Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Купуйте пакет від 8 уроків і
отримуй 2 заняття БЕЗКОШТОВНО!

Добірка найкращих віршів про Україну для школярів

  1. Вірші про Україну від незмінних класиків
  2. Гарні вірші сучасних українських поетів

Уже більш як два роки українці живуть у складних умовах. В умовах повномасштабної війни. Сьогодні як ніколи актуально виховувати в дітей почуття любові та відданості до рідного краю, гордості за національну ідентичність та поваги до державної мови. У цьому завданні батькам та вчителям допоможуть улюблені українські поети: як класики, так і сучасні автори. За допомогою віршів діти знайомляться з історією своєї країни, вивчають культуру та дізнаються нове про традиції, обряди та всеосяжну любов до дивовижної української природи.

 

Ба більше, за словами відомого літературознавця та куратора мистецьких проєктів Євгенія Станісевича, вивчення та декламування ритмічних віршів допомагає заспокоїти нерви, зняти тривожність та відволіктися від стресових ситуацій. Тож, до вашої уваги добірка патріотичних віршів про Україну та любов до рідної землі від найкращих представників літературного мистецтва.

Вірші про Україну від незмінних класиків

Олександр Олесь

Олександр Кандиба (таке його справжнє прізвище) входить до списку найвідоміших та найуспішніших поетів-драматургів України. Його літературна творчість включає поезію, драматичні повісті, публіцистичні матеріали, а також багато перекладів світових класиків на українську. Твори автора пронизані громадянськими мотивами та оспівуванням любові до рідного краю, який йому довелося покинути й емігрувати в Європу. Та це не завадило йому далі писати про Батьківщину і стати одним із почесних корифеїв української літератури.

 

«Живи, Україно, живи для краси»

"Живи, Україно"

 

 

Ліна Костенко

Ліна Костенко – справжній приклад безумовної любові до своєї країни та культури. Вона є одним із небагатьох авторів, яких внесли до списку справжніх класиків ще за життя. Як воїни мають силу зброї, так Костенко має силу слова. Її твори про любов, жінку, красу української мови та Батьківщину надихають та вражають кожного з перших рядків. Завдяки Ліні ми знаємо та цитуємо такі важливі для нас вислови, як: «Доля не усміхається рабам», «У кожної нації свої хвороби. У росії – невиліковна», «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову» тощо.

 

«Усе моє, все зветься Україна»

"Усе моє..."

 

«Спинюся я»

"Спинюся я"

 

«І засміялась провесінь…»

"І засміялась провесінь"

 

 

Василь Симоненко

Василь Симоненко – полум’яний патріот України, Витязь молодої української поезії. Його вважають одним із найталановитіших майстрів слова, що збагатив скарбницю світової гуманістичної культури. Симоненко одним із перших став на шлях боротьби проти радянського тоталітарного режиму. Входив до складу забороненого товариства «шістдесятників», що пропагувало незалежність України та безмежну любов до Батьківщини. Рядки його патріотичної поезії відомі практично кожному, адже міцно засіли в нашій свідомості.

 

«Лебеді материнства»

"Лебеді материнства"

 

«Україно, п’ю твої зіниці»

"Україно..."

 

 

Павло Тичина

Павло Тичина більшу частину своєї творчості присвятив рідному краю та народові. Українська краса щоразу надихала поета на чудові рядки, сповнені любові й відданості Батьківщині. Автор писав у часи занепаду України та її мови й відкрито розповідав про свою мрію – очищення рідної землі. Тичина вчить нас любити край, бути вірному йому, адже він – ніколи не зрадить.

 

«Україно моя, моя люба Вкраїно»

"Україно моя..."

 

«Я утверждаюсь»

"Я утверждаюсь"

 

«Слово»

"Слово"

Читайте також: Як правильно писати тези: структура та приклади

 

 

Василь Стус

Вірний син України, поет та правозахисник, якого боялася радянська тоталітарна система. Своє життя та творчість він присвятив ідеям свободи, незалежності, права на рідну мову, історичну пам’ять та самобутню культуру. Стуса заслужено відносять до духовних лідерів нації, який спромігся донести важливість єдності українців від Поділля до Донеччини.

 

«О земле втрачена, явися…»

"О земле втрачена"

 

 

Леся Українка

Довго перелічувати, ким тільки не була Леся Українка: поетом, драматургом, новатором, публіцистом, критиком, перекладачем і громадським діячем. Її життя та творчість – справжній приклад боротьби, попри що. Мотив України у творчості поетеси проходить всюди. Вона влучно описувала найболючіші проблеми Батьківщини, викривала неправду та закликала до національно-визвольної боротьби проти загарбників. Леся Українка вірила в щасливу долю рідного краю і ця віра стала лейтмотивом її творчості.

 

«Do» (Гімн. Grave)»

"Do"

 

«Скрізь плач, і стогін, і ридання…»

"Скрізь плач..."

 

 

Тарас Шевченко

Основоположник нової української літератури, творець ідентичності українського народу та одна із найголовніших постатей національної пам’яті. Тарас Шевченко став родоначальником революційно-демократичного напряму. Великий Кобзар українського народу та просто геніальний поет, що створив за життя понад 800 художніх творів, левова частка яких – про рідний край.

 

«І мертвим, і живим…»

 

«Думи мої, думи…»

 

«Заповіт»

"Заповіт"

 

 

Володимир Сосюра

«Заборонений поет», незламний борець за чесність та свободу, сповнений надією та обпалений вогнем. Саме так можна схарактеризувати видатного українського письменника Володимира Сосюру. Його по праву вважають найщирішим ліриком ХХ століття. Справжній майстер слова, що любив Батьківщину, жив за часом і попереду нього та надихав простих українців боротися за свободу й незалежність. Сосюра вчив шанувати минуле, цінувати теперішнє і з надією вірити в майбутнє України.

 

«Любіть Україну»

"Любіть Україну"

Читайте також: Шпаргалка з літератури: жанри, персонажі та події основних творів шкільної програми

Читання віршів

Гарні вірші сучасних українських поетів

 

Володимир Бойчук

 

«Слава Україні! Героям Слава!»

Слава Україні! Героям слава!

Ми поповняємо солдатські лави,

Плече в плече, душі й серця,

Будемо стояти ми до кінця!

За нашії села, за наші міста,

За доню і сина, коханих вуста,

Гуртуємось, браття, усі за одного,

Щоб страху в очах не було ніколи!

Разом увійдемо в історію героїв,

Бо не пошкодуємо для ворога набоїв,

Карпати усміхнуться, розквітне Донбас,

Захід і Схід поєднують нас!

 

 

Вадим Крищенко

«Щоб жила Україна»

 

 

Богдан Фесик

 

«Мені снився сон»

Мені снився сон і тривав аж до ранку:

Що я одягнувся у свою вишиванку.

Проходжуся площею: поруч Хрещатик,

Усюди спокійно, вцілілі всі хати.

Аж раптом ось музика наша й танці,

І всі у вишиванках танцюють у Луганську.

І вишиті стелять усі скатертини

З Донецька до Львова, від Сумів до Криму.

Усі дочекалися вдома на тата,

І хлопців своїх дочекались дівчата.

Але щоби ми одягли вишиванки

Десятки й тисячі стали під танки.

 

 

Державні свята, на які потрібно вчити вірші про Україну

  • 22 січня – День Соборності України
  • 8 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
  • 28 червня – День Конституції України
  • 15 липня – День Української Державності
  • 23 серпня – День Державного Прапора України
  • 24 серпня – День Незалежності України
  • 1 жовтня – День захисників і захисниць України
  • 6 грудня – День Збройних Сил України

 

Вивчення віршів чудово тренує пам’ять учнів, сприяє розвитку когнітивних навичок та одночасної активації роботи лівої і правої півкуль мозку. Також заучування віршованих рядків удосконалює усне мовлення та підвищує рівень володіння українською мовою. А якщо потрібна допомога з лексикою або граматикою, запишіть дитину на додаткові заняття з репетитором.

 

В онлайн-школі БукіСкул є викладачі з різних предметів шкільної програми. Для учнів молодших класів є репетитори з української, математики та іноземних мов. А для старших, крім вище перерахованих також є вчителі з історії України, фізики, хімії та біології.


Читайте також: Найпоширеніші художні засоби в українській літературі

Автор:

Добірка найкращих віршів про Україну для школярів

Які вірші про Україну від класиків потрібно вчити?

«Живи, Україно, живи для краси» О. Олеся, «Усе моє, все зветься Україна» Л. Костенко, «Лебеді материнства» В. Симоненка та інші.

Гарні вірші яких сучасних українських поетів варто знати?

«Слава Україні! Героям Слава!» В. Бойчука, «Щоб жила Україна» В. Крищенка, «Мені снився сон» Б. Фесика та інші.

26.03.2024

12 правил дорожнього руху, які мають знати всі школярі

Батьки несуть відповідальність за дітей вдома, а вчителі – у школі. Проте, кожна дитина має пам’ятати, що як тільки вона опиняється на вулиці сама й має дійти від точки А до точки В, безпека дорожнього руху – це зона її відповідальності. Які 12 правил дорожнього руху має вивчити кожен школяр, розкажемо в нашому матеріалі. А також поділимося посиланнями на відеоуроки, казки та мультфільми для учнів молодших класів, завдяки яким можна легко вивчити основні ПДР для пішоходів.

11.03.2024

Цікаві задачі на розвиток логіки в дошкільнят та учнів молодших класів

Вміння мислити логічно – це навичка, яку потрібно розвивати із самого дитинства. Завдяки їй людина вчиться шукати нестандартні рішення та розв’язувати завдання будь-якої складності в навчанні, на роботі чи просто в житті. У нашій статті ми зібрали цікаві загадки для дошкільнят та учнів молодших класів, що найкраще розвивають логічне та критичне мислення: від простих до більш складних, де дитині потрібно добряче подумати.

07.03.2024

Факти про Лесю Українку, які не розказували в школі

Леся Українка – одна із найвідоміших постатей в українській літературі. Справжній борець за самосвідомість, прихильник «українізації» та активний учасник руху за незалежність. На уроках літератури зазвичай розказують поверхневі відомості про її життя. Як от те, що вона все життя навчалася вдома чи мала невиліковну хворобу. Проте є цікаві факти про Лесю Українку, які сьогодні має знати кожен учень та дорослий. Які саме, розкажемо далі.

29.02.2024

Травна система людини: органи, функції та будова

Травна система – складний механізм, який забезпечує наше тіло поживними речовинами для нормальної життєдіяльності. До цієї системи входять багато органів, що виконують свої функції в процесі травлення. Які саме? Дізнаєтеся з нашої статті. Також розкажемо, із чого складається система травлення, які органи в ній є основними, а які захисними.

27.02.2024

Група крові та резус-фактор: що це таке та навіщо їх визначають?

Чи знали ви, що є люди, яких не люблять комарі? Вони дуже рідко п’ють їхню кров, адже вважають її геть несмачною. Усе тому, що ці особи мають групу крові та резус-фактор, які комарам просто не підходять. А ще є люди, що мають стійкий імунітет до більшості вірусів та бактерій. Цей імунітет сформувався не завдяки здоровому способу життя чи загартовуванню, а знову ж таки – через групу крові. У цій статті розкажемо все, що вам потрібно знати про антигени й резус-фактори, а також поділимося цікавими

22.02.2024

Країни Європи: карта та цікаві факти

Європа – один із найбільших за розміром та чисельністю населення материк, до якого входять аж 48 держав. Які країни належать Європі? Яка з них найбільша, а яка найменша? Чому Європа здобула таку назву та, які цікаві факти про неї варто знати? Про все це розкажемо в нашому матеріалі.

18.12.2023

Де дізнатися результати НМТ 2024

До початку вступної кампанії 2024 залишилося вдосталь часу, проте майбутні абітурієнти хочуть знати основну інформацію вже зараз. Головне питання кожного одинадцятикласника – як проходитиме НМТ у цьому році та коли можна буде дізнатися результати? Ми зібрали відповіді на найпоширеніші запити про НМТ, а також сформували список корисних ресурсів, які знадобляться школярам у підготовці до тестування.

21.08.2023

Шпаргалка з літератури: жанри, персонажі та події основних творів шкільної програми

Підготували стислу інформацію про шість головних творів, які вивчають на уроках української літератури в школі – «Наталка Полтавка», «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», «Кайдашева сім’я», «Тигролови», «Мина Мазайло» та «Маруся Чурай». Користуйтеся нашою шпаргалкою, де ми коротко розповіли про жанр, головних героїв, сюжет, місце розгортання подій та тему й ідею кожного твору.

08.02.2024

Яку роль в організмі людини відіграють вітаміни?

«Їж моркву й матимеш хороший зір. Їж лимон і не будеш хворіти. Їж шпинат і будеш сильний, як моряк Папай». У дитинстві чи не кожному говорили про користь цих овочів та фруктів. Насправді ж, корисними є не продукти, а вітаміни, що входять до їхнього складу. У нашій статті розкажемо, як вітаміни впливають на організм, які біологічно активні речовини потрібні для росту, гарного зору, правильного функціонування нервової системи та здоров’я кісток.