Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Чи потрібна дитині підготовка до школи?

  1. Чому важлива підготовка до школи?
  2. Підготовка до школи: найважливіші критерії
  3. Як підготувати дитину до школи: поради батькам
  4. Готуємося до школи: етапи підготовки для батьків

Підготовка дитини до школи є важливим етапом, який вимагає чималих зусиль від батьків і малюків. Правильна організація цього процесу допоможе майбутньому школяру досягти успіхів у навчанні та соціалізації.

Готовність дитини до школи – це не тільки про здобуті знання і навички, знайомство з Букварем і вміння сидіти за партою. Це й про розвиток особистих якостей, які допоможуть дитині впоратися з труднощами або уникнути їх, стати успішним учнем. Щоб дізнатися більше про підготовку дитини до 1 класу – читайте цей матеріал.

Чому важлива підготовка до школи?

Дитина, яка пройшла програму підготовки до школи, легко адаптується до нових умов, правил та вимог. Вона буде комфортно почуватися в шкільному середовищі.

Підготовка до першого класу – це можливість навчитися рахувати, читати, писати, відчути умови, у яких буде відбуватися навчання в школі. Ці базові знання і навички стануть запорукою майбутніх успіхів дитини. Також першокласник буде почуватися на уроках впевнено й навчання не спричинятиме стрес.

Під час підготовки дітей до школи майбутні учні мають змогу взаємодіяти з учителем, однолітками, розвивають комунікаційні навички, вміння працювати в колективі.

Уроки підготовки дитини до школи проходять у комфортному для дошкільнят темпі, з використанням ігрових методик та цікавих матеріалів. Такий підхід дасть змогу зацікавити дитину, сформувати в неї позитивне ставлення до навчання і змотивувати старанно вчитися. Але тут важливо батькам відповідально поставитися до вибору вчителя, який буде проводити заняття з підготовки до школи. На сайті BukiSchool можна побачити відгуки учнів про всіх репетиторів і обрати найкращого вчителя для своєї дитини.

Підготовка до школи: найважливіші критерії

Як зрозуміти, що дитина насправді готова до школи? Варто звернути увагу на основні рівні готовності.

Критерій готовності дитини до школи

Опис

Соціальна готовність дитини до школи

  1. Дитина легко відпускає батьків і може спокійно провести день у школі. Сум за мамою і татом, стрес не дадуть дитині зосередитися на нових знаннях.
  2. Дитина може реагувати на звернення вчителя до всіх учнів і виконувати прохання (напр. Діти, розгортаємо зошити).
  3. Дитина може взаємодіяти з однолітками і вчителями, просити про допомогу.

Фізична і фізіологічна готовність дитини до школи

  1. Дитина має вміти самостійно ходити в туалет і робити всі необхідні гігієнічні процедури після цього.
  2. Моторика дитини має бути розвинена на достатньому рівні.
  3. Першокласник має без проблем витримувати режим для в школі і брати активну участь у навчальному процесі.

Психологічна готовність дитини до школи

  1. Дитина може всидіти на одному місці стільки часу, скільки триває один урок.
  2. Першокласник вміє дотримуватися правил та інструкцій, які дає вчитель.
  3. Дитина може самостійно виконувати завдання.

Інтелектуальна готовність дитини до школи

  1. У дитини має бути розвинена пам’ять, увага, мислення, уява, мовлення на достатньому для навчання рівні.
  2. Першокласник вміє сприймати інформацію на слух, рахувати, читати, писати (може відрізнятися в різних школах).

Ще одним не менш важливим рівнем є мотиваційна готовність дитини до школи. Розуміння важливості шкільного навчання і зацікавленість цим процесом із перших днів у школі дадуть змогу дитині досягти успіхів у навчанні. Допомогти дошкільнятам зацікавитися шкільними дисциплінами ще до першого дзвоника може репетитор із підготовки до школи.

Але якщо психолог чи батьки виявили, що дитина ще не готова до школи, варто подбати про свого малюка й не віддавати його в 6 років. Краще зачекати до 7 років, щоб не провокувати стрес і не знижувати мотивацію дитини до навчання в майбутньому.

Як підготувати дитину до школи: поради батькам

Під час підготовки дитини до школи батькам варто створити комфортні умови для маленького учня і замотивувати його до майбутнього навчання:

  • Організувати зручне робоче місце для дитини;
  • Грати в розвивальні ігри, які цікаві дошкільнику;
  • Сприяти спілкуванню дитини з однолітками, щоб полегшити адаптацію у колективі;
  • Розповідати про школу, важливість навчання і особливості цього процесу;
  • Встановити (завчасно) режим дня, який буде під час навчального року.

Щодо академічних знань, варто проконсультуватися з працівниками школи, адже ці вимоги можуть відрізнятися. Учитель повідомить вам свої очікування щодо цього пункту.

Наприклад, іноді вчителі просять батьків не поспішати вчити дітей читати, а тільки познайомити з буквами й цифрами. Досвідчені педагоги наголошують, що діти, яких навчили читати в 3-4 роки, не показують кращих результатів у старшій школі за тих учнів, які навчилися читати вже в школі.

Готуємося до школи: етапи підготовки для батьків

Батьки мають брати активну участь у підготовці дитини до школи. Щоб малюку було комфортно в першому класі, варто завчасно поспілкуватися з майбутнім учителем. Адже під час вибору школи це має бути найважливішим критерієм. Дитина навряд чи запам’ятає сучасний ремонт, а ось ставлення першого вчителя і те, наскільки він зацікавлював дітей навчанням, залишиться в пам’яті на все життя. Саме педагог створює загальну атмосферу в класі. Від нього залежить, чи полюбить дитина вчитися, чи комфортно їй буде в школі.

Важливо запитати в майбутнього класного керівника, як він реагує, якщо дитина не може всидіти на місці і їй хочеться походити під час уроку. Сучасний учитель до цього ставиться з розумінням і свідомо додає в урок цікаві руханки і фізкультхвилинки.

Ось ще кілька запитань, які допоможуть батькам зрозуміти, чи підходить для них та їхньої дитини вчитель:

  1. Реакція вчителя, якщо дитина незосереджена на уроці. Важливо, щоб учитель розумів, що від одного зауваження ситуація не зміниться і має бути інший підхід.
  2. Реакція вчителя на конфлікт, бійку, образи. Розібратися, хто винний – не найкращий варіант, адже здебільшого це зробити важко або й неможливо. Краще, якщо вчитель скаже щось накшталт «Стоп, діти, у нас так заборонено поводитися в класі. У нашому класі важлива взаємоповага. Проведіть поки час окремо, я вам із цим допоможу».
  3. Реакція вчителя на сльози хлопчиків і дівчаток. Іноді до сліз дівчаток ставляться з розумінням, а хлопчикам кажуть, що вони не мають плакати. Але всі діти мають право на вираження емоцій. У цій ситуації важлива підтримка і спокійна реакція педагога.

У кожної сім’ї різні життєві цінності, але відповіді на ці питання дадуть змогу вам ближче познайомитися з класним керівником і зорієнтуватися, як буде проходити підготовка до першого класу, процес навчання дитини в початковій школі.

Автор:

Підготовка дитини до школи: важливі питання

Чому важлива підготовка дитини до школи?

Підготовка допомагає дитині легко адаптуватися до нових умов, правил та вимог, забезпечує комфортне навчання та знижує рівень стресу.

Які навички важливо розвивати перед школою?

Важливо розвивати соціальні, фізичні, психологічні та інтелектуальні навички, щоб дитина почувалася впевнено та була готова до навчального процесу.

Як вибрати кращого репетитора для підготовки до школи?

Вибирайте репетитора за відгуками, досвідом та методиками викладання, які підходять вашій дитині. На сайті BUKI можна знайти найкращих фахівців.

28.07.2024

Сімейна форма навчання

У цій статті розглянемо одну з форм навчання в школі, яку все частіше обирають сучасні батьки. На відміну від мережевої, дистанційної, екстернатної освіти чи педагогічного патронажу, цей формат має свої особливості. Тож якщо у вас виникала думка перевести свою дитину на сімейне (домашнє) навчання, важливо дізнатися про всі деталі та законодавчі норми.

28.03.2024

Список найкращих мультфільмів, які варто переглянути з дітьми

Більшість дітлахів щодня проводять час у телефоні, планшеті чи за переглядом програм на телевізорі, адже вибір розважального контенту надзвичайно великий. Та чи є користь від такого заняття? Батькам важливо пам’ятати, що мультфільми – це не тільки джерело сміху та розваг. Вони також можуть бути потужним інструментом для навчання та формування правильних цінностей. Дійсно хороші мультфільми навчають дітей емпатії, толерантності, розвивають їхню уяву та креативність, а також наштовхують на роздуми

20.03.2024

Як налаштувати правильний процес навчання для дитини з дислексією?

Діти з дислексією майже нічим не відрізняються від однолітків, проте мають одну характерну особливість – літери та слова так і норовлять втекти з їхнього поля зору під час читання та письма. Як правильно навчати учнів з особливостями зорового та слухового сприйняття, розкажемо в цій статті. А ще поділимося вправами на роботу з порушеннями та порадами для навчання.