Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Найкращі університети Великобританії: куди можуть вступати українці

  1. Університети Великої Британії: особливості вступу
  2. Найкращі університети Великої Британії
  3. Навчання у Великобританії: стипендіальні програми
  4. Навчання у Великобританії для українців: поради та ресурси

У Великобританію щороку приїздить на навчання понад півмільйона студентів з усього світу. Українські абітурієнти також розглядають англійські університети як майбутню alma mater, адже таке навчання дає безліч можливостей для академічного та кар’єрного зростання. Університетів та коледжів у Великій Британії понад 400. Щоб дізнатися більше про особливості вступу та найкращі виші – читайте далі.

Університети Великої Британії: особливості вступу

Абітурієнти, які хочуть вступити до англійського вишу, мають відповідати академічним вимогам навчального закладу. Для навчання на бакалавраті зазвичай потрібні результати міжнародних іспитів (A-levels або його еквіваленти), а для магістратури – диплом бакалавра з відповідної спеціальності. Також необхідно скласти тест з англійської мови. Здебільшого у вишах приймаються сертифікати IELTS або TOEFL, які підтверджують достатній рівень володіння мовою.

Українські студенти подають документи через систему UCAS, яка централізує процес вступу. У цього сервісу є лише одна функція – приймання заявок. Важливо правильно заповнити всі поля, надіслати мотиваційний лист, результати іспитів та рекомендації від викладачів. Інші питання щодо стипендії, грантів, сертифікатів варто вирішувати виключно з ВНЗ.

Можна подавати заявки не більш ніж у 5 ВНЗ. Здебільшого в Британії обирають одну спеціальність (курс) і кілька вишів.

Читайте також: Мотиваційний лист: як написати успішну заявку

Найкращі університети Великої Британії

Виші Великобританії очолюють рейтинги найпрестижніших навчальних закладів у світі. Ось лише кілька відомих ВНЗ.

Університет Британії

Опис

University of Oxford (Оксфордський університет)

Один із найстаріших університетів у світі, відомий своїми програмами з гуманітарних наук, медицини, права та політики. В Оксфорді є програми підтримки іноземних студентів, зокрема українців.

University of Cambridge (Кембридзький університет)

Виш займає провідні місця у світових рейтингах. Його сильні сторони — це наукові дослідження, математичні та інженерні програми підготовки.

LSE (Лондонська школа економіки та політичних наук)

Якщо ви мрієте про кар’єру в економіці, політології чи міжнародних відносинах, LSE стане найкращим вибором. Високий рівень академічної підготовки та тісні зв’язки з міжнародними організаціями роблять цей університет надзвичайно привабливим для студентів.

Imperial College London (Імперський коледж Лондона)

Виш відомий своїми інженерними та науковими програмами підготовки. Його обирають студенти, які прагнуть пов’язати своє життя з технічними науками та медициною.

UCL (Університетський коледж Лондона)

UCL обирають за міждисциплінарні підходи до освіти, сильні наукові дослідження та інноваційні навчальні програми. У навчальному закладі чимало іноземних студентів.

Університет Единбурга

Один із найстаріших університетів у Шотландії, у якому багато програм для міжнародних студентів. Найбільше – у галузі мистецтв, гуманітарних та природничих наук.

Також варто звернути увагу на Бристольський університет (University of Bristol), Йоркський університет (University of Warwick), Манчестерський університет (University of Manchester) та Королівський коледж Лондона (King’s College London).

У стінах цих вишів навчалися нобелівські лауреати, відомі науковці та інші визначні особистості.

Навчання У Великобританії: стипендіальні програми

Вартість навчання в найвідоміших навчальних закладах світу чимала, але університети королівства пропонують фінансову підтримку та стипендії для іноземних студентів.

  1. Програма підтримки українських студентів. З огляду на поточну ситуацію, деякі університети створили спеціальні гранти та стипендії для українців, які були змушені виїхати з України. Наприклад, Оксфорд і Кембридж оголосили про фінансову допомогу для таких студентів.
  2. Chevening Scholarships — це урядова програма стипендій, що покриває витрати на навчання для студентів з усього світу. Для отримання цієї стипендії необхідно мати відмінні академічні досягнення та лідерські якості.

Чимало університетів пропонують ще і внутрішні стипендії для студентів із високими академічними досягненнями або тих, хто активно займається дослідженнями у своїй галузі.

Читайте також: EVI тест: що це і як підготуватися

Навчання у Великобританії для українців: поради та ресурси

У зв’язку зі складною безпековою ситуацією в нашій країні чимало вишів та британських організацій надають додаткові виплати українським студентам. Наприклад:

  • University of Birmingham дає 5 стипендій біженцям з України, безплатне навчання і 5000 фунтів на рік;
  • Indeed Flex допомагає українцям знайти роботу.

А ось корисні ресурси для абітурієнтів:

Для успішного вступу українським студентам варто завчасно підготуватися до тестів з англійської мови (IELTS чи TOEFL). Зверніть увагу, IELTS є міжнародною компанією й у них немає можливості скласти тест онлайн, необхідно обрати найближчий із центрів і прийти туди у визначений час. TOEFL можна складати в центрі та онлайн. Обидва іспити є платними.

Допомогти підготуватися до важливого тесту може репетитор з англійської мови. Учитель складе навчальний план з урахуванням програми обраного іспиту та додасть у курс ті лексичні теми, які допоможуть майбутньому студенту швидше адаптуватися до англомовного середовища. Знайти репетитора з англійської мови можна на сайті BUKI School.

Необхідно також правильно написати мотиваційний лист, у якому чітко викласти свої академічні цілі, мотивацію та плани. Важливими для британських університетів є рекомендації від ваших викладачів, які мають підкреслити вашу академічну спроможність і потенціал.

Перспективи працевлаштування після закінчення британського університету є дуже високими. Університети здебільшого співпрацюють із міжнародними компаніями та пропонують студентам стажування ще під час навчання. Після здобуття диплома іноземні студенти можуть отримати дозвіл на працевлаштування у Великобританії за програмою Graduate Route. Це дає змогу залишатися і працювати в країні до двох років після випуску.

Читайте також: Штудіенколег: підготовка до навчання в Німеччині

Автор:

Навчання у Великобританії

Як вступити до університету у Великобританії?

Українські студенти подають документи через систему UCAS, яка централізує процес вступу.

Які університети Великобританії найкращі?

Оксфорд, Кембридж, LSE та Імперський коледж Лондона входять до найпрестижніших вишів світу.

Чи є стипендії для українських студентів у Великобританії?

Так, деякі університети пропонують гранти та стипендії для українських студентів через програму Chevening та інші.

11.09.2024

Що таке дуальна форма навчання?

Чимало студентів поєднує навчання з роботою, аби здобувати досвід і мати фінансову стабільність. У багатьох виникають труднощі з навчанням через часті пропуски та відставання. Чи можна оптимально комбінувати ці види діяльності? У статті ми розповімо, що таке дуальна освіта, які її переваги та як можна навчатися у такому форматі.

23.06.2024

Як студенту знайти стажування: покроковий гід

Стажування є чудовою можливістю для професійного розвитку студентів та здобуття бажаного для багатьох роботодавців досвіду роботи. Ця практика дасть змогу поринути в реальне робоче середовище й закласти фундамент для успішного працевлаштування. Щоби дізнатися більше про стажування для студентів – читайте цей матеріал.

18.03.2024

На кого піти вчитися після 11 класу: топ професій для хлопців та дівчат

11 клас – це не просто останній рік у школі, а час для активної підготовки до вступних іспитів та вибору професії і навчального закладу для здобуття вищої освіти. Годі й казати, що до обраної спеціальності потрібно ставитися з максимальною серйозністю, адже від неї залежить майбутнє школяра та його кар’єрні можливості. Тож, як правильно обрати професію? У нашому матеріалі ми зібрали найкращі тести на профорієнтацію, а також поділилися списком популярних професій, які найчастіше обирають хлопці т

01.03.2024

На кого можна піти вчитися після 9 класу

Зважаючи на реалії сьогодення та кон’юнктуру ринку праці, нині багато випускників 9-их класів віддають перевагу вступу до коледжу та ПТУ, замість того, щоб навчатися в школі до 11 класу й далі вступати до ВНЗ. Річ у тім, що на відміну від університету, навчання в закладах передвищої освіти займає менше часу. Так, уже після кількох років навчання випускники можуть працювати за основною спеціальністю і розвивати кар’єрні можливості. А які саме професії вивчають у коледжах та ПТУ, розкажемо в нашом

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)

17.01.2024

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.

21.12.2023

Як стати журналістом у 2024?

Засоби масової інформації у всьому світі небезпідставно називають четвертою гілкою влади. Сучасні журналісти мають значний вплив на соціум, політику та культурну сферу. Мабуть, через це багато абітурієнтів мріють пов’язати свою майбутню професію зі ЗМІ. Як вступити на журналістику у 2024 році, який університет обрати, та які предмети потрібно складати на НМТ/ЗНО – розкажемо просто зараз.

26.12.2023

Що потрібно для вступу на менеджмент?

Менеджмент є одним із найпопулярніших факультетів серед абітурієнтів. Ця сфера діяльності має безліч галузей та направлень – від маркетингу до найвищої ланки управління. Для вступу на менеджмент потрібно чітко визначитися, з яким напрямом ви плануєте пов’язати майбутнє та знайти гарний ВНЗ. У цій статті ми розкажемо, яку професію можна обрати, який прохідний бал для вступу, та в яких університетах варто здобувати диплом бакалавра з менеджменту.