Чим ЄВІ подібний до НМТ?
За своєю структурою ЄВІ аналогічний до НМТ, саме тому їхні назви деколи плутають. У ЄВІ також немає частини «Writing», а саме – власного висловлювання, якого так побоюються студенти, не впевнені у своїх знаннях. Немає в ньому й частини «Listening», що є невіддільною частиною міжнародних іспитів на підтвердження рівня англійської.
Отож ЄВІ тести охоплюють усього 2 частини: «Reading» (Читання) та «Use of English» (Використання мови). Відсутність власного висловлювання може давати позірне враження про легкість тестування, однак завдання ЄВІ мають безліч маленьких дрібниць та складних нюансів, тож складати тест навмання і отримати при цьому гарний результат буде складно.
У тесті міститься 3 типи завдань:
- 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді
- 6 завдань на встановлення відповідності
- 19 завдань на заповнення пропусків у тексті
Загальна тривалість виконання блоку завдань з іноземної мови – 45 хвилин.
Дізнатися детальну інформацію щодо потрібних вмінь і навичок кандидатів, а також щодо тематики текстів та граматичного інвентарю можна з Програми ЄВІ з іноземних мов.

Скриншот з сайту УЦОЯО
Структура ЄВІ
Розглянемо орієнтовну структуру тесту на прикладі ЄВІ за 2024 рік. У першій частині тесту абітурієнту пропонують розглянути 6 невеликих текстів та до кожного тексту вибрати релевантне твердження. У запропонованому блоці відповідей є два зайві варіанти, які не стосуються жодного з текстів.
Ще одне типове завдання на ЄВІ потребуватиме від вас відповісти на 5 запитань по тексту. Учаснику тестування треба опрацювати великий текст, до якого додаються тестові запитання типу true/false та за змістом тексту. Ключ до проходження цього типу завдань – максимально уважне прочитання кожного абзацу та виокремлення головної думки.
Наступний тип завдань включають у ЄВІ щороку, як і в інші стандартизовані тести на знання англійської. Це кілька текстів, що мають пропуски, які потрібно заповнити запропонованими лексичними чи граматичними одиницями.
Тож на що звернути увагу при підготовці до ЄВІ?
- Виконуючи завдання, зважайте не лише на зміст та логіку, а й на сталі словосполучення (collocations), фразові дієслова (phrasal verbs), прийменники (prepositions) та фразеологізми (idioms).
- Беріть до уваги як загальний контекст, так і сусідні словосполучення.
- Маленькі дрібниці, як от апострофи чи коми, можуть мати в тесті критичне значення.
Якщо вам важко готуватися самостійно, допомога репетитора з англійської мови ніколи не буде зайвою. Педагог, який має досвід підготовки до такого типу іспитів, не лише викладатиме потрібний навчальний матеріал, а й поділиться секретами успішної підготовки та виконання завдань на іспиті.
Коли розпочати підготовку до ЄВІ з англійської мови?
Для того, щоб отримати високий результат на ЄВІ, студент мусить не лише продемонструвати високі знання англійської мови та навичку виконувати типові тестові завдання, а й уважність та скрупульозність під час виконання цих завдань.
Зрозуміти, коли саме та як саме потрібно готуватися до ЄВІ з англійської мови, ви зможете лише розуміючи свій стартовий рівень англійської:
- Студенти, що вже мають середні знання, потребуватимуть 2-4 місяців підготовки, під час яких вони тренуватимуть не стільки знання мови, скільки навичку проходження тестувань.
- Ті ж зі вступників, які мають нижчий, початковий, рівень (А1-А2), потребуватимуть більше часу на підготовку: спершу стартовий рівень необхідно буде дотягнути до необхідного для ЄВІ, і вже потім готуватися прицільно до складання тестування.
Чи не найефективнішим способом підготовки є заняття з репетитором. Це дозволить отримати високі результати ЄВІ. Адже на індивідуальних уроках ви зможете ретельно тренувати мовні компетенції, зрозуміти логіку та опанувати стратегії виконання завдань.

Що потрібно знати перед складанням ЄВІ?
Будь-яка підготовка до ЄВІ з англійської мови починається з розширеного тестування ваших знань. Саме так ви зрозумієте, які саме мовні компетенції у вас розвинені достатньо, а які – потребують додаткових зусиль.
Ще один, важливий для успішної підготовки фактор – розуміння специфіки ЄВІ, адже тут вам не потрібно буде демонструвати ані компетенції говоріння, ані проходити аудіювання, ані складати власне висловлювання.
Усе, що насправді потрібно, – це достатній пасивний рівень володіння англійською, а саме – розуміння тексту та вміння його аналізувати. Для цього потрібен сильний словник та добре пропрацьована граматика. І нехай це не звучить як надто проста задача.
Детальніше розглянемо, яких саме вмінь та навичок вимагають дві структурні частини ЄВІ 2025 з англійської мови, а саме – Читання та Використання мови.
Для першої з них – Reading – ви мусите навчитися:
- вихоплювати основну ідею тексту, водночас не опускаючи важливих деталей
- виділяти магістральні тези та другорядну чи додаткову інформацію
- розрізняти різні авторські погляди та аргументувати
- прицільно та швидко відшукувати в тексті необхідну інформацію
- розуміти невідому та просунуту лексику, виходячи з контексту її вживання
Для другого, а саме – Use of English – ви маєте вміти:
- аналізувати й зіставляти інформацію
- коректно вживати лексику і граматику рівня B1-B2
- виявляти та встановлювати логічні зв’язки між структурними та змістовними частинами тексту
Якщо в розділі «Читання» ви демонструєте свій рівень розуміння та інтерпретації англійської, то «Використання англійської» потребує ширших та більш просунутих компетенцій. Зокрема, ви не лише мусите знати лексику, а і вміти коректно використовувати граматику для рівня B1-B2.

Матеріали для підготовки ЄВІ з англійської
Використовуйте для цілеспрямованої підготовки до ЄВІ пробний тест та зразки завдань минулих років на порталі osvita.ua.
У додатковій підготовці можна використовувати стандартні ресурси, що готують до міжнародних іспитів, зокрема, лексику можна тренувати за допомогою Quizlet FCE Vocabulary.
Оскільки ЄВІ перевіряє не лише словник, а й компетенцію розуміння тексту, важливим є читати статті та тексти англійською. Хороші зразки текстів можна знайти на порталі British Council. Ви зможете підшукати англомовне медіа, що відповідає вашим смакам, щоби поєднати приємне з корисним. А можете звернутися до текстів, зібраних IELTS чи TOEFL.
Підтягнути граматику, а саме фразові дієслова, сталі словосполучення та часи – зручно за посиланням. Там само ви можете знайти й тести на рівень англійської, що допоможуть вам відстежувати прогрес.
Використовуючи ці поради ви зможете якісно підготуватися до ЄВІ онлайн. Однак якщо часу небагато, а мотивації самостійно складати навчальну програму, вивчати її та перевіряти прогрес немає, не соромтеся звертайтеся за допомогою до фахівців, що спеціалізуються на підготовці до ЄВІ з англійської мови.
BUKI School пропонує не лише послуги перевірених репетиторів з англійської, що працюють онлайн, а і зручну інтерактивну платформу, яка містить усі навчальні матеріали в одному місці та дозволяє покращувати англійську в зручний для вас час і де б ви не були, без важких підручників, сотень роздрукованих навчальних матеріалів та рукописних словників.