Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Як стати журналістом у 2024?

  1. Чому варто вступати на журналістику?
  2. Де вивчати журналістику у 2024 році?
  3. Які предмети потрібно здавати на журналіста?

Засоби масової інформації у всьому світі небезпідставно називають четвертою гілкою влади. Сучасні журналісти мають значний вплив на соціум, політику та культурну сферу. Мабуть, через це багато абітурієнтів мріють пов’язати свою майбутню професію зі ЗМІ. Як вступити на журналістику у 2024 році, який університет обрати, та які предмети потрібно складати на НМТ/ЗНО – розкажемо просто зараз.

Чому варто вступати на журналістику?

Журналістика – це багатогранна галузь. Ця спеціальність підходить для людей із високими амбіціями. Вона надихає, змушує постійно розвиватися та вдосконалювати професійні навички чи не щодня. Ось кілька причин, чому рішення стати журналістом є правильним:

  1. Робота із великим потоком інформації. Якщо ви цікавитесь подіями, тенденціями та змінами в суспільному житті, журналістика надасть вам можливість не тільки вивчати цю інформацію, а й ділитися нею зі світом.
  2. Навички комунікації. Робота журналіста вимагає вміння говорити із будь-ким – від школяра на першому дзвонику до Президента країни. Навчаючись на факультеті журналістики, ви дізнаєтеся, як ефективно спілкуватися з людьми, проводити інтерв’ю та налаштовувати тісні комунікаційні зв’язки.
  3. Творчий підхід. Ця професія дасть вам змогу висловлювати свою творчість через написання різноманітних статей, редагування та створення візуальних матеріалів. Ви можете розвивати власний стиль та авторську манеру письма (або говоріння, якщо брати для прикладу тележурналістику).
  4. Суспільний вплив. Журналісти давно стали частиною важливих суспільних подій. Їхнє завдання – розкривати проблеми та впливати на формування громадської думки.
  5. Можливості кар’єри. Випускники факультету журналістики можуть працювати в різних сферах: на телебаченні, радіо, у газетах, журналах, інтернет-ЗМІ, PR-агентствах тощо.
  6. Стабільний розвиток індустрії. З появою нових технологій та змінами в медіа, журналістика постійно розвивається. Цю галузь ще не скоро замінять системи штучного інтелекту, тому можна спокійно вступати до ВНЗ і вивчати особливості професії.
  7. Факт-чекінг та боротьба з фейками. Справжній журналіст завжди тричі перевіряє правдивість новини і здатен знайти фейк навіть там, де інформація здається на 100 % точною. Журналістика важлива для боротьби зі стереотипами та запобігання неправдивих новин. Ви можете стати частиною професійної спільноти, що працює для забезпечення населення точними та об’єктивними новинами.

 

Читайте також: Вступ до КНУ ім. Шевченка у 2024 році: умови та правила прийому

Інтерв'ю

Де вивчати журналістику у 2024 році?

Практично в кожному місті України є вищі навчальні заклади, які пропонують підготовку за напрямом Журналістика. Ми зібрали топ найкращих ВНЗ, які дають студентам якісну теоретично-практичну базу та мають високий рейтинг серед вітчизняних вишів.

 

Назва ВНЗ

Коротка характеристика

Вартість навчання за 2023-2024 рік

Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка

Про КНУ говорити багато не потрібно. Це один із найкращих університетів України за всіма можливими рейтингами. Для навчання на журналістиці в КНУ є 4 освітні програми: журналістика та соціальна комунікація, видавнича діяльність і медіаредагування, медіапродюсування, реклама та зв’язки з громадськістю.

51 700 грн

Львівський національний університет імені Івана Франка

Факультет журналістики в ЛНУ вважають однією з найкращих наукових та навчальних шкіл журналістської освіти. Тут навчають фахівців для засобів масової інформації, інформагентств, пресслужб та PR-компаній. Факультет має 6 кафедр: теорії і практики журналістики, української преси, зарубіжної преси та інформації, радіомовлення та телебачення, мови засобів масової інформації, нових медій.

34 485 грн

Київський національний університет культури й мистецтв

Думки щодо престижності навчання в КНУКіМ діляться 50/50, проте є незаперечний факт – третина студентів факультету журналістики починають працювати за спеціальністю вже з 2 курсу навчання. Також в університеті є програми обміну та можливість поїхати на практику за кордон. На факультеті є такі спеціальності: тележурналістика, журналістика та реклама, інформаційний менеджмент та зв’язки з громадськістю, менеджмент цифрових трансформацій, інтернет-маркетинг.

49 900 грн

Київський університет імені Бориса Грінченка

Грінченка вважають хорошим прикладом гуманітарного та педагогічного ВНЗ. Університет має непогані рейтинги, а також великий конкурс. На деяких спеціальностях на одне бюджетне місце претендують більш як 25 осіб. На факультеті є 4 спеціальності: журналістика, міжнародна журналістика, реклама і зв’язки з громадськістю, видавнича справа та редагування.

38 580 грн

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

Кафедра журналістики в ХНУ входить до складу філологічного факультету. В університеті досить потужний викладацький склад. Деякі студенти отримують підвищену іменну стипендію та мають змогу здобути додаткову кваліфікацію. На кафедрі вивчають основи та історію журналістики, зарубіжну журналістику, теорію та історію соціальних комунікацій, основи рекламної діяльності, паблік рилейшнз, літературне редагування тощо.

26 950 грн

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара

У цьому ВНЗ журналістику викладають на факультеті систем і засобів масової комунікації з 1991 року. Також тут є інші кафедри, на яких навчають суміжних спеціальностей (видавнича справа, реклама і зв’язки з громадськістю тощо). Це: кафедра масової та міжнародної комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю, медіакомунікацій та комунікаційних технологій.

22 000 грн

Українська академія друкарства

У вищому навчальному закладі на спеціальності Журналістика готують фахівців за кількома напрямками: медійна журналістика, видавнича справа та медіакомунікації, рекламні та ПР‑комунікації. Українська академія друкарства є єдиним в Україні автономним вищим навчальним закладом, який готує фахівців з інформаційних, медійних технологій та поліграфії. Вартість навчання у ВНЗ на деяких спеціальностях може бути у 2 рази дешевшою за вартість у відоміших державних університетах.

24 000 грн

Сумський державний університет

На кафедрі журналістики та філології в цьому університеті вивчають дві освітні програми – журналістику та рекламу і зв’язки з громадськістю. Студенти ВНЗ беруть участь у різноманітних конкурсах та грантових проєктах, мають змогу здобути подвійний диплом та проходити акредитовану практику за міжнародними програмами навчання.

17 100 грн

 

В усіх перерахованих університетах також є навчання за кошти державного замовлення. Для вступу на бюджет абітурієнт мусить гарно скласти НМТ з обов’язкових предметів і посісти високі позиції в рейтингу випускників. Якісно підготуватися до мультипредметного тесту з української мови, математики та історії допоможуть професійні репетитори БукіСкул. BUKI School – це онлайн-школа із програмою навчання для дітей і дорослих та індивідуальним підходом до кожного учня.

 

Читайте також: Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Робочі будні журналіста

Які предмети потрібно здавати на журналіста?

Для вступу на журналістику у 2024 абітурієнту потрібно буде скласти такі предмети:

 

Українська мова – обов’язкова дисципліна.

Математика – обов’язкова дисципліна.

Історія України – обов’язкова дисципліна.

Англійська (або інша іноземна мова), фізика, хімія, біологія – на вибір.

 

Торік англійська мова мала вищий коефіцієнт для вступу на спеціальність. Ймовірно, у 2024 році така тенденція повториться. Оскільки англійська є офіційною мовою ділового спілкування, для журналістів вона стала мастхевом. Звідси і вищий коефіцієнт під час вступу.

 

Якщо вам потрібно покращити свій рівень англійської, настав час записатися на додаткові уроки з репетитором. Під час індивідуальних занять із викладачем можна краще підготуватися до НМТ та інших іспитів, адже вся увага концентрується саме на учня.

 

Читайте також: Формули для НМТ з математики у 2024 році: пояснення та приклади завдань

Автор:

Як стати журналістом у 2024?

Чому варто вступати на журналістику?

Можливості кар’єри. Випускники факультету журналістики можуть працювати в різних сферах: на телебаченні, радіо, у газетах, журналах, інтернет-ЗМІ, PR-агентствах тощо.

Де вивчати журналістику у 2024 році?

Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка та інші ЗВО.

Які предмети потрібно здавати на журналіста?

Для вступу на журналістику у 2024 абітурієнту потрібно буде скласти такі предмети: Українська мова – обов’язкова дисципліна. Математика – обов’язкова дисципліна. Історія України – обов’язкова дисципліна. Англійська (або інша іноземна мова), фізика, хімія, біологія – на вибір.

18.01.2024

Пряма мова: правила та схеми з розділовими знаками

В українській мові є чіткі норми правопису та схеми, як правильно оформлювати пряму мову. У цьому матеріалі розкажемо основні правила, які потрібно знати для вживання прямої мови. Обов’язково збережіть статтю, адже вона стане вам у нагоді під час підготовки до НМТ з української мови.

09.01.2024

Усе, що ви маєте знати про прикметник

Українська мова вважається однією з найкрасивіших мов світу. Це й не дивно, адже в нашій лексиці є одна частина мови, яка робить її дуже милозвучною. Звісно ж, мається на увазі прикметник. У цій статті розкажемо все, що ви мусите знати про прикметник: на які питання відповідає, які має ознаки та на які види поділяється. До речі, до НМТ з української мови залишилося не так багато часу, тож зберігайте наш матеріал для підготовки до іспитів.

05.01.2024

Як правильно писати тези: структура та приклади

Публічні виступи – це завжди складно, особливо якщо вам потрібно розказати перед великою аудиторією про свою наукову роботу, курсову чи важливе дослідження. Від того, наскільки впевнено ви будете почувати себе під час промови та чітко висловлювати свої думки, залежить не тільки оцінка за підготовану доповідь, а й загальне враження про ваші ораторські вміння. Запорука успішного виступу перед публікою – це правильно написані тези доповіді. У цій статті ми розкажемо, для чого потрібні тези та як їх

18.12.2023

Де дізнатися результати НМТ 2024

До початку вступної кампанії 2024 залишилося вдосталь часу, проте майбутні абітурієнти хочуть знати основну інформацію вже зараз. Головне питання кожного одинадцятикласника – як проходитиме НМТ у цьому році та коли можна буде дізнатися результати? Ми зібрали відповіді на найпоширеніші запити про НМТ, а також сформували список корисних ресурсів, які знадобляться школярам у підготовці до тестування.

11.12.2023

Кличний відмінок: правила та приклади

Українська мова на відміну від інших іноземних мов, має одну особливість, пов’язану зі вживанням конструкції звернення до особи. Ця особливість зветься «кличним відмінком». В англійській, коли ми хочемо привернути увагу друга й покликати його, просто кажемо – «Hey, Arthur!» (Гей, Артур). В українській мові такий варіант вважається хибним, адже правильно сказати – «Гей, Артуре!». Чому так? Розкажемо нижче. У цьому матеріалі ми зібрали основні правила творення кличного відмінка з прикладами, а та

04.12.2023

Ненаголошені Е та И: як їх писати та розрізняти

До НМТ з української мови залишилося зовсім небагато часу, а ви досі не розумієте правила правопису ненаголошених «е» та «и»? Цю проблему можна легко вирішити, прочитавши наш матеріал, адже ми зібрали основну інформацію з теми разом із прикладами, а також підготували завдання для самоперевірки. Давайте разом розберемо випадки написання цих літер та нарешті запам’ятаємо правила, які знадобляться для складання мультипредметного тесту з української.

01.03.2023

Найкращі книги для підлітків

Підлітковий вік – один із найголовніших періодів у житті дитини та її батьків. Саме в цей час починає формуватися власна думка про навколишній світ, отже необхідно підібрати правильну літературу, що дасть змогу розширити кругозір та розібратися в собі.

01.08.2023

1649 – 1657 роки в історії України

Навесні 1648 року почалося українське повстання (національно-визвольна війна) під проводом величного гетьмана Богдана Хмельницького. Наступні роки мали важливе значення для української історії, а також історії всієї Центрально-Східної Європи. Які воєнно-політичні події відбувалися в цей проміжок часу, причини їхнього виникнення та наслідки розберемо в нашому матеріалі.

16.08.2023

Наголос: види, правила утворення та наголошування слів

Напевно ви часто стикалися із ситуацією, коли потрібно поставити правильний наголос у слові, проте не знали, як це зробити. РазОм чи рАзом, нажИво чи нАживо, каталОг чи кАталог? У цьому матеріалі розберемо основні види наголосів в українській мові, а також типові правила наголошування слів. Для наочності покажемо кілька прикладів та вправ, які допоможуть вам навчитися ставити наголос у тому місці, де він точно потрібен. На ЗНО або НМТ з української мови досить часто трапляються завдання із визн