Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

 1. Що таке НМТ?
 2. Обов’язкові предмети НМТ/ЗНО 2024: формат тесту
 3. Предмети НМТ на вибір: структура та затверджена програма
 4. Розклад НМТ/ЗНО 2024

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)

Що таке НМТ?

До 2022 року для вступу до вищих навчальних закладів і здобуття ступеня бакалавра абітурієнти складали ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання. Війна внесла корективи до системи освіти, тому на зміну ЗНО прийшов новий тип оцінювання – Національний мультипредметний тест.

 

НМТ – це комп’ютерний тест в онлайн-форматі, створений для визначення загального рівня знань з основних шкільних предметів: української мови, математики, історії України, іноземних мов (англійська, німецька, іспанська тощо), фізики, географії, хімії, біології та української літератури. Тест складається з двох або трьох обов’язкових предметів, які мають складати всі випускники 11 класів. Також є кілька предметів на вибір. Вони обираються залежно від того, на якій спеціальності планує навчатися абітурієнт. Наприклад, для вступу на «Інженерію» потрібно складати фізику.

 

 

Які зміни в процедурі НМТ варто очікувати цьогоріч?

У вересні 2023 року проходив спеціальний брифінг від Міністерства освіти, під час якого повідомили про нововведення на НМТ-2024. У 2022-2023 роках абітурієнти складали 2 обов’язкові предмети – українську мову та математику, а також один предмет на вибір. Цьогоріч перелік обов’язкових предметів було змінено. Тепер він виглядає так:

 • українська мова;
 • математика;
 • історія України.

 

До переліку предметів на вибір було додано кілька нових дисциплін:

 • іноземна мова – англійська, іспанська, німецька та французька;
 • фізика;
 • хімія;
 • біологія;
 • географія;
 • українська література (цей предмет складатимуть для вступу на спеціальності філологічного спрямування).

 

Тобто, у 2024 році абітурієнти складатимуть уже не 3, а 4 дисципліни на НМТ. Під час брифінгу також повідомили, що у 2025-му кількість предметів можуть збільшити до 5.

 

Як і раніше, тестування проходитиме в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях (екзаменаційних центрах) по всій території України, крім тимчасово окупованих областей. НМТ точно не проводитиметься в Донецькій, Луганській областях та АР Крим. До речі, відтепер абітурієнтів будуть перевіряти за допомогою металошукачів, щоб вони не принесли на іспит телефон чи будь-які девайси для списування.

 

У 2024 році тривалість мультипредметного тесту буде збільшена до 4 годин (через додавання ще одного обов’язкового предмета). Так, на кожен блок іспиту (тобто на кожну дисципліну) виділятиметься 60 хв. Через 120 хвилин після початку тесту обов’язково буде перерва, проте її тривалість поки не визначена. Відтепер НМТ не буде проходити в один день по всій країні. Тестування розкинуть на кілька сесій протягом місяця. Таке рішення прийняли задля безпеки абітурієнтів.

 

Читайте також: Де дізнатися результати НМТ 2024

Підготовка до НМТ

Обов’язкові предмети НМТ/ЗНО 2024: формат тесту

Для складання тесту з кожного обов’язкового предмета виділяється одна година. Уже відомо, що першою учні складатимуть українську мову. Після неї йтиме математика. Далі передбачена перерва для відпочинку. Після неї проходитиме іспит з історії України.

 

 

НМТ з української мови

Завдання з української мови складатимуть за чинною програмою ЗНО. До списку основних розділів мовознавства увійшли стандартні теми шкільного курсу з дисципліни. А саме:

 • фонетика;
 • графіка;
 • орфоепія;
 • орфографія;
 • лексикологія;
 • фразеологія;
 • будова слова;
 • словотвір;
 • морфологія;
 • синтаксис;
 • стилістика;
 • розвиток мовлення.

 

Усього в блоці української мови сформовано 30 завдань. Письмових точно не буде, тому про написання твору чи розгорнутих відповідей можна не перейматися. Тести поділені в такому форматі:

 • 10 завдань із вибором однієї правильної відповіді (4 варіанти на вибір).
 • 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді (5 варіантів на вибір).
 • 5 завдань на відповідність (5 варіантів: потрібно з’єднати 4 варіанти, а один зайвий).

 

Щоб набрати 100 балів, потрібно відповісти правильно принаймні на 5 тестів. Це і є пороговий бал. За 35 завдань абітурієнт може максимально отримати 45 балів, які потім переводяться за шкалою до 200 балів.

 

 

НМТ із математики

Тест із математики складатиметься з 22 завдань за затвердженою програмою. Структура іспиту така:

 • 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді (5 варіантів на вибір).
 • 3 завдання на відповідність (3 варіанти: потрібно з’єднати 3 варіанти, а один зайвий).
 • 4 завдання з короткою відповіддю (її потрібно записувати в спеціальному віконці).

 

Для подолання порогового балу потрібно правильно відповісти на 4 тести. Тоді абітурієнт отримає мінімальних 100 балів. Якщо він правильно вирішує всі завдання, то отримує 32 бали, які потім переводяться у формат 100-200.

 

На НМТ із математики учні можуть користуватися довідковими матеріалами, у яких зібрані основні формули та одиниці вимірювання, а також чернеткою, де можна письмово вирішувати приклади та задачі.

 

 

НМТ з історії України

За новою програмою тест з історії України охоплюватиме період з XVI до XXI століття. Тобто запитань про скіфську пектораль чи трипільську культуру точно не буде. Ознайомитися з програмою можна за цим посиланням.

 

Тест з історії України складається з 30 завдань, де:

 • 20 завдань з одним правильним варіантом.
 • 4 завдання на відповідність (один із них зайвий).
 • 3 завдання на встановлення правильної послідовності.
 • 3 завдання з вибором 3 правильних відповідей (всього варіантів 7).

 

Пороговий бал складає 6 правильних відповідей по 1 балу. Максимальний результат – 54 бали, який потім переводиться у 200-бальну шкалу.

 

Потрібна допомога з підготовкою? Найкращі репетитори з історії України зібрані тут.

 

Читайте також: Формули для НМТ з математики у 2024 році: пояснення та приклади завдань

Налаштування на іспити

Предмети НМТ на вибір: структура та затверджена програма

 1. Іноземна мова – 32 завдання за цією програмою.
 2. Фізика – 20 завдань (програма).
 3. Хімія – 30 завдань за чинною програмою.
 4. Біологія – 30 завдань за такими темами.
 5. Географія – 30 завдань за цією програмою.
 6. Українська література – кількість завдань поки невідома (програма).

Розклад НМТ/ЗНО 2024

Точні дати іспитів наразі невідомі. Проте, на відміну від минулого року, тести не будуть проходити влітку. Під час брифінгу, який ми вже згадували вище, повідомили, що хочуть перенести НМТ на весну. Ймовірно, у 2024 році учні складатимуть мультитест у травні.

 

Цьогоріч також передбачені дві сесії – основна й додаткова. Додаткова сесія зроблена для абітурієнтів, що з поважних причин не змогли скласти НМТ в основний період. Ці «поважні причини» потрібно буде підтвердити.

 

Дати проведення іспитів будуть опубліковані на сайті Міністерства освіти, а також на порталі УЦОЯО (Український центр оцінювання якості освіти). Слідкуйте за змінами на цих платформах, щоби бути в курсі основних подій.

 

Переживаєте, що погано складете НМТ-2024? Не хвилюйтеся, адже ще є час для підготовки. Якщо ви не впевнені у власних силах, краще заручитися підтримкою кваліфікованих репетиторів. В онлайн-школі БукіСкул є викладачі з української та іноземних мов, математики, історії України, фізики, хімії та біології. Методисти школи підготують для вас індивідуальну програму занять з урахуванням термінів підготовки та цілей навчання.

 

Читайте також: Корисні посилання для підготовки до НМТ 2024

Автор:

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

Що таке НМТ?

НМТ – це комп’ютерний тест в онлайн-форматі, створений для визначення загального рівня знань з основних шкільних предметів.

Які обов’язкові предмети НМТ/ЗНО 2024?

Українська мова; математика; історія України.

Які предмети НМТ є вибірковими?

Іноземна мова – англійська, іспанська, німецька та французька; фізика; хімія; біологія; географія; українська література.

17.01.2024

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.

15.01.2024

Океани Землі: факти про Світовий океан

Кажуть, що вчені дослідили Світовий океан усього на 3%. Не можна точно відповісти, правда це чи ні, проте багато цікавих фактів про океани Землі ми вже знаємо. Деякими із них поділимося в цьому матеріалі. Чому тихий океан назвали саме так? Де мешкають гігантські черепахи? У якому океані тварини живуть у надекстремальних умовах? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

26.12.2023

Що потрібно для вступу на менеджмент?

Менеджмент є одним із найпопулярніших факультетів серед абітурієнтів. Ця сфера діяльності має безліч галузей та направлень – від маркетингу до найвищої ланки управління. Для вступу на менеджмент потрібно чітко визначитися, з яким напрямом ви плануєте пов’язати майбутнє та знайти гарний ВНЗ. У цій статті ми розкажемо, яку професію можна обрати, який прохідний бал для вступу, та в яких університетах варто здобувати диплом бакалавра з менеджменту.

08.12.2023

Вступ до Богомольця у 2024 році: основне про університет

«Вік живи – вік учись». Це прислів’я ідеально підходить для студентів медичних університетів, адже, якщо порахувати тривалість навчання на магістратурі, інтернатурі, ординатурі та аспірантурі – виходить понад 10 років (у найкращому випадку). В Україні підготовкою медичних фахівців займаються декілька ВНЗ, проте найпопулярнішим є університет Богомольця. Яка вартість навчання в цьому виші, які предмети НМТ потрібно складати та, на які факультети можна вступати – розкажемо в цьому матеріалі.

06.12.2023

Львівська політехніка: умови вступу на 2024 рік

Львівську політехніку можна назвати Гулівером у світі вітчизняних ВНЗ, або просто – одним із найкращих та найпрестижніших університетів України та всієї Східної Європи. Для абітурієнтів, що мріють здобути якісну технічну освіту, цей заклад посідає перші позиції рейтингу. Які умови вступу до Львівського політехнічного університету у 2024 році? На яких факультетах можна навчатися та, яка вартість на різних спеціальностях? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

30.11.2023

Вступ у КНЕУ 2024: довідка для абітурієнта

Де в Україні здобути якісну економічну освіту? Звичайно ж, у Київському національному економічному університеті. Цей ВНЗ вважається одним із найкращих та найпрестижніших вищих навчальних закладів економічного спрямування. Він увійшов до п’ятірки найкращих університетів України в рейтингу-2021 журналу «Деньги.ua» та 441 місце серед університетів Центральної і Східної Європи за даними Webometrics Ranking of World's Universities. Якщо ви хочете навчатися в КНЕУ, дізнавайтеся про умови вступу до ВНЗ

07.09.2023

Як математика допомагає в реальному житті

Під час навчання в школі учні часто замислюються, чи знадобляться їм знання з певних предметів у реальному житті. Наприклад, умовний десятикласник вивчає теми «Тригонометричні функції» чи «Геометрична прогресія», хоча він уже вирішив вступати на філологічний факультет. І в його голові виникає логічне питання — навіщо це все мені знати? З цієї статті ви дізнаєтеся про значення математики в побуті та про професії, у яких неможливо обійтися без цієї точної науки.

29.10.2022

Як зрозуміти математику: поради для дорослих та дітей

Зазвичай складнощі з вивченням математики починаються там, де навчання виходить за межі рахування яблук та переходить до більш абстрактних формул. Та методисти пропонують низку ефективних рішень. Далі даємо детальні поради, що дозволять навіть суцільним гуманітаріям і вивчити, і полюбити математику.

27.10.2023

Формули для НМТ з математики у 2024 році: пояснення та приклади завдань

Молитви абітурієнтів, які складають ЗНО/НМТ із математики були почуті й до тестового зошита з 2021 року крім блоку завдань почали додавати блок із формулами, які можна використовувати під час іспиту. Це значно полегшило підготовку до мультипредметного тесту, оскільки школярам більше не потрібно напам’ять вчити всі формули. Проте, своєрідна шпаргалка допоможе не всім. Мало бачити її перед очима – потрібно її розуміти. У цьому матеріалі ми зібрали всі формули, які будуть на НМТ із математики у 202