- Університети Великої Британії: особливості вступу
- Найкращі університети Великої Британії
- Навчання у Великобританії: стипендіальні програми
- Навчання у Великобританії для українців: поради та ресурси
У Великобританію щороку приїздить на навчання понад півмільйона студентів з усього світу. Українські абітурієнти також розглядають англійські університети як майбутню alma mater, адже таке навчання дає безліч можливостей для академічного та кар’єрного зростання. Університетів та коледжів у Великій Британії понад 400. Щоб дізнатися більше про особливості вступу та найкращі виші – читайте далі.
Університети Великої Британії: особливості вступу
Абітурієнти, які хочуть вступити до англійського вишу, мають відповідати академічним вимогам навчального закладу. Для навчання на бакалавраті зазвичай потрібні результати міжнародних іспитів (A-levels або його еквіваленти), а для магістратури – диплом бакалавра з відповідної спеціальності. Також необхідно скласти тест з англійської мови. Здебільшого у вишах приймаються сертифікати IELTS або TOEFL, які підтверджують достатній рівень володіння мовою.
Українські студенти подають документи через систему UCAS, яка централізує процес вступу. У цього сервісу є лише одна функція – приймання заявок. Важливо правильно заповнити всі поля, надіслати мотиваційний лист, результати іспитів та рекомендації від викладачів. Інші питання щодо стипендії, грантів, сертифікатів варто вирішувати виключно з ВНЗ.
Можна подавати заявки не більш ніж у 5 ВНЗ. Здебільшого в Британії обирають одну спеціальність (курс) і кілька вишів.
Читайте також: Мотиваційний лист: як написати успішну заявку
Найкращі університети Великої Британії
Виші Великобританії очолюють рейтинги найпрестижніших навчальних закладів у світі. Ось лише кілька відомих ВНЗ.
Університет Британії |
Опис |
University of Oxford (Оксфордський університет) |
Один із найстаріших університетів у світі, відомий своїми програмами з гуманітарних наук, медицини, права та політики. В Оксфорді є програми підтримки іноземних студентів, зокрема українців. |
University of Cambridge (Кембридзький університет) |
Виш займає провідні місця у світових рейтингах. Його сильні сторони — це наукові дослідження, математичні та інженерні програми підготовки. |
LSE (Лондонська школа економіки та політичних наук) |
Якщо ви мрієте про кар’єру в економіці, політології чи міжнародних відносинах, LSE стане найкращим вибором. Високий рівень академічної підготовки та тісні зв’язки з міжнародними організаціями роблять цей університет надзвичайно привабливим для студентів. |
Imperial College London (Імперський коледж Лондона) |
Виш відомий своїми інженерними та науковими програмами підготовки. Його обирають студенти, які прагнуть пов’язати своє життя з технічними науками та медициною. |
UCL (Університетський коледж Лондона) |
UCL обирають за міждисциплінарні підходи до освіти, сильні наукові дослідження та інноваційні навчальні програми. У навчальному закладі чимало іноземних студентів. |
Університет Единбурга |
Один із найстаріших університетів у Шотландії, у якому багато програм для міжнародних студентів. Найбільше – у галузі мистецтв, гуманітарних та природничих наук. |
Також варто звернути увагу на Бристольський університет (University of Bristol), Йоркський університет (University of Warwick), Манчестерський університет (University of Manchester) та Королівський коледж Лондона (King’s College London).
У стінах цих вишів навчалися нобелівські лауреати, відомі науковці та інші визначні особистості.
Навчання У Великобританії: стипендіальні програми
Вартість навчання в найвідоміших навчальних закладах світу чимала, але університети королівства пропонують фінансову підтримку та стипендії для іноземних студентів.
- Програма підтримки українських студентів. З огляду на поточну ситуацію, деякі університети створили спеціальні гранти та стипендії для українців, які були змушені виїхати з України. Наприклад, Оксфорд і Кембридж оголосили про фінансову допомогу для таких студентів.
- Chevening Scholarships — це урядова програма стипендій, що покриває витрати на навчання для студентів з усього світу. Для отримання цієї стипендії необхідно мати відмінні академічні досягнення та лідерські якості.
Чимало університетів пропонують ще і внутрішні стипендії для студентів із високими академічними досягненнями або тих, хто активно займається дослідженнями у своїй галузі.
Читайте також: EVI тест: що це і як підготуватися
Навчання у Великобританії для українців: поради та ресурси
У зв’язку зі складною безпековою ситуацією в нашій країні чимало вишів та британських організацій надають додаткові виплати українським студентам. Наприклад:
- University of Birmingham дає 5 стипендій біженцям з України, безплатне навчання і 5000 фунтів на рік;
- Indeed Flex допомагає українцям знайти роботу.
А ось корисні ресурси для абітурієнтів:
- Довідник для українців, які прибувають до Великої Британії;
- Сайт для пошуку курсів в університетах Британії (з відгуками студентів);
- Допомога українцям від British Red Cross (Британського Червоного хреста);
- Форма на візу, якщо у вас є спонсор;
- Сайт для пошуку спонсора (немає гарантії, що ви його знайдете).
Для успішного вступу українським студентам варто завчасно підготуватися до тестів з англійської мови (IELTS чи TOEFL). Зверніть увагу, IELTS є міжнародною компанією й у них немає можливості скласти тест онлайн, необхідно обрати найближчий із центрів і прийти туди у визначений час. TOEFL можна складати в центрі та онлайн. Обидва іспити є платними.
Допомогти підготуватися до важливого тесту може репетитор з англійської мови. Учитель складе навчальний план з урахуванням програми обраного іспиту та додасть у курс ті лексичні теми, які допоможуть майбутньому студенту швидше адаптуватися до англомовного середовища. Знайти репетитора з англійської мови можна на сайті BUKI School.
Необхідно також правильно написати мотиваційний лист, у якому чітко викласти свої академічні цілі, мотивацію та плани. Важливими для британських університетів є рекомендації від ваших викладачів, які мають підкреслити вашу академічну спроможність і потенціал.
Перспективи працевлаштування після закінчення британського університету є дуже високими. Університети здебільшого співпрацюють із міжнародними компаніями та пропонують студентам стажування ще під час навчання. Після здобуття диплома іноземні студенти можуть отримати дозвіл на працевлаштування у Великобританії за програмою Graduate Route. Це дає змогу залишатися і працювати в країні до двох років після випуску.