Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Англійська для туристів: необхідні теми та фрази для подорожей

Англійська в подорожах дозволить почуватися більш впевнено в незнайомому середовищі, швидше розумітися з іншими та ефективно реагувати у випадках форс-мажорів. Що саме треба вивчити та як це зробити самостійно? Розповідає Buki School.

Які теми з англійської потрібно вивчити для подорожей?

Щоби почуватися впевнено в подорожах, вам важливо вміти:

 • пройти митний та паспортний контроль
 • орієнтуватися на місцевості
 • обирати транспорт
 • замовити їжу в ресторані чи кафе
 • швидко діяти у випадках проблемних ситуацій

Усе це потребує не лише знання слів із теми «Travelling», а і вміння будувати з ними речення згідно з базовою граматикою, зокрема, вміти складати ствердні, питальні та заперечувальні речення:

 • з використанням теперішнього, минулого та майбутнього часів (Present/Past/Future Simple/Continiuos/Perfect)
 • з модальними дієсловами (can/could/may/must/have to та інші)
 • з фразовими дієсловами на тему подорожі (на старті можна почати з перекладу та запам’ятовування наступних: drop off, check in/out, pick up, set out, take off, get in/away/on, speed up, look around, hurry up, go back, see off, look forward)

Усе це — не вичерпний, а мінімальний перелік знань. Більш просунутим мовцям англійська в подорожах зможе й дати більше, а саме допоможе знайти локальних друзів, урізноманітнити подорож, глибше поринути в місцеву історію та культуру на екскурсіях чи прогулянках.

Як вивчити англійську для подорожей самостійно

Загалом, тревел-англійська вимагає лише базових знань. Навіть учні з початковими рівнями А1-А2 зможуть почуватися відносно вільно закордоном. Однак навіть невисокий рівень володіння англійською вимагає відповідно розвинених мовних компетенцій. Йдеться передусім про можливість не лише читати та перекладати базові слова та фрази, а і вміти їх вимовити, зрозуміти відповідь та відреагувати на неї.

Щоби тренувати навичку розуміти англійську на слух, вмикайте собі англійські діалоги про подорожування. Учні з більш просунутими знаннями можуть дивитися тревел-фільми в оригіналі та із субтитрами.

Щоби тренувати навичку розуміти англійську на слух, вмикайте собі англійські діалоги про подорожування. Учні з більш просунутими знаннями можуть дивитися тревел-фільми в оригіналі та із субтитрами.

Щоби покращити вміння висловлюватися, намагайтеся щонайчастіше вимовляти слова англійською. Наприклад, коли вчите нові слова, не варто читати їх про себе. Значно корисніше і для запам’ятовування, і для вимови — їх проговорювати вголос. Діалоги, що їх ви будете чути, варто також пробувати повторювати. Навчити мозок сприймати мову — це фундамент, навчити мовленнєвий апарат її відтворювати — це сама будова.

Ресурси, що будуть корисними в наповненні словника, навчанні сприймати англійську на слух та вмінні нею висловлюватися ви можете знайти нижче.

Однак ви також можете не обтяжувати себе складанням навчальної програми, і звернутися до репетитора. Викладач зможе навчити вас усього необхідного за кілька місяців, а розробку навчальної програми, яка б відповідала вашому індивідуальному ритму та потребам, візьме на себе.

Знайти викладача, що підготує вашу англійську для подорожей, можна на Buki School. Усе навчання в школі відбувається дистанційно та на основі інтерактивної платформи, що містить усі необхідні навчальні матеріали.

Путешествуем по-английски: фразы, ресурсы и фильмы для подготовки к путешествиям

Англійська граматика та фрази для подорожей: тревел-фільми, онлайн-словники, вправи та відео

Якщо ж ви відважилися готуватися до подорожей самостійно, і плануєте найближчим часом вивчити або згадати увесь масив англійської, що знадобиться в поїздках, то скористайтеся наступними матеріалами.

Онлайн-словники та вправи для вивчення англійської для подорожей

Вивчити та відтренувати англійську лексику, потрібну в подорожах, можна за допомоги цієї підбірки на сайті Quizlet. Ускладнити собі завдання можна, перейшовши до вивчення цілих фраз для подорожей на цьому ж сайті. Це лише дві із сотень аналогічних збірок, створених викладачами та учнями англійської з усього світу. Ви можете знайти інші підбірки за допомогою інструмента пошук або створити свою.

Коли опануєте основну лексику, можете переходити до тренування її у вправах. Вони дозволять вам краще розуміти англійські тексти та закріпить попередні знання на практиці. Діалоги та вправи з ними, мультимедійні навчальні матеріали, аудіювання та діалоги і старі добі письмові тести на перевірку знання слів та фразових сполук — переходьте за посиланнями та урізноманітнюйте навчальний процес на ваш смак.

Відео на Youtube про подорожі

У наступному переліку ви знайдете багато корисних відео для вивчення англійської для туризму. Дивлячись їх та повторюючи вголос фрази англійською, ви зможете розвинути навичку сприймати англійську на слух та покращити вимову.

Basic English Dialogs - Travel

Це відео якнайкраще підійде новачкам, адже дасть базові знання: кілька фраз та кілька десятків слів, без яких туристу не обійтися.

Learn the Top 20 Travel Phrases You Should Know in English

Англійська для туризму однозначно не обмежується 20 фразами, але для початку це відео буде дуже корисним.

English Travel, Tourism and Vacation Vocabulary and Phrases

У цьому ви знайдете повніший та деталізованіший перелік необхідної для подорожей англійської лексики та фраз. Сам навчальний матеріал підійде й новачкам. Поруч зі словами завжди є зображення їхніх значень. Але саме відео записує нативний англомовний автор, тож може зацікавити й більш просунутих учнів англійської. В інформації під відео також є посилання на збірку флеш-карток та окрема збірка на Quizlet для подорожування — для кращого запам’ятовування нових слів.

160 English Dialogues for Travelling and Tourism

Певне найбільша в інтернеті збірка діалогів для подорожей. Тут ви можете не лише почути, як у житті звучать вивчені вами слова, а й навчитися вживати їх у різних ситуаціях.

Путешествуем по-английски: фразы, ресурсы и фильмы для подготовки к путешествиям

Фільми про подорожі англійською

Для більш просунутих учнів англійської або для найбільш завзятих чудовим варіантом опанувати тревел-англійську будуть фільми про подорожі. Дивіться їх в оригіналі, але в супроводі субтитрів доступною вам мовою, щоби поринути в мовне середовище онлайн та без реєстрації.

Далі ви знайдете перелік кінострічок, що так чи інакше зачіпають тему подорожей. Щоби перегляд був максимально продуктивним, радимо дивитися їх наступним чином:

 • обирати окремі сцени, що видаються вам найбільш корисними
 • передивлятися діалоги в цих сценах по кілька разів
 • під час перегляду занотовувати усю необхідну лексику та невідомі слова
 • намагатися вимовляти разом із героями їхні рядки
 • наприкінці обов’язково прослуховувати сцени без субтитрів, щоби запевнитися в тому, що ви розумієте сказане саме на слух

За умови перегляду в такому форматі ви дійсно зможете здобути неабияку користь від перегляду англомовних стрічок про подорожі, адже водночас будете наповнювати свій словник, і покращувати навички аудіювання, читання, говоріння.

The Terminal (2004)

Цей американський ром ком з елементами драми дозволить вам дізнатися про подорожі літаком. Звідти ви можете забрати лексику та фрази для проходження митного та паспортного контролю, шопінгу, знайомства з людьми та пересування містом. Головний герой цього фільму майже не знає англійської, тож новачкам у вивченні цієї мови фільм точно прийдеться до душі.

Eat, Pray, Love (2010)

Романтична стрічка про подорожі на машині та літаком зможе не лише дати вам нову лексику з цих тем, а й також навчить вас мистецтва смол токів. Джулія Робертс, яка грає головну героїню цього фільму, має чудову американську англійську вимову, тож повторюючи за нею, ви зможете покращити й свою.

Before Sunrise (1995)/ Before Sunset (2004)/ Before Midnight (2013) — Trilogy

Для поціновувачів романтичних історій, слушною у вивченні англійською також стане ця трилогія. З тревел-тематики в ній ви знайдете подорожі на потягу та прогулянки пам’ятними місцями.

The Grand Budapest Hotel (2014)

Складніша, але й цікавіша опція для вивчення англійської для подорожей. Тут ви знайдете мікс з акцентів та більш вишукані діалоги. Водночас точно отримаєте задоволення від режисерського почуття гумору та візуальної естетики стрічки. Що ж до релевантної англійської лексики, тут буде про подорожі на машині та потязі, а також дуже багато сцен про власне перебування в готелі.

Up in the Air (2009)

Тим, хто планує використовувати англійську в бізнес-подорожах, радимо обов’язково подивитися цей фільм. Крім того, у ньому ви почуєте лексику, притаманну подорожам літаком, перебуванні в аеропорті та мистецтву смол токів, що їх так полюбляють англомовні люди.

French Kiss (1995)

У цьому романтичній комедії ви знайдете комбо з англійської для подорожей: сцени в літаку, потязі, автівках, прогулянки містом та відвідування ресторанів. Усе це в доступній формі, адже частина героїв стрічки не є нативно англомовними, як і ми, коли вчимо англійську.

Автор:

31.05.2022

Підготовка до IELTS: повний гайд та корисні ресурси

Помилково вважати, що успішно скласти тест IELTS може лише той, хто досконало володіє англійською мовою. У цьому матеріалі ви насамперед зможете отримати відповіді на найпоширеніші запитання та отримати корисні поради щодо підготовки до тестування.

10.04.2022

Як визначити свій рівень англійської?

Щоб точно та уніфіковано визначати рівень англійської мови у будь-якої людини, світова спільнота розробила CERF — Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (CEFR — англ.).

20.04.2022

Готуємось до TOEFL: найкращі поради та ресурси

Здебільшого всі, хто поступає на навчання до закордонних вишів, мають складати тести на знання іноземної мови. Це потрібно, аби довести вашу здатність не тільки спілкуватись в повсякденному житті з носіями, а ще й вільно навчатись та відвідувати іномовний заклад освіти. Читайте нижче, який тест на знання англійської мови можна обрати для навчання в англомовних країнах, та чи можна підготуватись до нього самотужки.

30.05.2023

Вступ до магістратури 2024: як підготуватись до ЄВІ з англійської

На моменті вступу до магістратури більшість студентів вже має понад 10 років формального вивчення англійської: у школі та на бакалаврській програмі. Відтак, успішно скласти ЄВІ — іспит з іноземної мови для вступу в магістратуру — не має становити особливих труднощів. Однак дехто все ж має низку білих плям в англійській, а дехто прагне отримати якнайкращий результат та мати якнайвищі шанси при вступі.

15.09.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської

Складання ЗНО з англійської є важливим етапом та великим головним болем усіх вступників в українські виші. А все тому, що навіть глибоке знання англійської мови не гарантує високого результату.

01.10.2022

Як пройти співбесіду англійською

Сучасні українські та іноземні компанії проводять робочі інтерв’ю з кандидатами англійською, щоби перевірити рівень володіння мовою та навички самопрезентації в незвичних обставинах. Водночас для кандидатів, що стресують від самих інтерв’ю, співбесіда англійською стає ще однією масивною підставою для переживань.

03.11.2022

Як сказати I think англійською: 24 синоніми

Щоб висловити думку англійською у побуті, вам може бути достатньо й одного, класичного варіанту «I think». Просто, вичерпно і підходить для усіх ситуацій. Але пишучи іноземною есе, твір або лист, спілкуючись нею на роботі чи під час навчання, пасує збагатити словниковий запас синонімами.

01.12.2022

Правила та приклади вживання Past Simple

Past Indefinite або Past Simple Tense: чи настільки цей час простий, як звучить? З цього тексту Buki School ви дізнаєтеся про стандартні формули ствердних, питальних та заперечних речень у минулому часі, зрозумієте, що таке неправильні дієслова та знайдете цікаві способи їх вивчити.

08.01.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської самостійно?

Хороший бал на ЗНО з англійської мови завжди починається з правильної підготовки. Навіть якщо до іспиту залишається ще багато місяців, не варто гаяти часу. Краще заздалегідь підготуватися до кожного блоку завдань, щоби підвищити свої шанси на успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання.

10.05.2022

Як скласти резюме англійською

Хочете стати частиною іноземної команди й отримати роботу мрії, проте не знаєте, як правильно скласти резюме англійською? Ми допоможемо з цим.

29.04.2022

Як вчити англійську самостійно?

Мова необхідна людям для спілкування та інших видів комунікацій. Важливо добре знати рідну українську, але в сучасному світі недостатньо опанувати лише її, бажано вивчити ще одну іноземну мову, наприклад, англійську.

29.05.2023

Поради від Buki School як організувати роботу в умовах війни

Через перебої в електропостачанні у багатьох регіонах України робота може бути досить ускладненою. Команда Buki School підготувала для вас деякі поради, що допоможуть вам підтримувати продуктивність на достатньому рівні.

01.03.2022

Теперішній час в англійській мові: що це таке, як його використовувати

Граматика – важлива складова мови. Під час опрацювання розділу учні знайомляться з часами в англійській мові. Без цих фундаментальних знань неможливо утворити жодного граматично правильного речення.

17.07.2022

Вивчаємо розмовну англійську онлайн: список найкращих Youtube каналів для початківців

Люди в усьому світі щодня використовують YouTube, щоби переглядати розважальні відео чи навчатися чомусь новому, не виходячи з дому. На платформі є безліч цікавих каналів для вивчення іноземних мов, зокрема, англійської.

12.02.2023

Вивчаємо англійську: 10 сайтів для тренування навичок аудіювання

Вивчати англійську мову сьогодні набагато легше ніж будь-коли, оскільки в інтернеті є безліч вебсайтів, що допомагають удосконалювати розмовні навички, аудіювання, граматику та читання.

29.03.2023

How many VS How much: правила вживання

Під час вивчення англійської важливо багато уваги приділяти деталям. Недостатньо просто вивчити певну кількість слів і поєднувати їх у речення, використовуючи шаблон. В англійській мові є синоніми, які українською перекладаються однаково, але вони не є взаємозамінними й кожне слово вживається в конкретному випадку.

05.03.2023

Zero Conditional в англійській

Англійська граматика, окрім часів, містить величезну кількість тем. У цій статті розглянемо особливості умовних речень та зокрема нульового типу умовності. Ви дізнаєтесь, в яких випадках використовується цей вид, як утворюються умовні форми та детально ознайомитесь із прикладами.

09.09.2023

Найкращі серіали для вивчення англійської

У цій статті ми підібрали для вас список найкращих серіалів для вивчення англійської мови на різних рівнях складності – від Elementary до Advanced. Запасайтеся смаколиками й готуйтеся до повного занурення в американську та англійську культури. Enjoy watching!

18.09.2023

Початковий рівень англійської: вивчаємо цифри та числа разом

Знання чисел і цифр є необхідною складовою успішного вивчення англійської мови. Числівники використовуються в різних аспектах повсякденного життя: від простої лічби та визначення кількості предметів до математичних обчислень, орієнтування в часі, годинах та датах. У цій статті ми розглянемо основні правила вивчення англійських числівників, надамо корисні поради, як легко вивчити цифри та числа, а також розкажемо, як їх вживати в спілкуванні.

20.09.2023

Розвиваємо слухання: найкращі аудіо англійською для початківців

Уміння сприймати англійську на слух є важливим для спілкування з іноземцями. Учень можу знати правопис і переклад слова, але під час розмови не впізнати його й не зрозуміти співрозмовника. Із цього матеріалу ви дізнаєтеся ресурси, на яких знаходити найкращі англійські аудіо текстів для початківців.

22.09.2023

Особливості вимови складних англійських звуків

Фонетика є важливою під час вивчення англійської, але часто їй приділяють мало уваги. Тому навіть люди з високим рівнем англійської іноді припускаються помилок у вимові складних англійських слів. Щоб навчитися одразу правильно вимовляти звуки та говорити зрозуміло для носіїв мови – ознайомтеся із цим матеріалом.

27.09.2023

Спілкуємося англійською: сленгові скорочення для переписки

Знання англійської дає змогу спілкуватися з носіями мови. Але якщо віртуальна розмова неофіційна, співрозмовник може вам відповісти «idk» або «hru». Цих абревіатур учень не знайде в академічному словнику, бо ці скорочення в англійському є сленговими. Щоб вільно спілкуватися англійською з носіями й розуміти, що означає в листуванні «lmao» або «wbu» – читайте цю статтю про сленг.

29.09.2023

Вчимо англійські прислів'я та приказки

Під час вивчення іноземної мови людина стикається не тільки з новими словами і граматичними правилами, але і з проявами культури нації. Одним із таких проявів є прислів’я і приказки. Тому під час вивчення мови важливо звернути увагу на фольклор і вивчити популярні прислів’я і приказки англійською. З цієї статті ви дізнаєтеся про найцікавіші приклади англійської усної народної творчості.

02.10.2023

Present Perfect: правила вживання і функції

Граматика є важливим складником мови. В англійській є 12 часових форм і в кожної з них є свої особливості та функції в мові. Щоб вільно спілкуватися англійською, необхідно детально познайомитися з кожним із часів. У цій статті ми розглянемо Present Perfect та його місце серед усіх часових форм.

09.10.2023

Як привітатися англійською: формальні й неформальні фрази та сленг

Напевно ви не раз чули вислів «По одежі стрічають, а по уму випроводжають». Його значення просте – спочатку люди оцінюють ваш зовнішній вигляд, а вже потім розумові здібності. В англійській культурі його можна інтерпретувати дещо інакше, адже там насамперед звертають увагу не на одяг, а на те, як ви привіталися зі співрозмовником. Від того, наскільки цікаво ви вмієте сказати банальне «привіт», залежатиме перше враження про вас. Отож, якщо у вашому словничку міцно засіли «hi» або «hello», саме ч

17.10.2023

Англійська мова: походження і розвиток

Історія мови як наукова дисципліна може пояснити різні особливості мови й полегшити її вивчення, тому учням важливо ознайомитися із нею. Історія англійської мови тісно переплетена з історією Великобританії. Тому із цієї статті ви дізнаєтеся не тільки про походження англійської мови, а і про те, хто такі сакси та про інші цікаві факти з історії Британії.

23.10.2023

Pronouns: усе про займенники в англійській мові

Займенники – це невіддільна частина англійської мови. Вони виконують ключову роль у мовленні, адже допомагають зробити комунікацію чіткішою та уникати повторення іменників у реченні. У цій статті ми розкажемо все про займенники в англійській – що це таке, які є типи займенників, яка їхня роль та як їх правильно вживати.

25.10.2023

Запам’ятовуємо порядок слів в англійській мові: правила та приклади

Ви можете мати гарний словниковий запас, вільно орієнтуватися між Present Perfect та Present Perfect Continuous, але якщо ви не знаєте, як правильно розташовувати слова в реченні, вашу англійську навряд чи хтось назве ідеальною. У цій статті ми розкажемо про порядок слів в англійській мові, поділимося важливими правилами, схемами та прикладами, щоб ви навчилися правильно будувати прості і складні речення.

26.10.2023

Практикуємо розмовну англійську: говоримо про гроші

Гроші є невіддільною частиною життя, тому під час вивчення іноземної мови важливо звернути увагу на цю тему і вивчити лексику та корисні вислови про гроші. Також із цієї статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші валюти й ціноутворення у світі.

31.10.2023

Розповідаємо про хобі англійською: корисна лексика та приклади

У школі, у компанії друзів чи на роботі з колегами ми часто обговорюємо улюблені звички та заняття. Одним словом – розповідаємо про свої хобі. Українською це робити досить просто, а як щодо англійської? Якщо ви плануєте навчатися чи працювати за кордоном, або просто хочете подорожувати і знайомитися з новими людьми, вам потрібно вміти розповідати про свої інтереси. Скористайтеся нашим матеріалом для підготовки, де ми зібрали інструкцію та корисну лексику для розмов про хобі англійською.

09.11.2023

Легкі книжки англійською мовою для початківців

Комусь англійська мова дається надзвичайно складно, а комусь навпаки – швидко й легко. Різниця може залежати від правильно обраного методу підготовки. Корисним та дієвим способом вивчення англійської вважають читання книжок, адже воно допомагає швидко збільшувати словниковий запас та запам’ятовувати стандартні граматичні конструкції без «зазубрювання» правил. У цьому матеріалі ми підготували список книжок класичних та сучасних авторів, які можна читати вже на початковому рівні. Це популярні вид

13.11.2023

Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Шукаєте престижний український університет із якісною навчальною програмою та широким вибором спеціальностей? Тоді варто звернути увагу на ЛНУ – Львівський національний університет імені Івана Франка. У цьому матеріалі розкажемо головне про виш: факультети, вартість навчання у 2024 році, предмети НМТ та вимоги до мотиваційного листа.

28.11.2023

Past Simple - минулий неозначений час

Past Simple (Past Indefinite) – простий неозначений час в англійській мові, що найчастіше використовується для позначення дії котра відбувалася в минулому і вже є завершеною.

04.12.2023

Запроси друга: нова можливість отримати бонуси в BUKI School!

Навчайте разом із своїми колегами: запрошуйте їх до BUKI School та отримуйте приємний бонус у розмірі від 500 грн. Це гарна нагода спільно ділитися досвідом та отримувати винагороду за свою працю!