Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

12 правил дорожнього руху, які мають знати всі школярі

  1. Безпека дорожнього руху для дітей
  2. Навчальні відео та мультфільми про правила безпеки на дорозі

Батьки несуть відповідальність за дітей вдома, а вчителі – у школі. Проте, кожна дитина має пам’ятати, що як тільки вона опиняється на вулиці сама й має дійти від точки А до точки В, безпека дорожнього руху – це зона її відповідальності. Які 12 правил дорожнього руху має вивчити кожен школяр, розкажемо в нашому матеріалі. А також поділимося посиланнями на відеоуроки, казки та мультфільми для учнів молодших класів, завдяки яким можна легко вивчити основні ПДР для пішоходів.

Безпека дорожнього руху для дітей

Безпека дорожнього руху – це комплекс правил, спрямованих на захист життя і здоров’я неповнолітніх на дорозі. Він включає правила поведінки на проїзній частині, тротуарах та пішохідних переходах; знання дорожніх знаків і сигналів, навички безпечного переходу вулиць тощо. Головною метою комплексу є запобігання дорожньо-транспортним пригодам з участю дітей, які можуть призвести до травм або летальних випадків.

 

Отож, які 12 правил безпеки на дорозі для дітей потрібно розповісти учням на уроках із виховної роботи в школі?

 

 

Правило № 1: Світлофор – найкращий друг для дітей

Кожен школяр мусить знати, що означають кольори на світлофорі. Червоний колір – стій. Жовтий – увага, підготуватися до руху. Зелений – можна переходити дорогу. Спеціальні світлофори із зображенням людини є головними орієнтирами для безпечного руху пішоходів на дорозі.

 

Нагадайте дітлахам, що навіть попри те, що горить зелений сигнал світлофора, школяр має самостійно переконатися, чи безпечно зараз переходити дорогу. Для цього потрібно уважно подивитися праворуч і ліворуч та впевнитися, що ніякий автомобіль не рухається на зустріч попри заборону.

Світлофор

Правило № 2: Немає світлофора – шукай пішохідний перехід

Поясніть учням, що за відсутності регульованого переходу зі світлофором, вони у жодному разі не можуть переходити дорогу в будь-якому місці. Їхнє першочергове завдання – знайти пішохідний перехід із таким знаком:

Знак пішоходного переходу

Для безпечного переходу потрібно дотримуватися таких правил:

  1. Подивитися у дві сторони, щоби побачити, чи не їдуть поруч автомобілі.
  2. Якщо автомобіль їде, його потрібно пропустити й тільки потім почати перехід.
  3. У жодному разі не переходити дорогу на повороті, адже це «сліпа зона» для автомобілів.
  4. Не переходити дорогу між двома припаркованими транспортними засобами.
  5. До 6 років переходити дорогу лише в супроводі дорослого, тримаючи його за руку.

 

Читайте також: Як навчити дитину мислити критично?

 

 

Правило № 3: Нагострити слух

Автомобіль не завжди можна побачити, але його точно можна почути. Якщо дитина подивилася ліворуч та праворуч і не побачила автомобіль, вона має прислухатися. Можливо, він наближається до переходу з повороту. Якщо шум гучний – автомобіль зовсім поруч. Якщо тихий – авто ще далеко.

 

 

Правило № 4: Вибігати на дорогу зась – тривога!

Це правило особливо стосується нетерплячих малюків, які норовлять чим швидше потрапити на іншу сторону вулиці. А ще бешкетників, які під час гри можуть так захопитися, що й не помічають, як вибігають на проїзну частину. Поясність, що у жодному разі не можна ставати та переходити дорогу в місцях, які для цього не призначені. Школяр має завжди зберігати спокій та бути вкрай уважним під час ходьби вулицею.

 

 

Правило № 5: Тротуар – це зона безпеки

Рухатися на вулиці можна тільки по тротуару. Крапка. Немає різниці, чи є на ній багато людей і машин, чи навпаки – зовсім нікого. Щоб завжди залишатися в безпеці, потрібно йти тільки там, де це дозволено правилами дорожнього руху.

 

 

Правило № 6: Якщо ти пішохід – твій приятель перехід

На маленьких вулицях, особливо на території житлових комплексів, пішохідні переходи можуть стояти на великій відстані одне від одного. Проте це не означає, що дитина може перебігати чи переходити дорогу в будь-якому місці, бо пішохід далеко. Навіть якщо до нього треба йти сто метрів вздовж тротуару, правило є непорушним. Небезпечно переходити дорогу в недозволеному місці, адже деякі машини не знижують швидкість, якщо поруч немає світлофора чи регульованого переходу.

 

 

Правило № 7: Поворот – твій ворог

Не можна переходити дорогу в зоні повороту. Якщо школяр знехтує цим правилом і почне рух, його можуть збити. Водій автомобіля не матиме достатньо часу, щоб загальмувати, і може статися ДТП.

 

 

Правило № 8: Тримай руки при собі

Це стосується ситуацій, коли дитина перебуває всередині автомобіля. Поясність школярам, що не можна висувати руки чи навіть голову з вікна під час їзди. Невинні веселощі обернуться серйозними травмами, адже дитині може зашкодити зустрічний автомобіль.

 

 

Правило № 9: Велосипед – це не забавка, а серйозна відповідальність

Школярі, що катаються на велосипедах, обов’язково мають знати ці правила:

  1. Перед тим, як сісти за «кермо», треба одягнути шолом.
  2. Перед кожною поїздкою потрібно перевіряти справність гальмівної системи.
  3. На велосипеді мають бути світловідбивачі та фара для того, щоб кататися в темний час доби.
  4. Не можна кататися на багатолюдних вулицях без супроводу батьків.
  5. Для їзди на велосипеді обирати виключно велосипедні доріжки.
  6. Не можна переїжджати дорогу (навіть на пішохідному переході).

 

 

Правило № 10: Автобус та машина – не місце для ігор

Перебуваючи всередині транспортного засобу, школяр завжди має пам’ятати наступне:

  • У машині потрібно сидіти в спеціальному кріслі (якщо вага дитини менше ніж 36 кг) або використовувати пасок безпеки.
  • Не можна пересуватися салоном – тільки сидіти.
  • Якщо сидячих місць немає і потрібно стояти, обов’язково триматися за поручні.
  • Поводити себе спокійно, не шуміти та не заважати водієві.

 

 

Правило № 11: Хто спішить, той людей насмішить

Кожна дитина має пам’ятати, що поспіх ні до чого. На вулиці, на дорозі, у машині чи автобусі завжди потрібно зберігати спокій та бути дуже уважними. Концентрація, зосередженість та серйозність на дорозі – запорука безпеки для життя та здоров’я.

 

 

Правило № 12: Видимість – понад усе

Для правильного пересування вулицями в школяра має бути відповідний одяг. У світлий час доби краще віддавати перевагу яскравим кольорам, які привертають увагу водіїв транспортних засобів. Так вони завчасно побачать пішоходів на дорозі й зупиняться, щоб їх пропустити. У темний час доби для безпечного пересування вулицями потрібно обов’язково одягати речі зі світловідбивними елементами.

 

Читайте також: Добірка найкращих віршів про Україну для школярів

Доріжка для велосипедистів

Навчальні відео та мультфільми про правила безпеки на дорозі

  1. Зелене світло, червоне світло – мультик для дітей, що вчить розрізняти кольори на світлофорі.
  2. Як правильно переходити дорогу – прості наочні правила, як безпечно пересуватися між двома сторонами вулиці.
  3. Азбука безпеки від Тітоньки Сови – серія відеоуроків про правила поведінки на дорозі.
  4. Додай уваги на дорозі – мультсеріал про правила поведінки та безпеки на дорозі.
  5. Traffic Safety Song – англійська пісенька про те, як користуватися поручнями та пасками безпеки в транспортних засобах. Відео буде також корисним для вчителів з англійської, адже тут є основні терміни ПДР, які можна вивчити разом з дітьми на уроках. А ще про основні поняття дорожньої безпеки іноземною мовою розкаже на додаткових заняттях репетитор з англійської

 

Найкращі репетитори для дітей з математики, української та англійської мови, історії України, фізики, хімії та біології зібрані в онлайн-школі БукіСкул. Викладачі допомагають покращити знання зі шкільних дисциплін, а також готують до контрольних робіт, олімпіад та вступних іспитів. 


Читайте також: Talk about yourself: що розказати про себе англійською

Автор:

12 правил дорожнього руху, які мають знати всі школярі

Які правила безпеки дорожнього руху для дітей?

Немає світлофора – шукай пішохідний перехід. Поясніть учням, що за відсутності регульованого переходу зі світлофором, вони у жодному разі не можуть переходити дорогу в будь-якому місці.

Які навчальні відео та мультфільми про правила безпеки на дорозі?

Зелене світло, червоне світло – мультик для дітей, що вчить розрізняти кольори на світлофорі.

29.09.2024

Вправи на розвиток уваги в школярів

Розвинена пам’ять та увага в дітей є важливою частиною успішного навчання та загального розвитку. У сучасному світі діти часто мають труднощі з концентрацією та запам'ятовуванням через великий обсяг інформації. Вправи та поради із цієї статті допоможуть батькам і вчителям розвивати когнітивні навички дітей за допомогою цікавих активностей.

20.08.2024

Відміна оцінювання в молодших класах за форматом НУШ: Плюси та мінуси школи без оцінок

У цій статті розмірковуємо, чи важливі оцінки в школі та в якому форматі. Ви дізнаєтесь про правила оцінювання у 1-4 класах за критеріями НУШ. Ми хочемо максимально розкрити всі нюанси такої системи, оцінити наскільки ефективною є відміна балів та як вона вплине на діток.

17.08.2024

Пишемо твір "Як я провів літо": структура, поради та приклади

Розповідь про літні канікули – стандартне завдання, яке може дати вчитель на початку навчального року. Учні часто не знають, як описати своє літнє дозвілля, навіть якщо вони мали багато гарних вражень. Такі ж проблеми можуть виникнути з написанням будь-якого іншого твору. Школярі відчувають складнощі з формулюванням думок незалежно від віку. Як навчитися писати змістовні твори (і не лише на цю тему) – читайте далі у статті.

23.03.2024

Добірка найкращих віршів про Україну для школярів

Уже більш як два роки українці живуть у складних умовах. В умовах повномасштабної війни. Сьогодні як ніколи актуально виховувати в дітей почуття любові та відданості до рідного краю, гордості за національну ідентичність та поваги до державної мови. У цьому завданні батькам та вчителям допоможуть улюблені українські поети: як класики, так і сучасні автори. За допомогою віршів діти знайомляться з історією своєї країни, вивчають культуру та дізнаються нове про традиції, обряди та всеосяжну любов до

11.03.2024

Цікаві задачі на розвиток логіки в дошкільнят та учнів молодших класів

Вміння мислити логічно – це навичка, яку потрібно розвивати із самого дитинства. Завдяки їй людина вчиться шукати нестандартні рішення та розв’язувати завдання будь-якої складності в навчанні, на роботі чи просто в житті. У нашій статті ми зібрали цікаві загадки для дошкільнят та учнів молодших класів, що найкраще розвивають логічне та критичне мислення: від простих до більш складних, де дитині потрібно добряче подумати.

07.03.2024

Факти про Лесю Українку, які не розказували в школі

Леся Українка – одна із найвідоміших постатей в українській літературі. Справжній борець за самосвідомість, прихильник «українізації» та активний учасник руху за незалежність. На уроках літератури зазвичай розказують поверхневі відомості про її життя. Як от те, що вона все життя навчалася вдома чи мала невиліковну хворобу. Проте є цікаві факти про Лесю Українку, які сьогодні має знати кожен учень та дорослий. Які саме, розкажемо далі.

18.12.2023

Де дізнатися результати НМТ 2024

До початку вступної кампанії 2024 залишилося вдосталь часу, проте майбутні абітурієнти хочуть знати основну інформацію вже зараз. Головне питання кожного одинадцятикласника – як проходитиме НМТ у цьому році та коли можна буде дізнатися результати? Ми зібрали відповіді на найпоширеніші запити про НМТ, а також сформували список корисних ресурсів, які знадобляться школярам у підготовці до тестування.

21.08.2023

Шпаргалка з літератури: жанри, персонажі та події основних творів шкільної програми

Підготували стислу інформацію про шість головних творів, які вивчають на уроках української літератури в школі – «Наталка Полтавка», «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», «Кайдашева сім’я», «Тигролови», «Мина Мазайло» та «Маруся Чурай». Користуйтеся нашою шпаргалкою, де ми коротко розповіли про жанр, головних героїв, сюжет, місце розгортання подій та тему й ідею кожного твору.

06.02.2024

Шкіра людини: будова та основні функції

Чи знали ви, що шкіра є найбільшим органом у людському тілі? Так, саме вона! Не хребет, не легені й точно не мозок. Якщо розтягнути шкіру середньостатистичної людини, вона займатиме площу приблизно 2 кв.м, а її вага становитиме більш як 7 % від загальної маси тіла. У нашій статті розкажемо, чому шкіра вважається одним із найголовніших органів, які функції вона виконує та, яку будову має.