Оберіть замовлення для поповнення занять

Як не забути математику влітку: математичні завдання для школярів

  1. Чому важливо виконувати математичні завдання влітку?
  2. Інтерактивні завдання з математики
  3. Інтерактивні ігри з математики
  4. Онлайн-ресурси, де завжди цікаві математичні завдання
  5. Цікаві завдання з математики

Під час літніх канікул у школярів є чимало вільного часу, який вони витрачають на прогулянки з друзями та комп’ютерні ігри. А як щодо цікавої математичної дуелі з однокласником або складного завдання з математики на логіку? Може здатися не найвеселішою ідеєю, але варто тільки спробувати. Читайте цю статтю і знаходьте нові корисні ідеї для повторення і цікавого вивчення математики.

Чому важливо виконувати математичні завдання влітку

Канікули – це час для відпочинку. Але важливо приділяти час повторенню навчального матеріалу з математики. Приклади, інтерактивні завдання та ігри – те, що допоможе дитині весело повторювати математику. Особливо актуально це для учнів молодших класів. Але старшокласники теж можуть під час тримісячної перерви забути значну частину матеріалу.

Щоби легше у вересні адаптуватися до навчання і бути готовим вивчати нові теми, влітку можна знаходити для себе та друзів інтерактивні завдання з математики. Якщо дібрати цікавий матеріал для занять, вони не тільки не набриднуть, а ще й урізноманітнять канікули та зроблять навчальний процес таким, що захоплює.

Інтерактивні завдання з математики

Інтерактивні технології в навчанні передбачають об’єднання учнів у групи, спілкування дітей, обмін досвідом та ідеями. Інтерактивні методи навчання здатні підвищити рівень знань учнів, вмотивувати та зацікавити їх певною дисципліною. Тому мерщій кличте друзів та розроблюйте план до Дня цікавої математики.

Читайте також: Математика в житті

Учні можуть об’єднуватися в групи, щоб грати в онлайн ігри, проводити відеоконференції, разом слухати певні лекції та обговорювати їх. На платформі Zoom можна колективно розв’язувати різні інтерактивні завдання з математики.

У школярів є можливість самостійно створювати цікаві вікторини або квізи з певних тем. Для цього можна використовувати ігрову платформу для цікавого навчання Kahoot. На сайті або в мобільному застосунку також є можливість обрати вже готову гру за темою.

Однокласникам доречно створити свою групу в будь-якому месенджері, де будуть обговорювати те завдання на літні канікули, які їм дав шкільний учитель із математики.

Учням буде доречно об’єднатися для повторення матеріалу й розв’язання задач із тем, які були зрозумілі під час навчального року. Але якщо в школяра були проблеми з певною темою, необхідна «складна артилерія». У такому випадку краще звернутися до репетитора з математики. Учитель дізнається, які теми учень не розуміє і перевірить знання з інших тем, щоби з урахуванням цього розробити план робити на канікулах.

Важливо не затягувати зі зверненням до професійного педагога, адже незрозумілі теми з математики здатні накладатися одна на одну. Знайти репетитора з математики або іншої дисципліни можна на сайті BUKI School.

Інтерактивні ігри з математики

Під час літніх канікул є можливість використовувати інтерактивні онлайн-ігри та мобільні застосунки з математичними завданнями, задачами та головоломками. Ось кілька цікавих ідей:

  1. Застосунок Math Dual є веселою навчальною грою, у якій змагаються двоє учасників і розв’язують інтерактивні завдання з математики. Хто впорався швидше – той здобув перемогу у двобої.
  2. Математичні ігри Crossmath – це застосунок із безліччю цікавих математичних завдань-головоломок. У цій інтерактивній грі з математики є різні рівні складності, щоб кожен учень зміг обрати такі задачі, які він зможе розв’язати.
  3. Гра із числами Number Match – інтерактивна гра з математики, у якій необхідно очищати поле, прибираючи з нього пари цифр. Щоби перемогти й побити свій рекорд, знадобиться логіка.
  4. Brain Test: підступні головоломки – це не просто онлайн-завдання з математики. Це різноманітні головоломки, які дадуть змогу прокачати логічне мислення.
  5. Застосунок із цікавими завданнями з математики, у якому зібрані кілька цікавих ігор, дасть змогу не нудьгувати в черзі або в громадському транспорті, повторювати математику будь-де і проводити час із користю.
  6. Math: пазли та ігри – застосунок, у якому зібрані завдання з математики на будь-який смак. Тут є і цікаві головоломки, і математичні загадки, і різні ігрові рівні із числами.

Інтерактивні ігри з математики залучають у навчальний процес усіх учнів, враховують потреби кожного учасника гри, залучають до само- і взаємооцінювання, посилюють віру школярів у свої навчальні сили, розкривають здібності та розвивають креативне мислення.

Онлайн-ресурси, де завжди цікаві математичні завдання

Школяр може самостійно повторювати математику влітку. Знаходити цікаві завдання з математики, розв’язувати їх і перевіряти свої відповіді можна на різних онлайн-ресурсах. Ось кілька платформ із цікавими математичними завданнями:

  • Matific – сайт із математичними завданнями, які згруповані за класами та темами. Наприклад, можна обрати тему «Десяткові дроби» й побачити перелік цікавих ігор.

Читайте також: Математичні загадки та задачі

  • НаУрок – онлайн-тести з математики, які згруповані за класами. Необхідно обрати клас і тему, яку є бажання повторити.
  • REBUS – сайт із математичними ребусами різних рівнів складності, які допоможуть розвинути логічне мислення і цікаво провести час.
  • Розумники – сайт із завданнями для учнів 1-4 класів, який рекомендовано МОН. На платформі зібрано орієнтовно 17 000 цікавих математичних завдань.
  • Math10 – платформа з математичними іграми, тестами, завданнями з алгебри та геометрії.
  • Learning – інтерактивні завдання з математики для учнів 1-11 класів, малюків і дошкільнят. Усі завдання згруповані за темами.
  • Розвиток дитини – сайт, на якому зібрані цікаві математичні завдання для учнів початкової школи. Батьки можуть друкувати готові вправи та займатися з дітьми. Є можливість генерувати індивідуальні завдання.
  • Новатіка – онлайн-завдання з математики для учнів 1-8 класів. На платформі є різні тренажери для опанування базових математичних навичок.

Якщо ви вже на фінішній прямій і скоро будете складати НМТ, варто звернути увагу на тести з математики минулих років, які можна також виконати онлайн і перевірити свій рівень підготовки.

Цікаві завдання з математики

Ось кілька прикладів математичних задач на логіку для учнів будь-якого віку:

  1. Є сітка з 5 грушами. Їх необхідно розподілити між 5 дівчатами (по одній), але щоб 1 груша залишилася в сітці.
  2. Летіла зграя з 5 качок. Одну вбили. Скільки качок залишилося?
  3. У скількох місяців у році 28 днів?
  4. Горобець має довжину лапок 6 см. Він подолав 2 метри. Скільки горобець зробив кроків?

Далі будуть відповіді, які можна подивитися тільки після самостійного розв’язання задач:

  1. П’яту грушу віддамо дівчинці разом із сіткою.
  2. Одна (інші полетіли далі).
  3. У 12.
  4. Жодного, бо він стрибає.

Якщо вам сподобалися питання, пропонуємо розв’язати ще кілька цікавих завдань із математики.

  • Як набрати рівно 1 літр води, якщо у вас є тільки дві посудини місткістю 5 літрів і 3 літри?
  • Є 5 квадратів, сторони по 4 см. З усіх квадратів склеїли прямокутник. Ширина місця склеювання – 1 см. Обчисліть довжину прямокутника.
  • Довжина однієї сторони дитячого майданчика – 32 м. Уздовж цієї сторони встановили паркан із дощечок, у якому кожні 4 м закопували 1 стовп. Скільки всього стовпців витратили на паркан?
  • Є мішок зі 100 кг борошна. Як поділити це борошно на дві частини, щоб в одній було на 20 кг більше?
  • У кімнаті є годинник, який відбиває цілі години. Скільки ударів на добу робить цей годинник?

Якщо ви хочете знайти ще більше цікавих матеріалів для учнів та вчителів, ознайомтеся з іншими статтями в блозі BUKI School.

Читайте також: Як зрозуміти математику

Автор:

Як не забути математику влітку: математичні завдання для школярів

Чому важливо виконувати математичні завдання влітку?

Під час канікул важливо приділяти час повторенню навчального матеріалу з математики, щоб не забути вивчене за рік. Виконуючи приклади, інтерактивні завдання та граючи в математичні ігри, учні весело повторюють матеріал і підтримують свої знання на високому рівні.

Як організувати цікаві математичні заняття влітку?

Можна об’єднатися з однокласниками для спільного виконання інтерактивних завдань, організувати вікторини або математичні дуелі. Використання онлайн-ресурсів, таких як Kahoot або платформа Zoom, допоможе зробити навчання захоплюючим і різноманітним.

Які онлайн-ресурси допоможуть у вивченні математики влітку?

Для повторення матеріалу можна використовувати різні онлайн-ресурси, такі як Matific, НаУрок, REBUS, Розумники, Math10, Learning та інші. Ці платформи пропонують інтерактивні завдання, головоломки та ігри, які допоможуть школярам цікаво і ефективно повторювати математику.

17.09.2024

Порядок виконання арифметичних дій: як швидко розв’язувати приклади

Часто вирішення нескладних прикладів може стати справжньою головоломкою навіть для дорослих. Ключ до правильного розв’язання — знання простих правил порядку виконання дій. Тож у цьому матеріалі ви дізнаєтесь про порядок дій в математиці, якого слід чітко дотримуватись. Це допоможе легше працювати з формулами та швидше робити розрахункові дії.

26.08.2024

Логарифми: формули та властивості

Логарифми – важливий елемент шкільної програми з математики та часто зустрічаються у завданнях Національного мультипредметного тесту. Вони, як і інші поняття в математиці, виникли не випадково, а через нерозв’язність деяких математичних задач. Давайте детальніше розглянемо основні формули та властивості логарифмів.

22.07.2024

Історія та значення числа Пі, його використання в різних галузях науки та техніки

Це одна з «найпопулярніших» математичних констант, про яку знає чи не кожен школяр. Але в школі діти вивчають, що число Пі дорівнює 3,14, а про важливість використання цієї константи в різних галузях, від геометрії до сучасних технологій, відомо небагатьом.

08.12.2023

Вступ до Богомольця у 2024 році: основне про університет

«Вік живи – вік учись». Це прислів’я ідеально підходить для студентів медичних університетів, адже, якщо порахувати тривалість навчання на магістратурі, інтернатурі, ординатурі та аспірантурі – виходить понад 10 років (у найкращому випадку). В Україні підготовкою медичних фахівців займаються декілька ВНЗ, проте найпопулярнішим є університет Богомольця. Яка вартість навчання в цьому виші, які предмети НМТ потрібно складати та, на які факультети можна вступати – розкажемо в цьому матеріалі.

06.12.2023

Львівська політехніка: умови вступу на 2024 рік

Львівську політехніку можна назвати Гулівером у світі вітчизняних ВНЗ, або просто – одним із найкращих та найпрестижніших університетів України та всієї Східної Європи. Для абітурієнтів, що мріють здобути якісну технічну освіту, цей заклад посідає перші позиції рейтингу. Які умови вступу до Львівського політехнічного університету у 2024 році? На яких факультетах можна навчатися та, яка вартість на різних спеціальностях? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

30.11.2023

Вступ у КНЕУ 2024: довідка для абітурієнта

Де в Україні здобути якісну економічну освіту? Звичайно ж, у Київському національному економічному університеті. Цей ВНЗ вважається одним із найкращих та найпрестижніших вищих навчальних закладів економічного спрямування. Він увійшов до п’ятірки найкращих університетів України в рейтингу-2021 журналу «Деньги.ua» та 441 місце серед університетів Центральної і Східної Європи за даними Webometrics Ranking of World's Universities. Якщо ви хочете навчатися в КНЕУ, дізнавайтеся про умови вступу до ВНЗ

23.05.2022

Як навчити дитину рахувати?

Вміння оперувати числами життєво необхідна навичка, яка стане в нагоді кожному незалежно від професії. Починати знайомство з цифрами та арифметичними діями краще у дошкільному віці, щоб на уроках математики дитина почувалася комфортно і впевнено. Як зацікавити дитину рахунком, читайте далі у статті.

29.10.2022

Як зрозуміти математику: поради для дорослих та дітей

Зазвичай складнощі з вивченням математики починаються там, де навчання виходить за межі рахування яблук та переходить до більш абстрактних формул. Та методисти пропонують низку ефективних рішень. Далі даємо детальні поради, що дозволять навіть суцільним гуманітаріям і вивчити, і полюбити математику.

13.09.2023

Як розраховувати бали НМТ у 2024 році?

Навчальний рік для випускників 11-х класів добігає кінця, тому саме час остаточно визначитися із вибором предметів НМТ і ознайомитися із правилами розрахунку балів за іспити. Зібрали для вас основну інформацію щодо НМТ у 2023 році, а також таблиці переведення балів з усіх предметів вступної кампанії. Правильна підготовка до мультитесту – це ваша запорука успішного вступу до одного з українських ВНЗ. Скористайтеся підтримкою професійних репетиторів онлайн-школи БукіСкул, які точно знають, як ефе