Складаємо CV англійською: детальний гайд з прикладами | BUKI School

Як скласти резюме англійською

Хочете стати частиною іноземної команди й отримати роботу мрії, проте не знаєте, як правильно скласти резюме англійською? Ми допоможемо з цим. Підготували для вас матеріал, в якому зібрали основні ідеї, як найефективніше подати інформацію в резюме, щоби привернути увагу потенційного рекрутера й отримати омріяного листа з «джоб-оффером». Поради, шаблони та основні правила написання CV знайдете саме тут.

Resume: що це таке й навіщо воно потрібне?

Curriculum Vitae, CV, resume – усе це назви одного документа, без якого сьогодні практично неможливо влаштуватися на роботу, особливо, якщо мова йде про іноземну компанію. Резюме – це коротка автобіографія, що містить відомості про освіту, професійні навички та досвід роботи людини, яка прагне зайняти вакантну посаду.

Англійська мова є однією з найпоширеніших мов світу, тому не дивно, що більшість міжнародних компаній обирають її як основну мову для всіх працівників та сфер діяльності. Якщо ви плануєте подати заявку на роботу в таку організацію, ваше резюме англійською мовою має бути бездоганним. Під час складання резюме вам доведеться не просто перекласти з української на англійську своє cv, а й підлаштувати його під основні вимоги англомовних країн.

Якщо ваш рівень англійської ще не дає змогу влаштуватися на роботу в іноземну компанію, саме час потурбуватися про додаткові заняття. Запишіться на пробний урок англійської в BUKI School, щоби дізнатися свій рівень володіння мовою і скласти індивідуальний план занять на майбутнє.

anhliiska-mova

Як правильно скласти резюме англійською: вимоги та структура

Перед тим, як почати складати власне cv, рекомендуємо вам ознайомитися зі зразком якісного резюме англійською. Уважно перегляньте основні блоки Curriculum Vitae, щоби запам’ятати послідовність викладу інформації й запозичити для себе корисні фрази з ділової англійської.

Читайте також: Резюме англійською: як правильно скласти?

як скласти резюме англійською

Personal Details – Контактна інформація

У розділі Personal Details зазвичай вказують небагато інформації, крім тих випадків, коли в описі вакансії зазначені спеціальні додаткові пункти, без яких рекрутер навіть не буде розглядати ваше резюме. Дані, що треба вказати в контактній інформації:

  • ім’я та прізвище;
  • країна, місто проживання;
  • номер телефону;
  • адреса електронної пошти;
  • дата народження, стать, сімейний стан – за бажанням;
  • посилання на сторінки в соціальних мережах (LinkedIn, Facebook, Instagram тощо);
  • посада, на яку ви претендуєте.

Приклад оформлення контактної інформації:

як скласти резюме англійською

Слова, що можуть знадобитися вам під час написання Personal Details:

як скласти резюме англійською

Personal Statement – Короткий опис основних досягнень

Словник термінів, що може вам знадобитися під час написання CV Profile:

як скласти резюме англійською

Читайте також: ЗНО з англійської: як підготуватися?

Цю частину резюме також називають Personal Profile або CV Profile. Ваше завдання – максимально коротко, проте влучно, розповісти потенційному рекрутеру про себе, свої знання, навички та здібності. Якщо ви не маєте достатнього досвіду роботи, можна трішки докладніше розповісти про свої вміння, збільшивши розмір розділу. Якщо ж у вас достатньо трудового стажу, виділіть на Personal Profile абзац із 3–4 речень.

як скласти резюме англійською

Work Experience – Досвід роботи

У цьому розділі необхідно у зворотній хронологічній послідовності (від останнього місця роботи до першого) перелічити місця, де ви працювали. Дані, що треба вказати про кожну роботу:

  • період роботи;
  • займана посада;
  • перелік основних обов’язків;
  • перелік досягнень (стисло про найголовніше).

Слова, що допоможуть вам написати інформацію в цьому розділі:

Education – Дані про освіту

У розділі про освіту необхідно вказати інформацію про навчальні заклади та отримані кваліфікації. Ось перелік основних термінів, що можуть вам знадобитися:

Розділ Education передбачає наявність таких даних:

  1. Назва навчального закладу (школа, коледж, університет тощо).
  2. Період навчання.
  3. Назва факультету.
  4. Назва отриманої спеціальності.
  5. Кваліфікаційний рівень (бакалавр, магістр, доктор наук тощо).

Additional Information – Додаткова інформація

У розділі Additional Information ви можете вказати таку інформацію:

  • Мови. Перелічіть усі іноземні мови, що ви знаєте, вказавши рівень володіння. Це може бути: А1, А2, В1, В2, С1, С2.
  • Хобі та інтереси.
  • Професійні навички
  • Навчальні сертифікати, курси, тренінги. Бажано вказувати повну назву курсу чи тренінгу, особливо, якщо ви проходили його англійською мовою.

Чим українське резюме відрізняється від англійського?

Суворих стандартів щодо того, як правильно оформлювати резюме англійською, немає. Проте, на відміну від українського cv, в англійському є декілька речей, які можна не додавати до основної інформації.

У більшості прогресивних англомовних країн не заведено розміщувати в резюме фото, вказувати стать, вік та сімейний стан. Причина полягає в тому, що іноземні роботодавці сильно переймаються питанням політкоректності. Компанії, що себе поважають, практично ніколи не дозволяють собі обирати кандидатів на посаду за зовнішністю, кольором шкіри, статтю, віком або національністю. У разі порушення законів, що спрямовані на боротьбу з дискримінацією, на підприємство можуть подати до суду і змусити сплатити штраф.

6 універсальних правил для складання резюме англійською

  1. Якомога точніше заповнюйте кожен із підрозділів резюме (контактна інформація, досвід роботи, освіта, професійні навички тощо).
  2. Чим менше слів, тим краще. У вашому cv все має бути коротко і ясно. Уникайте сталих словесних конструкцій (also, there's) та кліше («Seeking a position that will utilize my skills in…» – «Шукаю посаду, яка б дозволила мені використовувати свої навички в…»).
  3. Оцінювати свої досягнення варто не загальними словами, а конкретними результатами.
  4. Використовуйте ключові слова, на які звертають увагу рекрутери під час пошуку спеціалістів на конкретну посаду.
  5. Декілька разів перевірте готове резюме на наявність помилок.

Плюс, ви завжди можете покращити свій рівень англійської та створити ідеальне резюме завдяки навчанню з BUKI School.

Читайте також: Співбесіда англійською: як успішно підготуватися?

Автор:

Шукаєте репетитора?

Знайдіть підходящого під всі ваші критерії