблена кухня?
 • Have you tried any new dishes lately? – Чи пробували ви якісь нові страви останнім часом?
 • Do you enjoy cooking? – Вам подобається готувати?

 6. Погода:

 • What's the weather like today? – Яка сьогодні погода?
 • Do you prefer summer or winter? – Вам подобається літо чи зима?

 7. Дозвілля та культура:

 • What types of music do you like? – Який тип музики вам подобається?
 • Have you read any interesting books or seen any good movies recently? – Ви нещодавно читали цікаві книжки чи дивилися якісь хороші фільми?
 • Are there any cultural events you're looking forward to? – Чи є якісь культурні події, на які ви з нетерпінням чекаєте?

 8. Питання про плани та майбутнє:

 • What are your plans for the weekend? – Які плани на вихідні?
 • Where do you see yourself in five years? – Де ви бачите себе через 5 років?
 • Do you have any upcoming events or projects? – У вас є якісь події чи проєкти найближчим часом?

 

Хочете знати більше? Репетитор допоможе в цьому питанні. В онлайн-школі БукіСкул є досвідчені викладачі з англійської мови, а також вчителі з різних предметів шкільної програми.

 

Читайте також: Початковий рівень англійської: вивчаємо цифри та числа разом

 

 

Розповідь про себе англійською для школяра та дорослого

Під час знайомства з носієм англійської ви захочете розповісти щось про себе. Ось приклад, що можна розказати школяру:

Розповідь англійською

Привіт, я Емілі! Мені 12 років, і я живу в маленькому містечку, яке зветься Медовайл. У моїй сім’ї є мама, тато й мій молодший братик Джейк. Ми чудово проводимо час разом – граємо в настільні ігри або ходимо на прогулянки на вихідних. Також ми часто з родиною вирушаємо в ліс поруч. Робимо пікніки, досліджуємо природу й іноді навіть зустрічаємо лісових тварин.

 

Я вчусь у школі й ходжу в 6-й клас. Мої улюблені предмети – це наука й мистецтво. Мені подобається вивчати планети та створювати круті малюнки на уроках. Також я люблю займатися рукоділлям, особливо творчими проєктами. Моя велика мрія – стати астронавтом. Я захоплена космосом і хочу досліджувати невідоме. Можливо, одного дня я буду гуляти Місяцем чи відкрию нову планету. Це було б так класно!

 

А це приклад розповіді про себе для дорослого:

Розповідь про себе дорослого

Привіт, я Алекс. Мені 35 років, і я родом із міста Лексінгтон. Я живу разом із дружиною Сарою та нашими двома чудовими дітьми, Олівією та Ітаном. Я працюю менеджером із маркетингу в технологічній компанії, і ця робота займає багато мого часу.

 

У вихідні мені подобається розслабитися під час довгих прогулянок у парках із родиною. Ми також любимо експериментувати з кулінарією, відвідуємо нові ресторани або готуємо вдома. Останнім часом я захопився фотографією, тому фіксую красу повсякденного життя та родинні пригоди.Вивчення мови – це завдання, яке вимагає багато часу та старанності. Практичне використання англійської є ключовим елементом навчання. Не бійтеся ризикувати, допускати помилки та шукати співрозмовників. Вживайте нову лексику в повсякденному житті, слухайте англійські тексти та намагайтеся говорити на різні теми. За деякий час ви відчуєте прогрес та навчитеся впевненіше висловлювати свої думки англійською. Найголовніше – не зупинятися і насолоджуватися процесом.

 

Читайте також: Найкращі серіали для вивчення англійської

Автор:

Як спілкуватися англійською: практичні поради для початківців

Як заговорити англійською?

Почніть з основ граматики: частини мови, структура речень (розповідні/питальні/спонукальні), основні часи англійської, артиклі тощо. Це стандартна база, яка буквально допоможе вам навчитися зв’язати 3-4 слова в одне цілісне речення.

Які поширені розмовні англійські фрази треба знати кожному?

Професійна інформація: What do you do for a living? – Ким ви працюєте? Where do you work? – Де ви працюєте? How long have you been working in your current job? – Як довго ви працюєте на поточній роботі?

30.01.2024

Модальні дієслова в англійській мові: правила та приклади вживання modal verbs

I must read. I must write. I must learn. I mustn't fight. – Я мушу читати. Я мушу писати. Я мушу вчитися. Я мушу боротися. Ці речення поєднує одне важливе слово – must (мушу). В англійській мові його називають modal verb – модальним дієсловом. Напевно, ви вже щось чули про такі дієслова, адже носії мови використовують їх у 20% усіх речень. Які ще є модальні слова та навіщо взагалі їх вживати, детально розкажемо в цьому матеріалі.

25.01.2024

Усі англійські прийменники, які потрібно знати

У цій статті ми розкажемо про всі типи прийменників, які необхідно знати для вільного володіння англійською. Розкриємо значення та поділимося прикладами речень із їхнім використанням. Незалежно від того, який рівень англійської ви нині маєте, вони стануть важливою частиною вашого словникового запасу й допоможуть висловлювати свої думки більш чітко та виразно.

12.01.2024

Як правильно підписати зошит з англійської мови?

Потрібно підписати зошит з англійської, але не знаєте, як правильно пишеться прізвище, ім’я, номер класу та назва школи? Не переймайтеся, адже в цьому матеріалі ми зібрали всю інформацію щодо вимог ведення письмових зошитів із прикладами. А також поділимося корисними порадами, як оформлювати класні, домашні та контрольні роботи англійською мовою.

03.01.2024

Яка різниця між Miss, Mrs і Ms в англійській мові?

Чи траплялися вам ситуації, коли потрібно було звернутися до дівчини або жінки англійською, проте ви не знали, що правильно сказати: Miss, Mrs чи Ms? Для носіїв мови вибір очевидний, адже вони звикли це робити щодня. Нам таке завдання видається складнішим, адже в українській мові до жінки можна звертатися кількома варіантами. Наприклад, «пані» або «шановна». Давайте разом розберемося, у чому ж різниця між англійськими звертаннями до представниць жіночої статі й навчимося вживати їх відповідно до

22.12.2023

Personal Pronouns: усе про особові займенники

В українській мові коли ми хочемо розповісти про себе або про інших осіб, завжди використовуємо слова я, ти, він, вона, ми, вони тощо. В англійській мові так само. Для того, щоб розказати про персону або предмет застосовують особові займенники. У цій статті ми розкажемо все, що потрібно знати про Personal Pronouns: від визначення до правил та прикладів вживання.

21.12.2023

New Year's greetings: новорічні привітання англійською

Новий рік – одне із найважливіших свят календаря, яке символізує звільнення від усього старого і прихід нового життя, коли все починається із чистого листка. Майже в усіх куточках світу (за винятком Китаю, Саудівської Аравії, Ізраїля, Індії та ще кількох країн) 31 грудня на головних площах майорить святкова ялинка, а звуки феєрверків лунають звідусіль. У цей день заведено ділитися теплими вітаннями та бажати щастя всім, хто вас оточує. Якщо ви маєте друзів, знайомих чи колег іноземців, ви обов’я

29.11.2023

Ступені порівняння прислівників в англійській мові

Ступені порівняння прислівників в англійській мові майже нічим не відрізняються від ступенів порівняння прикметників. Проте не всі прислівники мають ступені порівняння, а лише деякі з них.

29.11.2023

Присвійні займенники в англійській мові

Прилягаючі та абсолютні присвійні займенники.

29.11.2023

Модальне дієслово Can

Модальне дієслово Can, як і всі інші модальні дієслова, є дієсловом недостатнім, а тому не має всіх звичайних форм для дієслова. Can використовується лише у двох формах: власне, can у теперішньому часі та could у минулому часі або в умовному способі.