- Хто такий сучасний викладач і як стати репетитором онлайн?
- Як знайти учнів на репетиторство?
- Попит на репетиторів в Україні
- Чому репетитори онлайн більш популярні?
- Перспективи розвитку ринку репетиторства в Україні
Останніми роками репетиторство в Україні активно розвивається, а репетитори онлайн стають усе популярнішими. Тривалий карантин, безпекова ситуація в країні призвели до збільшення попиту на дистанційні індивідуальні та групові уроки. Однак це не єдині причини вибору учнями та їхніми батьками онлайн-уроків. Про це та інші тенденції на ринку репетиторських послуг поговоримо далі.
Хто такий сучасний викладач і як стати репетитором онлайн?
Репетитор – це учитель, який під час індивідуальних занять допомагає учням краще засвоїти матеріал із різних дисциплін. Репетитором стати доволі нескладно. Головне, щоб учитель мав бажання займатися з дітьми та стабільний доступ до інтернету. Для репетитора важливо:
- Мати диплом педагога;
- Відмінно орієнтуватися у своєму предметі та зрозуміло пояснювати навіть складні теми;
- Знати та вміти застосовувати на практиці сучасні методи викладання;
- Навчитися проводити уроки через онлайн-платформи та готувати мультимедійний матеріал для занять із допомогою різних технічних інструментів;
- Бути витривалим і тактовним;
- Любити свою роботу й дітей.
Популярними напрямами репетиторства в Україні є математика, англійська та інші іноземні мови, підготовка до НМТ. Понад 50% старшокласників займаються з репетиторами, щоб підготуватися до вступних іспитів та навчання у вишах. Однак є робота і для інших вчителів. Усе частіше батьки звертаються до викладачів молодших класів, логопедів, спеціалістів із раннього розвитку.
Як знайти учнів на репетиторство?
Репетитор може працювати самостійно й шукати для себе учнів через соціальні мережі або знайомих. Але є і спеціальні платформи, на яких викладач може зареєструватися та розповісти про себе, свою освіту та досягнення у викладацькій діяльності. На таких сайтах зазвичай в учнів та їхніх батьків є можливість писати відгуки про педагогів та ставити оцінки. Це вигідно вирізняє такий спосіб пошуку учнів, адже люди в сучасному світі звикли обирати будь-що саме через гарні відгуки.
Читайте також: Як стати репетитором: поради та рекомендації
Якщо ви плануєте побудувати кар’єру репетитора й думаєте, як знайти учнів на репетиторство, можете зайти на сервіс BUKI School і заповнити форму для викладачів. Після цього на вас чекає співбесіда онлайн із методистом, рекрутером та затвердження на посаді репетитора. Методисти будуть знаходити для вас учнів з урахуванням ваших компетенцій і бажаних напрямів роботи. Якщо ви хочете готувати дітей до НМТ – вони врахують це.
BUKI School є одним із найпопулярніших сайтів для репетиторів в Україні, де вони можуть навчати учнів онлайн.
Попит на репетиторів в Україні
Репетиторські послуги в Україні щороку стають все більш популярними, на це є декілька основних причин:
- Батьки хочуть забезпечити дітям високу якість освіти та створити комфортні умови для їхнього навчання.
- Виші підвищують мінімальні бали для вступу й абітурієнти готуються до НМТ, особливий попит на обов’язкові предмети (українська мова, математика, історія України).
- Дорослі все частіше здобувають додаткову освіту та звертаються до репетиторів, але найвищий попит у цієї категорії учнів на викладачів іноземних мов.
Попит на послуги також впливає на вартість уроків. Наприклад, якщо на ринку популярні послуги репетитора з математики, ціна одного заняття буде вищою. Але вчителю важливо також враховувати свій досвід та скільки коштує репетитор з математики, що є вашим конкурентом, під час розрахунку вартості години навчання.
Батьки щороку готові витрачати все більше коштів на якісну освіту своїх дітей. У 2024 році у столиці вони готові заплатити за одну годину навчання в середньому 500 гривень, в інших регіонах – 300-400 гривень. Якщо заняття проходять тричі на тиждень, то за місяць родина одного учня витрачає від 4800 до 6000 гривень. І це якщо дитина займається лише з одним репетитором.
Чому репетитори онлайн більш популярні?
Дистанційні уроки з учителем мають чимало переваг для учня та викладача. Учень не витрачає час на дорогу та може обрати репетитора з будь-якого куточка країни, а не тільки зі свого міста (це особливо важливо, якщо він живе в невеликому населеному пункті).
Учитель теж може навчати більшу кількість учнів (а не тільки зі свого міста) та не витрачати кошти на оренду приміщення. Репетитор має можливість під час онлайн-навчання додавати різні інтерактивні методи роботи й підвищувати зацікавленість учня.
Читайте також: ChatGPT і викладання: як ШІ змінює освіту
Є чимало платформ, які дають змогу проводити дистанційні уроки (Zoom, Google Meet). Але варто звернути увагу на спеціалізовані сайти для репетиторів, на яких можливо проводити уроки в інтерактивному режимі з урахуванням специфіки освітнього процесу. На цих платформах зазвичай відбувається увесь цикл навчання, у тому числі виконання домашніх завдань.
Учителі, які працюють через сайти для репетиторів онлайн, отримують доступ до великої кількості потенційних учнів. Але важливо пам’ятати про якість наданих послуг, адже якісне викладання грає вирішальну роль у підготовці людини до її професійної діяльності.
Перспективи розвитку ринку репетиторства в Україні
Ринок репетиторських послуг в Україні розвивається, і прогнозується, що він зростатиме надалі. Ось ключові тенденції:
- Диджиталізація: розвиток технологій і онлайн-навчання стає основним трендом;
- Професіоналізація: ринок стає більш конкурентним, що змушує репетиторів постійно підвищувати свій рівень і вдосконалювати методики викладання.
Ринок репетиторських послуг в Україні пропонує хороші можливості для тих учителів, які готові вкладати час і сили в розвиток. Незалежно від того, чи ви початківець, чи досвідчений викладач, репетиторство залишається відкритим для тих, хто може адаптуватися до сучасних вимог і змін.