Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Купуйте пакет від 8 уроків і
отримуй 2 заняття БЕЗКОШТОВНО!

Як стати репетитором: поради для початківців

Люди, що здібні навчати інших, зазвичай мають свідоме бажання передавати свої знання. Це бажання спонукає їх ставати викладачами, працювати в школах, вишах тощо. Проте, є інший шлях – приватне репетиторство. У цьому матеріалі розповімо про те, як стати репетитором, які нюанси треба враховувати та до чого готуватися, наважуючись навчати когось додатково.

Як розпочати кар’єру репетитора

Бути репетитором – високооплачувана, проте складна справа, оскільки ви не тільки несете відповідальність за успіхи кожного учня, а й самостійно організовуєте свій час та роботу. Деякі стають репетиторами одразу після закінчення ВНЗ. Інші працюють викладачами очно й підробляють репетиторством у режимі онлайн. Хтось відразу починає працювати з учнями індивідуально.

Стати репетитором не так складно, як може здаватися на початку. Вам не обов’язково подавати заявку в Асоціацію репетиторів України, здобувати грамоти та нагороди, проте кілька важливих умов виконати доведеться.

Репетитор – це наставник, помічник та соратник одночасно. Він має поєднувати в собі такі якості:

 • витримка;
 • терпіння;
 • професіоналізм;
 • організованість;
 • дисципліна;
 • розуміння кожного учня (і неважливо, скільки йому років – 5 чи 45).

Робота репетитором: що потрібно?

 1. Вибір предмета. Варто викладати ту дисципліну, якій ви самі навчалися, або в якій ідеально розумієтеся. Наприклад, якщо ви вчилися на математичному факультеті, можете стати репетитором із математики. Для початку візьміть кілька учнів, яких потрібно підтягнути до складання ЗНО з математики, щоби точно зрозуміти, чи підходить вам професія.
 2. Вища освіта. Наявність освіти – вкрай важлива. Також величезну роль грає досвід, оскільки «цінник» досвідченого репетитора часто значно відрізняється від прейскуранта новачка. Добре, якщо майбутній репетитор має освіту за профілем, а також знається на психології викладання навчального матеріалу.
 3. Ліцензія. Вона потрібна тільки тоді, коли ви плануєте не просто викладати в індивідуальному порядку, а відкрити навчальний центр. В інших випадках репетитор є звичайним підприємцем, тому йому варто просто оформити ФОП.
 4. Режим викладання – очно чи дистанційно:
 • Очно. Ви можете працювати репетитором вдома, приїздити до учнів самостійно або ж обирати для проведення занять різноманітні коворкінги, кафе чи інші місця.
 • Дистанційно. Безумовним плюсом у викладанні онлайн є можливість складати графік під себе й не зустрічатися з людьми віч-на-віч. Проте, починати самостійне репетиторство в такому форматі досить складно, адже потрібно завоювати довіру своїх клієнтів. Щоби довести свій професіоналізм, спробуйте провести перший урок безплатно, на пробній основі. Це допоможе зрозуміти рівень знань учня і скласти індивідуальну програму майбутнього навчання.

Як знайти учнів на репетиторство

Найкращим способом знайти учнів завжди було сарафанне радіо. Навіть якщо ви не маєте досвіду роботи в навчальному закладі та не можете розповісти про свій намір вести приватні уроки колегам – розкажіть близьким та знайомим. Розмістіть пост про старт діяльності та контакти у своїх соціальних мережах. Обов’язково необхідно прописати хештег на кшталт «репетитор_Київ», вказавши своє міст

Якщо ви тільки починаєте свій репетиторський шлях, можна звернутися до таких варіантів пошуку учнів для репетиторства:

 1. Онлайн-ресурси для репетиторства. В інтернеті можна знайти безліч онлайн-шкіл, яким потрібні репетитори. Наприклад, Buki School. БУКІ Скул – це один із проєктів BUKI, у якому зібрані перевірені репетитори з 5 напрямків: українська, англійська, польська, німецька мови та математика. Заняття в школі проводяться дистанційно за допомоги спеціальної інтерактивної платформи.
 2. Сайти з працевлаштування. На таких сайтах як Work.ua та Rabota.ua часто трапляються вакансії для репетиторів приватних шкіл. Спробуйте розмістити своє резюме та пошукати відповідні позиції.

Как стать репетитором: советы для начинающих

Як викладати онлайн

Перед початком онлайн-репетиторства вам треба перевірити власні знання і підготувати необхідний інвентар для викладання. Ось кілька кроків, які варто зробити:

 • ознайомитися зі шкільною програмою предмета, який ви збираєтеся викладати;
 • за необхідності придбати спеціальні підручники, методичні матеріали, збірники завдань тощо;
 • провести кілька пробних занять зі знайомими чи рідними, щоби оцінити власний рівень викладання.

Как стать репетитором: советы для начинающих

У яких програмах можна викладати онлайн?

Вивчення цифр має відбуватися в ігровій формі і лише за наявності у вашої дитини бажання та зацікавлення. Отже:

Skype

Skype – найвідоміший додаток, що дає змогу проводити безплатні онлайн конференції у HD якості.

Zoom

Zoom – додаток для проведення онлайн зустрічей, який також можна використовувати безплатно, або за 15$ на місяць користуватися ним без будь-яких обмежень у часі.

Google Meet

Google Meet – це зустрічі в реальному часі від Google. Використовуючи свій браузер, ви можете проводити онлайн-уроки, ділитися своїми відео, робочим столом і презентаціями.

Viber

Viber – класичний месенджер, який використовують сучасні репетитори, що викладають усні дисципліни. Недоліком цього додатку можна назвати відсутність можливості показувати презентації чи запис екрану.

GoToMeeting

GoToMeeting – базова програма для конференцій зі щомісячною оплатою від 12$. Цей додаток не такий популярний, оскільки він має менше можливостей і лише платну форму користування. Проте, досить багато викладачів і далі використовують його для занять репетиторством.

Webroom

Webroom – віртуальна дошка для занять онлайн. Для роботи не потрібно встановлювати програми, адже все працює в браузері. Також на сайті можна проводити заняття без реєстрації.

Скільки заробляє репетитор в Україні

За даними статистики Work.ua, онлайн-репетитори в Україні мають таку середню заробітну плату:

Напрямок

Середня зарплата

Репетитор з англійської

16 000 грн

Репетитор з української мови

12 000 грн

Репетитор із математики

13 500 грн

Репетитор з історії України

11 000 грн

Репетитор із французької

13 500 грн

Репетитор із німецької

14 000 грн

Репетитор із фізики

13 500 грн

Репетитор із хімії

17 500 грн

Репетитор із польської

14 000 грн

Хочете спробувати себе у якості онлайн-репетитора? Заповнюйте анкету на сайті школи Buki School і починайте займатися улюбленою справою вже зараз. Менеджери БУКІ Скул самостійно підберуть вам учнів і спланують зручний графік проведення занять.

Автор:

27.05.2024

Додаток, означення та обставина в реченні

Додаток, означення і обставина – це не просто другорядні члени. Це основний будівельний матеріал для доповнення, розширення та уточнення підмета і присудка в реченнях. На які питання вони відповідають та які функції виконують? Відповіді знайдете в цьому матеріалі. Зберігайте його собі, якщо хочете покращити знання з української мови, або підготуватися до складання НМТ у 2024 році.

21.05.2024

Класифікація речень в українській мові: види з прикладами

Думаєте, що в українській мові не так уже й багато видів речень? Помиляєтеся! Адже крім загальновідомих розповідних, питальних та спонукальних є ще з півдесятка класифікацій, за якими можна розрізняти речення. У цьому матеріалі ми розкажемо про основні види за метою висловлювання, емоційним забарвленням, будовою, граматичною основою та наявністю другорядних членів.

17.05.2024

Загублена і віднайдена: про літеру «ґ» в українській мові

Ґанок і ґудзик – напевно, перші слова, що спадають більшості людей на думку, коли мова йде про літеру «ґ». Хоча ця буква не надто поширена в нашому лексиконі, сучасний словник Бориса Грінченка нараховує аж 270 слів, що починаються з неї. Давайте разом пригадаємо, як «ґ» з’явилася в українській мові. Чому вона на деякий час зникла, а потім знову повернулася? Які слова ви знали, а про існування яких ви навіть не здогадувалися? Відповіді знайдете нижче.

30.04.2024

Узгодження числівників з іменниками: просто про складне

Запитайте в будь-кого, яка частина української мови є найскладнішою, і більшість людей гарантовано згадають про числівник. А особливо про узгодження числівників з іменниками, яке спричиняє труднощі не тільки в учнів та абітурієнтів, що готуються до НМТ, а і кваліфікованих викладачів. Тож, спробуємо в цьому матеріалі разом розібратися, як правильно: «три людини» чи «троє людей», «чотири хлопці» чи «четверо хлопців», «півтори груші» чи «півтора груші».

26.04.2024

Правила подовження та подвоєння приголосних на письмі

Галичина чи Галиччина, написанний чи написаний, захоплений чи захопленний? Якщо ви можете зі впевненістю вибрати правильний варіант, значить ви гарно знаєте тему подовження та подвоєння приголосних. А якщо ні – саме час прочитати наш матеріал, у якому ми зібрали основні правила та приклади про подовження та подвоєння приголосних літер на письмі. Уважно вивчайте статтю, адже вона обов’язково знадобиться вам для підготовки до НМТ з української мови у 2024 році.

17.04.2024

Головні члени речення в українській мові

Ще в початкових класах на уроках з української мови діти починають вивчати важливу тему – про структуру речення, його головні та другорядні члени. У цій статті ми зібрали основну інформацію про підмет і присудок: що вони означають, на які питання відповідають, якими бувають та які функції виконують. Зберігайте матеріал, щоб згадати теорію та підготуватися до контрольної роботи, олімпіади чи іспиту. А якщо вам потрібна допомога, запишіться на додаткові заняття з репетитором з української мови. Ш

01.06.2023

Тренажери для підготовки до ЗНО з української мови та літератури

Важко узагальнювати, що складніше – мова чи література. У кожному предметі є свої «підводні камені», які можуть вплинути на загальний результат і потягти вас, так би мовити, «на дно». Тим, хто складає тестування з української мови та літератури, доведеться працювати майже вдвічі більше. Та ми поділимося цінними ресурсами, які значно полегшать вам підготовчий процес.

29.12.2022

Що таке анотація і як її написати

Анотація є важливою частиною будь-якого документа, оскільки вона допомагає залучити увагу читача та швидко ознайомитися з основними ідеями тексту (статті, книги, наукової роботи тощо). У новому матеріалі розкажемо вам найнеобхідніше, що потрібно знати про анотацію: що це таке, якою вона буває, та як її правильно написати.

01.11.2023

Галицько-Волинське князівство в історії України: причини утворення та зовнішня політика

Галицько-Волинська держава є прямою спадкоємицею Київської Русі. Князівство відіграло важливу роль в історії українського народу. Воно стало новим центром політичного та економічного життя після занепаду Києва і зберегло від знищення східну та південну гілки слов’янства. У цьому матеріалі ми зібрали головну інформацію про Галицько-Волинське князівство: від причин утворення до подальшої ролі в історії України.