Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Вступ до магістратури 2024: як підготуватись до ЄВІ з англійської

На моменті вступу до магістратури більшість студентів вже має понад 10 років формального вивчення англійської: у школі та на бакалаврській програмі. Відтак, успішно скласти ЄВІ — іспит з іноземної мови для вступу в магістратуру — не має становити особливих труднощів. Однак дехто все ж має низку білих плям в англійській, а дехто прагне отримати якнайкращий результат та мати якнайвищі шанси при вступі.

Щоби скласти тестування, вам потрібно підтвердити володіння мови, що відповідає Загальноєвропейським рекомендаціям із мовної освіти (CERF), на рівні B1-B2. Навіть якщо ваш рівень англійської вже B2, педагоги радять усе ж приділити час додатковій підготовці. Як успішно скласти ЄВІ з англійської — розповідають фахівці Buki School.

Що таке ЄВІ та навіщо він потрібен?

ЄВІ (Єдиний вступний іспит) — це комплексне тестування, що перевіряє знання іноземної мови при вступі до магістерської програми.

Вступний іспит з іноземної мови є обов’язковим для вступу. Але яка мова то буде: французька, німецька, іспанська чи англійська — вирішуєте тільки ви. Статистика свідчить, що переважна більшість українських студентів обирають саме англійську: у 2021 році кількість людей, які успішно склали ЄВІ з англійською, складала понад 65 000, водночас із другої за популярністю німецької — пройшли тестування лише 1 245 студентів.

Чим ЄВІ відрізняється від ЗНО та інших тестів з англійської

За своєю структурою ЄВІ аналогічний до ЗНО, саме тому їхні назви деколи плутають. Та, на щастя для студентів, у ЄВІ немає частини «Writing», а саме — власного висловлювання, якого так побоюються студенти, не впевнені у своїх знаннях. Немає в ньому й частини «Listening», що є невіддільною частиною міжнародних іспитів на підтвердження рівня англійської.

Отож, ЄВІ складають усього дві частини: «Reading» (Читання) та «Use of English» (Використання мови). Відсутність власного висловлювання може складати позірне враження про легкість тестування, однак завдання ЄВІ мають безліч маленьких дрібниць та складних нюансів, тож складати тест навмання і скласти його добре вам буде складно. Для гарантовано високого результату краще ретельно підготуватися.

У тесті є шість структурних частин, що містять по декілька тестових завдань. З цих шести чотири приходяться на розділ «Читання» і дві — на «Використання мови».

Тест триває 60 хвилин, тож кожне на кожне завдання ви мусите витратити приблизно 10 хвилин. Своєю чергою, кожне завдання містить низку тестів. Про структуру та формати - далі. 

ЄВІ

Структура ЄВІ

Щонайменше у двох завданнях вас попросять прочитати текст, поділений на параграфи, та підібрати до кожного абзацу заголовок, що відповідає головній думці. Будьте уважні, адже заголовків буде більше, аніж параграфів. Ключ до проходження цього типу завдань — максимально уважне прочитання кожного абзацу та виокремлення його головної думки.

Ще одне типове завдання на ЄВІ потребуватиме від вас відповісти на п’ять запитань по тексту. Відповідаючи, будьте гранично уважні, адже й тестові завдання, і текст навмисне складені так, щоби заплутати студента чи то пак якнайточніше визначити його рівень володіння мовою.

Наступний тип завдань також є й у ЄВІ щороку, і в інших стандартизованих тестах на знання англійської. Ви побачите текст, що має пропуски, що їх ви мусите заповнити запропонованими уривками речень. Виконуючи завдання звертайте увагу не лише на зміст та логіку, а й на сталі словосполучення (collocations), фразові дієслова (phrasal verbs), прийменники (prepositions) та фразеологізми (idioms).

Наприкінці ЄВІ з англійської також ви побачите завдання, у якому речення потрібно буде доповнити пропущеними словами чи словосполученнями. Щоби скласти його добре, звертайте увагу на загальний контекст та на сусідні словосполуки. Маленькі дрібниці, як от апострофи чи коми можуть мати тут критичне значення.

Коли розпочати підготовку до ЄВІ з англійської мови

Для того, щоб отримати високий результат на ЄВІ, студент мусить не лише продемонструвати високі знання англійської мови та навичку виконувати типові тестові завдання, а й уважність та скрупульозність під час виконання цих завдань.

Зрозуміти, коли саме та як саме потрібно готуватися до ЄВІ, ви зможете лише розуміючи свій стартовий рівень англійської.

Наприклад, ті студенти, що вже мають середні знання, потребуватимуть 2 - 4 місяців підготовки, під час яких вони тренуватимуть не стільки знання мови, скільки навичку проходження тестувань. Ті ж зі вступників, які мають нижчий початковий рівень (А1 - А2), потребуватимуть більше часу на підготовку: спершу стартовий рівень необхідно буде дотягнути до необхідного для ЄВІ, і вже потім готуватися прицільно до складання тестування.

Готуватися до ЄВІ можна й самостійно, однак чи не найефективнішим способом підготовки будуть заняття із репетитором. На індивідуальних уроках ви зможете ретельно відтренувати мовні компетенції, зрозуміти логіку та опанувати стратегії виконання завдань. Дистанційні заняття з досвідченим репетитором ви можете організувати з Buki School. Більше про наші переваги розповідаємо тут.

Що потрібно знати перед складанням ЄВІ?

Будь-яка підготовка до ЄВІ з англійської мови починається з розширеного тестування ваших знань. Саме так ви зрозумієте, які саме мовні компетенції у вас розвинені достатньо, а які — потребують додаткових зусиль.

Ще один, важливий для успішної підготовки фактор — розуміння специфіки ЄВІ, адже тут вам не потрібно буде демонструвати ані компетенції говоріння, ані проходити аудіювання, ані складати власне висловлювання.

Усе, що насправді потрібно, — це достатній пасивний рівень володіння англійською, а саме — розуміння тексту та вміння його аналізувати. Для цього потрібен сильний словник та добре пропрацьована граматика. І нехай це не звучить як надто проста задача.

Детальніше розглянемо, яких саме вмінь та навичок вимагають дві структурні частини ЄВІ, а саме — Читання та Використання мови.

Для першого з них — Reading ви мусите навчитися:

  • Вхоплювати основну ідею тексту, водночас не упускаючи важливих деталей;
  • Виділяти магістральні тези та другорядну чи додаткову інформацію;
  • Розрізняти різні авторські погляди та аргументувати;
  • Прицільно та швидко відшукувати в тексті необхідну інформацію;
  • Розуміти невідому та просунуту лексику, виходячи з контексту її вживання.

Для другого, а саме — Use of English ви маєте вміти:

  • Аналізувати й зіставляти інформацію;
  • Коректно вживати лексику і граматику рівня B1 - B2;
  • Виявляти та встановлювати логічні зв’язки між структурними та змістовними частинами тексту.

Якщо в розділі «Читання» ви демонструєте свій рівень розуміння та інтерпретації англійської, то «Використання англійської» потребує ширших та просунутіших компетенцій. Зокрема, ви не лише мусите знати лексику, а і вміти коректно використовувати граматику для рівня B1-B2. Повну програму ЄВІ з англійської ви знайдете тут.

ЄВІ

Матеріали для підготовки ЄВІ з англійської

Чи не найкращий спосіб підготуватися до ЄВІ — проходити програму тестування за минулі роки. Тести з англійської мови з відповідями ви можете знайти на спеціальній вкладці сайту Osvita.ua.

У додатковій підготовці можна використовувати стандартні ресурси, що готують до міжнародних іспитів, зокрема, лексику можна тренувати за допомоги Memrise FCE Vocabulary чи Quizlet FCE Vocabulary.

Оскільки ЄВІ перевіряє не лише словник, а й компетенцію розуміння тексту, важливим є читати статті та тексти англійською. Ви можете підшукати англомовне медіа, що відповідає вашим смакам, щоби поєднати приємне з корисним. А можете звернутися до текстів, зібраних IELTS чи TOEFL

Підтягнути граматику, а саме фразові дієслова, сталі словосполучення та часи — зручно за посиланням. Там само ви можете знайти й тести на рівень англійської, що допоможуть вам відстежувати прогрес.

Використовуючи ці поради ви зможете якісно підготуватися до ЄВІ самостійно. Однак якщо часу небагато, а мотивації самостійно складати навчальну програму, вивчати її та перевіряти прогрес немає, не соромтеся звертайтеся за допомогою до фахівців, що спеціалізуються на підготовці до ЄВІ з англійської мови.

Buki School пропонує не лише послуги перевірених репетиторів з англійської, що працюють онлайн, а і зручну інтерактивну платформу, яка містить усі навчальні матеріали в одному місці та дозволяє покращувати англійську в зручний для вас час і де б ви не були, без важких підручників, сотень роздрукованих навчальних матеріалів та рукописних словників.

Автор:

31.05.2022

Підготовка до IELTS: повний гайд та корисні ресурси

Помилково вважати, що успішно скласти тест IELTS може лише той, хто досконало володіє англійською мовою. У цьому матеріалі ви насамперед зможете отримати відповіді на найпоширеніші запитання та отримати корисні поради щодо підготовки до тестування.

10.04.2022

Як визначити свій рівень англійської?

Щоб точно та уніфіковано визначати рівень англійської мови у будь-якої людини, світова спільнота розробила CERF — Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (CEFR — англ.).

20.04.2022

Готуємось до TOEFL: найкращі поради та ресурси

Здебільшого всі, хто поступає на навчання до закордонних вишів, мають складати тести на знання іноземної мови. Це потрібно, аби довести вашу здатність не тільки спілкуватись в повсякденному житті з носіями, а ще й вільно навчатись та відвідувати іномовний заклад освіти. Читайте нижче, який тест на знання англійської мови можна обрати для навчання в англомовних країнах, та чи можна підготуватись до нього самотужки.

15.09.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської

Складання ЗНО з англійської є важливим етапом та великим головним болем усіх вступників в українські виші. А все тому, що навіть глибоке знання англійської мови не гарантує високого результату.

20.09.2022

Англійська для туристів: необхідні теми та фрази для подорожей

Англійська в подорожах дозволить почуватися більш впевнено в незнайомому середовищі, швидше розумітися з іншими та ефективно реагувати у випадках форс-мажорів. Що саме треба вивчити та як це зробити самостійно? Розповідає Buki School.

01.10.2022

Як пройти співбесіду англійською

Сучасні українські та іноземні компанії проводять робочі інтерв’ю з кандидатами англійською, щоби перевірити рівень володіння мовою та навички самопрезентації в незвичних обставинах. Водночас для кандидатів, що стресують від самих інтерв’ю, співбесіда англійською стає ще однією масивною підставою для переживань.

03.11.2022

Як сказати I think англійською: 24 синоніми

Щоб висловити думку англійською у побуті, вам може бути достатньо й одного, класичного варіанту «I think». Просто, вичерпно і підходить для усіх ситуацій. Але пишучи іноземною есе, твір або лист, спілкуючись нею на роботі чи під час навчання, пасує збагатити словниковий запас синонімами.

01.12.2022

Правила та приклади вживання Past Simple

Past Indefinite або Past Simple Tense: чи настільки цей час простий, як звучить? З цього тексту Buki School ви дізнаєтеся про стандартні формули ствердних, питальних та заперечних речень у минулому часі, зрозумієте, що таке неправильні дієслова та знайдете цікаві способи їх вивчити.

08.01.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської самостійно?

Хороший бал на ЗНО з англійської мови завжди починається з правильної підготовки. Навіть якщо до іспиту залишається ще багато місяців, не варто гаяти часу. Краще заздалегідь підготуватися до кожного блоку завдань, щоби підвищити свої шанси на успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання.

10.05.2022

Як скласти резюме англійською

Хочете стати частиною іноземної команди й отримати роботу мрії, проте не знаєте, як правильно скласти резюме англійською? Ми допоможемо з цим.

29.04.2022

Як вчити англійську самостійно?

Мова необхідна людям для спілкування та інших видів комунікацій. Важливо добре знати рідну українську, але в сучасному світі недостатньо опанувати лише її, бажано вивчити ще одну іноземну мову, наприклад, англійську.

29.05.2023

Поради від Buki School як організувати роботу в умовах війни

Через перебої в електропостачанні у багатьох регіонах України робота може бути досить ускладненою. Команда Buki School підготувала для вас деякі поради, що допоможуть вам підтримувати продуктивність на достатньому рівні.

01.03.2022

Теперішній час в англійській мові: що це таке, як його використовувати

Граматика – важлива складова мови. Під час опрацювання розділу учні знайомляться з часами в англійській мові. Без цих фундаментальних знань неможливо утворити жодного граматично правильного речення.

17.07.2022

Вивчаємо розмовну англійську онлайн: список найкращих Youtube каналів для початківців

Люди в усьому світі щодня використовують YouTube, щоби переглядати розважальні відео чи навчатися чомусь новому, не виходячи з дому. На платформі є безліч цікавих каналів для вивчення іноземних мов, зокрема, англійської.

12.02.2023

Вивчаємо англійську: 10 сайтів для тренування навичок аудіювання

Вивчати англійську мову сьогодні набагато легше ніж будь-коли, оскільки в інтернеті є безліч вебсайтів, що допомагають удосконалювати розмовні навички, аудіювання, граматику та читання.

29.03.2023

How many VS How much: правила вживання

Під час вивчення англійської важливо багато уваги приділяти деталям. Недостатньо просто вивчити певну кількість слів і поєднувати їх у речення, використовуючи шаблон. В англійській мові є синоніми, які українською перекладаються однаково, але вони не є взаємозамінними й кожне слово вживається в конкретному випадку.

05.03.2023

Zero Conditional в англійській

Англійська граматика, окрім часів, містить величезну кількість тем. У цій статті розглянемо особливості умовних речень та зокрема нульового типу умовності. Ви дізнаєтесь, в яких випадках використовується цей вид, як утворюються умовні форми та детально ознайомитесь із прикладами.

09.09.2023

Найкращі серіали для вивчення англійської

У цій статті ми підібрали для вас список найкращих серіалів для вивчення англійської мови на різних рівнях складності – від Elementary до Advanced. Запасайтеся смаколиками й готуйтеся до повного занурення в американську та англійську культури. Enjoy watching!

18.09.2023

Початковий рівень англійської: вивчаємо цифри та числа разом

Знання чисел і цифр є необхідною складовою успішного вивчення англійської мови. Числівники використовуються в різних аспектах повсякденного життя: від простої лічби та визначення кількості предметів до математичних обчислень, орієнтування в часі, годинах та датах. У цій статті ми розглянемо основні правила вивчення англійських числівників, надамо корисні поради, як легко вивчити цифри та числа, а також розкажемо, як їх вживати в спілкуванні.

20.09.2023

Розвиваємо слухання: найкращі аудіо англійською для початківців

Уміння сприймати англійську на слух є важливим для спілкування з іноземцями. Учень можу знати правопис і переклад слова, але під час розмови не впізнати його й не зрозуміти співрозмовника. Із цього матеріалу ви дізнаєтеся ресурси, на яких знаходити найкращі англійські аудіо текстів для початківців.

22.09.2023

Особливості вимови складних англійських звуків

Фонетика є важливою під час вивчення англійської, але часто їй приділяють мало уваги. Тому навіть люди з високим рівнем англійської іноді припускаються помилок у вимові складних англійських слів. Щоб навчитися одразу правильно вимовляти звуки та говорити зрозуміло для носіїв мови – ознайомтеся із цим матеріалом.

27.09.2023

Спілкуємося англійською: сленгові скорочення для переписки

Знання англійської дає змогу спілкуватися з носіями мови. Але якщо віртуальна розмова неофіційна, співрозмовник може вам відповісти «idk» або «hru». Цих абревіатур учень не знайде в академічному словнику, бо ці скорочення в англійському є сленговими. Щоб вільно спілкуватися англійською з носіями й розуміти, що означає в листуванні «lmao» або «wbu» – читайте цю статтю про сленг.

29.09.2023

Вчимо англійські прислів'я та приказки

Під час вивчення іноземної мови людина стикається не тільки з новими словами і граматичними правилами, але і з проявами культури нації. Одним із таких проявів є прислів’я і приказки. Тому під час вивчення мови важливо звернути увагу на фольклор і вивчити популярні прислів’я і приказки англійською. З цієї статті ви дізнаєтеся про найцікавіші приклади англійської усної народної творчості.

02.10.2023

Present Perfect: правила вживання і функції

Граматика є важливим складником мови. В англійській є 12 часових форм і в кожної з них є свої особливості та функції в мові. Щоб вільно спілкуватися англійською, необхідно детально познайомитися з кожним із часів. У цій статті ми розглянемо Present Perfect та його місце серед усіх часових форм.

09.10.2023

Як привітатися англійською: формальні й неформальні фрази та сленг

Напевно ви не раз чули вислів «По одежі стрічають, а по уму випроводжають». Його значення просте – спочатку люди оцінюють ваш зовнішній вигляд, а вже потім розумові здібності. В англійській культурі його можна інтерпретувати дещо інакше, адже там насамперед звертають увагу не на одяг, а на те, як ви привіталися зі співрозмовником. Від того, наскільки цікаво ви вмієте сказати банальне «привіт», залежатиме перше враження про вас. Отож, якщо у вашому словничку міцно засіли «hi» або «hello», саме ч

17.10.2023

Англійська мова: походження і розвиток

Історія мови як наукова дисципліна може пояснити різні особливості мови й полегшити її вивчення, тому учням важливо ознайомитися із нею. Історія англійської мови тісно переплетена з історією Великобританії. Тому із цієї статті ви дізнаєтеся не тільки про походження англійської мови, а і про те, хто такі сакси та про інші цікаві факти з історії Британії.

23.10.2023

Pronouns: усе про займенники в англійській мові

Займенники – це невіддільна частина англійської мови. Вони виконують ключову роль у мовленні, адже допомагають зробити комунікацію чіткішою та уникати повторення іменників у реченні. У цій статті ми розкажемо все про займенники в англійській – що це таке, які є типи займенників, яка їхня роль та як їх правильно вживати.

25.10.2023

Запам’ятовуємо порядок слів в англійській мові: правила та приклади

Ви можете мати гарний словниковий запас, вільно орієнтуватися між Present Perfect та Present Perfect Continuous, але якщо ви не знаєте, як правильно розташовувати слова в реченні, вашу англійську навряд чи хтось назве ідеальною. У цій статті ми розкажемо про порядок слів в англійській мові, поділимося важливими правилами, схемами та прикладами, щоб ви навчилися правильно будувати прості і складні речення.

26.10.2023

Практикуємо розмовну англійську: говоримо про гроші

Гроші є невіддільною частиною життя, тому під час вивчення іноземної мови важливо звернути увагу на цю тему і вивчити лексику та корисні вислови про гроші. Також із цієї статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші валюти й ціноутворення у світі.

31.10.2023

Розповідаємо про хобі англійською: корисна лексика та приклади

У школі, у компанії друзів чи на роботі з колегами ми часто обговорюємо улюблені звички та заняття. Одним словом – розповідаємо про свої хобі. Українською це робити досить просто, а як щодо англійської? Якщо ви плануєте навчатися чи працювати за кордоном, або просто хочете подорожувати і знайомитися з новими людьми, вам потрібно вміти розповідати про свої інтереси. Скористайтеся нашим матеріалом для підготовки, де ми зібрали інструкцію та корисну лексику для розмов про хобі англійською.

09.11.2023

Легкі книжки англійською мовою для початківців

Комусь англійська мова дається надзвичайно складно, а комусь навпаки – швидко й легко. Різниця може залежати від правильно обраного методу підготовки. Корисним та дієвим способом вивчення англійської вважають читання книжок, адже воно допомагає швидко збільшувати словниковий запас та запам’ятовувати стандартні граматичні конструкції без «зазубрювання» правил. У цьому матеріалі ми підготували список книжок класичних та сучасних авторів, які можна читати вже на початковому рівні. Це популярні вид

13.11.2023

Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Шукаєте престижний український університет із якісною навчальною програмою та широким вибором спеціальностей? Тоді варто звернути увагу на ЛНУ – Львівський національний університет імені Івана Франка. У цьому матеріалі розкажемо головне про виш: факультети, вартість навчання у 2024 році, предмети НМТ та вимоги до мотиваційного листа.

28.11.2023

Past Simple - минулий неозначений час

Past Simple (Past Indefinite) – простий неозначений час в англійській мові, що найчастіше використовується для позначення дії котра відбувалася в минулому і вже є завершеною.

04.12.2023

Запроси друга: нова можливість отримати бонуси в BUKI School!

Навчайте разом із своїми колегами: запрошуйте їх до BUKI School та отримуйте приємний бонус у розмірі від 500 грн. Це гарна нагода спільно ділитися досвідом та отримувати винагороду за свою працю!