НМТ-2025: обов'язкові предмети та предмети на вибір
Цьогоріч перелік обов’язкових предметів було змінено виглядає так:
- українська мова
- математика
- історія України
До переліку предметів на вибір було додано такі дисципліни:
- іноземна мова – англійська, іспанська, німецька та французька
- фізика
- хімія
- біологія
- географія
- українська література (цей предмет складатимуть для вступу на спеціальності філологічного спрямування)
Як і раніше, тестування проходитиме в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях (екзаменаційних центрах) по всій території України, крім тимчасово окупованих областей. НМТ точно не проводитиметься в Донецькій, Луганській областях та АР Крим. До речі, відтепер абітурієнтів будуть перевіряти за допомогою металошукачів, щоб вони не принесли на іспит телефон чи будь-які девайси для списування.
Загальна тривалість тесту – 4 години. Так, на кожен блок іспиту (тобто на кожну дисципліну) виділятиметься 60 хвилин. Через 120 хвилин після початку тесту обов’язково буде перерва, її тривалість – 20 хвилин.
Тестування буде проходити у кілька сесій протягом місяця. Таке рішення прийняли задля безпеки абітурієнтів. Точні дати іспитів і місце проведення будуть знати лише вступники. Також МОН наполегливо просить не розголошувати цю інформацію.

Обов’язкові предмети НМТ-2025: формат тесту
Для складання тесту з кожного обов’язкового предмета виділяється одна година. Уже відомо, що першою учні складатимуть українську мову. Після неї йтиме математика. Далі передбачена 20-хвилинна перерва для відпочинку. Після якої проходитиме іспит з історії України та предмета за вибором.
НМТ з української мови
Завдання з української мови складатимуть за чинною програмою ЗНО. До списку основних розділів мовознавства увійшли стандартні теми шкільного курсу з дисципліни. А саме:
- фонетика
- графіка
- орфоепія
- орфографія
- лексикологія
- фразеологія
- будова слова
- словотвір
- морфологія
- синтаксис
- стилістика
- розвиток мовлення
Усього в блоці української мови міститься 30 завдань. Письмових точно не буде, тому про написання твору чи розгорнутих відповідей можна не перейматися. Тести поділені в такому форматі:
- 10 завдань із вибором однієї правильної відповіді (4 варіанти на вибір)
- 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді (5 варіантів на вибір)
- 5 завдань на відповідність (5 варіантів: потрібно з’єднати 4 варіанти, а один зайвий)
Щоб набрати 100 балів, потрібно відповісти правильно принаймні на 7 тестів. Це і є пороговий бал. За 30 завдань абітурієнт може максимально отримати 45 балів, які потім переводяться за шкалою до 200 балів.

НМТ з математики
Тест із математики складається з 22 завдань за затвердженою програмою. Структура іспиту така:
- 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді (5 варіантів на вибір)
- 3 завдання на відповідність (3 варіанти: потрібно з’єднати 3 варіанти, а один зайвий)
- 4 завдання з короткою відповіддю (її потрібно записувати в спеціальному віконці)
Для подолання порогового балу потрібно правильно відповісти на 5 тестових запитань. Тоді абітурієнт отримає мінімальні 100 балів. Якщо він правильно вирішує всі завдання, то отримує 32 бали, які потім переводяться у формат 100-200.
На НМТ із математики учні можуть користуватися довідковими матеріалами, у яких зібрані основні формули та одиниці вимірювання, а також чернеткою, де можна письмово розв’язувати приклади та задачі.
НМТ з історії України
За актуальною програмою тест з історії України охоплюватиме період від найдавніших часів до XXI століття. Ознайомитися з програмою можна за цим посиланням.
Тест з історії України складається з 30 завдань, де:
- 20 завдань з одним правильним варіантом
- 4 завдання на відповідність (один із них зайвий)
- 3 завдання на встановлення правильної послідовності
- 3 завдання з вибором 3 правильних відповідей (всього варіантів 7)
Пороговий бал складає 8 правильних відповідей по 1 балу. Максимальний результат – 54 бали, який потім переводиться у 200-бальну шкалу.

Які предмети будуть на НМТ-2025 на вибір?
Для кожної спеціальності є свій профільний предмет. Це дисципліна, яка буде мати найвищий ваговий коефіцієнт. Наприклад, для вступу на «Інженерію» потрібно складати фізику, бо вона має вищий ваговий коефіцієнт, ніж інші предмети.
Графік НМТ-2025
У 2025 році учні складатимуть мультитест у травні-червні. Основна сесія НМТ-2025 відбудеться у період 14 травня – 25 червня, додаткова – з 14 по 25 липня.
Цьогоріч також передбачені дві сесії – основна й додаткова. Додаткова сесія зроблена для абітурієнтів, що з поважних причин не змогли скласти НМТ в основний період. Ці «поважні причини» потрібно буде підтвердити.
Через безпекову ситуацію, можуть відбутися зміни у розкладі. Слідкуйте за змінами на сайті Міністерства освіти, а також на порталі УЦОЯО (Український центр оцінювання якості освіти), щоби бути в курсі основних подій.
Аби бути впевненим у своїх знаннях і скласти НМТ на найвищий бал, варто завчасно розпочати підготовку до обраних дисциплін. Допомогти у цьому може репетитор.
Учитель перевірить ваш поточний рівень знань, спитає про проблеми, які у вас є з певними темами, щоби з урахуванням цього розробити індивідуальний план занять. Завчасно розпочата підготовка і кваліфікований викладач – запорука успіху.
Знайти репетитора для підготовки до НМТ чи поточного вивчення дисциплін учні будь-якого віку можуть на сайті BUKI School.