Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Готуємось до НМТ із біології: корисні ресурси

 1. НМТ із біології 2023: усе, що потрібно знати про тестування
 2. Корисні лінки для підготовки до НМТ із біології

У 2023 році з огляду на безпекову ситуацію в країні класичний формат ЗНО з біології трансформовано в НМТ – національний мультимедійний тест. Усі зміни зроблені для того, щоб кожен абітурієнт зміг легше і швидше скласти іспити та вступити до омріяного вишу.

 

Важливо розібратися з усіма нововведеннями й запам’ятати важливі дати для вступників.

НМТ із біології 2023: усе, що потрібно знати про тестування

Вступники мають ознайомитися із загальними змінами в процедурі проведення тестування і особливостями, що стосуються НМТ із біології.

 

 

ЗНО VS НМТ 2023: що змінилося

У 2023 році абітурієнти складатимуть 3 дисципліни НМТ в один день. Вступник матиме 180 хвилин на виконання 3 блоків, тобто орієнтовно по 60 хвилин на кожен предмет.

 

Обов’язкові дисципліни – українська мова й математика. Біологію обирають як третій предмет на певні напрями підготовки.

 

Основна сесія тестування пройде в період 5–23 червня. Додаткова сесія запланована на 11–24 липня. Це шанс скласти НМТ для тих випускників, які з поважних причин не могли бути присутніми на основній сесії.

 

Результати основної сесії будуть відомі не пізніше 28 червня, додаткової – до 29 липня.

 

Читайте також: Усе про біосинтез білків

Вивчаємо біологію

ЗНО з біології та НМТ із біології: нововведення 2023

У 2023 році на абітурієнтів чекає 30 завдань із біології. Тести будуть кількох форм:

 • 24 тести з вибором 1 правильної відповіді із 4 запропонованих;
 • 4 завдання, у яких необхідно встановити правильну відповідність (наприклад, 1 – В, 2 – А, 3 – Г, 4 – Б);
 • 2 завдання, у яких необхідно обрати 3 правильні відповіді з 3 груп запропонованих варіантів відповідей.

За 1 – 24 завдання абітурієнт може здобути 0 або 1 бал. «Логічні пари» (25 – 28 завдання) оцінюються у 0, 1, 2, 3 або 4 бали, залежно від кількості правильно встановлених відповідностей. За 29 – 30 завдання можна здобути від 0 до 3 балів, по 1 балу за кожну правильно вказану відповідь із 3 можливих.

 

Максимально можлива кількість балів за НМТ (ЗНО) з біології – 46. Пізніше їх переведуть у шкалу 100–200 балів. Для отримання позитивного результату і права на участь у конкурсному відборі абітурієнту необхідно здобути мінімум 5 тестових балів.

 

Але мінімальна оцінка з тестування зменшує шанси вступити до омріяного вишу. Тому важливо завчасно готуватися до НМТ. Допомогти в цьому може репетитор із біології. Педагог оцінить ваш поточний рівень знань, складе план підготовки з урахуванням актуальної програми НМТ і побажань учня, щоби процес навчання був максимально цікавий і ефективний.

 

Знайти репетитора з біології або іншої дисципліни ви можете на сайті BukiSchool.

 

Читайте також: Будова та головні частини квітки

Готуємося до НМТ

Корисні лінки для підготовки до НМТ із біології

Важливо ознайомитися з програмою НМТ (ЗНО) з біології 2023 року. З програми абітурієнт дізнається теми, які йому необхідно повторити, щоб скласти НМТ із біології на високий бал:

 1. «Хімічний склад, структура і функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації».
 2. «Закономірності спадковості й мінливості».
 3. «Біорізноманіття».
 4. «Організм людини як біологічна система».
 5. «Основи екології і еволюційного вчення».

У кожному розділі вказані всі важливі поняття, які має знати випускник під час складання НМТ (ЗНО) з біології.

 

Кожен абітурієнт, який планує складати біологію на НМТ, має виконати демонстраційний мультитест із біології 2023. Раніше підготовкою до ЗНО з біології та інших дисциплін для вступників слугувало пробне ЗНО, але онлайн-тестування також максимально наближене до реального тесту і форми відповідей відповідають тим, що будуть запропоновані під час проходження цьогорічного НМТ.

 

Також на сайті osvita.ua є тести НМТ і ЗНО з біології минулих років, які допоможуть закріпити вивчений матеріал і морально налаштуватися на складання тестування. У розділі ви знайдете онлайн-тести з біології, що пропонувалися абітурієнтам під час основних і додаткових сесій.

 

На цьому ж сайті є тести ЗНО з біології по темах, які стануть у пригоді під час підготовки до НМТ.

 

Є ресурс «Онлайн-тести з біології», завдання на якому згруповані за класами, у яких вивчаються певні теми. Наприклад, розділ «Трансплантація. Регенерація» абітурієнт знайде в папці 10 класу. На сайті можна ознайомитися й з іншими корисними матеріалами для підготовки до тестування.

 

Сайт «Український ерудит» пропонує учням онлайн-тести з біології, які стануть у пригоді не лише під час підготовки до НМТ, але й під час поточного вивчення дисципліни.

 

Рекомендуємо ознайомитися із сайтом «Цифрова освіта та навчання від Mozaik», на якому є:

На сайті є також пізнавальні і цікаві матеріали з інших шкільних дисциплін.

 

Корисно слухати вебінари на Youtube, на яких пояснюються важливі поняття з біології. У цій підбірці є 14 відео і в кожному з них розглядається окрема тема:

Переходьте за покликанням і слухайте пояснення необхідної теми або перегляньте всі вебінари для більш якісного повторення вивченого в попередні роки. А якщо у вас виникають питання – зверніться по допомогу до репетитора з біології.

 

Також можна переглянути такі ресурси, які стануть у пригоді під час підготовки до тестування:

 1. Шпаргалка з біології.
 2. Довідник із біології.
 3. Інтерактивна бібліотека з генетики, цитології, мікробіології.
 4. Онлайн-лабораторія з біології.
 5. Підготовка до ЗНО з біології на освітньому порталі «Академія».


Читайте також: Що таке фотосинтез?

Автор:

Готуємось до НМТ із біології: корисні ресурси

Що потрібно знати про НМТ з біології 2023?

У 2023 році абітурієнти складатимуть 3 дисципліни НМТ в один день. Вступник матиме 180 хвилин на виконання 3 блоків, тобто орієнтовно по 60 хвилин на кожен предмет.

Які корисні лінки використати для підготовки до НМТ із біології?

Кожен абітурієнт, який планує складати біологію на НМТ, має виконати демонстраційний мультитест із біології 2023.

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)

17.01.2024

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.

15.01.2024

Океани Землі: факти про Світовий океан

Кажуть, що вчені дослідили Світовий океан усього на 3%. Не можна точно відповісти, правда це чи ні, проте багато цікавих фактів про океани Землі ми вже знаємо. Деякими із них поділимося в цьому матеріалі. Чому тихий океан назвали саме так? Де мешкають гігантські черепахи? У якому океані тварини живуть у надекстремальних умовах? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

26.12.2023

Що потрібно для вступу на менеджмент?

Менеджмент є одним із найпопулярніших факультетів серед абітурієнтів. Ця сфера діяльності має безліч галузей та направлень – від маркетингу до найвищої ланки управління. Для вступу на менеджмент потрібно чітко визначитися, з яким напрямом ви плануєте пов’язати майбутнє та знайти гарний ВНЗ. У цій статті ми розкажемо, яку професію можна обрати, який прохідний бал для вступу, та в яких університетах варто здобувати диплом бакалавра з менеджменту.

08.12.2023

Вступ до Богомольця у 2024 році: основне про університет

«Вік живи – вік учись». Це прислів’я ідеально підходить для студентів медичних університетів, адже, якщо порахувати тривалість навчання на магістратурі, інтернатурі, ординатурі та аспірантурі – виходить понад 10 років (у найкращому випадку). В Україні підготовкою медичних фахівців займаються декілька ВНЗ, проте найпопулярнішим є університет Богомольця. Яка вартість навчання в цьому виші, які предмети НМТ потрібно складати та, на які факультети можна вступати – розкажемо в цьому матеріалі.

06.12.2023

Львівська політехніка: умови вступу на 2024 рік

Львівську політехніку можна назвати Гулівером у світі вітчизняних ВНЗ, або просто – одним із найкращих та найпрестижніших університетів України та всієї Східної Європи. Для абітурієнтів, що мріють здобути якісну технічну освіту, цей заклад посідає перші позиції рейтингу. Які умови вступу до Львівського політехнічного університету у 2024 році? На яких факультетах можна навчатися та, яка вартість на різних спеціальностях? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

31.08.2023

Цікаві математичні загадки та задачі

Школярам на уроках математики, олімпіадах і навіть на ЗНО (НМТ) можуть запропонувати виконати завдання на логіку. Уміння виконувати подібні завдання дасть змогу отримати гарну оцінку за поточну тему, зайняти перше місце на конкурсі чи скласти іспит на найвищий бал. Але розв’язання цікавих задач з математики корисно для дітей та дорослих будь-якого віку. Тому пропонуємо потренуватися та подумати над відповідями до запропонованих головоломок та загадок. У кінці кожного розділу ви знайдете відпові

08.09.2023

Корисні покликання для підготовки до НМТ 2024

До проведення НМТ залишилося не так багато часу, тож пора переводити підготовку в супер активну фазу. Напередодні початку іспитів зібрали для вас перелік корисних ресурсів для перевірки знань та вивчення основних тем із предметів, що входять до списку Національного мультитесту. У цьому матеріали ви знайдете ресурси для підготовки з української мови, математики, історії України, іноземної мови, фізики, хімії та біології.

30.10.2023

Вступ до КНУ ім. Шевченка у 2024 році: умови та правила прийому

Мрієте навчатися в престижному університеті, проте не хочете задля цього їхати за кордон? В Україні є достатньо навчальних закладів вищої освіти, що мають змогу дати своїм студентам міцну освітню програму, не гіршу ніж у європейських чи американських ВНЗ. Серед них – КНУ ім. Шевченка. У цьому матеріалі розкажемо все, що потрібно знати про вступ до КНУ: факти про університет, назви факультетів та спеціальностей, умови прийому та вартість навчання у 2024 році.