Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Як студенту знайти стажування: покроковий гід

  1. Переваги стажування для студентів
  2. Різновиди стажувань для студентів
  3. Де шукати стажування?
  4. Поради для успішного пошуку стажування

Стажування є чудовою можливістю для професійного розвитку студентів та здобуття бажаного для багатьох роботодавців досвіду роботи. Ця практика дасть змогу поринути в реальне робоче середовище й закласти фундамент для успішного працевлаштування.

Щоби дізнатися більше про стажування для студентів – читайте цей матеріал.

Переваги стажування для студентів

Стажування – це можливість для студентів здобути практичний досвід. Теоретичні знання, які молоді люди здобули під час навчання у виші, будуть підкріплені практичним застосуванням. Це дасть змогу краще зрозуміти майбутню сферу діяльності та досягати успіхів у ній.

Стажування – це також спосіб зануритися в реальне робоче середовище. Якщо студент ще під час навчання зрозуміє особливості робочого процесу та вимоги, які ставляться до спеціалістів, йому буде легше надалі сприймати навчальний матеріал на лекціях і виділяти в ньому головне. Під час стажування для студентів відкриваються ті тонкощі майбутньої професії, про які не завжди розповідають у виші.

Під час стажування студенти можуть познайомитися з людьми, дотичними до їхньої сфери діяльності. Це непоганий спосіб зарекомендувати себе як талановитого новачка й закласти фундамент для швидкого і вдалого працевлаштування за фахом.

Навіть якщо студент не буде працевлаштовуватися в компанію, де проходив стажування, цей досвід стане в пригоді під час співбесіди в іншу фірму. Це сприятиме запрошенню на роботу, особливо за наявності гарних рекомендацій або відгуків із місця проходження практики.

Різновиди стажувань для студентів

В Україні є кілька різновидів стажувань для студентів. Кожен із них має свої переваги та підходить для певних спеціальностей.

Різновид стажування для студентів

Оплачуване чи неоплачуване

Для яких спеціальностей підійде

Особливості

Професійне стажування

Цей різновид стажування оплачуваний. Не оплачуються стажування в певних благодійних або некомерційних організаціях

Найбільше пропозицій професійних оплачуваних стажувань для студентів IT, фінансистів та маркетологів

Таке стажування здебільшого передбачає повну зайнятість, що не завжди зручно поєднувати з навчанням

Стажування за кордоном

Може бути оплачуваним і неоплачуваним

Підійде для студентів усіх спеціальностей, дасть змогу перейняти досвід закордонних колег

Навчальний заклад має укласти договір із певними міжнародними організаціями. На такі студентські програми можуть потрапити відмінники та вмотивовані студенти

Онлайн стажування

Якщо стажист виконує практичну роботу, вона має бути оплачена

Підійде для студентів IT, дизайнерів, маркетологів, журналістів та інших спеціалістів, для яких не є необхідним саме стажування на робочому місці

Один із найдоступніших різновидів стажувань, роботу можна виконувати у вільний від навчання час та з будь-якого міста

Літнє стажування

Якщо стажист виконує практичну роботу, вона має бути оплачена

Підійде для студентів, пов’язаних зі сферою туризму, спорту, освіти, з науковими дослідженнями

Канікули – чудовий час для стажування, коли немає основного навчання і можна присвятити цей час здобуттю практичного досвіду в майбутній сфері діяльності

Згідно з українським законодавством, у нашій країні немає безоплатного стажування. Не оплачується стажування лише в тих випадках, коли студент під час цього процесу здобуває тільки теоретичні знання. Якщо ж стажист виконує практичну роботу, роботодавець має йому заплатити.

Для стажування за кордоном важливо мати високий рівень англійської або тої іноземної мови, якою розмовляють в обраній країні. Крім базового курсу, важливо знати лексику, яка дотична до вашої спеціалізації. Якщо на стажування за кордон їде айтівець, йому корисно взяти курс уроків англійської для IT.

Допомогти підтягнути мову для стажування може репетитор з англійської. Учитель дізнається вашу мету й дату поїздки, щоб з урахуванням цього розробити індивідуальний план роботи. Якщо стажування вже незабаром, доведеться попрацювати більш інтенсивно.

Знайти репетитора з англійської або іншої іноземної мови можна на сайті Buki School. Педагог допоможе підготуватися до наступного уроку, важливої контрольної, НМТ або іспиту з англійської.

Де шукати стажування?

Найпопулярнішим місцем для пошуку стажування є університетські ресурси. Здебільшого виші мають власні кар’єрні центри, які збирають інформацію про стажування і працевлаштування для студентів.

Необхідно зайти на офіційний сайт вашої Alma Mater і знайти розділ «Кар’єра й допомога в працевлаштуванні», ознайомитися з інформацією на порталі. А якщо залишилися питання чи необхідна консультація спеціаліста цього відділу, знайдіть адресу й години роботи керівника та запишіться на зустріч.

Ось, для прикладу, на сайті ДонНУ імені Василя Стуса, є інформація про Науково-практичний центр кар’єри та професійного зростання, мета діяльності якого – налагодження співпраці з національними та міжнародними підприємствами як базами для стажування та працевлаштування своїх вихованців. Також у цьому розділі чимало цікавих вакансій для студентів.

Ще для пошуку стажування адвокатам, айтівцям, дизайнерам та інших фахівцям можна використовувати такі ресурси:

  1. LinkedIn. На платформі є чимало опублікованих стажувань для студентів у провідних українських і міжнародних компаніях. Лише за останній тиждень червня 2024 року були опубліковані варіанти стажування у R&D Center WINSTARS.AI, OntargIT, The Clingendael Institute.
  2. Work.ua. У червні 2024 року на сайті були пропозиції стажування в Києві на телеканалі 1+1 та в консалтинговій фірмі, у Чернівцях та Луцьку в IT компанії.
  3. Jooble. Популярна платформа для пошуку стажувань та роботи.
  4. Дія.Бізнес, а саме Офіс із розвитку підприємництва та експорту постійно запрошує до себе на тримісячне стажування студентів 5 та 6 курсів.
  5. DevBranch – українська IT компанія, яка часто шукає студентів на оплачуване стажування з можливістю подальшого працевлаштування.
  6. Studpoint – спільнота у Facebook, у якій публікують актуальні стажування, вакансії та події для студентів.
  7. Careerhub – портал, на якому публікуються вакансії та пропозиції для проходження стажування.

Також можете переглянути цікавий вебінар про стажування для студентів і дізнатися інформацію щодо стажування в одній із провідних українських IT компаній.

Поради для успішного пошуку стажування

Щоби знайти місце для стажування, важливо вивчити певні законодавчі особливості:

  1. Стажування студентів має тривати не довше 6 місяців (Стаття 29 Закону України «Про зайнятість населення).
  2. Відомості про стажування мають бути зафіксовані в трудовій, а саме – місце проходження, термін роботи та спеціальність стажиста.
  3. Варто знати, яким документом оформлюється стажування. Перед початком співпраці стажист і роботодавець укладають трудовий договір, у якому вказують особливості взаємодії та індивідуальний план підготовки стажиста.
  4. За студентом закріплюється наставник, який має досвід від 3 років за цим напрямом.
  5. Наставник має навчати максимум 2 студентів.

Далі необхідно діяти за таким або схожим алгоритмом:

  • Написати список компаній, у яких би ви хотіли стажуватися;
  • Завітати до відділу сприяння працевлаштуванню студентів у своєму виші й поцікавитися наявними пропозиціями стажувань. Можливо, вам запропонують стажування в тій фірмі, де б ви хотіли попрацювати. Або ви оберете цікаву пропозицію з наявних;
  • Слідкувати за соціальними мережами компаній, у яких би ви хотіли проходити стажування. Іноді великі корпорації оголошують про набір стажистів із можливістю подальшого працевлаштування;
  • Знайти ком’юніті людей, що вже працюють у вашій сфері (це можуть бути спільноти у Facebook), розказати про себе, спитати в майбутніх колег щодо стажування у вашій ніші. Можливо, вам запропонують щось цікаве.

Найважливіше під час пошуку стажування не соромитися і комунікувати з людьми, які можуть вам допомогти в цьому. Демонструйте свою ініціативність і жагу до нових знань. Покажіть, що ви зацікавлені в стажуванні та хочете пройти його максимально ефективно не тільки для себе, а і для компанії. Так ви збільшите шанс отримати пропозицію роботи.

Автор:

Як студенту знайти стажування: покроковий гід

Які переваги стажування для студентів?

Стажування дозволяє студентам здобути практичний досвід, закріпити теоретичні знання та поринути в реальне робоче середовище. Це також чудова можливість для налагодження корисних професійних зв'язків та підготовки до майбутньої кар'єри.

Які різновиди стажувань існують для студентів в Україні?

В Україні існують різні види стажувань: оплачувані та неоплачувані, професійні, стажування за кордоном, онлайн стажування та літні стажування. Кожен вид підходить для різних спеціальностей та має свої особливості.

Де шукати стажування для студентів?

Шукати стажування можна на університетських ресурсах, таких як кар'єрні центри, а також на онлайн платформах: LinkedIn, Work.ua, Jooble, Дія.Бізнес. Слідкуйте за оголошеннями на офіційних сайтах компаній та в соціальних мережах.

20.09.2024

Найкращі університети Великобританії: куди можуть вступати українці

У Великобританію щороку приїздить на навчання понад півмільйона студентів з усього світу. Українські абітурієнти також розглядають англійські університети як майбутню alma mater, адже таке навчання дає безліч можливостей для академічного та кар’єрного зростання. Університетів та коледжів у Великій Британії понад 400. Щоб дізнатися більше про особливості вступу та найкращі виші – читайте далі.

11.09.2024

Що таке дуальна форма навчання?

Чимало студентів поєднує навчання з роботою, аби здобувати досвід і мати фінансову стабільність. У багатьох виникають труднощі з навчанням через часті пропуски та відставання. Чи можна оптимально комбінувати ці види діяльності? У статті ми розповімо, що таке дуальна освіта, які її переваги та як можна навчатися у такому форматі.

18.03.2024

На кого піти вчитися після 11 класу: топ професій для хлопців та дівчат

11 клас – це не просто останній рік у школі, а час для активної підготовки до вступних іспитів та вибору професії і навчального закладу для здобуття вищої освіти. Годі й казати, що до обраної спеціальності потрібно ставитися з максимальною серйозністю, адже від неї залежить майбутнє школяра та його кар’єрні можливості. Тож, як правильно обрати професію? У нашому матеріалі ми зібрали найкращі тести на профорієнтацію, а також поділилися списком популярних професій, які найчастіше обирають хлопці т

01.03.2024

На кого можна піти вчитися після 9 класу

Зважаючи на реалії сьогодення та кон’юнктуру ринку праці, нині багато випускників 9-их класів віддають перевагу вступу до коледжу та ПТУ, замість того, щоб навчатися в школі до 11 класу й далі вступати до ВНЗ. Річ у тім, що на відміну від університету, навчання в закладах передвищої освіти займає менше часу. Так, уже після кількох років навчання випускники можуть працювати за основною спеціальністю і розвивати кар’єрні можливості. А які саме професії вивчають у коледжах та ПТУ, розкажемо в нашом

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)

17.01.2024

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.

21.12.2023

Як стати журналістом у 2024?

Засоби масової інформації у всьому світі небезпідставно називають четвертою гілкою влади. Сучасні журналісти мають значний вплив на соціум, політику та культурну сферу. Мабуть, через це багато абітурієнтів мріють пов’язати свою майбутню професію зі ЗМІ. Як вступити на журналістику у 2024 році, який університет обрати, та які предмети потрібно складати на НМТ/ЗНО – розкажемо просто зараз.

26.12.2023

Що потрібно для вступу на менеджмент?

Менеджмент є одним із найпопулярніших факультетів серед абітурієнтів. Ця сфера діяльності має безліч галузей та направлень – від маркетингу до найвищої ланки управління. Для вступу на менеджмент потрібно чітко визначитися, з яким напрямом ви плануєте пов’язати майбутнє та знайти гарний ВНЗ. У цій статті ми розкажемо, яку професію можна обрати, який прохідний бал для вступу, та в яких університетах варто здобувати диплом бакалавра з менеджменту.