Під час навчання в школі учні часто замислюються, чи знадобляться їм знання з певних предметів у реальному житті. Наприклад, умовний десятикласник вивчає теми «Тригонометричні функції» чи «Геометрична прогресія», хоча він уже вирішив вступати на філологічний факультет. І в його голові виникає логічне питання — навіщо це все мені знати?
З цієї статті ви дізнаєтеся про значення математики в побуті та про професії, у яких неможливо обійтися без цієї точної науки.
Що таке математика?
Математика – це не лише наука про числа та геометричні фігури. Люди здебільшого асоціюють із нею однойменний шкільний предмет, який із молодших класів учить додавати і віднімати, ділити і множити числа. Але чи корисно це в сучасному світі? Адже завжди під рукою є гаджети, які з легкістю виконують ці дії.
Є дуже відомий вислів «Математика розум впорядковує». У цій науці чіткі правила й логічні ланцюжки, тому вміння вирішувати математичні задачі допомагає мислити логічно, бачити причинно-наслідкові зв’язки і приймати виважені рішення в інших сферах життя людини.
Отож, підсумуємо. Математика привчає:
- Аналізувати;
- Узагальнювати;
- Зіставляти факти;
- Робити висновки.
Математику важливо вивчати всім школярам, незалежно від обраного вишу і факультету. Стереотип про «технарів» і «гуманітаріїв» уже майже зник. І тому, якщо вам здається, що математика – це не ваша наука й у вас немає здібностей, вам просто необхідна допомога.
Можна звернутися до шкільного вчителя, щоб він додатково пояснив певну тему. Також батьки можуть допомогти в розв’язанні складних завдань. Але якщо незрозумілих тем уже багато, краще звернутися по допомогу до репетитора з математики.
Викладач дізнається про проблеми, які у вас є з дисципліною і складе навчальний план з урахуванням ваших побажань. Учитель буде проводити заняття в комфортному для учня темпі й пояснюватиме незрозумілі моменти необхідну кількість разів. Знайти репетитора з математики або іншого предмета ви можете на сайті BUKI School.
Читайте також: Як зрозуміти математику: поради для дорослих та дітей
Математика в житті людини
Математика виникла разом із людьми. Коли з’явилася необхідність лічити предмети чи звірів, були вигадані натуральні числа. Згодом виникла потреба справедливо ділити впольовану здобич, тому з’явилися дроби, тобто числа раціональні. А ось уже для стародавніх греків математика стане тією мовою, якою вони можуть описувати досконалість та ірраціональність навколишнього середовища.
Тож математика – це продукт еволюції людства. Й ось кілька ситуацій, у яких ця наука буде корисна в сучасному світі.
Математика в побуті
Якщо необхідно зробити ремонт, приготувати улюблену страву чи замовити продукти із супермаркету, людина має виконувати певні математичні дії. Порахувати кількість керамічної плитки, зрозуміти, скільки яєць додати на один кілограм муки, підготувати правильну суму кур’єру – це все неможливо зробити без базових математичних знань.
Математика є в усіх сферах життя людини. Наприклад, сім’я боїться летіти на відпочинок літаком через певні страхи. Але вони скористалися статистикою ДТП і авіакатастроф, заспокоїлися і комфортно та швидко дісталися до готелю.
Математика в загальному розвитку
Кожна наука має вплив на інтелектуальний і духовний розвиток людини. Математика допомагає розвинути абстрактне-логічне і критичне мислення. Логічний складник у шкільній програмі найбільш яскраво виражений у планіметрії.
Використання ознак і властивостей, докази теорем корисні не тільки тим, які результати будуть здобуті, але й самим процесом мислення. Навіть якщо людина із часом забуде формулу, вона навчиться мислити.
Критичне мислення – це інструмент, який дає змогу бути об’єктивним і не вірити в усілякі нісенітниці:
- Єгипетські піраміди побудували інопланетяни;
- Чорна кішка, яка перебігла дорогу, впливає на щось;
- Увечері не можна виносити з дому сміття.
Критичне мислення допоможе покращити процес роботи навіть людям творчих професій. Це важливо для сприйняття інформації, її оцінки та інтерпретації.
Щоб розвинути критичне мислення, корисно розв’язувати математичні задачі. Процес виявлення помилок із подальшим аналізом, оцінюванням отриманого результату й порівнянням різних способів розв’язання завдання сприяє розвитку корисних навичок.
Також є зв’язок між заняттям стереометрією та розвитком просторової уяви, а розв’язання математичних задач привчає до пошуку закономірностей, аналогій і нестандартних ідей.
Якщо ви хочете навчитися розв’язувати логічні завдання або надолужити інші прогалини в знаннях, можете звернутися по допомогу до репетитора з математики.
Математика в культурі
Який рівень математичних знань має бути в людини, професія якої не пов’язана за математикою? Звичайно, що не в кожній розмові може знадобитися знання поняття «топологія», вміння відрізняти коло від окружності, а цифри від чисел, але краще все ж таки знати це.
У контексті архітектури й живопису Леонардо да Вінчі корисно знати про золотий перетин. Також доказ теореми Піфагора, ірраціональності кореня з 2, уявлення о «Началах» Евкліда і Платонових тілах дає змогу краще зрозуміти античну спадщину.
Математика як хобі
Є люди, для яких математика це як музика, театр, живопис для інших. Вони отримують задоволення від побудови діаграм і графіків, сприймають складні задачі як виклик і з радістю їх розв’язують.
Читайте також: Цікаві математичні загадки та задачі
Математика в професіях
У деяких напрямах діяльності знання математики є обов’язковим для виконання професійних обов’язків. Математика пов’язана з фізикою, інформатикою, економікою, астрономією, генетикою, хімією і лінгвістикою.
У програмуванні важливе знання булевої алгебри (алгебра логіки), теорії алгоритмів, комбінаторики, теорії графів і теорії чисел.
Математика важлива для інженерів, архітекторів і будівельників. З допомогою цієї науки у Японії запобігають значних руйнувань від землетрусів. Фундаменти важливих інфраструктурних об’єктів будують у такий спосіб, що конструкція може бути схильна до коливань, але частота їх така, що немає резонансу з коливаннями землі.
ЗD аніматори та інші спеціалісти, пов’язані із цим напрямом, мають знати все про кватерніони. Ризик-менеджер має знати теорію вірогідності, соціолог — статистику. У сфері логістики є велика кількість математичних задач, пов’язаних із пакуванням, зберіганням і транспортуванням. У фінансовій аналітиці важливо знати математичний аналіз.
Також знання математики необхідне вченим, IT-спеціалістам, трейдерам, робототехнікам, швачкам, лікарям, кухарям, продавцям, касирам, штурманам, морякам, автомеханікам, учителям, водіям, синоптикам, музикантам, комірникам, статистам. маркетологам, фінансистам, бухгалтерам.
Математика дає основу, фундамент і чіткі орієнтири людині в сучасному світі. Тому вивчайте цю дисципліну в будь-якому віці.