Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Блог BUKI School

  • Найкращі автори

  • ТОП теми

  • 2199 читачів

  • 120 статей

28.03.2024

Список найкращих мультфільмів, які варто переглянути з дітьми

Більшість дітлахів щодня проводять час у телефоні, планшеті чи за переглядом програм на телевізорі, адже вибір розважального контенту надзвичайно великий. Та чи є користь від такого заняття? Батькам важливо пам’ятати, що мультфільми – це не тільки джерело сміху та розваг. Вони також можуть бути потужним інструментом для навчання та формування правильних цінностей. Дійсно хороші мультфільми навчають дітей емпатії, толерантності, розвивають їхню уяву та креативність, а також наштовхують на роздуми

26.03.2024

12 правил дорожнього руху, які мають знати всі школярі

Батьки несуть відповідальність за дітей вдома, а вчителі – у школі. Проте, кожна дитина має пам’ятати, що як тільки вона опиняється на вулиці сама й має дійти від точки А до точки В, безпека дорожнього руху – це зона її відповідальності. Які 12 правил дорожнього руху має вивчити кожен школяр, розкажемо в нашому матеріалі. А також поділимося посиланнями на відеоуроки, казки та мультфільми для учнів молодших класів, завдяки яким можна легко вивчити основні ПДР для пішоходів.

23.03.2024

Добірка найкращих віршів про Україну для школярів

Уже більш як два роки українці живуть у складних умовах. В умовах повномасштабної війни. Сьогодні як ніколи актуально виховувати в дітей почуття любові та відданості до рідного краю, гордості за національну ідентичність та поваги до державної мови. У цьому завданні батькам та вчителям допоможуть улюблені українські поети: як класики, так і сучасні автори. За допомогою віршів діти знайомляться з історією своєї країни, вивчають культуру та дізнаються нове про традиції, обряди та всеосяжну любов до

20.03.2024

Як налаштувати правильний процес навчання для дитини з дислексією?

Діти з дислексією майже нічим не відрізняються від однолітків, проте мають одну характерну особливість – літери та слова так і норовлять втекти з їхнього поля зору під час читання та письма. Як правильно навчати учнів з особливостями зорового та слухового сприйняття, розкажемо в цій статті. А ще поділимося вправами на роботу з порушеннями та порадами для навчання.

18.03.2024

На кого піти вчитися після 11 класу: топ професій для хлопців та дівчат

11 клас – це не просто останній рік у школі, а час для активної підготовки до вступних іспитів та вибору професії і навчального закладу для здобуття вищої освіти. Годі й казати, що до обраної спеціальності потрібно ставитися з максимальною серйозністю, адже від неї залежить майбутнє школяра та його кар’єрні можливості. Тож, як правильно обрати професію? У нашому матеріалі ми зібрали найкращі тести на профорієнтацію, а також поділилися списком популярних професій, які найчастіше обирають хлопці т

14.03.2024

Як навчити дитину мислити критично?

Критичне мислення є одним із головних показників інтелектуального розвитку як у дорослих, так і в дітей. Вміння опрацьовувати будь-яку інформацію, знаходити в ній головне і другорядне, шукати різні способи для виконання завдання – це все про критичне мислення. Та як допомогти дитині розвинути цю корисну навичку? У нашій статті ми зібрали найпопулярніші методи, прийоми та поради для формування критичного мислення в учнів молодших класів.

11.03.2024

Цікаві задачі на розвиток логіки в дошкільнят та учнів молодших класів

Вміння мислити логічно – це навичка, яку потрібно розвивати із самого дитинства. Завдяки їй людина вчиться шукати нестандартні рішення та розв’язувати завдання будь-якої складності в навчанні, на роботі чи просто в житті. У нашій статті ми зібрали цікаві загадки для дошкільнят та учнів молодших класів, що найкраще розвивають логічне та критичне мислення: від простих до більш складних, де дитині потрібно добряче подумати.

07.03.2024

Факти про Лесю Українку, які не розказували в школі

Леся Українка – одна із найвідоміших постатей в українській літературі. Справжній борець за самосвідомість, прихильник «українізації» та активний учасник руху за незалежність. На уроках літератури зазвичай розказують поверхневі відомості про її життя. Як от те, що вона все життя навчалася вдома чи мала невиліковну хворобу. Проте є цікаві факти про Лесю Українку, які сьогодні має знати кожен учень та дорослий. Які саме, розкажемо далі.

05.03.2024

Нова ера викладання: як Chat-GPT може полегшити роботу вчителя?

Про чат Chat-GPT сьогодні знає чи не кожен учень. Для школярів штучний інтелект став «магічною паличкою», завдяки якій можна швидко розв’язати задачу з математики чи написати твір на будь-яку тему без додаткової підготовки. Вчителі гніваються на новітні технології, адже тепер перевірити справжні знання учнів стало набагато важче. Проте, заперечувати очевидне більше не можна – ШІ став частиною нашого життя і єдиний вихід – прийняти еру майбутнього та навчитися використовувати GPT у власній роботі

01.03.2024

На кого можна піти вчитися після 9 класу

Зважаючи на реалії сьогодення та кон’юнктуру ринку праці, нині багато випускників 9-их класів віддають перевагу вступу до коледжу та ПТУ, замість того, щоб навчатися в школі до 11 класу й далі вступати до ВНЗ. Річ у тім, що на відміну від університету, навчання в закладах передвищої освіти займає менше часу. Так, уже після кількох років навчання випускники можуть працювати за основною спеціальністю і розвивати кар’єрні можливості. А які саме професії вивчають у коледжах та ПТУ, розкажемо в нашом

29.02.2024

Травна система людини: органи, функції та будова

Травна система – складний механізм, який забезпечує наше тіло поживними речовинами для нормальної життєдіяльності. До цієї системи входять багато органів, що виконують свої функції в процесі травлення. Які саме? Дізнаєтеся з нашої статті. Також розкажемо, із чого складається система травлення, які органи в ній є основними, а які захисними.

27.02.2024

Група крові та резус-фактор: що це таке та навіщо їх визначають?

Чи знали ви, що є люди, яких не люблять комарі? Вони дуже рідко п’ють їхню кров, адже вважають її геть несмачною. Усе тому, що ці особи мають групу крові та резус-фактор, які комарам просто не підходять. А ще є люди, що мають стійкий імунітет до більшості вірусів та бактерій. Цей імунітет сформувався не завдяки здоровому способу життя чи загартовуванню, а знову ж таки – через групу крові. У цій статті розкажемо все, що вам потрібно знати про антигени й резус-фактори, а також поділимося цікавими

22.02.2024

Країни Європи: карта та цікаві факти

Європа – один із найбільших за розміром та чисельністю населення материк, до якого входять аж 48 держав. Які країни належать Європі? Яка з них найбільша, а яка найменша? Чому Європа здобула таку назву та, які цікаві факти про неї варто знати? Про все це розкажемо в нашому матеріалі.

20.02.2024

Як правильно зробити синтаксичний розбір речення?

Аналіз речення – один із найбільш ефективних методів для закріплення знань із розділу синтаксис. У нашій статті розкажемо, як правильно робити синтаксичний розбір та поділимося схемами і прикладами аналізу речення, щоб максимально спростити підготовку до НМТ з української мови.

16.02.2024

Клітинні органели: основні характеристики та функції

Внутрішнє середовище клітини – чи не одна з найскладніших тем із біології, яку потрібно знати для складання іспитів. Річ у тім, що клітини формуються з безлічі компонентів, які виконують власну роль у процесі життєдіяльності різних організмів. У нашому матеріалі ми зібрали основну інформацію про клітинні органели: їхні назви, функції та загальну характеристику. Усе для того, аби максимально спростити вашу підготовку до ДПА та НМТ-2024.

15.02.2024

Головне про серце людини: будова, функції, коронарна система

Серце – головний орган у тілі людини, що забезпечує життєво важливі функції всього організму. Із чого воно складається? Які завдання виконує? Як взагалі працює серце? Детально розкажемо в цьому матеріалі. Стаття стане вам у нагоді для загального розвитку, а також для підготовки до іспитів, якщо ви плануєте складати НМТ із біології у 2024 році.

12.02.2024

Річки України: від найбільших до найменших

Чи знали ви, скільки річок протікає на території України? Сто? Двісті? Чи, можливо, триста? Насправді в нашій країні налічують понад 71 тисячу річок! У цьому матеріалі розкажемо вам про найбільші та найменші річки, поділимося цікавими фактами та характеристиками основних природних водойм. Тепер на запитання «про які українські річки ви можете розповісти?», вам пригадаються не тільки Дніпро та Дунай, а й безліч інших варіантів.

08.02.2024

Яку роль в організмі людини відіграють вітаміни?

«Їж моркву й матимеш хороший зір. Їж лимон і не будеш хворіти. Їж шпинат і будеш сильний, як моряк Папай». У дитинстві чи не кожному говорили про користь цих овочів та фруктів. Насправді ж, корисними є не продукти, а вітаміни, що входять до їхнього складу. У нашій статті розкажемо, як вітаміни впливають на організм, які біологічно активні речовини потрібні для росту, гарного зору, правильного функціонування нервової системи та здоров’я кісток.

06.02.2024

Шкіра людини: будова та основні функції

Чи знали ви, що шкіра є найбільшим органом у людському тілі? Так, саме вона! Не хребет, не легені й точно не мозок. Якщо розтягнути шкіру середньостатистичної людини, вона займатиме площу приблизно 2 кв.м, а її вага становитиме більш як 7 % від загальної маси тіла. У нашій статті розкажемо, чому шкіра вважається одним із найголовніших органів, які функції вона виконує та, яку будову має.

02.02.2024

Хімічні елементи та все, що потрібно про них знати

Тіло людини та тварини, предмети, матеріали та навіть ціла Земля. Що спільного між цими поняттями? А те, що всі вони складаються з хімічних елементів. Ба більше, весь Всесвіт – це набір простих та складних хімічних елементів. Хочете дізнатися про них більше? Читайте наш матеріал.

30.01.2024

Модальні дієслова в англійській мові: правила та приклади вживання modal verbs

I must read. I must write. I must learn. I mustn't fight. – Я мушу читати. Я мушу писати. Я мушу вчитися. Я мушу боротися. Ці речення поєднує одне важливе слово – must (мушу). В англійській мові його називають modal verb – модальним дієсловом. Напевно, ви вже щось чули про такі дієслова, адже носії мови використовують їх у 20% усіх речень. Які ще є модальні слова та навіщо взагалі їх вживати, детально розкажемо в цьому матеріалі.

25.01.2024

Усі англійські прийменники, які потрібно знати

У цій статті ми розкажемо про всі типи прийменників, які необхідно знати для вільного володіння англійською. Розкриємо значення та поділимося прикладами речень із їхнім використанням. Незалежно від того, який рівень англійської ви нині маєте, вони стануть важливою частиною вашого словникового запасу й допоможуть висловлювати свої думки більш чітко та виразно.

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)

18.01.2024

Пряма мова: правила та схеми з розділовими знаками

В українській мові є чіткі норми правопису та схеми, як правильно оформлювати пряму мову. У цьому матеріалі розкажемо основні правила, які потрібно знати для вживання прямої мови. Обов’язково збережіть статтю, адже вона стане вам у нагоді під час підготовки до НМТ з української мови.

17.01.2024

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.

15.01.2024

Океани Землі: факти про Світовий океан

Кажуть, що вчені дослідили Світовий океан усього на 3%. Не можна точно відповісти, правда це чи ні, проте багато цікавих фактів про океани Землі ми вже знаємо. Деякими із них поділимося в цьому матеріалі. Чому тихий океан назвали саме так? Де мешкають гігантські черепахи? У якому океані тварини живуть у надекстремальних умовах? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

12.01.2024

Як правильно підписати зошит з англійської мови?

Потрібно підписати зошит з англійської, але не знаєте, як правильно пишеться прізвище, ім’я, номер класу та назва школи? Не переймайтеся, адже в цьому матеріалі ми зібрали всю інформацію щодо вимог ведення письмових зошитів із прикладами. А також поділимося корисними порадами, як оформлювати класні, домашні та контрольні роботи англійською мовою.

09.01.2024

Усе, що ви маєте знати про прикметник

Українська мова вважається однією з найкрасивіших мов світу. Це й не дивно, адже в нашій лексиці є одна частина мови, яка робить її дуже милозвучною. Звісно ж, мається на увазі прикметник. У цій статті розкажемо все, що ви мусите знати про прикметник: на які питання відповідає, які має ознаки та на які види поділяється. До речі, до НМТ з української мови залишилося не так багато часу, тож зберігайте наш матеріал для підготовки до іспитів.

05.01.2024

Як правильно писати тези: структура та приклади

Публічні виступи – це завжди складно, особливо якщо вам потрібно розказати перед великою аудиторією про свою наукову роботу, курсову чи важливе дослідження. Від того, наскільки впевнено ви будете почувати себе під час промови та чітко висловлювати свої думки, залежить не тільки оцінка за підготовану доповідь, а й загальне враження про ваші ораторські вміння. Запорука успішного виступу перед публікою – це правильно написані тези доповіді. У цій статті ми розкажемо, для чого потрібні тези та як їх

03.01.2024

Яка різниця між Miss, Mrs і Ms в англійській мові?

Чи траплялися вам ситуації, коли потрібно було звернутися до дівчини або жінки англійською, проте ви не знали, що правильно сказати: Miss, Mrs чи Ms? Для носіїв мови вибір очевидний, адже вони звикли це робити щодня. Нам таке завдання видається складнішим, адже в українській мові до жінки можна звертатися кількома варіантами. Наприклад, «пані» або «шановна». Давайте разом розберемося, у чому ж різниця між англійськими звертаннями до представниць жіночої статі й навчимося вживати їх відповідно до