Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Купуйте пакет від 8 уроків і
отримуй 2 заняття БЕЗКОШТОВНО!

Нова ера викладання: як Chat-GPT може полегшити роботу вчителя?

 1. Що таке Chat-GPT?
 2. Як правильно сформувати запит в gpt chat?

Про чат Chat-GPT сьогодні знає чи не кожен учень. Для школярів штучний інтелект став «магічною паличкою», завдяки якій можна швидко розв’язати задачу з математики чи написати твір на будь-яку тему без додаткової підготовки. Вчителі гніваються на новітні технології, адже тепер перевірити справжні знання учнів стало набагато важче. Проте, заперечувати очевидне більше не можна – ШІ став частиною нашого життя і єдиний вихід – прийняти еру майбутнього та навчитися використовувати GPT у власній роботі. Як саме це зробити викладачам, розкажемо далі.

Що таке Chat-GPT?

Chat-GPT – це інтерактивна програма штучного інтелекту, яка вміє спілкуватися з людьми в реальному часі, давати відповіді на різноманітні питання, виконувати завдання та шукати потрібну інформацію на просторах інтернету.

 

Програма базується на технології генерації тексту за розробкою компанії OpenAI. Технологія GPT розшифровується як «Generative Pre-trained Transformer» – генеративний попередньо навчений трансформер. Вона навчається на великій кількості текстових даних з інтернету та інших джерел, щоб розуміти мову та контекст запитів, а потім генерувати відповіді на питання користувачів.

 

Chat-GPT можна використовувати для різноманітних завдань: генерації текстів, навчання, виконання завдань, ведення діалогів тощо.

 

 

5 завдань, які може виконувати чат gpt для вчителів:

 1. Створення навчального контенту. GPT допомагає вчителям придумувати завдання, питання для тестів, розгорнуті пояснення тем, які вивчаються тощо. Це значно спрощує процес підготовки матеріалів для уроків.
 2. Персоналізоване навчання. GPT може аналізувати потреби й успіхи кожного учня на основі їхніх відповідей та взаємодії з навчальними матеріалами. Він може рекомендувати, як правильно підходити до кожного учня для задоволення індивідуальних навчальних потреб.
 3. GPT можна використовувати для автоматизованої перевірки та оцінки домашніх завдань і тестів. Це дасть змогу вчителям заощадити час на рутинних завданнях та сконцентруватися саме на викладанні.
 4. Підтримка учнів з особливими потребами. Чат ДЖПТ може створювати різноманітні інтерактивні завдання для учнів із різними формами навчання, а також адаптивні завдання для підтримки розвитку кожного учня.
 5. Позакласна робота. GPT служить підтримкою для вчителів у позакласних програмах та заходах. Він може придумувати матеріали для самостійного навчання, допомагати в створенні планів занять та організації додаткових активностей для учнів.

 

Читайте також: НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

Новітні технології

Як правильно сформувати запит в gpt chat?

Перед тим, як починати переписку із чатом, вчителю варто запам’ятати головний принцип його роботи: ШІ дасть гарну відповідь на будь-яке ваше запитання лише в тому випадку, якщо ви чітко поставите завдання. Різноманітні деталі, підказки, розгорнуті питання, уточнювальна інформація – усе це допомагає штучному інтелекту підібрати для вас найбільш релевантні відповіді.

 

Порівняймо кілька прикладів запитів:

 

Загальний запит

Покращений запит

Напиши короткий конспект цієї статті «…».

Напиши конспект цієї статті «…» на 300 слів. У конспекті виділи основні тезиси, додай марковані списки з інформацією, що буде найбільш корисною для учнів 5-7 класів.

Придумай варіанти запитань на тему «будова серця».

Створи 10 запитань для учнів 9 класу з теми «будова серця». Це мають бути тестові завдання, завдання на встановлення відповідності та розгорнуті запитання. Завдання мають відповідати програмі з біології для учнів 9 класу. Можеш скористатися теоретичним матеріалом із теми за цим посиланням «…».

 

Більш розгорнуті запити допомагають чату ЖПТ зрозуміти, що саме ви від нього вимагаєте. Маючи конкретне завдання та вимоги до його виконання, він почне шукати та видавати дійсно корисну інформацію.

 

Читайте також: Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Штучний інтелект

Поради вчителям для роботи з gpt чат онлайн

 • Конкретика й нічого зайвого! Уявіть, що ви працюєте не з GPT, а з учнем. Для того, щоб він зрозумів завдання, потрібно чітко пояснити, з якою темою воно пов’язане. Використовуйте ключові слова, уточнення та фрази, що стосуються теми. Для порівняння. Маючи запит «що таке популяція», чат знайде інформацію з енциклопедії і видасть її сухо та коротко. Якщо ж дати йому запит «розкажи, що таке популяція так, щоб інформацію могли засвоїти учні 6 класу», він спростить теоретичний матеріал та намагатиметься донести його зрозумілими словами.
 • На початку запиту має стояти дієслово наказової форми: напиши, придумай, знайди, сформуй, переклади, згенеруй тощо. Так ви даєте ChatGPT конкретне завдання і він розуміє, що ви хочете бачити на виході. Наприклад: переклади текст з англійської на українську, знайди значення слова «тераріум», напиши коротке есе про важливість захисту екології на вісім речень.
 • Не використовуйте складні синтаксичні конструкції, адже ЖПТ може просто не зрозуміти їх. Краще писати прості речення в притаманному вам стилі.
 • Замість загальних запитань краще дати завдання. Для порівняння, як правильно й неправильно:

1. Як пояснити учням методику розрахунку відсотків? – Згенеруй 3 завдання з математики для учнів 5 класу на розрахунок відсотків з поясненням.

2. Як пояснити учням, що треба вміти рахувати відсотки? – Наведи 4 приклади використання розрахунків відсотків для учнів 5 класу, що можуть знадобитися в житті.

 • Забагато деталей не буває! Під час формування запиту намагайтеся додати більше контекстної інформації. Розкажіть чату: навіщо вам потрібна інформація, для кого вона (яка цільова аудиторія), з якою темою, предметом чи розділом пов’язана. Можна також додатково вказувати вік учнів, рівень їхніх навичок, інтереси тощо. Наприклад, замість того, щоб написати «створи презентацію на тему земна кора», краще дати такий запит: «Напиши текст презентації для учнів 6 класу на тему «земна кора». Презентація має бути на 10 слайдів. Наприкінці додай кілька запитань для перевірки».
 • Використовуйте цитати та уривки із матеріалів для формування запиту. Наприклад, вам потрібно наочно пояснити дітям, як розрізняти ямб та хорей у віршах. Щоб ChatGPT допоміг вам це зробити, використайте конкретні приклади віршованих стоп і попросіть його детально розповісти, як вони формуються у віршах та які характеристики мають.
 • Уточнюйте запити, корегуйте отриману відповідь та просіть чат переробляти завдання, якщо воно вас не влаштовує. GPT вміє аналізувати підказки та вносити правки до роботи. Якщо вам не сподобалася відповідь, або інформація виявилася недостатньою, просто напишіть, що саме має доповнити бот. Наприклад, ви попросили його написати 5 прикладів на дроби для учнів 4 класу і вони виявилися занадто простими. Попросіть чат переробити їх, але з уточненням віку учнів, щоб він ненароком не запропонував приклади для 6 чи 7 класу.
 • Не нехтуйте перевіряти отриману інформацію. Чат ГПТ, як і будь-яка мовна модель, може галюцинувати – давати некоректні, а іноді й зовсім неправдиві відповіді. Якщо ваш запит стосується якоїсь вузькоспеціалізованої теми не варто сподіватися, що чат одразу знайде правильну інформацію. Він швидше вигадає щось і тим самим введе вас в оману. Тому тут діє дуже важливе правило – довіряй, але перевіряй!

 

Штучний інтелект – дійсно крута річ. Але ні вчителям, ні учням не варто постійно розраховувати на його підтримку. GPT, наприклад, навряд чи розкаже, як дошкільнятам вивчати англійську. Із цим допоможе тільки професійний репетитор. До речі, в онлайн-школі БукіСкул є викладачі з популярних шкільних дисциплін: української мови, математики, історії України, фізики, хімії та біології. А ще безплатне пробне заняття для кожного учня.

 

Читайте також: На кого можна піти вчитися після 9 класу

Автор:

Нова ера викладання: як Chat-GPT може полегшити роботу вчителя?

Що таке Chat-GPT?

Chat-GPT – це інтерактивна програма штучного інтелекту, яка вміє спілкуватися з людьми в реальному часі, давати відповіді на різноманітні питання, виконувати завдання та шукати потрібну інформацію на просторах інтернету.

Як правильно сформувати запит в gpt chat?

Перед тим, як починати переписку із чатом, вчителю варто запам’ятати головний принцип його роботи: ШІ дасть гарну відповідь на будь-яке ваше запитання лише в тому випадку, якщо ви чітко поставите завдання.