- Літні курси англійської мови: переваги та недоліки
- Інтенсивний курс англійської мови: поради та стратегії
- Самостійний інтенсив з англійської мови: додатки та онлайн-ресурси
Активне вивчення англійської влітку – гарна можливість провести час з користю. Та чи завжди експрес-курс англійської мови дає хороший результат? Багато залежить від мотивації студентів та особливостей курсу – вдало складеної програми, кількості учнів у групі тощо.
Зазвичай у літній період діти та дорослі присвячують навчанню час своїх відпусток чи канікул. Тож розуміння того, що вони жертвують відпочинком недарма, дуже важливе.
Літні курси англійської мови: переваги та недоліки
Як правило, інтенсив – англійська мова передбачає не менше 3 занять на тиждень. Адже літні курси тривають від 4 тижнів до 2-2,5 місяця. Спрямування програми найрізноманітніше – від поглибленого вивчення граматики до розмовних клубів та ігор. Кожен обирає курс за потребою чи бажанням.
У чому основні переваги літніх інтенсивів? У вас є можливість:
- практикувати розмовні навички в групі
- оцінювати свої досягнення у порівнянні з іншими студентами
- отримати найважливішу інформацію у стислий термін
- вчитися працювати та засвоювати знання в посиленому режимі
- позбутися прогалин і типових для вас помилок
- посилити впевненість у володінні мовою
- здобути нові знання й розвинути навички
- подолати страхи, пов’язані з іспитами чи навчальними заняттями
Найважливіший здобуток інтенсиву – підвищення рівня володіння мовою, яке може відкрити нові перспективи у кар’єрі та житті.
Чи мають інтенсивні курси з англійської мови якісь недоліки? Переважні мінуси:
- навчальна програма, що не відповідає рівню студента
- неправильний вибір курсу (коли студент, скажімо, обирає те, що вже добре знає)
- нецікава для студента методика викладання
- низький рівень мотивації
- незручний час для занять
Звісно, усі ці мінуси ситуативні. Якщо обрати хорошу школу, то в студента не буде жодних проблем. Так, в онлайн-школі Buki School можна самому обрати для себе професійного викладача, домовитися про комфортний графік та коригувати програму за вашим запитом.
Інтенсивний курс англійської мови: поради та стратегії
Щоб навчання не було занадто обтяжливим для вас чи вашої дитини, враховуйте такі фактори:
- онлайн чи офлайн заняття
- кількість уроків на тиждень
- години занять
- кількість студентів у групі
- мета навчання (наприклад, інтенсивний курс англійської мови онлайн для вступу за кордон)
- специфіка викладання (як варіант, наявність активних ігор для дітей тощо)
Дуже важливо заздалегідь продумати, який формат був би цікавим для вас та якого результату ви хочете досягти після закінчення навчання.
А тепер про вибір курсів. Перш за все важливо перевірити репутацію школи, що пропонує курси. У хорошої школи має бути сайт з вичерпною інформацією про компанію та освітні послуги, умови їх надання, кваліфікацію викладачів. Як правило, авторитетна освітня компанія представлена в соцмережах, має експертні публікації на різних майданчиках.
Не менш важливо – дізнатися відгуки про організацію, чий курс ви збираєтесь пройти. Відсутність будь-яких відгуків викликає певні сумніви, зокрема, чи давно була заснована ця школа. Тож рейтинг та хороший досвід організації мають стати першими пунктами у стратегії вашого відбору. А підібравши кілька авторитетних шкіл, можете порівнювати курси за ціною, тривалістю та іншими нюансами.
Самостійний інтенсив з англійської мови: додатки та онлайн-ресурси
Ви можете знайти чудові інтерактивні літні курси англійської мови у Києві, Львові та інших містах, та без самостійної праці вони даватимуть лише частковий результат. Вивчення мови на курсах можна доповнити використанням корисних навчальних сервісів.
Ось кілька відомих додатків, що мають безплатні версії:
- Memrise – вивчення нових слів і фраз із залученням флешкарток
- Busuu – картки з діалогами для розвитку навички говоріння
- Hello English – уроки, розраховані на опанування читання, письма, аудіювання і частково усного мовлення
- Grammarly – чудовий інструмент для вдосконалення письмової англійської, виправляє орфографічні, пунктуаційні та лексичні помилки
- Tandem – розвиток письмових та усних мовленнєвих навичок, адже додаток дозволяє писати повідомлення та спілкуватися у відеочаті
- LearnEnglish Grammar – ресурс для опанування граматики від Британської Ради
- BBC Learning English – інтерактивні уроки для різних рівнів, перевага надається аудіоформату з подачі новин та практичним завданням у вигляді вікторин
- HelloTalk – ще один ресурс для спілкування з носіями
Аби урізноманітнити своє навчання на інтенсивному курсі англійської мови, можете скористатися каналами на YouTube, наприклад:
- Learn English With TV Series – вивчення мови за фільмами та серіалами для усіх рівнів. Відео містять субтитри, пояснення лексики та особливостей вимови.
- Learn American English – пояснення сленгу, фраз та ідіом, що поширені в американській англійській. Відео зроблені в яскравому анімаційному форматі.
- The IELTS listening test – приклади та розбір завдань з категорії «Аудіювання», що трапляються на іспиті IELTS.
- Oxford English Now – ресурс присвячений граматиці з детальним поясненням педагога та прикладами.
Усі запропоновані можливості вивчення мови, звісно, дієві. Та головним рушієм успіху у вивченні мов був і залишається репетитор.
Чому? Тому що індивідуальні уроки дають можливість опанувати саме ті прогалини, які є у конкретного учня, працювати за персональною програмою та розкладом. Репетитор з англійської мови та літні курси – прекрасне поєднання, яке допоможе швидше перейти на новий рівень.