Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Як підготуватися до ЗНО з англійської

Складання ЗНО з англійської є важливим етапом та великим головним болем усіх вступників в українські виші. А все тому, що навіть глибоке знання англійської мови не гарантує високого результату. Завдання на ЗНО не є складними, однак крім компетенцій на рівні, не меншому за B2, вони вимагають максимальної уважності до деталей. А цього у школі можуть і не тренувати прицільно.

Як підготуватися до ЗНО з англійської, щоб скласти його на найвищий бал, та які матеріали допоможуть у підготовці — розповідає Buki School.

ЗНО з англійської мови: з чого розпочати підготовку

По-перше, визначте свій актуальний рівень англійської. Це дасть вам змогу правильно розрахувати інтенсивність занять та спроєктувати індивідуальну траєкторію навчання.

По-друге, визначте свої сильні та слабкі компетенції. Розвитку слабших справедливо доведеться присвятити більше зусиль, водночас і сильні потрібно час від часу перевіряти та розвивати.

По-третє, ознайомтеся з цьогорічною програмою до ЗНО. Переважно програми ЗНО з року в рік не змінюються, однак ви мусите знати, до чого саме потрібно бути готовими. Крім певного рівня мовних компетенцій, програма також висуває вимоги до лексичного запасу та граматики. Вивчаючи програму, відмічайте для себе теми, які потребують додаткової підготовки.

По-четверте, складіть навчальну програму. На основі попереднього самоаналізу, й програму можна розробити самостійно. Однак якщо сил заледве вистачає на саме навчання, зверніться до фахівця з підготовки до ЗНО з англійської. Репетитор зможе і провести стартове тестування вашого рівня, і відзначити сильні та слабкі сторони ваших компетенцій, і скласти навчальну програму, що буде релевантна саме для вас.

Репетитора, що знається саме на підготовці до ЗНО з англійської можна знайти на Buki School за посиланням.

ЗНО з англійської

Як ефективно підготуватися до ЗНО з англійської мови

Попередній етап, де ви аналізували всі вихідні дані, дуже знадобиться вам під час безпосередньої підготовки.

Щоб скласти ефективну навчальну програму, що рухатиме вас до найвищих балів на ЗНО, потрібно зробити її комплексною.

Ви мусите розуміти, що ЗНО з англійської перевіряє усі мовні компетенції: і розуміння тексту, і говоріння, і вміння писати, і вміння сприймати мову на слух. Не зважаючи на те, які з цих компетенцій у вас розвинені краще, а які — гірше, вам все одно доведеться додатково тренувати кожну.

ЗНО, як і будь-яка сертифікація рівня володіння англійською, має типові завдання. Щоб скласти їх без помилок, вам потрібно не лише знати мову, а й бути добре обізнаними у логіці, форматі та пастках цих завдань.

Отож, з одного боку вам потрібно дотягнути свій рівень до впевненого B2, що має під собою комплексне вивчення мови за якісним підручником та за допомоги мультимедійних матеріалів. З іншого боку, вам потрібно пройти безліч тестів, зокрема, ЗНО минулих років та аналогічних до нього форматів.

Крім того, вам потрібна регулярна практика письма англійською, адже ЗНО містить завдання на формулювання власного висловлювання на задану тему. Це може бути як твір-роздум, так і завдання на написання формального чи неформального листа, тож подбайте про тренування обох стилів.

Якщо вирішити готуватися до ЗНО з англійської самостійно, для перевірки своїх есеїв зверніться до додатку Grammarly. У безкоштовній версії він виділяє помилки та пропонує виправлення. Однак для просунутої навички письма вам не обійтися без викладача, що зможе не лише показати ваші стилістичні, пунктуаційні та синтаксичні помилки, а й пояснити вам, як уникнути їх у майбутніх творах. Теми для розвитку навички письма можна знайти як у програмі ЗНО, так і в інтернеті.

Мова — надзвичайно складний організм, що має стільки ж правил, скільки й винятків. Лише послідовна та регулярна робота гарантує вам високі результати та глибокі знання. Радимо не нехтувати завчасною підготовкою та розпочати додаткові заняття якомога раніше. Розтягнувши вивчення англійської на довший термін та займаючись регулярно, ви зможете не лише успішно скласти ЗНО, а й зменшите когнітивне та емоційне навантаження на себе безпосередньо перед іспитом.

ЗНО з англійської

Підготовка до ЗНО з англійської мови: матеріали для самостійного навчання

Щоб підготуватися конкретно під формат зовнішнього незалежного тестування з англійської мови, може почати з проходження торішніх тестів ЗНО онлайн. Усі їх можна знайти та пройти за посиланням.

Тести з відповідями на перевірку рівня засвоєння різних лексичних та граматичних тем можна знайти тут.

А програми та тренувальні зошити для підготовки до ЗНО з англійської, що їх розробили в МОН, у відкритому доступі досліджуйте на сайті Букі.

Та зважайте, що підготовка до ЗНО не може складатися з самих лише тестів. Для більш комплексного підходу пасують комплекти з підручників та робочих зошитів.

Зразковими навчальними матеріалами, перевіреними часом та мільйонами студентів, є:

  • FCE Result,
  • Solutions,
  • SpeakOut
  • Focus.

Кожна з серій має низку підручників, адаптованих для різних рівнів володіння англійською. Тож ви зможете без проблем підібрати саме той, що без перенавантаження посилюватиме ваші мовні компетенції.

Також радимо відвідати YouTube канал “Підготовка до ЗНО”, де містяться і відео з проходженням тестувань з англійської, і приклади аудіювань для рівнів B1 та B2, і розбір текстів англійською, і багато іншої корисної інформації.

Розвинути словник можна за допомогою флешкарток та інших ігрових форматів. Повний перелік лексики, що її мусить знати учень з рівнем англійської B2, можна знайти за посиланням.

Там само можна і відтренувати нові слова. Та пам’ятайте, що найкращий спосіб наповнювати свій словник — це читати тексти англійською. А найкращий шлях до засвоєння нової лексики — це використання її на практиці, а саме інтегрування у розмови та есеї англійською.

Готуючись до ЗНО з англійською, пам’ятайте, що гарне знання іноземної мови обов’язково стане перевагою у дорослому житті. Зараз ви не лише вкладаєтеся у конкурентну перевагу при вступі в виш, а й прокладаєте собі стежку до класної, цікавої та високооплачуваної роботи. Нехай це мотивує вас до звершень та плідного навчання.

Автор:

06.05.2024

Назви квітів англійською мовою

Квіти оточують нас упродовж цілого року. Зимою, наприклад, можна часто зустріти альстромерії, навесні – тюльпани, влітку – лаванду, а восени – хризантеми. А як назви квітів перекладаються з української на англійську? Якраз про це й розкажемо в нашому новому матеріалі. А ще поділимося прикладами речень та короткими розповідями «about flowers» (про квіти).

30.01.2024

Модальні дієслова в англійській мові: правила та приклади вживання modal verbs

I must read. I must write. I must learn. I mustn't fight. – Я мушу читати. Я мушу писати. Я мушу вчитися. Я мушу боротися. Ці речення поєднує одне важливе слово – must (мушу). В англійській мові його називають modal verb – модальним дієсловом. Напевно, ви вже щось чули про такі дієслова, адже носії мови використовують їх у 20% усіх речень. Які ще є модальні слова та навіщо взагалі їх вживати, детально розкажемо в цьому матеріалі.

25.01.2024

Усі англійські прийменники, які потрібно знати

У цій статті ми розкажемо про всі типи прийменників, які необхідно знати для вільного володіння англійською. Розкриємо значення та поділимося прикладами речень із їхнім використанням. Незалежно від того, який рівень англійської ви нині маєте, вони стануть важливою частиною вашого словникового запасу й допоможуть висловлювати свої думки більш чітко та виразно.

12.01.2024

Як правильно підписати зошит з англійської мови?

Потрібно підписати зошит з англійської, але не знаєте, як правильно пишеться прізвище, ім’я, номер класу та назва школи? Не переймайтеся, адже в цьому матеріалі ми зібрали всю інформацію щодо вимог ведення письмових зошитів із прикладами. А також поділимося корисними порадами, як оформлювати класні, домашні та контрольні роботи англійською мовою.

03.01.2024

Яка різниця між Miss, Mrs і Ms в англійській мові?

Чи траплялися вам ситуації, коли потрібно було звернутися до дівчини або жінки англійською, проте ви не знали, що правильно сказати: Miss, Mrs чи Ms? Для носіїв мови вибір очевидний, адже вони звикли це робити щодня. Нам таке завдання видається складнішим, адже в українській мові до жінки можна звертатися кількома варіантами. Наприклад, «пані» або «шановна». Давайте разом розберемося, у чому ж різниця між англійськими звертаннями до представниць жіночої статі й навчимося вживати їх відповідно до

22.12.2023

Personal Pronouns: усе про особові займенники

В українській мові коли ми хочемо розповісти про себе або про інших осіб, завжди використовуємо слова я, ти, він, вона, ми, вони тощо. В англійській мові так само. Для того, щоб розказати про персону або предмет застосовують особові займенники. У цій статті ми розкажемо все, що потрібно знати про Personal Pronouns: від визначення до правил та прикладів вживання.

28.11.2023

Тексти для читання на англійській мові

Англійські тексти для читання, розбиті по класам

28.11.2023

Години в англійській мові. Час

Як сказати, котра година на англійській мові, як запитати про час та як дати відповідь на запитання про час.

01.12.2023

Підмет в англійській мові

Підмет в англійській мові (Subject) – один з головних членів речення, поряд з присудком. Він грає у реченні основну роль. Розрізняють такі види підмета: простий та складний.