Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Купуйте пакет від 8 уроків і
отримуй 2 заняття БЕЗКОШТОВНО!

12 правил дорожнього руху, які мають знати всі школярі

 1. Безпека дорожнього руху для дітей
 2. Навчальні відео та мультфільми про правила безпеки на дорозі

Батьки несуть відповідальність за дітей вдома, а вчителі – у школі. Проте, кожна дитина має пам’ятати, що як тільки вона опиняється на вулиці сама й має дійти від точки А до точки В, безпека дорожнього руху – це зона її відповідальності. Які 12 правил дорожнього руху має вивчити кожен школяр, розкажемо в нашому матеріалі. А також поділимося посиланнями на відеоуроки, казки та мультфільми для учнів молодших класів, завдяки яким можна легко вивчити основні ПДР для пішоходів.

Безпека дорожнього руху для дітей

Безпека дорожнього руху – це комплекс правил, спрямованих на захист життя і здоров’я неповнолітніх на дорозі. Він включає правила поведінки на проїзній частині, тротуарах та пішохідних переходах; знання дорожніх знаків і сигналів, навички безпечного переходу вулиць тощо. Головною метою комплексу є запобігання дорожньо-транспортним пригодам з участю дітей, які можуть призвести до травм або летальних випадків.

 

Отож, які 12 правил безпеки на дорозі для дітей потрібно розповісти учням на уроках із виховної роботи в школі?

 

 

Правило № 1: Світлофор – найкращий друг для дітей

Кожен школяр мусить знати, що означають кольори на світлофорі. Червоний колір – стій. Жовтий – увага, підготуватися до руху. Зелений – можна переходити дорогу. Спеціальні світлофори із зображенням людини є головними орієнтирами для безпечного руху пішоходів на дорозі.

 

Нагадайте дітлахам, що навіть попри те, що горить зелений сигнал світлофора, школяр має самостійно переконатися, чи безпечно зараз переходити дорогу. Для цього потрібно уважно подивитися праворуч і ліворуч та впевнитися, що ніякий автомобіль не рухається на зустріч попри заборону.

Світлофор

Правило № 2: Немає світлофора – шукай пішохідний перехід

Поясніть учням, що за відсутності регульованого переходу зі світлофором, вони у жодному разі не можуть переходити дорогу в будь-якому місці. Їхнє першочергове завдання – знайти пішохідний перехід із таким знаком:

Знак пішоходного переходу

Для безпечного переходу потрібно дотримуватися таких правил:

 1. Подивитися у дві сторони, щоби побачити, чи не їдуть поруч автомобілі.
 2. Якщо автомобіль їде, його потрібно пропустити й тільки потім почати перехід.
 3. У жодному разі не переходити дорогу на повороті, адже це «сліпа зона» для автомобілів.
 4. Не переходити дорогу між двома припаркованими транспортними засобами.
 5. До 6 років переходити дорогу лише в супроводі дорослого, тримаючи його за руку.

 

Читайте також: Як навчити дитину мислити критично?

 

 

Правило № 3: Нагострити слух

Автомобіль не завжди можна побачити, але його точно можна почути. Якщо дитина подивилася ліворуч та праворуч і не побачила автомобіль, вона має прислухатися. Можливо, він наближається до переходу з повороту. Якщо шум гучний – автомобіль зовсім поруч. Якщо тихий – авто ще далеко.

 

 

Правило № 4: Вибігати на дорогу зась – тривога!

Це правило особливо стосується нетерплячих малюків, які норовлять чим швидше потрапити на іншу сторону вулиці. А ще бешкетників, які під час гри можуть так захопитися, що й не помічають, як вибігають на проїзну частину. Поясність, що у жодному разі не можна ставати та переходити дорогу в місцях, які для цього не призначені. Школяр має завжди зберігати спокій та бути вкрай уважним під час ходьби вулицею.

 

 

Правило № 5: Тротуар – це зона безпеки

Рухатися на вулиці можна тільки по тротуару. Крапка. Немає різниці, чи є на ній багато людей і машин, чи навпаки – зовсім нікого. Щоб завжди залишатися в безпеці, потрібно йти тільки там, де це дозволено правилами дорожнього руху.

 

 

Правило № 6: Якщо ти пішохід – твій приятель перехід

На маленьких вулицях, особливо на території житлових комплексів, пішохідні переходи можуть стояти на великій відстані одне від одного. Проте це не означає, що дитина може перебігати чи переходити дорогу в будь-якому місці, бо пішохід далеко. Навіть якщо до нього треба йти сто метрів вздовж тротуару, правило є непорушним. Небезпечно переходити дорогу в недозволеному місці, адже деякі машини не знижують швидкість, якщо поруч немає світлофора чи регульованого переходу.

 

 

Правило № 7: Поворот – твій ворог

Не можна переходити дорогу в зоні повороту. Якщо школяр знехтує цим правилом і почне рух, його можуть збити. Водій автомобіля не матиме достатньо часу, щоб загальмувати, і може статися ДТП.

 

 

Правило № 8: Тримай руки при собі

Це стосується ситуацій, коли дитина перебуває всередині автомобіля. Поясність школярам, що не можна висувати руки чи навіть голову з вікна під час їзди. Невинні веселощі обернуться серйозними травмами, адже дитині може зашкодити зустрічний автомобіль.

 

 

Правило № 9: Велосипед – це не забавка, а серйозна відповідальність

Школярі, що катаються на велосипедах, обов’язково мають знати ці правила:

 1. Перед тим, як сісти за «кермо», треба одягнути шолом.
 2. Перед кожною поїздкою потрібно перевіряти справність гальмівної системи.
 3. На велосипеді мають бути світловідбивачі та фара для того, щоб кататися в темний час доби.
 4. Не можна кататися на багатолюдних вулицях без супроводу батьків.
 5. Для їзди на велосипеді обирати виключно велосипедні доріжки.
 6. Не можна переїжджати дорогу (навіть на пішохідному переході).

 

 

Правило № 10: Автобус та машина – не місце для ігор

Перебуваючи всередині транспортного засобу, школяр завжди має пам’ятати наступне:

 • У машині потрібно сидіти в спеціальному кріслі (якщо вага дитини менше ніж 36 кг) або використовувати пасок безпеки.
 • Не можна пересуватися салоном – тільки сидіти.
 • Якщо сидячих місць немає і потрібно стояти, обов’язково триматися за поручні.
 • Поводити себе спокійно, не шуміти та не заважати водієві.

 

 

Правило № 11: Хто спішить, той людей насмішить

Кожна дитина має пам’ятати, що поспіх ні до чого. На вулиці, на дорозі, у машині чи автобусі завжди потрібно зберігати спокій та бути дуже уважними. Концентрація, зосередженість та серйозність на дорозі – запорука безпеки для життя та здоров’я.

 

 

Правило № 12: Видимість – понад усе

Для правильного пересування вулицями в школяра має бути відповідний одяг. У світлий час доби краще віддавати перевагу яскравим кольорам, які привертають увагу водіїв транспортних засобів. Так вони завчасно побачать пішоходів на дорозі й зупиняться, щоб їх пропустити. У темний час доби для безпечного пересування вулицями потрібно обов’язково одягати речі зі світловідбивними елементами.

 

Читайте також: Добірка найкращих віршів про Україну для школярів

Доріжка для велосипедистів

Навчальні відео та мультфільми про правила безпеки на дорозі

 1. Зелене світло, червоне світло – мультик для дітей, що вчить розрізняти кольори на світлофорі.
 2. Як правильно переходити дорогу – прості наочні правила, як безпечно пересуватися між двома сторонами вулиці.
 3. Азбука безпеки від Тітоньки Сови – серія відеоуроків про правила поведінки на дорозі.
 4. Додай уваги на дорозі – мультсеріал про правила поведінки та безпеки на дорозі.
 5. Traffic Safety Song – англійська пісенька про те, як користуватися поручнями та пасками безпеки в транспортних засобах. Відео буде також корисним для вчителів з англійської, адже тут є основні терміни ПДР, які можна вивчити разом з дітьми на уроках. А ще про основні поняття дорожньої безпеки іноземною мовою розкаже на додаткових заняттях репетитор з англійської

 

Найкращі репетитори для дітей з математики, української та англійської мови, історії України, фізики, хімії та біології зібрані в онлайн-школі БукіСкул. Викладачі допомагають покращити знання зі шкільних дисциплін, а також готують до контрольних робіт, олімпіад та вступних іспитів. 


Читайте також: Talk about yourself: що розказати про себе англійською

Автор:

12 правил дорожнього руху, які мають знати всі школярі

Які правила безпеки дорожнього руху для дітей?

Немає світлофора – шукай пішохідний перехід. Поясніть учням, що за відсутності регульованого переходу зі світлофором, вони у жодному разі не можуть переходити дорогу в будь-якому місці.

Які навчальні відео та мультфільми про правила безпеки на дорозі?

Зелене світло, червоне світло – мультик для дітей, що вчить розрізняти кольори на світлофорі.

23.03.2024

Добірка найкращих віршів про Україну для школярів

Уже більш як два роки українці живуть у складних умовах. В умовах повномасштабної війни. Сьогодні як ніколи актуально виховувати в дітей почуття любові та відданості до рідного краю, гордості за національну ідентичність та поваги до державної мови. У цьому завданні батькам та вчителям допоможуть улюблені українські поети: як класики, так і сучасні автори. За допомогою віршів діти знайомляться з історією своєї країни, вивчають культуру та дізнаються нове про традиції, обряди та всеосяжну любов до

11.03.2024

Цікаві задачі на розвиток логіки в дошкільнят та учнів молодших класів

Вміння мислити логічно – це навичка, яку потрібно розвивати із самого дитинства. Завдяки їй людина вчиться шукати нестандартні рішення та розв’язувати завдання будь-якої складності в навчанні, на роботі чи просто в житті. У нашій статті ми зібрали цікаві загадки для дошкільнят та учнів молодших класів, що найкраще розвивають логічне та критичне мислення: від простих до більш складних, де дитині потрібно добряче подумати.

07.03.2024

Факти про Лесю Українку, які не розказували в школі

Леся Українка – одна із найвідоміших постатей в українській літературі. Справжній борець за самосвідомість, прихильник «українізації» та активний учасник руху за незалежність. На уроках літератури зазвичай розказують поверхневі відомості про її життя. Як от те, що вона все життя навчалася вдома чи мала невиліковну хворобу. Проте є цікаві факти про Лесю Українку, які сьогодні має знати кожен учень та дорослий. Які саме, розкажемо далі.

29.02.2024

Травна система людини: органи, функції та будова

Травна система – складний механізм, який забезпечує наше тіло поживними речовинами для нормальної життєдіяльності. До цієї системи входять багато органів, що виконують свої функції в процесі травлення. Які саме? Дізнаєтеся з нашої статті. Також розкажемо, із чого складається система травлення, які органи в ній є основними, а які захисними.

27.02.2024

Група крові та резус-фактор: що це таке та навіщо їх визначають?

Чи знали ви, що є люди, яких не люблять комарі? Вони дуже рідко п’ють їхню кров, адже вважають її геть несмачною. Усе тому, що ці особи мають групу крові та резус-фактор, які комарам просто не підходять. А ще є люди, що мають стійкий імунітет до більшості вірусів та бактерій. Цей імунітет сформувався не завдяки здоровому способу життя чи загартовуванню, а знову ж таки – через групу крові. У цій статті розкажемо все, що вам потрібно знати про антигени й резус-фактори, а також поділимося цікавими

22.02.2024

Країни Європи: карта та цікаві факти

Європа – один із найбільших за розміром та чисельністю населення материк, до якого входять аж 48 держав. Які країни належать Європі? Яка з них найбільша, а яка найменша? Чому Європа здобула таку назву та, які цікаві факти про неї варто знати? Про все це розкажемо в нашому матеріалі.

18.12.2023

Де дізнатися результати НМТ 2024

До початку вступної кампанії 2024 залишилося вдосталь часу, проте майбутні абітурієнти хочуть знати основну інформацію вже зараз. Головне питання кожного одинадцятикласника – як проходитиме НМТ у цьому році та коли можна буде дізнатися результати? Ми зібрали відповіді на найпоширеніші запити про НМТ, а також сформували список корисних ресурсів, які знадобляться школярам у підготовці до тестування.

21.08.2023

Шпаргалка з літератури: жанри, персонажі та події основних творів шкільної програми

Підготували стислу інформацію про шість головних творів, які вивчають на уроках української літератури в школі – «Наталка Полтавка», «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», «Кайдашева сім’я», «Тигролови», «Мина Мазайло» та «Маруся Чурай». Користуйтеся нашою шпаргалкою, де ми коротко розповіли про жанр, головних героїв, сюжет, місце розгортання подій та тему й ідею кожного твору.

06.02.2024

Шкіра людини: будова та основні функції

Чи знали ви, що шкіра є найбільшим органом у людському тілі? Так, саме вона! Не хребет, не легені й точно не мозок. Якщо розтягнути шкіру середньостатистичної людини, вона займатиме площу приблизно 2 кв.м, а її вага становитиме більш як 7 % від загальної маси тіла. У нашій статті розкажемо, чому шкіра вважається одним із найголовніших органів, які функції вона виконує та, яку будову має.