Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

  1. Хто такий юрист?
  2. Вступ на юриста у 2024 році

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.

Хто такий юрист?

Юрист – це фахівець у галузі права, який оперує професійними знаннями щодо законів і правових процедур. Головна функція юриста полягає в наданні правової консультації, захисті інтересів своїх клієнтів, участі в процедурах складання юридичних угод та інших правових операцій.

 

Юристи спеціалізуються на різних галузях права: цивільне, кримінальне, сімейне, корпоративне, податкове, право на нерухомість та інтелектуальну власність тощо. Вони можуть працювати в адвокатських фірмах, юридичних відділах компаній, урядових органах або самостійно (як фізична особа-підприємець, що надає юридичні послуги).

 

Юристи грають важливу роль у суспільстві, забезпечуючи дотримання законів, захищаючи права громадян і підприємств, а також сприяючи розв’язанню юридичних питань та конфліктів.

 

 

Які обов’язки у юриста?

  • Правова консультація – надання клієнтам порад із правових питань.
  • Підготовка документів – опрацювання різноманітних юридичних документів: контракти, угоди, позови, апеляційні заяви, договори та інші юридичні акти.
  • Представництво в суді – представлення інтересів своїх клієнтів у суді, якщо виникають судові справи або конфлікти.
  • Розслідування – проведення юридичних досліджень щодо фактів і обставин, які стосуються конкретного випадку.
  • Участь у переговорах – ведення переговорів від імені клієнтів та допомога в укладанні угод.
  • Підготовка до суду – допомога клієнтам в участі в судових процесах, надання інформації про правила судового процесу та їхні права.
  • Вивчення законодавства та судової практики – постійно відстежувати зміни судової практики та судових рішень, щоби бути в курсі нововведень у законодавстві.
  • Безперервне навчання – постійне оновлення знань і навичок у галузі юрисдикції.

 

 

Перспективність професії юриста в Україні

Професія юриста без перебільшення вважається однією з найпрестижніших на ринку праці. Середня заробітна плата молодого фахівця складає не менше 1000 доларів у місяць. Досвідчені фахівці заробляють у двічі, а то і тричі більше. Однак конкуренція на вакантні місця надзвичайно велика. Так, наявні відкриті вакансії на різних порталах із пошуку роботи задовольняють попит фахівців тільки на 17 %. На одне робоче місце можуть претендувати аж 5 спеціалістів галузі.

 

Це означає тільки одне – ця професія потребує постійного розвитку та вдосконалення навичок. Бути юристом означає бути першим у курсі законодавчих та судових змін і надавати тільки якісні послуги у сфері юрисдикції.

 

Читайте також: Вчимо історію України: перші князі Київської держави

Вивчаємо право

Вступ на юриста у 2024 році

Навчання на юриста в Україні здійснюється за спеціальністю «Право». Після здобуття диплома про повну вищу освіту студенти можуть працювати на таких посадах:

  • адвокат;
  • юрист;
  • помічник детектива, юриста, судді, нотаріуса, слідчого тощо;
  • оперуповноважений;
  • інспектор патрульної служби.

 

 

Найкращі юридичні університети України

Понад 50 вітчизняних ВНЗ пропонують навчання за спеціальністю «Право». Ми зібрали двадцятку університетів, що мають найбільший попит серед українських абітурієнтів. Також вказали їхнє місце в загальному рейтингу ВНЗ України та вартість навчання (за 2023 рік).

 

Назва ВНЗ

Місце в рейтингу

Вартість навчання (1 рік)

Києво-Могилянська академія

15

85 000 грн

Університет Шевченка

2

62 800 грн

Львівський національний університет ім. Франка

5

46 289 грн

КПІ ім. Сікорського

1

44 900 грн

КНТЕУ

43

40 100 грн

КНЕУ

34

39 800 грн

Київський університет ім. Грінченка

57

38 580 грн

НАУ

14

36 000 грн

НУБіП

45

35 000 грн

Одеський університет ім. Мечникова

13

34 998 грн

Львівський державний університет внутрішніх справ

154

33 900 грн

Сумський державний університет

6

33 200 грн

Одеська юридична академія

109

33 100 грн

Національна академія внутрішніх справ

134

32 000 грн

Національний юридичний університет ім. Я. Мудрого

72

31 700 грн

Чернігівська політехніка

48

31 492 грн

Міжрегіональна Академія управління персоналом

83

28 900 грн

Харківський національний університет ім. В.Каразіна

3

28 000 грн

Харківський національний університет внутрішніх справ

85

27 000 грн

Університет митної справи та фінансів

137

26 000 грн

НТУ

90

26 000 грн

 

Читайте також: Вступ до академії Ярослава Мудрого у 2024 році: довідка для абітурієнта

 

 

Які предмети потрібно здавати на юриста?

Якщо ви плануєте вступати після 9-го класу в коледж, вистачить тільки мотиваційного листа, а також атестату про базову середню освіту. Щоби потрапити на бюджет, потрібно мати високий середній бал, адже конкурс на спеціальність «Право» досить жорсткий.

 

Для вступу на право після 11 класу потрібно складати НМТ – Національний мультипредметний тест. Спеціальність передбачає здачу таких іспитів:

  • українська мова – обов’язковий предмет;
  • математика – обов’язковий;
  • історія України – обов’язковий;
  • українська література, іноземна мова, фізика, хімія, біологія – один на вибір.

 

У 2023 році найбільший коефіцієнт серед предметів на вибір мала англійська мова. Рекомендуємо вам складати саме її, адже так ви можете підняти своє місце в рейтингу абітурієнтів.

 

Щодо шансів на вступ, маємо такі дані:

 

Торік на спеціальність «Право» понад 40 000 абітурієнтів подали вступні заяви. Більш ніж 26 000 з них – на бюджет. Усього на навчання за кошти державного замовлення було рекомендовано 1270 осіб. Тому, на одне бюджетне місце претендували більш ніж 20 осіб.

 

Щоби підвищити свої шанси на вступ за кошти державного замовлення, потрібно дуже гарно скласти НМТ. Особливо це стосується обов’язкових предметів. Заручіться підтримкою репетиторів з української мови, математики та історії України, щоб ваша мрія здобути диплом юриста стала реальністю. Записатися на додаткові заняття з основних шкільних дисциплін можна в БукіСкул – онлайн-школі з найкращими викладачами та індивідуальною програмою занять для кожного учня.

 

 

Скільки потрібно навчатися на юриста?

  • Бакалаврат. Спершу ви повинні здобути бакалаврську освіту. Це триває 4 роки. Після завершення навчання ви маєте ступінь бакалавра з права (або суміжної спеціальності).
  • Магістратура. Після бакалаврату ви можете вступити на магістратуру, де продовжите своє навчання ще 1-2 роки. У результаті ви отримаєте ступінь магістра права.
  • Проходження практики. Після завершення бакалаврату й магістратури (або впродовж навчання), ви маєте можливість пройти практику в юридичних фірмах чи державних установах. Період практики може різнитися, але це зазвичай займає ще 1-2 роки.
  • Здача кваліфікаційних іспитів. Після успішного завершення навчання та практики вам потрібно буде скласти кваліфікаційні іспити, щоб отримати право практикувати як адвокат, нотаріус або інший юридичний фахівець.

 

Загалом тривалість навчання та підготовки для того, щоб стати юристом в Україні, складає приблизно 6-8 років. Терміни можуть варіюватися залежно від конкретного університету та типу навчальної програми, яку ви обираєте.


Читайте також: Вступ до КНУ ім. Шевченка у 2024 році: умови та правила прийому

Автор:

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Хто такий юрист?

Юрист – це фахівець у галузі права, який оперує професійними знаннями щодо законів і правових процедур.

Як вступити на юриста у 2024 році?

Для вступу на право після 11 класу потрібно складати НМТ – Національний мультипредметний тест. Спеціальність передбачає здачу таких іспитів: українська мова – обов’язковий предмет; математика – обов’язковий; історія України – обов’язковий; українська література, іноземна мова, фізика, хімія, біологія – один на вибір.

11.09.2024

Що таке дуальна форма навчання?

Чимало студентів поєднує навчання з роботою, аби здобувати досвід і мати фінансову стабільність. У багатьох виникають труднощі з навчанням через часті пропуски та відставання. Чи можна оптимально комбінувати ці види діяльності? У статті ми розповімо, що таке дуальна освіта, які її переваги та як можна навчатися у такому форматі.

23.06.2024

Як студенту знайти стажування: покроковий гід

Стажування є чудовою можливістю для професійного розвитку студентів та здобуття бажаного для багатьох роботодавців досвіду роботи. Ця практика дасть змогу поринути в реальне робоче середовище й закласти фундамент для успішного працевлаштування. Щоби дізнатися більше про стажування для студентів – читайте цей матеріал.

18.03.2024

На кого піти вчитися після 11 класу: топ професій для хлопців та дівчат

11 клас – це не просто останній рік у школі, а час для активної підготовки до вступних іспитів та вибору професії і навчального закладу для здобуття вищої освіти. Годі й казати, що до обраної спеціальності потрібно ставитися з максимальною серйозністю, адже від неї залежить майбутнє школяра та його кар’єрні можливості. Тож, як правильно обрати професію? У нашому матеріалі ми зібрали найкращі тести на профорієнтацію, а також поділилися списком популярних професій, які найчастіше обирають хлопці т

01.03.2024

На кого можна піти вчитися після 9 класу

Зважаючи на реалії сьогодення та кон’юнктуру ринку праці, нині багато випускників 9-их класів віддають перевагу вступу до коледжу та ПТУ, замість того, щоб навчатися в школі до 11 класу й далі вступати до ВНЗ. Річ у тім, що на відміну від університету, навчання в закладах передвищої освіти займає менше часу. Так, уже після кількох років навчання випускники можуть працювати за основною спеціальністю і розвивати кар’єрні можливості. А які саме професії вивчають у коледжах та ПТУ, розкажемо в нашом

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)

26.12.2023

Що потрібно для вступу на менеджмент?

Менеджмент є одним із найпопулярніших факультетів серед абітурієнтів. Ця сфера діяльності має безліч галузей та направлень – від маркетингу до найвищої ланки управління. Для вступу на менеджмент потрібно чітко визначитися, з яким напрямом ви плануєте пов’язати майбутнє та знайти гарний ВНЗ. У цій статті ми розкажемо, яку професію можна обрати, який прохідний бал для вступу, та в яких університетах варто здобувати диплом бакалавра з менеджменту.

21.12.2023

Як стати журналістом у 2024?

Засоби масової інформації у всьому світі небезпідставно називають четвертою гілкою влади. Сучасні журналісти мають значний вплив на соціум, політику та культурну сферу. Мабуть, через це багато абітурієнтів мріють пов’язати свою майбутню професію зі ЗМІ. Як вступити на журналістику у 2024 році, який університет обрати, та які предмети потрібно складати на НМТ/ЗНО – розкажемо просто зараз.