Оберіть замовлення для поповнення занять

Як перевестись до іншого університету в Україні: поради та кроки | BUKI School

Як перевестись до іншого університету в Україні?

Часом таке трапляється: студент розуміє, що вибраний виш або спеціальність йому не підходить. Тож чи можна перевестися з одного університету в інший? Так. Хоча процедура переведення може зайняти багато часу та зусиль. Її складність залежить від багатьох факторів: наскільки нова спеціальність подібна до попередньої, чи є у новому виші бюджетні місця, яка академічна різниця тощо. 

Читайте статтю, щоб дізнатися всі нюанси щодо зміни ЗВО чи спеціальності у бакалавраті та магістратурі. 

Як перевестись з одного університету в інший?

У цьому розділі звертаємо вашу увагу на умови, за яких переведення можливе. 

  • Зазвичай студенти можуть перевестись не раніше, ніж після закінчення 1 курсу. А іноді навіть 2-го. 
  • Якщо ви навчаєтесь на денній формі, то, найімовірніше, вам запропонують перевестись під час літніх або зимових канікул. 
  • Чи можна перевестись з однієї спеціальності на іншу? Так, можна. Вам доведеться скласти академічну різницю, тобто іспити та заліки з дисциплін, яких ви не вивчали на своїй попередній спеціальності.

Але важливо враховувати, наскільки різними є спеціальності та, відповідно, наскільки великою буде академрізниця. Її необхідно ліквідувати попередньо або впродовж 6 місяців після зарахування на нову спеціальність. 

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти, межа академічної різниці в Україні – 20 кредитів на рік. Це дорівнює 6-7 предметам по 3-4 кредити кожен. Якщо переводитись після 2 курсу, то максимальна академрізниця складатиме вже 40 кредитів. 

Читайте також: Навчання у Великобританії: особливості та переваги

Коли різниця є дуже великою, виш може відмовити вам у переведенні. Скажімо, якщо студент хоче змінити філологічну спеціальність на юридичну чи економічну.

Якщо ви переводитесь на ту саму або подібну спеціальність, у вас не буде значних труднощів. Наприклад, змінюєте журналістську або перекладацьку спеціальності на філологічну, чи навпаки. 

Чим відрізняється курсант від студента? Курсант – це студент військового закладу вищої освіти. Курсанти, які здобувають ступінь бакалавра або молодшого бакалавра, можуть переводитись з одного закладу до іншого чи з однієї спеціальності на іншу в межах військових закладів вищої освіти. 

Чи можуть перевести з бюджету на контракт?

Претендувати на бюджетну форму навчання на новій спеціальності чи в новому виші може кожен. Але для цього мають бути 2 умови:

  • наявність вакантного бюджетного місця
  • виконання усіх вимог до вступників на відповідну освітню програму – ліквідація академрізниці, закриття індивідуального навчального плану, проходження етапів атестації в разі необхідності тощо

Якщо ви успішно склали всі іспити й заліки, можете писати заяву про переведення з контракту на бюджет. Якщо до цього ви навчалися на контрактній основі. Перевід на місця державного замовлення здійснюється в лютому та в липні. 

Щоб гідно підготуватись до складання іспитів та не втрати свій шанс, звертайтесь до професійних педагогів BUKI School

Як перевестись в інший університет: процедура покроково

Якщо ви бажаєте перевестись зі збереженням місця державного замовлення, вам слід подати заяву керівнику ЗВО за місцем навчання в один з періодів:

  • з 1 січня по 10 лютого включно
  • з 1 червня по 10 липня включно

У заяві на переведення на бюджет також вказуєте про необхідність надання вам академічної довідки. Після одержання згоди треба звернутися із заявою (з доданою до неї довідкою) до керівника ЗВО, куди ви плануєте переводитись. 

Заява розглядається протягом 5 робочих днів, після чого студент отримує ствердну відповідь або відмову. Якщо ви отримали згоду, необхідно піти в деканат обраного вишу та отримати довідку з переліком предметів, які потрібно скласти та орієнтовним графіком складання. На це може піти кілька тижнів, тож бажано встигнути до початку занять. 

Які документи потрібні:

  • заява про переведення
  • академічна довідка
  • копія навчальної картки із зазначенням назв дисциплін, кількості кредитів (не обов’язково)
  • копія паспорта та довідки про ідентифікаційний код (не обов’язково)

Якщо ви вдало впоралися з академрізницею та виконали усі вимоги, керівник обраного вами ЗВО видає наказ про допуск до початку занять. А до ЗВО, в якому ви навчалися раніше, надсилається запит про передачу вашої особової справи. 

Читайте також: Медичний університет Богомольця: умови вступу та навчання

Чи можна перевестись на іншу спеціальність в магістратурі у 2025 році?

Загалом, так. Вступнику потрібно успішно скласти:

  • ЄВІ та на окремі спеціальності ЄФВВ
  • додаткові фахові випробування

Також до студентів-магістрів, що змінили спеціальність, виш може висувати певні вимоги – подовжений термін навчання або індивідуальний навчальний план з додатковими навчальними програмами. 

Дізнайтеся заздалегідь, які дисципліни необхідно додатково складати для вашого напрямку підготовки. Скажімо, КНУ спеціальності слід шукати в розділі «Абітурієнтам», там можна дізнатися й контакти приймальної комісії. 

Тож, чи можна вступити на магістратуру на іншу спеціальність? – Так, однак для вступу на магістра є певні обмеження. Зокрема, вступати до магістратури на спеціальність «Право» можуть лише ті, хто здобув ступінь бакалавра тільки зі спеціальностей «Право» або «Міжнародне право». Подібні обмеження стосуються також спеціальностей:

  • «Медсестринство»
  • «Технології медичної діагностики та лікування»
  • «Медична психологія»
  • «Фармація, промислова фармація»
  • «Терапія та реабілітація»

Налаштуватися на складання великої кількості дисциплін за короткий час досить складно. Але репетитор може значно полегшити цей процес. Індивідуальні заняття – можливість ґрунтовно розглядати складні теми та закріплювати знання.

Читайте також: Львівська Політехніка: все про один з найкращих університетів України

Автор:

Шукаєте репетитора?

Знайдіть підходящого під всі ваші критерії

Як перевестись до іншого університету в Україні

Як перевестись з одного університету в інший?

Студенти можуть перевестись після 1 або 2 курсу. Важливо враховувати академічну різницю та наявність бюджетних місць.

Чи можна перевестись з контракту на бюджет?

Переведення з контракту на бюджет можливе за наявності вакантного бюджетного місця та виконання всіх вимог.

Які документи потрібні для переведення до іншого університету?

Необхідно подати заяву про переведення, академічну довідку та, за можливості, копію навчальної картки.