Оберіть замовлення для поповнення занять

Блог BUKI School

  • Найкращі автори

  • ТОП теми

  • 2199 читачів

  • 120 статей

21.05.2024

Класифікація речень в українській мові: види з прикладами

Думаєте, що в українській мові не так уже й багато видів речень? Помиляєтеся! Адже крім загальновідомих розповідних, питальних та спонукальних є ще з півдесятка класифікацій, за якими можна розрізняти речення. У цьому матеріалі ми розкажемо про основні види за метою висловлювання, емоційним забарвленням, будовою, граматичною основою та наявністю другорядних членів.

17.05.2024

Загублена і віднайдена: про літеру «ґ» в українській мові

Ґанок і ґудзик – напевно, перші слова, що спадають більшості людей на думку, коли мова йде про літеру «ґ». Хоча ця буква не надто поширена в нашому лексиконі, сучасний словник Бориса Грінченка нараховує аж 270 слів, що починаються з неї. Давайте разом пригадаємо, як «ґ» з’явилася в українській мові. Чому вона на деякий час зникла, а потім знову повернулася? Які слова ви знали, а про існування яких ви навіть не здогадувалися? Відповіді знайдете нижче.

06.05.2024

Назви квітів англійською мовою

Квіти оточують нас упродовж цілого року. Зимою, наприклад, можна часто зустріти альстромерії, навесні – тюльпани, влітку – лаванду, а восени – хризантеми. А як назви квітів перекладаються з української на англійську? Якраз про це й розкажемо в нашому новому матеріалі. А ще поділимося прикладами речень та короткими розповідями «about flowers» (про квіти).

30.04.2024

Узгодження числівників з іменниками: просто про складне

Запитайте в будь-кого, яка частина української мови є найскладнішою, і більшість людей гарантовано згадають про числівник. А особливо про узгодження числівників з іменниками, яке спричиняє труднощі не тільки в учнів та абітурієнтів, що готуються до НМТ, а і кваліфікованих викладачів. Тож, спробуємо в цьому матеріалі разом розібратися, як правильно: «три людини» чи «троє людей», «чотири хлопці» чи «четверо хлопців», «півтори груші» чи «півтора груші».

26.04.2024

Правила подовження та подвоєння приголосних на письмі

Галичина чи Галиччина, написанний чи написаний, захоплений чи захопленний? Якщо ви можете зі впевненістю вибрати правильний варіант, значить ви гарно знаєте тему подовження та подвоєння приголосних. А якщо ні – саме час прочитати наш матеріал, у якому ми зібрали основні правила та приклади про подовження та подвоєння приголосних літер на письмі. Уважно вивчайте статтю, адже вона обов’язково знадобиться вам для підготовки до НМТ з української мови у 2024 році.

17.04.2024

Головні члени речення в українській мові

Ще в початкових класах на уроках з української мови діти починають вивчати важливу тему – про структуру речення, його головні та другорядні члени. У цій статті ми зібрали основну інформацію про підмет і присудок: що вони означають, на які питання відповідають, якими бувають та які функції виконують. Зберігайте матеріал, щоб згадати теорію та підготуватися до контрольної роботи, олімпіади чи іспиту. А якщо вам потрібна допомога, запишіться на додаткові заняття з репетитором з української мови. Ш

10.04.2024

Усе про відмінювання числівників: від А до Я

Над чим-чим, а над числівниками точно морочили собі голови мільйони школярів. Та і вчителі також, якщо бути відвертими. Недаремно кажуть, що ця тема в українській мові є однією з найскладніших. А про відмінювання числівників годі й говорити. Якщо ви трішки ловили гав на уроках та так і не навчилися правильно відмінювати різні типи числівників, наш матеріал точно вам знадобиться. А якщо готуєтеся до НМТ, радимо перечитати його тричі!

28.03.2024

Список найкращих мультфільмів, які варто переглянути з дітьми

Більшість дітлахів щодня проводять час у телефоні, планшеті чи за переглядом програм на телевізорі, адже вибір розважального контенту надзвичайно великий. Та чи є користь від такого заняття? Батькам важливо пам’ятати, що мультфільми – це не тільки джерело сміху та розваг. Вони також можуть бути потужним інструментом для навчання та формування правильних цінностей. Дійсно хороші мультфільми навчають дітей емпатії, толерантності, розвивають їхню уяву та креативність, а також наштовхують на роздуми

26.03.2024

12 правил дорожнього руху, які мають знати всі школярі

Батьки несуть відповідальність за дітей вдома, а вчителі – у школі. Проте, кожна дитина має пам’ятати, що як тільки вона опиняється на вулиці сама й має дійти від точки А до точки В, безпека дорожнього руху – це зона її відповідальності. Які 12 правил дорожнього руху має вивчити кожен школяр, розкажемо в нашому матеріалі. А також поділимося посиланнями на відеоуроки, казки та мультфільми для учнів молодших класів, завдяки яким можна легко вивчити основні ПДР для пішоходів.

23.03.2024

Добірка найкращих віршів про Україну для школярів

Уже більш як два роки українці живуть у складних умовах. В умовах повномасштабної війни. Сьогодні як ніколи актуально виховувати в дітей почуття любові та відданості до рідного краю, гордості за національну ідентичність та поваги до державної мови. У цьому завданні батькам та вчителям допоможуть улюблені українські поети: як класики, так і сучасні автори. За допомогою віршів діти знайомляться з історією країни, вивчають культуру та дізнаються нове про традиції, обряди та всеосяжну любов до Украї

20.03.2024

Як налаштувати правильний процес навчання для дитини з дислексією?

Діти з дислексією майже нічим не відрізняються від однолітків, проте мають одну характерну особливість – літери та слова так і норовлять втекти з їхнього поля зору під час читання та письма. Як правильно навчати учнів з особливостями зорового та слухового сприйняття, розкажемо в цій статті. А ще поділимося вправами на роботу з порушеннями та порадами для навчання.

18.03.2024

На кого піти вчитися після 11 класу: топ професій для хлопців та дівчат

11 клас – це не просто останній рік у школі, а час для активної підготовки до вступних іспитів та вибору професії і навчального закладу для здобуття вищої освіти. Годі й казати, що до обраної спеціальності потрібно ставитися з максимальною серйозністю, адже від неї залежить майбутнє школяра та його кар’єрні можливості. Тож, як правильно обрати професію? У нашому матеріалі ми зібрали найкращі тести на профорієнтацію, а також поділилися списком популярних професій, які найчастіше обирають.

14.03.2024

Як навчити дитину мислити критично?

Критичне мислення є одним із головних показників інтелектуального розвитку як у дорослих, так і в дітей. Вміння опрацьовувати будь-яку інформацію, знаходити в ній головне і другорядне, шукати різні способи для виконання завдання – це все про критичне мислення. Та як допомогти дитині розвинути цю корисну навичку? У нашій статті ми зібрали найпопулярніші методи, прийоми та поради для формування критичного мислення в учнів молодших класів.

11.03.2024

Цікаві задачі на розвиток логіки в дошкільнят та учнів молодших класів

Вміння мислити логічно – це навичка, яку потрібно розвивати із самого дитинства. Завдяки їй людина вчиться шукати нестандартні рішення та розв’язувати завдання будь-якої складності в навчанні, на роботі чи просто в житті. У нашій статті ми зібрали цікаві загадки для дошкільнят та учнів молодших класів, що найкраще розвивають логічне та критичне мислення: від простих до більш складних, де дитині потрібно добряче подумати.

07.03.2024

Факти про Лесю Українку, які не розказували в школі

Леся Українка – одна із найвідоміших постатей в українській літературі. Справжній борець за самосвідомість, прихильник «українізації» та активний учасник руху за незалежність. На уроках літератури зазвичай розказують поверхневі відомості про її життя. Як от те, що вона все життя навчалася вдома чи мала невиліковну хворобу. Проте є цікаві факти про Лесю Українку, які сьогодні має знати кожен учень та дорослий. Які саме, розкажемо далі.

05.03.2024

Нова ера викладання: як Chat-GPT може полегшити роботу вчителя?

Про чат Chat-GPT сьогодні знає чи не кожен учень. Для школярів штучний інтелект став «магічною паличкою», завдяки якій можна швидко розв’язати задачу з математики чи написати твір на будь-яку тему без додаткової підготовки. Вчителі гніваються на новітні технології, адже тепер перевірити справжні знання учнів стало набагато важче. Проте, заперечувати очевидне більше не можна – ШІ став частиною нашого життя і єдиний вихід – прийняти еру майбутнього та навчитися використовувати GPT у власній роботі

01.03.2024

На кого можна піти вчитися після 9 класу

Зважаючи на реалії сьогодення та кон’юнктуру ринку праці, нині багато випускників 9-их класів віддають перевагу вступу до коледжу та ПТУ, замість того, щоб навчатися в школі до 11 класу й далі вступати до ВНЗ. Річ у тім, що на відміну від університету, навчання в закладах передвищої освіти займає менше часу. Так, уже після кількох років навчання випускники можуть працювати за основною спеціальністю і розвивати кар’єрні можливості. А які саме професії вивчають у коледжах та ПТУ, розкажемо далі.

29.02.2024

Травна система людини: органи, функції та будова

Травна система – складний механізм, який забезпечує наше тіло поживними речовинами для нормальної життєдіяльності. До цієї системи входять багато органів, що виконують свої функції в процесі травлення. Які саме? Дізнаєтеся з нашої статті. Також розкажемо, із чого складається система травлення, які органи в ній є основними, а які захисними.

27.02.2024

Група крові та резус-фактор: що це таке та навіщо їх визначають?

Чи знали ви, що є люди, яких не люблять комарі? Вони дуже рідко п’ють їхню кров, адже вважають її геть несмачною. Усе тому, що ці особи мають групу крові та резус-фактор, які комарам просто не підходять. А ще є люди, що мають стійкий імунітет до більшості вірусів та бактерій. Цей імунітет сформувався не завдяки здоровому способу життя чи загартовуванню, а знову ж таки – через групу крові. У цій статті розкажемо все, що вам потрібно знати про антигени й резус-фактори.

22.02.2024

Країни Європи: карта та цікаві факти

Європа – один із найбільших за розміром та чисельністю населення материк, до якого входять аж 48 держав. Які країни належать Європі? Яка з них найбільша, а яка найменша? Чому Європа здобула таку назву та, які цікаві факти про неї варто знати? Про все це розкажемо в нашому матеріалі.

20.02.2024

Як правильно зробити синтаксичний розбір речення?

Аналіз речення – один із найбільш ефективних методів для закріплення знань із розділу синтаксис. У нашій статті розкажемо, як правильно робити синтаксичний розбір та поділимося схемами і прикладами аналізу речення, щоб максимально спростити підготовку до НМТ з української мови.

16.02.2024

Клітинні органели: основні характеристики та функції

Внутрішнє середовище клітини – чи не одна з найскладніших тем із біології, яку потрібно знати для складання іспитів. Річ у тім, що клітини формуються з безлічі компонентів, які виконують власну роль у процесі життєдіяльності різних організмів. У нашому матеріалі ми зібрали основну інформацію про клітинні органели: їхні назви, функції та загальну характеристику. Усе для того, аби максимально спростити вашу підготовку до ДПА та НМТ-2024.

15.02.2024

Головне про серце людини: будова, функції, коронарна система

Серце – головний орган у тілі людини, що забезпечує життєво важливі функції всього організму. Із чого воно складається? Які завдання виконує? Як взагалі працює серце? Детально розкажемо в цьому матеріалі. Стаття стане вам у нагоді для загального розвитку, а також для підготовки до іспитів, якщо ви плануєте складати НМТ із біології у 2024 році.

12.02.2024

Річки України: від найбільших до найменших

Чи знали ви, скільки річок протікає на території України? Сто? Двісті? Чи, можливо, триста? Насправді в нашій країні налічують понад 71 тисячу річок! У цьому матеріалі розкажемо вам про найбільші та найменші річки, поділимося цікавими фактами та характеристиками основних природних водойм. Тепер на запитання «про які українські річки ви можете розповісти?», вам пригадаються не тільки Дніпро та Дунай, а й безліч інших варіантів.

08.02.2024

Яку роль в організмі людини відіграють вітаміни?

«Їж моркву й матимеш хороший зір. Їж лимон і не будеш хворіти. Їж шпинат і будеш сильний, як моряк Папай». У дитинстві чи не кожному говорили про користь цих овочів та фруктів. Насправді ж, корисними є не продукти, а вітаміни, що входять до їхнього складу. У нашій статті розкажемо, як вітаміни впливають на організм, які біологічно активні речовини потрібні для росту, гарного зору, правильного функціонування нервової системи та здоров’я кісток.

06.02.2024

Шкіра людини: будова та основні функції

Чи знали ви, що шкіра є найбільшим органом у людському тілі? Так, саме вона! Не хребет, не легені й точно не мозок. Якщо розтягнути шкіру середньостатистичної людини, вона займатиме площу приблизно 2 кв.м, а її вага становитиме більш як 7 % від загальної маси тіла. У нашій статті розкажемо, чому шкіра вважається одним із найголовніших органів, які функції вона виконує та, яку будову має.

02.02.2024

Хімічні елементи та все, що потрібно про них знати

Тіло людини та тварини, предмети, матеріали та навіть ціла Земля. Що спільного між цими поняттями? А те, що всі вони складаються з хімічних елементів. Ба більше, весь Всесвіт – це набір простих та складних хімічних елементів. Хочете дізнатися про них більше? Читайте наш матеріал.

30.01.2024

Модальні дієслова в англійській мові: правила та приклади вживання modal verbs

I must read. I must write. I must learn. I mustn't fight. – Я мушу читати. Я мушу писати. Я мушу вчитися. Я мушу боротися. Ці речення поєднує одне важливе слово – must (мушу). В англійській мові його називають modal verb – модальним дієсловом. Напевно, ви вже щось чули про такі дієслова, адже носії мови використовують їх у 20% усіх речень. Які ще є модальні слова та навіщо взагалі їх вживати, детально розкажемо в цьому матеріалі.

25.01.2024

Усі англійські прийменники, які потрібно знати

У цій статті ми розкажемо про всі типи прийменників, які необхідно знати для вільного володіння англійською. Розкриємо значення та поділимося прикладами речень із їхнім використанням. Незалежно від того, який рівень англійської ви нині маєте, вони стануть важливою частиною вашого словникового запасу й допоможуть висловлювати свої думки більш чітко та виразно.

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)
1234...16