Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Вступ до магістратури 2024: як підготуватись до ЄВІ з англійської

На моменті вступу до магістратури більшість студентів вже має понад 10 років формального вивчення англійської: у школі та на бакалаврській програмі. Відтак, успішно скласти ЄВІ — іспит з іноземної мови для вступу в магістратуру — не має становити особливих труднощів. Однак дехто все ж має низку білих плям в англійській, а дехто прагне отримати якнайкращий результат та мати якнайвищі шанси при вступі.

Щоби скласти тестування, вам потрібно підтвердити володіння мови, що відповідає Загальноєвропейським рекомендаціям із мовної освіти (CERF), на рівні B1-B2. Навіть якщо ваш рівень англійської вже B2, педагоги радять усе ж приділити час додатковій підготовці. Як успішно скласти ЄВІ з англійської — розповідають фахівці Buki School.

Що таке ЄВІ та навіщо він потрібен?

ЄВІ (Єдиний вступний іспит) — це комплексне тестування, що перевіряє знання іноземної мови при вступі до магістерської програми.

Вступний іспит з іноземної мови є обов’язковим для вступу. Але яка мова то буде: французька, німецька, іспанська чи англійська — вирішуєте тільки ви. Статистика свідчить, що переважна більшість українських студентів обирають саме англійську: у 2021 році кількість людей, які успішно склали ЄВІ з англійською, складала понад 65 000, водночас із другої за популярністю німецької — пройшли тестування лише 1 245 студентів.

Чим ЄВІ відрізняється від ЗНО та інших тестів з англійської

За своєю структурою ЄВІ аналогічний до ЗНО, саме тому їхні назви деколи плутають. Та, на щастя для студентів, у ЄВІ немає частини «Writing», а саме — власного висловлювання, якого так побоюються студенти, не впевнені у своїх знаннях. Немає в ньому й частини «Listening», що є невіддільною частиною міжнародних іспитів на підтвердження рівня англійської.

Отож, ЄВІ складають усього дві частини: «Reading» (Читання) та «Use of English» (Використання мови). Відсутність власного висловлювання може складати позірне враження про легкість тестування, однак завдання ЄВІ мають безліч маленьких дрібниць та складних нюансів, тож складати тест навмання і скласти його добре вам буде складно. Для гарантовано високого результату краще ретельно підготуватися.

У тесті є шість структурних частин, що містять по декілька тестових завдань. З цих шести чотири приходяться на розділ «Читання» і дві — на «Використання мови».

Тест триває 60 хвилин, тож кожне на кожне завдання ви мусите витратити приблизно 10 хвилин. Своєю чергою, кожне завдання містить низку тестів. Про структуру та формати - далі. 

ЄВІ

Структура ЄВІ

Щонайменше у двох завданнях вас попросять прочитати текст, поділений на параграфи, та підібрати до кожного абзацу заголовок, що відповідає головній думці. Будьте уважні, адже заголовків буде більше, аніж параграфів. Ключ до проходження цього типу завдань — максимально уважне прочитання кожного абзацу та виокремлення його головної думки.

Ще одне типове завдання на ЄВІ потребуватиме від вас відповісти на п’ять запитань по тексту. Відповідаючи, будьте гранично уважні, адже й тестові завдання, і текст навмисне складені так, щоби заплутати студента чи то пак якнайточніше визначити його рівень володіння мовою.

Наступний тип завдань також є й у ЄВІ щороку, і в інших стандартизованих тестах на знання англійської. Ви побачите текст, що має пропуски, що їх ви мусите заповнити запропонованими уривками речень. Виконуючи завдання звертайте увагу не лише на зміст та логіку, а й на сталі словосполучення (collocations), фразові дієслова (phrasal verbs), прийменники (prepositions) та фразеологізми (idioms).

Наприкінці ЄВІ з англійської також ви побачите завдання, у якому речення потрібно буде доповнити пропущеними словами чи словосполученнями. Щоби скласти його добре, звертайте увагу на загальний контекст та на сусідні словосполуки. Маленькі дрібниці, як от апострофи чи коми можуть мати тут критичне значення.

Коли розпочати підготовку до ЄВІ з англійської мови

Для того, щоб отримати високий результат на ЄВІ, студент мусить не лише продемонструвати високі знання англійської мови та навичку виконувати типові тестові завдання, а й уважність та скрупульозність під час виконання цих завдань.

Зрозуміти, коли саме та як саме потрібно готуватися до ЄВІ, ви зможете лише розуміючи свій стартовий рівень англійської.

Наприклад, ті студенти, що вже мають середні знання, потребуватимуть 2 - 4 місяців підготовки, під час яких вони тренуватимуть не стільки знання мови, скільки навичку проходження тестувань. Ті ж зі вступників, які мають нижчий початковий рівень (А1 - А2), потребуватимуть більше часу на підготовку: спершу стартовий рівень необхідно буде дотягнути до необхідного для ЄВІ, і вже потім готуватися прицільно до складання тестування.

Готуватися до ЄВІ можна й самостійно, однак чи не найефективнішим способом підготовки будуть заняття із репетитором. На індивідуальних уроках ви зможете ретельно відтренувати мовні компетенції, зрозуміти логіку та опанувати стратегії виконання завдань. Дистанційні заняття з досвідченим репетитором ви можете організувати з Buki School. Більше про наші переваги розповідаємо тут.

Що потрібно знати перед складанням ЄВІ?

Будь-яка підготовка до ЄВІ з англійської мови починається з розширеного тестування ваших знань. Саме так ви зрозумієте, які саме мовні компетенції у вас розвинені достатньо, а які — потребують додаткових зусиль.

Ще один, важливий для успішної підготовки фактор — розуміння специфіки ЄВІ, адже тут вам не потрібно буде демонструвати ані компетенції говоріння, ані проходити аудіювання, ані складати власне висловлювання.

Усе, що насправді потрібно, — це достатній пасивний рівень володіння англійською, а саме — розуміння тексту та вміння його аналізувати. Для цього потрібен сильний словник та добре пропрацьована граматика. І нехай це не звучить як надто проста задача.

Детальніше розглянемо, яких саме вмінь та навичок вимагають дві структурні частини ЄВІ, а саме — Читання та Використання мови.

Для першого з них — Reading ви мусите навчитися:

  • Вхоплювати основну ідею тексту, водночас не упускаючи важливих деталей;
  • Виділяти магістральні тези та другорядну чи додаткову інформацію;
  • Розрізняти різні авторські погляди та аргументувати;
  • Прицільно та швидко відшукувати в тексті необхідну інформацію;
  • Розуміти невідому та просунуту лексику, виходячи з контексту її вживання.

Для другого, а саме — Use of English ви маєте вміти:

  • Аналізувати й зіставляти інформацію;
  • Коректно вживати лексику і граматику рівня B1 - B2;
  • Виявляти та встановлювати логічні зв’язки між структурними та змістовними частинами тексту.

Якщо в розділі «Читання» ви демонструєте свій рівень розуміння та інтерпретації англійської, то «Використання англійської» потребує ширших та просунутіших компетенцій. Зокрема, ви не лише мусите знати лексику, а і вміти коректно використовувати граматику для рівня B1-B2. Повну програму ЄВІ з англійської ви знайдете тут.

ЄВІ

Матеріали для підготовки ЄВІ з англійської

Чи не найкращий спосіб підготуватися до ЄВІ — проходити програму тестування за минулі роки. Тести з англійської мови з відповідями ви можете знайти на спеціальній вкладці сайту Osvita.ua.

У додатковій підготовці можна використовувати стандартні ресурси, що готують до міжнародних іспитів, зокрема, лексику можна тренувати за допомоги Memrise FCE Vocabulary чи Quizlet FCE Vocabulary.

Оскільки ЄВІ перевіряє не лише словник, а й компетенцію розуміння тексту, важливим є читати статті та тексти англійською. Ви можете підшукати англомовне медіа, що відповідає вашим смакам, щоби поєднати приємне з корисним. А можете звернутися до текстів, зібраних IELTS чи TOEFL

Підтягнути граматику, а саме фразові дієслова, сталі словосполучення та часи — зручно за посиланням. Там само ви можете знайти й тести на рівень англійської, що допоможуть вам відстежувати прогрес.

Використовуючи ці поради ви зможете якісно підготуватися до ЄВІ самостійно. Однак якщо часу небагато, а мотивації самостійно складати навчальну програму, вивчати її та перевіряти прогрес немає, не соромтеся звертайтеся за допомогою до фахівців, що спеціалізуються на підготовці до ЄВІ з англійської мови.

Buki School пропонує не лише послуги перевірених репетиторів з англійської, що працюють онлайн, а і зручну інтерактивну платформу, яка містить усі навчальні матеріали в одному місці та дозволяє покращувати англійську в зручний для вас час і де б ви не були, без важких підручників, сотень роздрукованих навчальних матеріалів та рукописних словників.

Автор:

30.01.2024

Модальні дієслова в англійській мові: правила та приклади вживання modal verbs

I must read. I must write. I must learn. I mustn't fight. – Я мушу читати. Я мушу писати. Я мушу вчитися. Я мушу боротися. Ці речення поєднує одне важливе слово – must (мушу). В англійській мові його називають modal verb – модальним дієсловом. Напевно, ви вже щось чули про такі дієслова, адже носії мови використовують їх у 20% усіх речень. Які ще є модальні слова та навіщо взагалі їх вживати, детально розкажемо в цьому матеріалі.

25.01.2024

Усі англійські прийменники, які потрібно знати

У цій статті ми розкажемо про всі типи прийменників, які необхідно знати для вільного володіння англійською. Розкриємо значення та поділимося прикладами речень із їхнім використанням. Незалежно від того, який рівень англійської ви нині маєте, вони стануть важливою частиною вашого словникового запасу й допоможуть висловлювати свої думки більш чітко та виразно.

12.01.2024

Як правильно підписати зошит з англійської мови?

Потрібно підписати зошит з англійської, але не знаєте, як правильно пишеться прізвище, ім’я, номер класу та назва школи? Не переймайтеся, адже в цьому матеріалі ми зібрали всю інформацію щодо вимог ведення письмових зошитів із прикладами. А також поділимося корисними порадами, як оформлювати класні, домашні та контрольні роботи англійською мовою.

03.01.2024

Яка різниця між Miss, Mrs і Ms в англійській мові?

Чи траплялися вам ситуації, коли потрібно було звернутися до дівчини або жінки англійською, проте ви не знали, що правильно сказати: Miss, Mrs чи Ms? Для носіїв мови вибір очевидний, адже вони звикли це робити щодня. Нам таке завдання видається складнішим, адже в українській мові до жінки можна звертатися кількома варіантами. Наприклад, «пані» або «шановна». Давайте разом розберемося, у чому ж різниця між англійськими звертаннями до представниць жіночої статі й навчимося вживати їх відповідно до

22.12.2023

Personal Pronouns: усе про особові займенники

В українській мові коли ми хочемо розповісти про себе або про інших осіб, завжди використовуємо слова я, ти, він, вона, ми, вони тощо. В англійській мові так само. Для того, щоб розказати про персону або предмет застосовують особові займенники. У цій статті ми розкажемо все, що потрібно знати про Personal Pronouns: від визначення до правил та прикладів вживання.

21.12.2023

New Year's greetings: новорічні привітання англійською

Новий рік – одне із найважливіших свят календаря, яке символізує звільнення від усього старого і прихід нового життя, коли все починається із чистого листка. Майже в усіх куточках світу (за винятком Китаю, Саудівської Аравії, Ізраїля, Індії та ще кількох країн) 31 грудня на головних площах майорить святкова ялинка, а звуки феєрверків лунають звідусіль. У цей день заведено ділитися теплими вітаннями та бажати щастя всім, хто вас оточує. Якщо ви маєте друзів, знайомих чи колег іноземців, ви обов’я

28.11.2023

Місяці на англійській мові. Пори року

Назви та правила написання назв місяців та пір року англійською мовою

28.11.2023

Прийменники місцезнаходження: at, in, on в англійській мові

До прийменників місцезнаходження в англійській мові відносять at, in, on. Часто виникає питання: який саме з цих прийменників потрібно вживати у конкретній ситуації: at, in чи on?

29.11.2023

Лист англійською мовою

Розбір двох видів листів англійською мовою, приклади написання