Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Де дізнатися результати НМТ 2024

 1. Що таке НМТ?
 2. Як проходить мультиредметний тест?
 3. Як дізнатися свої офіційні результати НМТ?
 4. Корисні ресурси для підготовки до ЗНО та НМТ з основних предметів

До початку вступної кампанії 2024 залишилося вдосталь часу, проте майбутні абітурієнти хочуть знати основну інформацію вже зараз. Головне питання кожного одинадцятикласника – як проходитиме НМТ у цьому році та коли можна буде дізнатися результати? Ми зібрали відповіді на найпоширеніші запити про НМТ, а також сформували список корисних ресурсів, які знадобляться школярам у підготовці до тестування.

Що таке НМТ?

Національний мультипредметний тест (НМТ) в Україні є аналогом системи Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). НМТ створений для випускників середніх шкіл та студентів коледжів, які закінчили шкільний курс і здобули диплом про повну загальну середню освіту. Починаючи з 2021 року, мультипредметний тест є частиною процесу вступу до вищих навчальних закладів. НМТ спрямований на перевірку знань учнів з основних шкільних дисциплін. Його результати використовуються як один із критеріїв для визначення здатності абітурієнтів навчатися у вищих навчальних закладах.

 

До програми НМТ зазвичай включають завдання з таких предметів як: математика, українська мова та література, іноземна мова, історія України, біологія, фізика та хімія. Загальна структура тесту, а також перелік обов’язкових предметів можуть змінюватися. Ось, які дисципліни складали абітурієнти за останні роки:

 • 2021 – 2023: українська мова та математика – обов’язкові; історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика – на вибір.
 • 2024: українська мова, математика, історія України – обов’язкові дисципліни; іноземна мова, фізика, хімія та біологія – на вибір.

 

Як бачите, мультипредметний тест у 2024 році включатиме ще одну обов’язкову дисципліну – історію України. Результати НМТ будуть використані у вступному процесі до вищих навчальних закладів в Україні разом із середнім балом атестата про повну загальну середню освіту.

 

Деталі, конкретні вимоги, час проведення і список предметів можуть змінюватися, тому рекомендується перевіряти актуальну інформацію на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти або Міністерства освіти України.

 

Читайте також: Корисні покликання для підготовки до НМТ 2024

Підраховуємо результати НМТ

Як проходить мультиредметний тест?

Процедура проведення національного мультипредметного тесту не сильно відрізняється від процедури ЗНО, яка була затверджена в Україні з 2006 року. Ось головне, що вам потрібно знати про НМТ-2024:

 • Випускники складають іспит із 3 обов’язкових та 1 предмету на вибір.
 • Тривалість іспиту, ймовірно, складатиме 240 хвилин. Раніше тест тривав 180 хвилин, але у 2023 році абітурієнтів перевіряли із 3 предметів. За новою програмою НМТ предметів буде 4, тому й час на складання іспиту має збільшитися. До того ж між двома блоками завдань обов’язково має бути перерва тривалістю 60 хвилин.
 • НМТ має основну й додаткову сесію. Цьогоріч вона почнеться трішки раніше (орієнтовно наприкінці травня). У 2023 році абітурієнти складали іспити в червні. Основна сесія тривала з 5 до 24 червня, а додаткова – з 11 до 24 липня.
 • Для допуску до НМТ потрібно пройти реєстрацію на сайті УЦОЯО і створити персональний кабінет учасника мультипредметого тесту.
 • Іспит складають у спеціально обладнаних аудиторіях навчальних закладів, де є комп’ютери та безперебійний доступ до інтернету. Такі кабінети називають тимчасовими екзаменаційними центрами. До речі, вони є не лише в Україні, а й за кордоном (особливо в країнах із найбільшою чисельністю української діаспори).
 • Бали за тест виставляються за шкалою 100-200, проте, щоб набрати мінімальних 100 балів, потрібно правильно вирішити не менш як 10 % завдань із кожного предмета. Також зазначимо, що для участі в конкурсному відборі на місця державного замовлення (бюджет) допускаються абітурієнти, які мають конкурсний бал не менш як 130. Виняток – діти загиблих захисників України, які мають право на першочерговий вступ на бюджет до закладів вищої освіти.
 • Результати НМТ розміщуються в персональному електронному кабінеті вступника.

 

Читайте також: Як розраховувати бали НМТ у 2024 році?

Як дізнатися свої офіційні результати НМТ?

Уявімо, що ви вже склали НМТ і чекаєте своєї оцінки. Який план дій у такому випадку? Коли результати з’являються в кабінеті? Чи можна самостійно порахувати приблизний бал за НМТ? Розберемо по черзі.

 

Як ми писали вище, мультипредметний тест складають у дві сесії. Середня тривалість очікування підрахованих балів – 7-8 днів після проходження тестування. Результати можуть прийти раніше або пізніше, тому варто перевіряти власну сторінку в кабінеті випускника, адже офіційні бали будуть спрямовані саме туди, у розділ «результати».

 

Якщо вам кортить дізнатися орієнтовний результат раніше, можна розрахувати його за допомогою спеціальної таблиці. Ця таблиця для переведення балів була затверджена у 2023 році. Нової ще немає, проте вона має з’явитися на сайті центру оцінювання якості освіти ближче до початку основної сесії НМТ. Щоби порахувати свій бал, потрібно визначити кількість правильних відповідей із кожного предмету й перевести його до шкали 100-200.

Готуємося до НМТ

Корисні ресурси для підготовки до ЗНО та НМТ з основних предметів

 1. Офіційний вебсайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) – це офіційний ресурс, на якому зібрана вся інформація про тестування та результати ЗНО і НМТ. Тут ви знайдете детальні поради та методичні рекомендації для підготовки до ЗНО/НМТ.
 2. «Освіта.ua» – на сайті є спеціальний розділ, присвячений підготовці до ЗНО та НМТ. Також тут можна безплатно готуватися до іспитів на платформі ЗНО-онлайн, проходити різноманітні тренувальні тести з усіх предметів, що входять до програми. На сайті є довідкова інформація про заклади освіти різних рівнів і напрямів та освітні компанії, а також інформаційна система для вступників до закладів вищої та фахової передвищої освіти.
 3. Програма ЗНО від УЦОЯО – абітурієнтам варто пам’ятати, що тести щороку складають за стандартною програмою. Якщо завчасно переглянути її і побачити список обов’язкових тем, можна створити правильну програму підготовки із чіткими часовими рамками. До НМТ з української, наприклад, потрібно готуватися якомога раніше, адже потрібно прочитати та вивчити багато творів. Якщо час обмежений, варто скористатися допомогою репетитора з української мови, який сформує максимально стиснуту й ефективну програму підготовки.

 

А тут ви знайдете кілька сайтів для підготовки до іспиту з обов’язкових предметів:

 

Українська мова

Математика

Історія України

 

Професійні репетитори БукіСкул допоможуть підготуватися до НМТ та ЗНО з будь-якого предмета. Реєструйтеся на безплатний пробний урок і методисти онлайн-школи підберуть вам найкращих викладачів зі шкільних дисциплін.

 

Читайте також: Усе, що потрібно знати про вставні слова до НМТ-2024 з української

Автор:

Де дізнатися результати НМТ 2024

Що таке НМТ?

Національний мультипредметний тест (НМТ) в Україні є аналогом системи Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Як проходить мультиредметний тест?

Випускники складають іспит із 3 обов’язкових та 1 предмету на вибір.

Як дізнатися свої офіційні результати НМТ?

Якщо вам кортить дізнатися орієнтовний результат раніше, можна розрахувати його за допомогою спеціальної таблиці.

18.01.2024

Пряма мова: правила та схеми з розділовими знаками

В українській мові є чіткі норми правопису та схеми, як правильно оформлювати пряму мову. У цьому матеріалі розкажемо основні правила, які потрібно знати для вживання прямої мови. Обов’язково збережіть статтю, адже вона стане вам у нагоді під час підготовки до НМТ з української мови.

09.01.2024

Усе, що ви маєте знати про прикметник

Українська мова вважається однією з найкрасивіших мов світу. Це й не дивно, адже в нашій лексиці є одна частина мови, яка робить її дуже милозвучною. Звісно ж, мається на увазі прикметник. У цій статті розкажемо все, що ви мусите знати про прикметник: на які питання відповідає, які має ознаки та на які види поділяється. До речі, до НМТ з української мови залишилося не так багато часу, тож зберігайте наш матеріал для підготовки до іспитів.

05.01.2024

Як правильно писати тези: структура та приклади

Публічні виступи – це завжди складно, особливо якщо вам потрібно розказати перед великою аудиторією про свою наукову роботу, курсову чи важливе дослідження. Від того, наскільки впевнено ви будете почувати себе під час промови та чітко висловлювати свої думки, залежить не тільки оцінка за підготовану доповідь, а й загальне враження про ваші ораторські вміння. Запорука успішного виступу перед публікою – це правильно написані тези доповіді. У цій статті ми розкажемо, для чого потрібні тези та як їх

21.12.2023

Як стати журналістом у 2024?

Засоби масової інформації у всьому світі небезпідставно називають четвертою гілкою влади. Сучасні журналісти мають значний вплив на соціум, політику та культурну сферу. Мабуть, через це багато абітурієнтів мріють пов’язати свою майбутню професію зі ЗМІ. Як вступити на журналістику у 2024 році, який університет обрати, та які предмети потрібно складати на НМТ/ЗНО – розкажемо просто зараз.

11.12.2023

Кличний відмінок: правила та приклади

Українська мова на відміну від інших іноземних мов, має одну особливість, пов’язану зі вживанням конструкції звернення до особи. Ця особливість зветься «кличним відмінком». В англійській, коли ми хочемо привернути увагу друга й покликати його, просто кажемо – «Hey, Arthur!» (Гей, Артур). В українській мові такий варіант вважається хибним, адже правильно сказати – «Гей, Артуре!». Чому так? Розкажемо нижче. У цьому матеріалі ми зібрали основні правила творення кличного відмінка з прикладами, а та

04.12.2023

Ненаголошені Е та И: як їх писати та розрізняти

До НМТ з української мови залишилося зовсім небагато часу, а ви досі не розумієте правила правопису ненаголошених «е» та «и»? Цю проблему можна легко вирішити, прочитавши наш матеріал, адже ми зібрали основну інформацію з теми разом із прикладами, а також підготували завдання для самоперевірки. Давайте разом розберемо випадки написання цих літер та нарешті запам’ятаємо правила, які знадобляться для складання мультипредметного тесту з української.

02.12.2023

Усе, що потрібно знати про вставні слова до НМТ-2024 з української

На жаль, безперечно, взагалі, отже – це вставні слова, які допомагають нам збагачувати повсякденне мовлення. Як правильно використовувати їх у реченні, які є типи вставних слів та винятки, розкажемо в цій статті. Якщо ви готуєтеся до НМТ з української мови, наш матеріал вам точно знадобиться, адже ця тема щороку незмінно входить до програми мультипредметного тесту.

28.05.2022

Як написати власне висловлювання на ЗНО

Твори є невіддільною частиною ЗНО з української мови, а отже кожен учень, що прагне вступити в престижний український виш, мусить вміти на відмінно складати власні висловлення за вимогами зовнішнього незалежного тестування. Гарно написане власне висловлювання максимально може принести 20 балів, тобто скласти чверть вашої оцінки. Ставки високі. Як скласти ефектний та грамотний твір та отримати високий бал — далі в тексті.

03.01.2023

Говорімо українською правильно: найпоширеніші лексичні помилки

Кожна людина має притаманний стиль мовлення. Хтось вміє вдало використовувати фразеологічні звороти, синоніми та цікаві неологізми. Хтось наповнює мову діалектизмами чи навіть застарілою лексикою. Головне завдання мовців – не змішувати всі стилі мовлення в один, інакше це призведе до появи лексичних помилок. Про них і поговоримо в цьому матеріалі.