Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Вступ до Богомольця у 2024 році: основне про університет

 1. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця: що потрібно знати абітурієнту
 2. Скільки коштує навчання в Богомольця 2024?
 3. Університет Богомольця факультети: таблиця
 4. Київський медичний університет імені Богомольця: прохідний бал 2024
 5. Документи для вступу до НМУ ім. Богомольця

«Вік живи – вік учись». Це прислів’я ідеально підходить для студентів медичних університетів, адже, якщо порахувати тривалість навчання на магістратурі, інтернатурі, ординатурі та аспірантурі – виходить понад 10 років (у найкращому випадку). В Україні підготовкою медичних фахівців займаються декілька ВНЗ, проте найпопулярнішим є університет Богомольця. Яка вартість навчання в цьому виші, які предмети НМТ потрібно складати та, на які факультети можна вступати – розкажемо в цьому матеріалі.

 

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця: що потрібно знати абітурієнту

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (НМУ) є одним із провідних медичних університетів в Україні. Він отримав своє ім’я на честь видатного українського вченого-патофізіолога Олександра Олександровича Богомольця.

 

Перші згадки про заснування ВНЗ датуються 1644 роком, коли було відкрито факультет медицини «Академії та університету віленського Товариства Єзуїтів» у Вільні. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця є одним із найстаріших та найпрестижніших медичних університетів в Україні. ВНЗ відіграє важливу роль у підготовці висококваліфікованих медичних фахівців та здобутті нових досягнень у галузі медицини.

 

Що потрібно знати про університет Богомольця:

 • НМУ визнаний на національному та міжнародному рівні за високу якість навчання та наукових досліджень. Університет регулярно потрапляє до міжнародних рейтингів та підтверджує своє місце серед провідних медичних університетів. У списку «10 найкращих медичних закладів вищої освіти» НМУ Богомольця посів 2 місце, а в рейтингу «ТОП-200 УКРАЇНА» – 7 місце.
 • НМУ пропонує навчання на медичних та фармацевтичних факультетах. Студенти мають можливість вибирати серед різних спеціальностей, включно із загальною медициною, стоматологією, фармацією, медичною психологією тощо.
 • Університет відомий своєю активною науковою діяльністю та сучасним підходом до вивчення медичних питань. Багато наукових досліджень, проведених університетом, вносять вагомий внесок у розвиток світової медицини.
 • Університет співпрацює з багатьма медичними університетами та науковими установами за кордоном. Це дає змогу студентам та науковцям отримувати нові знання і досвід на міжнародному рівні.
 • НМУ володіє сучасним оснащенням: лекційні аудиторії, лабораторії, клінічні бази та бібліотеки для якісної освіти та досліджень.

 

Читайте також: Львівська політехніка: умови вступу на 2024 рік

Навчання

Скільки коштує навчання в Богомольця 2024?

Вартість навчання в Київському університеті Богомольця є досить високою, особливо, якщо порівнювати її із ціною за навчання в інших ВНЗ гуманітарного спрямування. Найдорожчими спеціальностями в університеті є «Медицина» та «Стоматологія». За рік на «Медицині» за контрактом студенти сплачують 50 740 грн, а на спеціальності «Медицина з поглибленим вивченням англійської мови» – аж 75 960 грн. На спеціальності «Стоматологія» вартість навчання за один рік складає 53 170 грн.

 

На інші спеціальності ціна за навчання на 2023-2024 рік є такою:

 • Терапія та реабілітація, громадське здоров’я – від 23 840 грн до 31 900 грн.
 • Технології медичної діагностики та лікування, менеджмент у сфері охорони здоров’я – від 35 000 грн до 37 980 грн.
 • Педіатрія, фармація, медична психологія – 39 340 грн.

 

Повна таблиця вартості навчання на денній та заочній формах за основними спеціальностями доступна за посиланням.

 

Університет щороку також виділяє бюджетні місця на кожну зі спеціальностей. Для вступу та навчання у ВНЗ за кошти держави потрібно мати високий середній бал атестата, а також гарно скласти НМТ. Якщо ви плануєте вступати до Богомольця, потурбуйтеся про завчасну підготовку до іспиту разом із репетиторами. Професійних викладачів, які допомагають випускникам із підготовкою до НМТ з основних дисциплін, зібрано на платформі онлайн-школи БукіСкул.

 

Університет Богомольця факультети: таблиця

До складу Національного медичного університету імені Богомольця входять 3 інститути та 7 факультетів. Це:

 • Інститут післядипломної освіти – тут займаються підготовкою лікарів-інтернів за всіма спеціальностями ВНЗ.
 • Навчально-науковий інститут громадського здоров’я та профілактичної медицини займається додипломною та післядипломною підготовкою фахівців зі спеціальностей «Громадське здоров’я», «Технології медичної діагностики та лікування» та «Менеджмент».
 • Навчально-науковий інститут психічного здоров’я – тут готують професійних психологів, а також проводять наукові дослідження в цій сфері.
 • Медичний факультет № 1 – тут вивчають хірургію, внутрішні хвороби, акушерство та гінекологію.
 • Медичний факультет № 2 має кілька основних кафедр: пропедевтики внутрішньої медицини, акушерства та гінекології, біологічної та біоорганічної хімії, хірургії, патологічної анатомії, урології, дерматології та венерології, оториноларингології та офтальмології.
 • Медичний факультет № 3 проводить підготовку майбутніх фахівців за спеціальністю «Педіатрія».
 • Стоматологічний факультет має 6 кафедр: терапевтичної стоматології, ортопедичної стоматології, хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку, ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології.
 • Фармацевтичний факультет – займається підготовкою фармацевтів за спеціальністю «Фармація, промислова фармація».
 • Факультет підготовки лікарів для Збройних Сил України – це єдиний факультет серед усіх закладів вищої медичної освіти в Україні, який займається військово-медичною підготовкою фахівців спеціальності «Медицина».
 • Факультет підготовки іноземних громадян – абітурієнти-іноземці тут проходять курс підготовки перед навчанням в університеті Богомольця.

Факультет

Що складати на НМТ для вступу 2024

Медичний

 • українська мова;
 • математика;
 • на вибір – хімія, фізика, біологія, іноземна, історія України.

Стоматологічний

Фармацевтичний

Медико-психологічний

Факультет підготовки лікарів для Збройних Сил України

Факультет підготовки іноземних громадян

 

Якщо ви сумніваєтеся, що зможете самостійно скласти НМТ на високі бали, скористайтеся допомогою репетиторів. В онлайн-школі БукіСкул є викладачі з української мови, математики, історії України, хімії, біології, фізики та іноземних мов (англійської, польської та німецької).

 

Читайте також: Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Лабораторні дослідження

Київський медичний університет імені Богомольця: прохідний бал 2024

Конкурс на вступ за бюджетною формою навчання у 2023 році становив 5,5 осіб на одне місце державного замовлення. Мінімальний прохідний бал на популярні спеціальності торік був таким:

 • Терапія та реабілітація, педіатрія, медицина, фармація (промислова фармація): 150-158.
 • Медична психологія: 171.
 • Стоматологія: 196.

 

Прохідний бал за 2024 рік буде відомим тільки влітку, після того, як усі учні складуть НМТ і оголосять результати вступної кампанії. Тому наразі можна орієнтуватися на дані попередніх років.

 

Документи для вступу до НМУ ім. Богомольця

Для зарахування на навчання в Богомольця до приймальної комісії потрібно мати такі документи:

 • Атестат про повну загальну середню освіту та додаток.
 • Результати ЗНО за 2021 рік разом з інформаційною карткою або результати НМТ з української мови, математики та одного предмету на вибір.
 • Паспорт громадянина України (або громадянина іншої держави для іноземних абітурієнтів) + копія. Для тих, хто має ID-картку, потрібно додатково мати довідку про місце реєстрації та проживання.
 • Ідентифікаційний номер платника податків (оригінал + копія).
 • Чотири фотографії формату 3*4 см.
 • Конверти з українськими марками – 3 шт.
 • Військовий квиток або приписне – для чоловіків (оригінал + копія).
 • Документи, які підтверджують право вступника на навчання за пільговими умовами (якщо такі є).

 

Читайте також: Вступ до академії Ярослава Мудрого у 2024 році: довідка для абітурієнта

Автор:

Вступ до Богомольця у 2024 році: основне про університет

Що потрібно знати абітурієнту про Національний медичний університет імені О.О. Богомольця?

Виш отримав своє ім’я на честь видатного українського вченого-патофізіолога Олександра Олександровича Богомольця.

Скільки коштує навчання в Богомольця 2024?

Від 23 840 до 75 960 грн/рік.

Які факультети є в Університеті Богомольця?

Медичний, стоматологічний, фармацевтичний та інші.

22.01.2024

НМТ 2024: список предметів та дати іспитів

До національного мультипредметного тесту 2024 залишилося менш як пів року. Навіщо взагалі його складати? Які предмети цьогоріч будуть обов’язковими, а які можна обирати на власний розсуд? Як проходитиме процедура НМТ та, які дати іспитів? Відповіді на ці питання підготували в нашому матеріалі. Та, як то кажуть: «Щасливих вам голодних ігор, і нехай удача буде завжди на вашому боці»:)

17.01.2024

Професія юриста в Україні: які предмети складати та де навчатися?

Напевно, ви не раз чули щось про відомі серіали «Як уникнути покарання за вбивство?» або «Краще подзвоніть Солу». У них йдеться про тяжкі виклики та неординарні ситуації, з якими щоденно зіштовхуються в роботі професійні юристи. Якщо також мрієте опанувати цю складну, проте дуже цікаву роботу, читайте наш матеріал. Ми розкажемо, хто такий юрист, які перспективи професії, де краще навчатися в Україні, та скільки може заробляти молодий спеціаліст після закінчення ВНЗ.

15.01.2024

Океани Землі: факти про Світовий океан

Кажуть, що вчені дослідили Світовий океан усього на 3%. Не можна точно відповісти, правда це чи ні, проте багато цікавих фактів про океани Землі ми вже знаємо. Деякими із них поділимося в цьому матеріалі. Чому тихий океан назвали саме так? Де мешкають гігантські черепахи? У якому океані тварини живуть у надекстремальних умовах? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

26.12.2023

Що потрібно для вступу на менеджмент?

Менеджмент є одним із найпопулярніших факультетів серед абітурієнтів. Ця сфера діяльності має безліч галузей та направлень – від маркетингу до найвищої ланки управління. Для вступу на менеджмент потрібно чітко визначитися, з яким напрямом ви плануєте пов’язати майбутнє та знайти гарний ВНЗ. У цій статті ми розкажемо, яку професію можна обрати, який прохідний бал для вступу, та в яких університетах варто здобувати диплом бакалавра з менеджменту.

06.12.2023

Львівська політехніка: умови вступу на 2024 рік

Львівську політехніку можна назвати Гулівером у світі вітчизняних ВНЗ, або просто – одним із найкращих та найпрестижніших університетів України та всієї Східної Європи. Для абітурієнтів, що мріють здобути якісну технічну освіту, цей заклад посідає перші позиції рейтингу. Які умови вступу до Львівського політехнічного університету у 2024 році? На яких факультетах можна навчатися та, яка вартість на різних спеціальностях? Відповіді на ці питання знайдете нижче.

30.11.2023

Вступ у КНЕУ 2024: довідка для абітурієнта

Де в Україні здобути якісну економічну освіту? Звичайно ж, у Київському національному економічному університеті. Цей ВНЗ вважається одним із найкращих та найпрестижніших вищих навчальних закладів економічного спрямування. Він увійшов до п’ятірки найкращих університетів України в рейтингу-2021 журналу «Деньги.ua» та 441 місце серед університетів Центральної і Східної Європи за даними Webometrics Ranking of World's Universities. Якщо ви хочете навчатися в КНЕУ, дізнавайтеся про умови вступу до ВНЗ

23.05.2022

Як навчити дитину рахувати?

Вміння оперувати числами життєво необхідна навичка, яка стане в нагоді кожному незалежно від професії. Починати знайомство з цифрами та арифметичними діями краще у дошкільному віці, щоб на уроках математики дитина почувалася комфортно і впевнено. Як зацікавити дитину рахунком, читайте далі у статті.

30.10.2023

Вступ до КНУ ім. Шевченка у 2024 році: умови та правила прийому

Мрієте навчатися в престижному університеті, проте не хочете задля цього їхати за кордон? В Україні є достатньо навчальних закладів вищої освіти, що мають змогу дати своїм студентам міцну освітню програму, не гіршу ніж у європейських чи американських ВНЗ. Серед них – КНУ ім. Шевченка. У цьому матеріалі розкажемо все, що потрібно знати про вступ до КНУ: факти про університет, назви факультетів та спеціальностей, умови прийому та вартість навчання у 2024 році.

03.11.2023

Вступ до академії Ярослава Мудрого у 2024 році: довідка для абітурієнта

Одинадцятикласникам, що планують вступати на юридичний факультет у 2024 році потрібно серйозно підійти до вибору престижного навчального закладу з гарною освітньо-практичною базою. В Україні одним із найкращих ВНЗ за цим напрямком є Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. У цій статті ми розповіли основне про нього: що треба знати про вступ до академії, які предмети складати на НМТ, які є факультети та вартість навчання у 2024/2025 навчальному році.