Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Як стати журналістом у 2024?

  1. Чому варто вступати на журналістику?
  2. Де вивчати журналістику у 2024 році?
  3. Які предмети потрібно здавати на журналіста?

Засоби масової інформації у всьому світі небезпідставно називають четвертою гілкою влади. Сучасні журналісти мають значний вплив на соціум, політику та культурну сферу. Мабуть, через це багато абітурієнтів мріють пов’язати свою майбутню професію зі ЗМІ. Як вступити на журналістику у 2024 році, який університет обрати, та які предмети потрібно складати на НМТ/ЗНО – розкажемо просто зараз.

Чому варто вступати на журналістику?

Журналістика – це багатогранна галузь. Ця спеціальність підходить для людей із високими амбіціями. Вона надихає, змушує постійно розвиватися та вдосконалювати професійні навички чи не щодня. Ось кілька причин, чому рішення стати журналістом є правильним:

  1. Робота із великим потоком інформації. Якщо ви цікавитесь подіями, тенденціями та змінами в суспільному житті, журналістика надасть вам можливість не тільки вивчати цю інформацію, а й ділитися нею зі світом.
  2. Навички комунікації. Робота журналіста вимагає вміння говорити із будь-ким – від школяра на першому дзвонику до Президента країни. Навчаючись на факультеті журналістики, ви дізнаєтеся, як ефективно спілкуватися з людьми, проводити інтерв’ю та налаштовувати тісні комунікаційні зв’язки.
  3. Творчий підхід. Ця професія дасть вам змогу висловлювати свою творчість через написання різноманітних статей, редагування та створення візуальних матеріалів. Ви можете розвивати власний стиль та авторську манеру письма (або говоріння, якщо брати для прикладу тележурналістику).
  4. Суспільний вплив. Журналісти давно стали частиною важливих суспільних подій. Їхнє завдання – розкривати проблеми та впливати на формування громадської думки.
  5. Можливості кар’єри. Випускники факультету журналістики можуть працювати в різних сферах: на телебаченні, радіо, у газетах, журналах, інтернет-ЗМІ, PR-агентствах тощо.
  6. Стабільний розвиток індустрії. З появою нових технологій та змінами в медіа, журналістика постійно розвивається. Цю галузь ще не скоро замінять системи штучного інтелекту, тому можна спокійно вступати до ВНЗ і вивчати особливості професії.
  7. Факт-чекінг та боротьба з фейками. Справжній журналіст завжди тричі перевіряє правдивість новини і здатен знайти фейк навіть там, де інформація здається на 100 % точною. Журналістика важлива для боротьби зі стереотипами та запобігання неправдивих новин. Ви можете стати частиною професійної спільноти, що працює для забезпечення населення точними та об’єктивними новинами.

 

Читайте також: Вступ до КНУ ім. Шевченка у 2024 році: умови та правила прийому

Інтерв'ю

Де вивчати журналістику у 2024 році?

Практично в кожному місті України є вищі навчальні заклади, які пропонують підготовку за напрямом Журналістика. Ми зібрали топ найкращих ВНЗ, які дають студентам якісну теоретично-практичну базу та мають високий рейтинг серед вітчизняних вишів.

 

Назва ВНЗ

Коротка характеристика

Вартість навчання за 2023-2024 рік

Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка

Про КНУ говорити багато не потрібно. Це один із найкращих університетів України за всіма можливими рейтингами. Для навчання на журналістиці в КНУ є 4 освітні програми: журналістика та соціальна комунікація, видавнича діяльність і медіаредагування, медіапродюсування, реклама та зв’язки з громадськістю.

51 700 грн

Львівський національний університет імені Івана Франка

Факультет журналістики в ЛНУ вважають однією з найкращих наукових та навчальних шкіл журналістської освіти. Тут навчають фахівців для засобів масової інформації, інформагентств, пресслужб та PR-компаній. Факультет має 6 кафедр: теорії і практики журналістики, української преси, зарубіжної преси та інформації, радіомовлення та телебачення, мови засобів масової інформації, нових медій.

34 485 грн

Київський національний університет культури й мистецтв

Думки щодо престижності навчання в КНУКіМ діляться 50/50, проте є незаперечний факт – третина студентів факультету журналістики починають працювати за спеціальністю вже з 2 курсу навчання. Також в університеті є програми обміну та можливість поїхати на практику за кордон. На факультеті є такі спеціальності: тележурналістика, журналістика та реклама, інформаційний менеджмент та зв’язки з громадськістю, менеджмент цифрових трансформацій, інтернет-маркетинг.

49 900 грн

Київський університет імені Бориса Грінченка

Грінченка вважають хорошим прикладом гуманітарного та педагогічного ВНЗ. Університет має непогані рейтинги, а також великий конкурс. На деяких спеціальностях на одне бюджетне місце претендують більш як 25 осіб. На факультеті є 4 спеціальності: журналістика, міжнародна журналістика, реклама і зв’язки з громадськістю, видавнича справа та редагування.

38 580 грн

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

Кафедра журналістики в ХНУ входить до складу філологічного факультету. В університеті досить потужний викладацький склад. Деякі студенти отримують підвищену іменну стипендію та мають змогу здобути додаткову кваліфікацію. На кафедрі вивчають основи та історію журналістики, зарубіжну журналістику, теорію та історію соціальних комунікацій, основи рекламної діяльності, паблік рилейшнз, літературне редагування тощо.

26 950 грн

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара

У цьому ВНЗ журналістику викладають на факультеті систем і засобів масової комунікації з 1991 року. Також тут є інші кафедри, на яких навчають суміжних спеціальностей (видавнича справа, реклама і зв’язки з громадськістю тощо). Це: кафедра масової та міжнародної комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю, медіакомунікацій та комунікаційних технологій.

22 000 грн

Українська академія друкарства

У вищому навчальному закладі на спеціальності Журналістика готують фахівців за кількома напрямками: медійна журналістика, видавнича справа та медіакомунікації, рекламні та ПР‑комунікації. Українська академія друкарства є єдиним в Україні автономним вищим навчальним закладом, який готує фахівців з інформаційних, медійних технологій та поліграфії. Вартість навчання у ВНЗ на деяких спеціальностях може бути у 2 рази дешевшою за вартість у відоміших державних університетах.

24 000 грн

Сумський державний університет

На кафедрі журналістики та філології в цьому університеті вивчають дві освітні програми – журналістику та рекламу і зв’язки з громадськістю. Студенти ВНЗ беруть участь у різноманітних конкурсах та грантових проєктах, мають змогу здобути подвійний диплом та проходити акредитовану практику за міжнародними програмами навчання.

17 100 грн

 

В усіх перерахованих університетах також є навчання за кошти державного замовлення. Для вступу на бюджет абітурієнт мусить гарно скласти НМТ з обов’язкових предметів і посісти високі позиції в рейтингу випускників. Якісно підготуватися до мультипредметного тесту з української мови, математики та історії допоможуть професійні репетитори БукіСкул. BUKI School – це онлайн-школа із програмою навчання для дітей і дорослих та індивідуальним підходом до кожного учня.

 

Читайте також: Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Робочі будні журналіста

Які предмети потрібно здавати на журналіста?

Для вступу на журналістику у 2024 абітурієнту потрібно буде скласти такі предмети:

 

Українська мова – обов’язкова дисципліна.

Математика – обов’язкова дисципліна.

Історія України – обов’язкова дисципліна.

Англійська (або інша іноземна мова), фізика, хімія, біологія – на вибір.

 

Торік англійська мова мала вищий коефіцієнт для вступу на спеціальність. Ймовірно, у 2024 році така тенденція повториться. Оскільки англійська є офіційною мовою ділового спілкування, для журналістів вона стала мастхевом. Звідси і вищий коефіцієнт під час вступу.

 

Якщо вам потрібно покращити свій рівень англійської, настав час записатися на додаткові уроки з репетитором. Під час індивідуальних занять із викладачем можна краще підготуватися до НМТ та інших іспитів, адже вся увага концентрується саме на учня.

 

Читайте також: Формули для НМТ з математики у 2024 році: пояснення та приклади завдань

Автор:

Як стати журналістом у 2024?

Чому варто вступати на журналістику?

Можливості кар’єри. Випускники факультету журналістики можуть працювати в різних сферах: на телебаченні, радіо, у газетах, журналах, інтернет-ЗМІ, PR-агентствах тощо.

Де вивчати журналістику у 2024 році?

Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка та інші ЗВО.

Які предмети потрібно здавати на журналіста?

Для вступу на журналістику у 2024 абітурієнту потрібно буде скласти такі предмети: Українська мова – обов’язкова дисципліна. Математика – обов’язкова дисципліна. Історія України – обов’язкова дисципліна. Англійська (або інша іноземна мова), фізика, хімія, біологія – на вибір.

20.09.2024

Найкращі університети Великобританії: куди можуть вступати українці

У Великобританію щороку приїздить на навчання понад півмільйона студентів з усього світу. Українські абітурієнти також розглядають англійські університети як майбутню alma mater, адже таке навчання дає безліч можливостей для академічного та кар’єрного зростання. Університетів та коледжів у Великій Британії понад 400. Щоб дізнатися більше про особливості вступу та найкращі виші – читайте далі.

11.09.2024

Що таке дуальна форма навчання?

Чимало студентів поєднує навчання з роботою, аби здобувати досвід і мати фінансову стабільність. У багатьох виникають труднощі з навчанням через часті пропуски та відставання. Чи можна оптимально комбінувати ці види діяльності? У статті ми розповімо, що таке дуальна освіта, які її переваги та як можна навчатися у такому форматі.

23.06.2024

Як студенту знайти стажування: покроковий гід

Стажування є чудовою можливістю для професійного розвитку студентів та здобуття бажаного для багатьох роботодавців досвіду роботи. Ця практика дасть змогу поринути в реальне робоче середовище й закласти фундамент для успішного працевлаштування. Щоби дізнатися більше про стажування для студентів – читайте цей матеріал.

18.03.2024

На кого піти вчитися після 11 класу: топ професій для хлопців та дівчат

11 клас – це не просто останній рік у школі, а час для активної підготовки до вступних іспитів та вибору професії і навчального закладу для здобуття вищої освіти. Годі й казати, що до обраної спеціальності потрібно ставитися з максимальною серйозністю, адже від неї залежить майбутнє школяра та його кар’єрні можливості. Тож, як правильно обрати професію? У нашому матеріалі ми зібрали найкращі тести на профорієнтацію, а також поділилися списком популярних професій, які найчастіше обирають хлопці т

01.03.2024

На кого можна піти вчитися після 9 класу

Зважаючи на реалії сьогодення та кон’юнктуру ринку праці, нині багато випускників 9-их класів віддають перевагу вступу до коледжу та ПТУ, замість того, щоб навчатися в школі до 11 класу й далі вступати до ВНЗ. Річ у тім, що на відміну від університету, навчання в закладах передвищої освіти займає менше часу. Так, уже після кількох років навчання випускники можуть працювати за основною спеціальністю і розвивати кар’єрні можливості. А які саме професії вивчають у коледжах та ПТУ, розкажемо в нашом

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)

26.12.2023

Що потрібно для вступу на менеджмент?

Менеджмент є одним із найпопулярніших факультетів серед абітурієнтів. Ця сфера діяльності має безліч галузей та направлень – від маркетингу до найвищої ланки управління. Для вступу на менеджмент потрібно чітко визначитися, з яким напрямом ви плануєте пов’язати майбутнє та знайти гарний ВНЗ. У цій статті ми розкажемо, яку професію можна обрати, який прохідний бал для вступу, та в яких університетах варто здобувати диплом бакалавра з менеджменту.

17.01.2024

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.