Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Океани Землі: факти про Світовий океан

 1. Що таке океан?
 2. Тихий океан
 3. Атлантичний океан
 4. Індійський океан
 5. Північний Льодовитий океан
 6. Південний Льодовитий океан

Кажуть, що вчені дослідили Світовий океан усього на 3%. Не можна точно відповісти, правда це чи ні, проте багато цікавих фактів про океани Землі ми вже знаємо. Деякими із них поділимося в цьому матеріалі. Чому тихий океан назвали саме так? Де мешкають гігантські черепахи? У якому океані тварини живуть у надекстремальних умовах? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

Що таке океан?

Океан – це велика водна маса, яка покриває значну частину поверхні нашої планети і є однією з основних географічних особливостей Землі. Всьо є п’ять океанів: Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий та Південний Льодовитий.

 

Океани є надзвичайно важливими для нашої планети:

 1. Вони відіграють ключову роль у регулюванні клімату Землі. Океани абсорбують і зберігають велику кількість тепла від сонця і розподіляють його по всій планеті завдяки океанічним течіям і атмосферним циркуляціям. Це впливає на температуру повітря та кліматичні зони на земній поверхні.
 2. Морські водорості і фітопланктони, що ростуть в океанах, виробляють значну частину кисню, яким ми дихаємо.
 3. Океани поглинають діоксид вуглецю з атмосфери і зберігають його у воді, що сприяє зниженню вмісту парникових газів. Це важливо для боротьби з глобальним потеплінням і змінами клімату.
 4. Океани є джерелом видобутку риби та інших морських продуктів, якими харчуються мільйони людей в усьому світі. Крім того, вони містять інші корисні ресурси, такі як мінерали, солі й нафта.
 5. Океани впливають на світовий транспорт і торгівлю, адже ними судна перевозять товари й пасажирів між різними континентами.
 6. Океани – це про туризм. Багато людей люблять відпочивати на тропічних узбережжях, а морські глибини і водні види спорту приваблюють туристів з усього світу.

 

Нижче коротко розкажемо про кожний з океанів та поділимося цікавими фактами, які ви не знали.

 

Читайте також: Де дізнатися результати НМТ 2024

Підводний світ

Тихий океан

Тихий океан – це найбільший і найдовший океан Землі. Він розташований між східним узбережжям Азії та західним узбережжям Америки, а також між узбережжями Північної та Південної Америки. Тихий океан межує з північним узбережжям Австралії та Індійським океаном.

 

Площа Тихого океану становить приблизно 165,2 мільйона квадратних кілометрів. Він є більшим, ніж усі інші океани разом узяті. Середня глибина Тихого океану становить приблизно 4000 метрів (або 4 кілометри). У ньому знаходяться деякі з найглибших впадин на Землі, включно з Маріанським жолобом, глибина якого становить більш як 10900 м (близько 11 км).

 

Факти про Тихий океан:

 1. Тихий океан отримав свою назву від португальського мореплавця Фернана Магеллана. Першовідкривач назвав його «Pacific Ocean» (спокійний океан), через його спокійну поверхню в порівнянні з іншими водоймами.
 2. Гавайські острови належать до Тихого океану і є однією з найвідоміших природних пам’яток у цьому регіоні.
 3. Більше половини всіх морських видів на планеті можна знайти саме в цьому океані, завдяки його великим розмірам і сприятливому середовищу.
 4. У цьому океані через геологічну активність спостерігається велика кількість морських стихійних лих, таких як землетруси та цунамі.

Атлантичний океан

Атлантичний океан – це другий за розмірами океан на Землі. Він розташований між Америкою на заході та Європою і Африкою на сході. Площа Атлантичного океану становить приблизно 106,4 мільйона квадратних кілометрів. Середня глибина океану становить 3300 метрів. Найглибша точка в Атлантичному океані розташована в Бортовому ярі на південному заході, і сягає більш як 8300 метрів у глибину.

 

Цікаві факти про Атлантичний океан:

 1. Атлантичний океан служив основним шляхом для мореплавців та торговців у стародавні часи. Він був свідком багатьох історичних подій та відкриттів, таких як подорож Колумба в Америку.
 2. Океан має найбільшу систему водних течій: Гольфстрім, Канарська течія і Сполучена Південноатлантична течія. Вони впливають на клімат і морське життя в прилеглих регіонах.
 3. У прибережних районах Атлантичного океану мешкає багато видів морських черепах-гігантів, які сягають 120 см завдовжки.

 

Читайте також: Корисні посилання для підготовки до НМТ 2024

Життя у Світовому океані

Індійський океан

Індійський океан – це третій за розмірами океан на Землі. Розташований між Африкою на заході, Австралією на південному сході та Азією на північному сході. Площа океану – 70,56 мільйона квадратних кілометрів. Середня глибина складає більш як 3,800 метрів.

 

Тепер перейдемо до фактів про Індійський океан:

 1. Океан відіграв важливу роль в історії торговельних шляхів, таких як «шовковий шлях» і маршрут між Європою та Азією через Кіпр і Суецький канал.
 2. В Індійському океані розташовані численні екзотичні острови. Наприклад: Мальдіви, Сейшельські острови, Маврикій, Шрі-Ланка, Коморські острови і Шпіцберген. Вони приваблюють туристів природною красою та екзотичними пляжами.
 3. Південний схід Індійського океану прилягає до Антарктики. Цей регіон є важливим для наукових досліджень та збереження біорізноманітності.
 4. Індійський океан часто використовується для морських перегонів, (наприклад, «Vendee Globe»), які тестують витривалість моряків та технічні можливості суден.

Північний Льодовитий океан

Північний Льодовитий океан – це найхолодніший з усіх океанів на Землі, розташований на півночі Арктики. Межує з берегами росії, Канади, Норвегії, Данії (Гренландії), і США (Аляска). Площа океану становить приблизно 14,05 мільйона квадратних кілометрів.

 

Більша частина океану вкрита покривом із плаваючих айсбергів і льодовитих плит. Цей покрив змінюється залежно від сезону та кліматичних умов.

 

Тепер деякі цікаві факти про Північний Льодовитий океан:

 1. Океан впливає на глобальний клімат та регіональну погоду. Зміна льодового покриву в цьому регіоні може мати важливі наслідки для клімату цілої планеті.
 2. Північний Льодовитий океан має значні поклади природних ресурсів, як нафта, газ, риба та мінерали.
 3. Океан заселений численними видами морських ссавців, які віднесені до вимираючого виду. Серед них біла акула, полярний ведмідь та тюлень.
 4. Багато наукових експедицій проводять дослідження морського дна Північного Льодовитого океану, вивчаючи геологію цього регіону та його вплив на глобальний клімат.

Узбережжя морів і океанів

Південний Льодовитий океан

Південний Льодовитий океан – це регіональний океан, який оточує континент Антарктиди й розташований на південному полюсі Землі. Площа океану становить близько 20,3 мільйона квадратних кілометрів. Він відомий своїм покривом з айсбергів і шельфових льодовиків.

 

Тепер деякі факти про Південний Льодовитий океан:

 1. Південний Льодовитий океан відіграє важливу роль у регуляції клімату на Землі. Велика кількість морського льоду й холодних водних мас призводить до впливу на глобальну циркуляцію океанів і атмосфери.
 2. Океан населений різноманітними морськими мешканцями: китами, пінгвінами, тюленями, морськими птахами й численними видами риб. Він також відомий своєю унікальною фауною, яка пристосована до життя в екстремально холодних умовах.
 3. Південний Льодовитий океан є місцем проведення численних наукових досліджень у галузі океанографії, кліматології, геології і біології. Учені досліджують цей регіон, щоб зрозуміти вплив кліматичних змін на морське середовище.
 4. Деякі місцевості в океані мають статус морських заповідників для збереження унікальних екосистем і морського життя.

 

Хочете дізнатися більше про тварин, що населяють Світовий океан? Репетитор з біології поділиться цікавими фактами про біорізноманіття нашої планети, а ще допоможе підготуватися до важливої контрольної, олімпіади або іспитів. Усі найкращі репетитори з популярних дисциплін зібрані в онлайн-школі БукіСкул. Не баріться і записуйтеся на безплатний пробний урок вже зараз!

 

Читайте також: Готуємось до НМТ із біології: корисні ресурси

Автор:

Океани Землі: факти про Світовий океан

Що таке океан?

Океан – це велика водна маса, яка покриває значну частину поверхні нашої планети і є однією з основних географічних особливостей Землі.

Що таке Тихий океан?

Тихий океан – це найбільший і найдовший океан Землі.

Що таке Атлантичний океан?

Атлантичний океан – це другий за розмірами океан на Землі.

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)

17.01.2024

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.

26.12.2023

Що потрібно для вступу на менеджмент?

Менеджмент є одним із найпопулярніших факультетів серед абітурієнтів. Ця сфера діяльності має безліч галузей та направлень – від маркетингу до найвищої ланки управління. Для вступу на менеджмент потрібно чітко визначитися, з яким напрямом ви плануєте пов’язати майбутнє та знайти гарний ВНЗ. У цій статті ми розкажемо, яку професію можна обрати, який прохідний бал для вступу, та в яких університетах варто здобувати диплом бакалавра з менеджменту.

08.12.2023

Вступ до Богомольця у 2024 році: основне про університет

«Вік живи – вік учись». Це прислів’я ідеально підходить для студентів медичних університетів, адже, якщо порахувати тривалість навчання на магістратурі, інтернатурі, ординатурі та аспірантурі – виходить понад 10 років (у найкращому випадку). В Україні підготовкою медичних фахівців займаються декілька ВНЗ, проте найпопулярнішим є університет Богомольця. Яка вартість навчання в цьому виші, які предмети НМТ потрібно складати та, на які факультети можна вступати – розкажемо в цьому матеріалі.

06.12.2023

Львівська політехніка: умови вступу на 2024 рік

Львівську політехніку можна назвати Гулівером у світі вітчизняних ВНЗ, або просто – одним із найкращих та найпрестижніших університетів України та всієї Східної Європи. Для абітурієнтів, що мріють здобути якісну технічну освіту, цей заклад посідає перші позиції рейтингу. Які умови вступу до Львівського політехнічного університету у 2024 році? На яких факультетах можна навчатися та, яка вартість на різних спеціальностях? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

30.11.2023

Вступ у КНЕУ 2024: довідка для абітурієнта

Де в Україні здобути якісну економічну освіту? Звичайно ж, у Київському національному економічному університеті. Цей ВНЗ вважається одним із найкращих та найпрестижніших вищих навчальних закладів економічного спрямування. Він увійшов до п’ятірки найкращих університетів України в рейтингу-2021 журналу «Деньги.ua» та 441 місце серед університетів Центральної і Східної Європи за даними Webometrics Ranking of World's Universities. Якщо ви хочете навчатися в КНЕУ, дізнавайтеся про умови вступу до ВНЗ

13.09.2023

Як розраховувати бали НМТ у 2024 році?

Навчальний рік для випускників 11-х класів добігає кінця, тому саме час остаточно визначитися із вибором предметів НМТ і ознайомитися із правилами розрахунку балів за іспити. Зібрали для вас основну інформацію щодо НМТ у 2023 році, а також таблиці переведення балів з усіх предметів вступної кампанії. Правильна підготовка до мультитесту – це ваша запорука успішного вступу до одного з українських ВНЗ. Скористайтеся підтримкою професійних репетиторів онлайн-школи БукіСкул, які точно знають, як ефе

30.10.2023

Вступ до КНУ ім. Шевченка у 2024 році: умови та правила прийому

Мрієте навчатися в престижному університеті, проте не хочете задля цього їхати за кордон? В Україні є достатньо навчальних закладів вищої освіти, що мають змогу дати своїм студентам міцну освітню програму, не гіршу ніж у європейських чи американських ВНЗ. Серед них – КНУ ім. Шевченка. У цьому матеріалі розкажемо все, що потрібно знати про вступ до КНУ: факти про університет, назви факультетів та спеціальностей, умови прийому та вартість навчання у 2024 році.

23.05.2022

Як навчити дитину рахувати?

Вміння оперувати числами життєво необхідна навичка, яка стане в нагоді кожному незалежно від професії. Починати знайомство з цифрами та арифметичними діями краще у дошкільному віці, щоб на уроках математики дитина почувалася комфортно і впевнено. Як зацікавити дитину рахунком, читайте далі у статті.