Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Як математика допомагає в реальному житті

  1. Що таке математика?
  2. Математика в житті людини
  3. Математика в професіях

Під час навчання в школі учні часто замислюються, чи знадобляться їм знання з певних предметів у реальному житті. Наприклад, умовний десятикласник вивчає теми «Тригонометричні функції» чи «Геометрична прогресія», хоча він уже вирішив вступати на філологічний факультет. І в його голові виникає логічне питання — навіщо це все мені знати?

 

З цієї статті ви дізнаєтеся про значення математики в побуті та про професії, у яких неможливо обійтися без цієї точної науки.

Що таке математика?

Математика – це не лише наука про числа та геометричні фігури. Люди здебільшого асоціюють із нею однойменний шкільний предмет, який із молодших класів учить додавати і віднімати, ділити і множити числа. Але чи корисно це в сучасному світі? Адже завжди під рукою є гаджети, які з легкістю виконують ці дії.

 

Є дуже відомий вислів «Математика розум впорядковує». У цій науці чіткі правила й логічні ланцюжки, тому вміння вирішувати математичні задачі допомагає мислити логічно, бачити причинно-наслідкові зв’язки і приймати виважені рішення в інших сферах життя людини.

 

Отож, підсумуємо. Математика привчає:

  • Аналізувати;
  • Узагальнювати;
  • Зіставляти факти;
  • Робити висновки.

 

Математику важливо вивчати всім школярам, незалежно від обраного вишу і факультету. Стереотип про «технарів» і «гуманітаріїв» уже майже зник. І тому, якщо вам здається, що математика – це не ваша наука й у вас немає здібностей, вам просто необхідна допомога.

 

Можна звернутися до шкільного вчителя, щоб він додатково пояснив певну тему. Також батьки можуть допомогти в розв’язанні складних завдань. Але якщо незрозумілих тем уже багато, краще звернутися по допомогу до репетитора з математики.

 

Викладач дізнається про проблеми, які у вас є з дисципліною і складе навчальний план з урахуванням ваших побажань. Учитель буде проводити заняття в комфортному для учня темпі й пояснюватиме незрозумілі моменти необхідну кількість разів. Знайти репетитора з математики або іншого предмета ви можете на сайті BukiSchool.

 

Читайте також: Як зрозуміти математику: поради для дорослих та дітей

Вивчаємо математику

Математика в житті людини

Математика виникла разом із людьми. Коли з’явилася необхідність лічити предмети чи звірів, були вигадані натуральні числа. Згодом виникла потреба справедливо ділити впольовану здобич, тому з’явилися дроби, тобто числа раціональні. А ось уже для стародавніх греків математика стане тією мовою, якою вони можуть описувати досконалість та ірраціональність навколишнього середовища.

 

Тож математика – це продукт еволюції людства. Й ось кілька ситуацій, у яких ця наука буде корисна в сучасному світі.

 

Математика в побуті

Якщо необхідно зробити ремонт, приготувати улюблену страву чи замовити продукти із супермаркету, людина має виконувати певні математичні дії. Порахувати кількість керамічної плитки, зрозуміти, скільки яєць додати на один кілограм муки, підготувати правильну суму кур’єру – це все неможливо зробити без базових математичних знань.

 

Математика є в усіх сферах життя людини. Наприклад, сім’я боїться летіти на відпочинок літаком через певні страхи. Але вони скористалися статистикою ДТП і авіакатастроф, заспокоїлися і комфортно та швидко дісталися до готелю.

 

Математика в загальному розвитку

Кожна наука має вплив на інтелектуальний і духовний розвиток людини. Математика допомагає розвинути абстрактне-логічне і критичне мислення. Логічний складник у шкільній програмі найбільш яскраво виражений у планіметрії.

 

Використання ознак і властивостей, докази теорем корисні не тільки тим, які результати будуть здобуті, але й самим процесом мислення. Навіть якщо людина із часом забуде формулу, вона навчиться мислити.

 

Критичне мислення – це інструмент, який дає змогу бути об’єктивним і не вірити в усілякі нісенітниці:

  • Єгипетські піраміди побудували інопланетяни;
  • Чорна кішка, яка перебігла дорогу, впливає на щось;
  • Увечері не можна виносити з дому сміття.

Критичне мислення допоможе покращити процес роботи навіть людям творчих професій. Це важливо для сприйняття інформації, її оцінки та інтерпретації.

 

Щоб розвинути критичне мислення, корисно розв’язувати математичні задачі. Процес виявлення помилок із подальшим аналізом, оцінюванням отриманого результату й порівнянням різних способів розв’язання завдання сприяє розвитку корисних навичок.

 

Також є зв’язок між заняттям стереометрією та розвитком просторової уяви, а розв’язання математичних задач привчає до пошуку закономірностей, аналогій і нестандартних ідей.

 

Якщо ви хочете навчитися розв’язувати логічні завдання або надолужити інші прогалини в знаннях, можете звернутися по допомогу до репетитора з математики.

математика в загальному розвитку

Математика в культурі

Який рівень математичних знань має бути в людини, професія якої не пов’язана за математикою? Звичайно, що не в кожній розмові може знадобитися знання поняття «топологія», вміння відрізняти коло від окружності, а цифри від чисел, але краще все ж таки знати це.

 

У контексті архітектури й живопису Леонардо да Вінчі корисно знати про золотий перетин. Також доказ теореми Піфагора, ірраціональності кореня з 2, уявлення о «Началах» Евкліда і Платонових тілах дає змогу краще зрозуміти античну спадщину.

 

Математика як хобі

Є люди, для яких математика це як музика, театр, живопис для інших. Вони отримують задоволення від побудови діаграм і графіків, сприймають складні задачі як виклик і з радістю їх розв’язують.

 

Читайте також: Цікаві математичні загадки та задачі

цікава математика

Математика в професіях

У деяких напрямах діяльності знання математики є обов’язковим для виконання професійних обов’язків. Математика пов’язана з фізикою, інформатикою, економікою, астрономією, генетикою, хімією і лінгвістикою.

 

У програмуванні важливе знання булевої алгебри (алгебра логіки), теорії алгоритмів, комбінаторики, теорії графів і теорії чисел.

 

Математика важлива для інженерів, архітекторів і будівельників. З допомогою цієї науки у Японії запобігають значних руйнувань від землетрусів. Фундаменти важливих інфраструктурних об’єктів будують у такий спосіб, що конструкція може бути схильна до коливань, але частота їх така, що немає резонансу з коливаннями землі.

 

ЗD аніматори та інші спеціалісти, пов’язані із цим напрямом, мають знати все про кватерніони. Ризик-менеджер має знати теорію вірогідності, соціолог — статистику. У сфері логістики є велика кількість математичних задач, пов’язаних із пакуванням, зберіганням і транспортуванням. У фінансовій аналітиці важливо знати математичний аналіз.

 

Також знання математики необхідне вченим, IT-спеціалістам, трейдерам, робототехнікам, швачкам, лікарям, кухарям, продавцям, касирам, штурманам, морякам, автомеханікам, учителям, водіям, синоптикам, музикантам, комірникам, статистам. маркетологам, фінансистам, бухгалтерам.

 

Математика дає основу, фундамент і чіткі орієнтири людині в сучасному світі. Тому вивчайте цю дисципліну в будь-якому віці.


Читайте також: Як навчити дитину рахувати?

Автор:

Як математика допомагає в реальному житті

Що таке математика?

Математика – це не лише наука про числа та геометричні фігури. У цій науці чіткі правила й логічні ланцюжки, тому вміння вирішувати математичні задачі допомагає мислити логічно, бачити причинно-наслідкові зв’язки та приймати виважені рішення в інших сферах життя людини.

Як застосовується математика в житті людини?

Математика допомагає розвинути абстрактне-логічне і критичне мислення. Логічний складник у шкільній програмі найбільш яскраво виражений у планіметрії.

У яких професіях потрібна математика?

Математика важлива для інженерів, архітекторів і будівельників. У програмуванні важливе знання булевої алгебри (алгебра логіки), теорії алго

23.05.2022

Як навчити дитину рахувати?

Вміння оперувати числами життєво необхідна навичка, яка стане в нагоді кожному незалежно від професії. Починати знайомство з цифрами та арифметичними діями краще у дошкільному віці, щоб на уроках математики дитина почувалася комфортно і впевнено. Як зацікавити дитину рахунком, читайте далі у статті.

30.08.2022

Що таке ДПА та хто мусить її складати?

ДПА — це державна підсумкова атестація, що її складають усі учні українських шкіл. ДПА проводять із метою перевірки засвоєних знань та для моніторингу якості освіти в тому чи іншому навчальному закладі.

29.10.2022

Як зрозуміти математику: поради для дорослих та дітей

Зазвичай складнощі з вивченням математики починаються там, де навчання виходить за межі рахування яблук та переходить до більш абстрактних формул. Та методисти пропонують низку ефективних рішень. Далі даємо детальні поради, що дозволять навіть суцільним гуманітаріям і вивчити, і полюбити математику.

31.08.2023

Цікаві математичні загадки та задачі

Школярам на уроках математики, олімпіадах і навіть на ЗНО (НМТ) можуть запропонувати виконати завдання на логіку. Уміння виконувати подібні завдання дасть змогу отримати гарну оцінку за поточну тему, зайняти перше місце на конкурсі чи скласти іспит на найвищий бал. Але розв’язання цікавих задач з математики корисно для дітей та дорослих будь-якого віку. Тому пропонуємо потренуватися та подумати над відповідями до запропонованих головоломок та загадок. У кінці кожного розділу ви знайдете відпові

08.09.2023

Корисні покликання для підготовки до НМТ 2024

До проведення НМТ залишилося не так багато часу, тож пора переводити підготовку в супер активну фазу. Напередодні початку іспитів зібрали для вас перелік корисних ресурсів для перевірки знань та вивчення основних тем із предметів, що входять до списку Національного мультитесту. У цьому матеріали ви знайдете ресурси для підготовки з української мови, математики, історії України, іноземної мови, фізики, хімії та біології.

11.09.2023

Готуємось до НМТ із біології: корисні ресурси

У 2023 році з огляду на безпекову ситуацію в країні класичний формат ЗНО з біології трансформовано в НМТ – національний мультимедійний тест. Усі зміни зроблені для того, щоб кожен абітурієнт зміг легше і швидше скласти іспити та вступити до омріяного вишу. Важливо розібратися з усіма нововведеннями й запам’ятати важливі дати для вступників.

13.09.2023

Як розраховувати бали НМТ у 2024 році?

Навчальний рік для випускників 11-х класів добігає кінця, тому саме час остаточно визначитися із вибором предметів НМТ і ознайомитися із правилами розрахунку балів за іспити. Зібрали для вас основну інформацію щодо НМТ у 2023 році, а також таблиці переведення балів з усіх предметів вступної кампанії. Правильна підготовка до мультитесту – це ваша запорука успішного вступу до одного з українських ВНЗ. Скористайтеся підтримкою професійних репетиторів онлайн-школи БукіСкул, які точно знають, як ефе

27.10.2023

Формули для НМТ з математики у 2024 році: пояснення та приклади завдань

Молитви абітурієнтів, які складають ЗНО/НМТ із математики були почуті й до тестового зошита з 2021 року крім блоку завдань почали додавати блок із формулами, які можна використовувати під час іспиту. Це значно полегшило підготовку до мультипредметного тесту, оскільки школярам більше не потрібно напам’ять вчити всі формули. Проте, своєрідна шпаргалка допоможе не всім. Мало бачити її перед очима – потрібно її розуміти. У цьому матеріалі ми зібрали всі формули, які будуть на НМТ із математики у 202

30.10.2023

Вступ до КНУ ім. Шевченка у 2024 році: умови та правила прийому

Мрієте навчатися в престижному університеті, проте не хочете задля цього їхати за кордон? В Україні є достатньо навчальних закладів вищої освіти, що мають змогу дати своїм студентам міцну освітню програму, не гіршу ніж у європейських чи американських ВНЗ. Серед них – КНУ ім. Шевченка. У цьому матеріалі розкажемо все, що потрібно знати про вступ до КНУ: факти про університет, назви факультетів та спеціальностей, умови прийому та вартість навчання у 2024 році.

03.11.2023

Вступ до академії Ярослава Мудрого у 2024 році: довідка для абітурієнта

Одинадцятикласникам, що планують вступати на юридичний факультет у 2024 році потрібно серйозно підійти до вибору престижного навчального закладу з гарною освітньо-практичною базою. В Україні одним із найкращих ВНЗ за цим напрямком є Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. У цій статті ми розповіли основне про нього: що треба знати про вступ до академії, які предмети складати на НМТ, які є факультети та вартість навчання у 2024/2025 навчальному році.

30.11.2023

Вступ у КНЕУ 2024: довідка для абітурієнта

Де в Україні здобути якісну економічну освіту? Звичайно ж, у Київському національному економічному університеті. Цей ВНЗ вважається одним із найкращих та найпрестижніших вищих навчальних закладів економічного спрямування. Він увійшов до п’ятірки найкращих університетів України в рейтингу-2021 журналу «Деньги.ua» та 441 місце серед університетів Центральної і Східної Європи за даними Webometrics Ranking of World's Universities. Якщо ви хочете навчатися в КНЕУ, дізнавайтеся про умови вступу до ВНЗ

06.12.2023

Львівська політехніка: умови вступу на 2024 рік

Львівську політехніку можна назвати Гулівером у світі вітчизняних ВНЗ, або просто – одним із найкращих та найпрестижніших університетів України та всієї Східної Європи. Для абітурієнтів, що мріють здобути якісну технічну освіту, цей заклад посідає перші позиції рейтингу. Які умови вступу до Львівського політехнічного університету у 2024 році? На яких факультетах можна навчатися та, яка вартість на різних спеціальностях? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

08.12.2023

Вступ до Богомольця у 2024 році: основне про університет

«Вік живи – вік учись». Це прислів’я ідеально підходить для студентів медичних університетів, адже, якщо порахувати тривалість навчання на магістратурі, інтернатурі, ординатурі та аспірантурі – виходить понад 10 років (у найкращому випадку). В Україні підготовкою медичних фахівців займаються декілька ВНЗ, проте найпопулярнішим є університет Богомольця. Яка вартість навчання в цьому виші, які предмети НМТ потрібно складати та, на які факультети можна вступати – розкажемо в цьому матеріалі.

26.12.2023

Що потрібно для вступу на менеджмент?

Менеджмент є одним із найпопулярніших факультетів серед абітурієнтів. Ця сфера діяльності має безліч галузей та направлень – від маркетингу до найвищої ланки управління. Для вступу на менеджмент потрібно чітко визначитися, з яким напрямом ви плануєте пов’язати майбутнє та знайти гарний ВНЗ. У цій статті ми розкажемо, яку професію можна обрати, який прохідний бал для вступу, та в яких університетах варто здобувати диплом бакалавра з менеджменту.

15.01.2024

Океани Землі: факти про Світовий океан

Кажуть, що вчені дослідили Світовий океан усього на 3%. Не можна точно відповісти, правда це чи ні, проте багато цікавих фактів про океани Землі ми вже знаємо. Деякими із них поділимося в цьому матеріалі. Чому тихий океан назвали саме так? Де мешкають гігантські черепахи? У якому океані тварини живуть у надекстремальних умовах? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

17.01.2024

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)