Оберіть замовлення для поповнення занять

Новий правопис української мови в НМТ 2025: чого очікувати

  1. Які теми будуть на НМТ з української мови 2025?
  2. Програма НМТ з української мови 2025
  3. Новий правопис української мови 2025: основні зміни

Випускники 2025 року вперше складатимуть мультитест за українським правописом 2019 року. Якщо протягом адаптаційного періоду допускалися відповіді як за новим, так і за старим правописом, то наразі норми нового правопису повністю набули чинності. Відповідно, завдання на НМТ формуватимуться з урахуванням сучасного українського правопису.

Які теми будуть на НМТ з української мови 2025?

На загал, учаснику тестування треба виконати 30 завдань:

  • 25 питань з вибором однієї правильної відповіді
  • 5 завдань на встановлення логічних пар

Теми мультитесту розподілені за блоками. Усього виділяють 7 блоків. Ось теми з української мови на НМТ 2025, які обов’язково потрібно опрацювати:

    • Фонетика (особливу увагу слід звернути на звуки, їхню кількість, уподібнення, наголоси)
    • Лексика та фразеологія (багато завдань на значення фразеологізмів, лексичне значення слова, лексичну помилку)
    • Орфографія (основні теми: чергування приголосних, спрощення, подвоєння, вживання великої літери, ненаголошені е/и, правила написання слів іншомовного походження, написання складних слів, власних назв, написання не з частинами мови, вживання апострофа та м’якого знака, написання прислівників, написання та відмінювання числівників)
    • Будова слова (корінь, префікс, суфікс, закінчення, способи творення слів)
    • Морфологія (більшість завдань на визначення частин мови)
    • Синтаксис і пунктуація (усі види складних речень, вживання тире, двокрапки, коми у реченні, однорідні, відокремлені члени речення)
  • Стилістика та розвиток мовлення 

Читайте також: Предмети НМТ 2024

Підготовка до НМТ з української мови забирає багато часу та зусиль. Тому, якщо є прогалини в знаннях, краще звернутись до репетитора. В онлайн-школі BUKI School можна вибрати кваліфікованого фахівця і займатися за індивідуальним графіком. 

Програма НМТ з української мови 2025

Повний список тем та вимог до кожної теми ви знайдете у Програмі НМТ, яка чинна з 2018 року. До програми НМТ з української мови 2025 також додається список слів із правильним наголосом, який наполегливо радимо опрацювати. 

Як показує аналіз завдань попередніх років, найбільше тестових запитань виділяється на синтаксис, орфографію та морфологію Менше уваги приділяють стилістиці та розвитку мовлення, у НМТ є лише завдання на відновлення структури тексту. 

Новий правопис української мови 2025: основні зміни

У цьому розділі коротко розглянемо нововведення, які треба запам’ятати:

  1. Разом пишуться частки поп-, макро-, максі-, міді-, мікро-, міні-, преміум-, топ-, ультра-, флеш-, віце-, екс-, контр-, лейб-, обер-, штабс-, унтер-, анти-, архі-, архи-, екстра-, бліц-, гіпер-, мульти-, нано-, полі-, супер-
  2. Частку пів- у значенні «половина» пишемо окремо.
  3. Змінилося написання слів священник, проєкт, проєкція, госпіс, фоє, Феєрбах, Гоя, Савоя, Рамбує, Шантії, Хаям, Дікенс, Текерей.
  4. Назви сайтів та мереж пишемо українською мовою з малої літери та відмінюємо. 
  5. Частку топ- не можна поєднувати з числівниками.

Читайте також: Вставні слова до НМТ

Новий правопис української мови 2019 – приклади слів: пів яблука, пів міста, пів Європи, ґуґла, імейла, ютубу, топмодель, лейбмедик, експрезидент, вебсайт, унтерофіцер, преміумклас, мініфутбол. Також за цим правописом можливе використання двох варіантів у багатьох формах: радості і радости, ирій та ірій, архиєрей та архієрей, Рима і Риму тощо. 

Ми торкнулися лише ключових змін. Але якісно закріпити знання нових правил, запам’ятати винятки і взагалі розвинути мовну інтуїцію допоможе репетитор

Читайте також: Як розрахувати бал НМТ 2024

Автор:

Новий правопис української мови в НМТ 2025

Які основні зміни нового правопису?

Новий правопис включає зміни у написанні часток, іншомовних слів та власних назв, а також нові правила відмінювання.

Які теми з української мови будуть на НМТ 2025?

Мультитест охоплює фонетику, орфографію, синтаксис, морфологію та стилістику. Особливу увагу приділено синтаксису та орфографії.

Як підготуватись до НМТ 2025 з української мови?

Рекомендується опрацьовувати програму НМТ, виконувати завдання попередніх років та звертатись до репетиторів.

27.11.2024

Як написати наукову статтю: правила, поради та приклади

Наукові статті – один з найпоширеніших видів наукових робіт. Це важливий крок до подальшої наукової кар’єри, професійної реалізації та вступу до престижного українського або закордонного вишу на магістратуру чи аспірантуру. До того ж створення наукової статті значно полегшує написання бакалаврської чи магістерської роботи з цього ж питання.

27.05.2024

Додаток, означення та обставина в реченні

Додаток, означення і обставина – це не просто другорядні члени. Це основний будівельний матеріал для доповнення, розширення та уточнення підмета і присудка в реченнях. На які питання вони відповідають та які функції виконують? Відповіді знайдете в цьому матеріалі. Зберігайте його собі, якщо хочете покращити знання з української мови, або підготуватися до складання НМТ у 2024 році.

21.05.2024

Класифікація речень в українській мові: види з прикладами

Думаєте, що в українській мові не так уже й багато видів речень? Помиляєтеся! Адже крім загальновідомих розповідних, питальних та спонукальних є ще з півдесятка класифікацій, за якими можна розрізняти речення. У цьому матеріалі ми розкажемо про основні види за метою висловлювання, емоційним забарвленням, будовою, граматичною основою та наявністю другорядних членів.

17.05.2024

Загублена і віднайдена: про літеру «ґ» в українській мові

Ґанок і ґудзик – напевно, перші слова, що спадають більшості людей на думку, коли мова йде про літеру «ґ». Хоча ця буква не надто поширена в нашому лексиконі, сучасний словник Бориса Грінченка нараховує аж 270 слів, що починаються з неї. Давайте разом пригадаємо, як «ґ» з’явилася в українській мові. Чому вона на деякий час зникла, а потім знову повернулася? Які слова ви знали, а про існування яких ви навіть не здогадувалися? Відповіді знайдете нижче.

30.04.2024

Узгодження числівників з іменниками: просто про складне

Запитайте в будь-кого, яка частина української мови є найскладнішою, і більшість людей гарантовано згадають про числівник. А особливо про узгодження числівників з іменниками, яке спричиняє труднощі не тільки в учнів та абітурієнтів, що готуються до НМТ, а і кваліфікованих викладачів. Тож, спробуємо в цьому матеріалі разом розібратися, як правильно: «три людини» чи «троє людей», «чотири хлопці» чи «четверо хлопців», «півтори груші» чи «півтора груші».

26.04.2024

Правила подовження та подвоєння приголосних на письмі

Галичина чи Галиччина, написанний чи написаний, захоплений чи захопленний? Якщо ви можете зі впевненістю вибрати правильний варіант, значить ви гарно знаєте тему подовження та подвоєння приголосних. А якщо ні – саме час прочитати наш матеріал, у якому ми зібрали основні правила та приклади про подовження та подвоєння приголосних літер на письмі. Уважно вивчайте статтю, адже вона обов’язково знадобиться вам для підготовки до НМТ з української мови у 2024 році.

01.01.1970

Як підготувати та оформити реферат у школу?

Серед безлічі письмових завдань для школярів та студентів одним із найпопулярніших є реферат. Він вважається легкою письмовою роботою, оскільки його ціль – перевірити та закріпити знання із заданої теми.

25.08.2023

Правопис слів іншомовного походження

Правопис слів іншомовного походження – одна із найскладніших тем, які вивчають за програмою з української мови в школі. Також запитання із цієї теми щороку з’являються серед списків завдань для складання ДПА, ЗНО та НМТ. Якщо вам треба повторити правила правопису іншомовних слів та надолужити втрачені знання – скористайтеся нашим матеріалом, де ми зібрали основну інформацію з теми.

16.08.2023

Наголос: види, правила утворення та наголошування слів

Напевно ви часто стикалися із ситуацією, коли потрібно поставити правильний наголос у слові, проте не знали, як це зробити. РазОм чи рАзом, нажИво чи нАживо, каталОг чи кАталог? У цьому матеріалі розберемо основні види наголосів в українській мові, а також типові правила наголошування слів. Для наочності покажемо кілька прикладів та вправ, які допоможуть вам навчитися ставити наголос у тому місці, де він точно потрібен. На ЗНО або НМТ з української мови досить часто трапляються завдання із визн