Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Як пройти співбесіду англійською

Сучасні українські та іноземні компанії проводять робочі інтерв’ю з кандидатами англійською, щоби перевірити рівень володіння мовою та навички самопрезентації в незвичних обставинах. Водночас для кандидатів, що стресують від самих інтерв’ю, співбесіда англійською стає ще однією масивною підставою для переживань.

Як підготуватися до цього випробування, щоби здобути джоб офер наприкінці? Розповідає Buki School.

Підготовка до співбесіди англійською: з чого почати

Підготовка до співбесіди англійською містить такі стандартні етапи як збір інформації, її аналіз та тренування. Коли вам треба пройти співбесіду англійською, переклад ваших знань про себе, про компанію та про цілі на англійську також стає ключовим завданням. Тож як організувати процес?

Спершу дізнайтеся щонайбільше інформації про компанію. Вивчіть не лише імена засновників та продукт, а й за можливості історію розвитку, візію та місію. Слушним також буде більше дізнатися про ринкові умови та виклики.

Дослідіть корпоративну культуру та ключові вимоги до працівників. Дізнаючись цю інформацію, зважайте не лише на професійні навички, а й на soft skills.

Не забудьте подивитися на аналогічні вакансії та відкриті позиції в цій компанії, у такий спосіб ви зможете сформувати адекватні зарплатні очікування та прозоро обговорити цю тему на співбесіді.

На основі попереднього дослідження розробіть стратегію та меседж-бокс. Пропишіть 4–5 ключових повідомлень, які ви хотіли б донести працедавцю. В ідеальних умовах ваші тези мусять зустрічатися з вимогами та очікуваннями працедавця.

Якщо ви бачите, що якісь із ваших компетенцій є нижчими, аніж вимагає вакансія, окрему увагу приділіть побудові переконливої відповіді про те, чому саме ви, а не ваші більш досвідчені конкуренти, мусите отримати позицію. Спойлер: розкажіть та підтвердить розповідь конкретними фактами, що свідчать про вас як про гнучку, адаптивну, активну та мотивовану особистість.

Типові питання до кандидатів та відповіді на них

Далі ви побачите перелік найпоширеніших питань на робочих співбесідах та поради, як побудувати відповідь.

Розкажіть про себе/про свій досвід

Тут варто відзначити три-чотири ключових факти про вас. Серед них може бути як опис вашої особистості, так і коротка презентація вашого професійного доробку. Підберіть саме те, що найбільше пасує цінностям та вимогам компанії й посади. Щоби ваша промова була логічною, послідовною та лаконічною, пропишіть усі пункти завчасно та навчіться розповідати про них без підглядання в нотатки.

Зважайте, що відповідь на ці питання не мусить тривати довго. Краще коротко оглянути ключові факти, аніж завантажити працедавця купою непотрібних деталей. Якщо якийсь з аспектів потребуватиме уточнення, вас про це запитають окремо.

Розкажіть про свої слабкі та сильні сторони в роботі

Багато людей зосереджуються у відповіді на сильних сторонах, думаючи, що слабкі сторони лише відлякуватимуть працедавця. Однак тут працедавець хоче побачити ваш рівень самоаналізу, а не почути оду. Саме для цього сильні сторони потрібно не лише називати, а й обґрунтовувати фактами з вашого досвіду. А слабкі варто обрати з тих, що не є критичними для обраної посади.

Наприклад, якщо ви влаштовуєтесь розробником в IT-компанію, ви цілком можете дозволити собі бути невдахою в публічних промовах. Однак якщо ви подаєтеся на посаду менеджера з продажів, ця «слабкість» може, хоч і не критично, але зменшити ваші шанси.

Опишіть свою роботу мрії

У відповіді на це питання варто балансувати між власними солодкими фантазіями та можливостями конкретного працедавця. Опишіть ваші очікування від умов роботи та компанії. Наприкінці розповіді додайте, які саме риси ідеальної роботи, на вашу думку, має ця компанія. Можете завершити відповідь зустрічним запитанням про те, що саме з описаних ознак, може запропонувати вам компанія.

Ким ви уявляєте себе за 5 років?

Питаючи про майбутнє, працедавець хоче зрозуміти, наскільки реалістично ви плануєте час, якими є ваші амбіції та яке місце на вашому шляху може посісти ця компанія. Відповідаючи на це питання, ефектно буде коротко резюмувати ваш попередній шлях, пов’язавши його з вашими кар’єрними планами. Слушно буде також додати, яку саме участь у вашому шляху може мати працедавець.

У відповідях на це питання варто уникати абстрактних або фантазійних сценаріїв. Багато з нас мріють втекти від офісної роботи на острови або в гори, відкрити власну кав’ярню чи стати фермерами, та почувши про такі ваші мрії працедавець може зробити висновок про вас, як про непослідовну та ненадійну людину. Оптимальним рішенням буде назвати вищу посаду у вашій або суміжній сфері.

З яких причин ви пішли з минулої роботи?

Навіть якщо ви шукаєте нову роботу через те, що ваш керівник є емоційно неврівноваженим чи не платить вчасно зарплату, уникайте прямої критики на адресу попередньої роботи.

Натомість краще розкажіть про ваше бажання розвиватися, мати більш сприятливу робочу атмосферу чи більш зручні умови для роботи. Покажіть вибір шукати нову роботу як свідчення вашої ініціативності та бажання кращого. Це складе враження про вас, як про сильну та незалежну особистість.

Як ви побудуєте свій робочий день на новому місці?

У відповіді на це питання ви можете згадати про те, яким є прийнятний розклад робочого дня для вас, розповісти, як ви пріоритезуєте задачі та наскільки ретельно підходите до планування.

Яким досягненням ви пишаєтеся найбільше? Яким був ваш найбільший виклик?

Тут варто в кількох реченнях розповісти про релевантні історії успіху. Рухайтеся за стандартною фабулою оповідання: дайте проблему, шлях до вирішення та щасливий фінал.

Коректно сформулювавши відповідь на це питання, ви переконаєте працедавця в тому, що ви цілеспрямований та креативний професіонал.

Как пройти собеседование на английском и не поседеть?

Корисні запитання, які ви можете поставити працедавцю під час співбесіди

Стандартними варіантами можуть бути питання про організацію процесів у компанії, про ваш стандартний день на новій посаді, про причини пошуку нового фахівця, про ваші перспективи розвитку або про плани компанії на наступні роки. Оберіть із переліку щось, що цікавить вас найбільше.

Серед нестандартних питань до працедавця можуть бути наступні:

  • Яким є масштаб внеску фахівця на цій позиції?
  • Якими будуть мої найбільші виклики на цій позиції?
  • Як виглядає ідеальний співробітник у вашій компанії?
  • Опишіть двох найбільш різних працівників вашої компанії

Ви також можете поставити прямі питання тій людині, що проводить співбесіду. Так ви здобудете цінну інформацію про досвід роботи від першоджерела. Запитайте її про те, що вона найбільше цінує в роботі на цю компанію; який розвиток своїх компетенцій здобула, працюючи тут та як змінилися компанія протягом часу роботи в ній.

Про очікувану зарплату та соціальні гарантії краще не питати одразу. Якщо вже бачите, що інтерв’ю добігає кінця, а працедавець самостійно не ініціює цю тему, можете запитати про запланований бюджет на цю посаду та назвати свої очікування.

Як підготуватися до співбесіди англійською, якщо у вас високий рівень володіння англійською?

Для тих, хто має розвинену англійську, потрібно кілька годин підготовки. Для тих, хто не використовує англійську регулярно, також корисно буде отримати кілька годин мовної практики, щоби мозок пригадав потрібні слова та граматику.

Потренувавшись у говорінні, перекладіть вашу самопрезентацію та відповіді на стандартні питання англійською та потренуйтеся перед дзеркалом чи в цьому відеосимуляторі. Кілька разів пройшовши від початку та до кінця сценарій співбесіди, ви будете більш певно почуватися під час реального інтерв’ю.

Як підготуватися до робочого інтерв’ю англійською, якщо ваш рівень початковий або середній?

Проходження інтерв’ю англійською потребує від вас впевненого та зв’язного мовлення. Тобто, накидавши відповіді на запитання письмово та вивчивши їх напам’ять ви зробите величезну роботу, але навряд досягнете цілі.

Що було б слушно, то це звернутися до друга або близької людини, які добре знають англійську та мають час, щоби кілька разів програти з вами сценарій співбесіди, підказуючи вам слова чи формулювання.

Якщо доступу до такої людини у вас нема, завжди можна звернутися до фахівця. З репетитором із бізнес-англійської ви не лише підтягнете свій рівень та вивчите професійну лексику, а і зможете відтренувати мовлення у форматі інтерв’ю чи наради.

Фахового викладача, що розуміється на викладанні англійської для бізнесу та розробить для вас індивідуальну програму занять, враховуючи ціль, стартовий рівень та часові обмеження, можна знайти на Buki School.

У часі війни ми також проводимо безкоштовні розмовні клуби. Приєднуйтеся за посиланням, щоби говорити англійською впевненіше.

Как пройти собеседование на английском и не поседеть?

Як не нервувати під час співбесід?

Нервуватися перед співбесідою — це нормально, адже означає певний рівень мобілізації організму. Однак якщо нервозність викликає сильний дискомфорт, ось кілька порад, що можуть допомогти:

  • Робіть звичайні вдихи та глибокі видихи. Коли ми хвилюємося, ми часто втрачаємо рівний ритм дихання, що своєю чергою заганяє тіло в ще більший стрес. Дихаючи ви даєте тілу сигнал розслабитися, і це вже половина роботи.
  • Кожен раз відчуваючи тривожність, скеровуйте її в корисне русло: пригадуйте типові запитання працедавців та в довільному порядку формулюйте відповіді на них. Якщо помічаєте, що з відповідями на якісь із них виникають труднощі, занотуйте це, щоби розібратися з цим пізніше.
  • Зізнайтеся собі, чого саме боїтеся. Називаючи власні страхи, ви зможете більш ефективно боротися з ними. Розбийте усі страхи на ті, на які ви маєте вплив, і ті, над якими не маєте жодного контролю. Першу групу можна перетворити на план роботи, побачивши в ній слабкі сторони та білі плями, які потребують доопрацювань. А коли в голові виникатимуть страхи другої групи — женіть їх геть без жодної зайвої думки.
  • Нагадайте собі, що інтерв’ю при прийомі на роботу — це іспит для обох сторін, а не лише для вас. Робоча співбесіда є горизонтальною комунікацією, у якій ви маєте ті самі права, що й ваш потенційний працедавець.
  • Передивіться кілька відео з інтерв’ю англійською за вашою спеціальністю. Їх можна знайти на YouTube. Це дозволить вам призвичаїтися до самого формату робочої співбесіди та знайти влучні фрази та формулювання.
  • Подбайте про себе. Впевненість у собі складається з маленьких дрібниць. Підтримайте себе перед цим випробуванням, з’ївши щось смачне, одягнувши комфортний одяг, використавши улюблений парфум чи потанцювавши під улюблену пісню. Можна все разом.

Автор:

31.05.2022

Підготовка до IELTS: повний гайд та корисні ресурси

Помилково вважати, що успішно скласти тест IELTS може лише той, хто досконало володіє англійською мовою. У цьому матеріалі ви насамперед зможете отримати відповіді на найпоширеніші запитання та отримати корисні поради щодо підготовки до тестування.

10.04.2022

Як визначити свій рівень англійської?

Щоб точно та уніфіковано визначати рівень англійської мови у будь-якої людини, світова спільнота розробила CERF — Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (CEFR — англ.).

20.04.2022

Готуємось до TOEFL: найкращі поради та ресурси

Здебільшого всі, хто поступає на навчання до закордонних вишів, мають складати тести на знання іноземної мови. Це потрібно, аби довести вашу здатність не тільки спілкуватись в повсякденному житті з носіями, а ще й вільно навчатись та відвідувати іномовний заклад освіти. Читайте нижче, який тест на знання англійської мови можна обрати для навчання в англомовних країнах, та чи можна підготуватись до нього самотужки.

30.05.2023

Вступ до магістратури 2024: як підготуватись до ЄВІ з англійської

На моменті вступу до магістратури більшість студентів вже має понад 10 років формального вивчення англійської: у школі та на бакалаврській програмі. Відтак, успішно скласти ЄВІ — іспит з іноземної мови для вступу в магістратуру — не має становити особливих труднощів. Однак дехто все ж має низку білих плям в англійській, а дехто прагне отримати якнайкращий результат та мати якнайвищі шанси при вступі.

15.09.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської

Складання ЗНО з англійської є важливим етапом та великим головним болем усіх вступників в українські виші. А все тому, що навіть глибоке знання англійської мови не гарантує високого результату.

20.09.2022

Англійська для туристів: необхідні теми та фрази для подорожей

Англійська в подорожах дозволить почуватися більш впевнено в незнайомому середовищі, швидше розумітися з іншими та ефективно реагувати у випадках форс-мажорів. Що саме треба вивчити та як це зробити самостійно? Розповідає Buki School.

03.11.2022

Як сказати I think англійською: 24 синоніми

Щоб висловити думку англійською у побуті, вам може бути достатньо й одного, класичного варіанту «I think». Просто, вичерпно і підходить для усіх ситуацій. Але пишучи іноземною есе, твір або лист, спілкуючись нею на роботі чи під час навчання, пасує збагатити словниковий запас синонімами.

01.12.2022

Правила та приклади вживання Past Simple

Past Indefinite або Past Simple Tense: чи настільки цей час простий, як звучить? З цього тексту Buki School ви дізнаєтеся про стандартні формули ствердних, питальних та заперечних речень у минулому часі, зрозумієте, що таке неправильні дієслова та знайдете цікаві способи їх вивчити.

08.01.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської самостійно?

Хороший бал на ЗНО з англійської мови завжди починається з правильної підготовки. Навіть якщо до іспиту залишається ще багато місяців, не варто гаяти часу. Краще заздалегідь підготуватися до кожного блоку завдань, щоби підвищити свої шанси на успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання.

10.05.2022

Як скласти резюме англійською

Хочете стати частиною іноземної команди й отримати роботу мрії, проте не знаєте, як правильно скласти резюме англійською? Ми допоможемо з цим.

29.04.2022

Як вчити англійську самостійно?

Мова необхідна людям для спілкування та інших видів комунікацій. Важливо добре знати рідну українську, але в сучасному світі недостатньо опанувати лише її, бажано вивчити ще одну іноземну мову, наприклад, англійську.

29.05.2023

Поради від Buki School як організувати роботу в умовах війни

Через перебої в електропостачанні у багатьох регіонах України робота може бути досить ускладненою. Команда Buki School підготувала для вас деякі поради, що допоможуть вам підтримувати продуктивність на достатньому рівні.

01.03.2022

Теперішній час в англійській мові: що це таке, як його використовувати

Граматика – важлива складова мови. Під час опрацювання розділу учні знайомляться з часами в англійській мові. Без цих фундаментальних знань неможливо утворити жодного граматично правильного речення.

17.07.2022

Вивчаємо розмовну англійську онлайн: список найкращих Youtube каналів для початківців

Люди в усьому світі щодня використовують YouTube, щоби переглядати розважальні відео чи навчатися чомусь новому, не виходячи з дому. На платформі є безліч цікавих каналів для вивчення іноземних мов, зокрема, англійської.

12.02.2023

Вивчаємо англійську: 10 сайтів для тренування навичок аудіювання

Вивчати англійську мову сьогодні набагато легше ніж будь-коли, оскільки в інтернеті є безліч вебсайтів, що допомагають удосконалювати розмовні навички, аудіювання, граматику та читання.

29.03.2023

How many VS How much: правила вживання

Під час вивчення англійської важливо багато уваги приділяти деталям. Недостатньо просто вивчити певну кількість слів і поєднувати їх у речення, використовуючи шаблон. В англійській мові є синоніми, які українською перекладаються однаково, але вони не є взаємозамінними й кожне слово вживається в конкретному випадку.

05.03.2023

Zero Conditional в англійській

Англійська граматика, окрім часів, містить величезну кількість тем. У цій статті розглянемо особливості умовних речень та зокрема нульового типу умовності. Ви дізнаєтесь, в яких випадках використовується цей вид, як утворюються умовні форми та детально ознайомитесь із прикладами.

09.09.2023

Найкращі серіали для вивчення англійської

У цій статті ми підібрали для вас список найкращих серіалів для вивчення англійської мови на різних рівнях складності – від Elementary до Advanced. Запасайтеся смаколиками й готуйтеся до повного занурення в американську та англійську культури. Enjoy watching!

18.09.2023

Початковий рівень англійської: вивчаємо цифри та числа разом

Знання чисел і цифр є необхідною складовою успішного вивчення англійської мови. Числівники використовуються в різних аспектах повсякденного життя: від простої лічби та визначення кількості предметів до математичних обчислень, орієнтування в часі, годинах та датах. У цій статті ми розглянемо основні правила вивчення англійських числівників, надамо корисні поради, як легко вивчити цифри та числа, а також розкажемо, як їх вживати в спілкуванні.

20.09.2023

Розвиваємо слухання: найкращі аудіо англійською для початківців

Уміння сприймати англійську на слух є важливим для спілкування з іноземцями. Учень можу знати правопис і переклад слова, але під час розмови не впізнати його й не зрозуміти співрозмовника. Із цього матеріалу ви дізнаєтеся ресурси, на яких знаходити найкращі англійські аудіо текстів для початківців.

22.09.2023

Особливості вимови складних англійських звуків

Фонетика є важливою під час вивчення англійської, але часто їй приділяють мало уваги. Тому навіть люди з високим рівнем англійської іноді припускаються помилок у вимові складних англійських слів. Щоб навчитися одразу правильно вимовляти звуки та говорити зрозуміло для носіїв мови – ознайомтеся із цим матеріалом.

27.09.2023

Спілкуємося англійською: сленгові скорочення для переписки

Знання англійської дає змогу спілкуватися з носіями мови. Але якщо віртуальна розмова неофіційна, співрозмовник може вам відповісти «idk» або «hru». Цих абревіатур учень не знайде в академічному словнику, бо ці скорочення в англійському є сленговими. Щоб вільно спілкуватися англійською з носіями й розуміти, що означає в листуванні «lmao» або «wbu» – читайте цю статтю про сленг.

29.09.2023

Вчимо англійські прислів'я та приказки

Під час вивчення іноземної мови людина стикається не тільки з новими словами і граматичними правилами, але і з проявами культури нації. Одним із таких проявів є прислів’я і приказки. Тому під час вивчення мови важливо звернути увагу на фольклор і вивчити популярні прислів’я і приказки англійською. З цієї статті ви дізнаєтеся про найцікавіші приклади англійської усної народної творчості.

02.10.2023

Present Perfect: правила вживання і функції

Граматика є важливим складником мови. В англійській є 12 часових форм і в кожної з них є свої особливості та функції в мові. Щоб вільно спілкуватися англійською, необхідно детально познайомитися з кожним із часів. У цій статті ми розглянемо Present Perfect та його місце серед усіх часових форм.

09.10.2023

Як привітатися англійською: формальні й неформальні фрази та сленг

Напевно ви не раз чули вислів «По одежі стрічають, а по уму випроводжають». Його значення просте – спочатку люди оцінюють ваш зовнішній вигляд, а вже потім розумові здібності. В англійській культурі його можна інтерпретувати дещо інакше, адже там насамперед звертають увагу не на одяг, а на те, як ви привіталися зі співрозмовником. Від того, наскільки цікаво ви вмієте сказати банальне «привіт», залежатиме перше враження про вас. Отож, якщо у вашому словничку міцно засіли «hi» або «hello», саме ч

17.10.2023

Англійська мова: походження і розвиток

Історія мови як наукова дисципліна може пояснити різні особливості мови й полегшити її вивчення, тому учням важливо ознайомитися із нею. Історія англійської мови тісно переплетена з історією Великобританії. Тому із цієї статті ви дізнаєтеся не тільки про походження англійської мови, а і про те, хто такі сакси та про інші цікаві факти з історії Британії.

23.10.2023

Pronouns: усе про займенники в англійській мові

Займенники – це невіддільна частина англійської мови. Вони виконують ключову роль у мовленні, адже допомагають зробити комунікацію чіткішою та уникати повторення іменників у реченні. У цій статті ми розкажемо все про займенники в англійській – що це таке, які є типи займенників, яка їхня роль та як їх правильно вживати.

25.10.2023

Запам’ятовуємо порядок слів в англійській мові: правила та приклади

Ви можете мати гарний словниковий запас, вільно орієнтуватися між Present Perfect та Present Perfect Continuous, але якщо ви не знаєте, як правильно розташовувати слова в реченні, вашу англійську навряд чи хтось назве ідеальною. У цій статті ми розкажемо про порядок слів в англійській мові, поділимося важливими правилами, схемами та прикладами, щоб ви навчилися правильно будувати прості і складні речення.

26.10.2023

Практикуємо розмовну англійську: говоримо про гроші

Гроші є невіддільною частиною життя, тому під час вивчення іноземної мови важливо звернути увагу на цю тему і вивчити лексику та корисні вислови про гроші. Також із цієї статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші валюти й ціноутворення у світі.

31.10.2023

Розповідаємо про хобі англійською: корисна лексика та приклади

У школі, у компанії друзів чи на роботі з колегами ми часто обговорюємо улюблені звички та заняття. Одним словом – розповідаємо про свої хобі. Українською це робити досить просто, а як щодо англійської? Якщо ви плануєте навчатися чи працювати за кордоном, або просто хочете подорожувати і знайомитися з новими людьми, вам потрібно вміти розповідати про свої інтереси. Скористайтеся нашим матеріалом для підготовки, де ми зібрали інструкцію та корисну лексику для розмов про хобі англійською.

09.11.2023

Легкі книжки англійською мовою для початківців

Комусь англійська мова дається надзвичайно складно, а комусь навпаки – швидко й легко. Різниця може залежати від правильно обраного методу підготовки. Корисним та дієвим способом вивчення англійської вважають читання книжок, адже воно допомагає швидко збільшувати словниковий запас та запам’ятовувати стандартні граматичні конструкції без «зазубрювання» правил. У цьому матеріалі ми підготували список книжок класичних та сучасних авторів, які можна читати вже на початковому рівні. Це популярні вид

13.11.2023

Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Шукаєте престижний український університет із якісною навчальною програмою та широким вибором спеціальностей? Тоді варто звернути увагу на ЛНУ – Львівський національний університет імені Івана Франка. У цьому матеріалі розкажемо головне про виш: факультети, вартість навчання у 2024 році, предмети НМТ та вимоги до мотиваційного листа.

28.11.2023

Past Simple - минулий неозначений час

Past Simple (Past Indefinite) – простий неозначений час в англійській мові, що найчастіше використовується для позначення дії котра відбувалася в минулому і вже є завершеною.

04.12.2023

Запроси друга: нова можливість отримати бонуси в BUKI School!

Навчайте разом із своїми колегами: запрошуйте їх до BUKI School та отримуйте приємний бонус у розмірі від 500 грн. Це гарна нагода спільно ділитися досвідом та отримувати винагороду за свою працю!