Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Як підготуватися до ЗНО з англійської

Складання ЗНО з англійської є важливим етапом та великим головним болем усіх вступників в українські виші. А все тому, що навіть глибоке знання англійської мови не гарантує високого результату. Завдання на ЗНО не є складними, однак крім компетенцій на рівні, не меншому за B2, вони вимагають максимальної уважності до деталей. А цього у школі можуть і не тренувати прицільно.

Як підготуватися до ЗНО з англійської, щоб скласти його на найвищий бал, та які матеріали допоможуть у підготовці — розповідає Buki School.

ЗНО з англійської мови: з чого розпочати підготовку

По-перше, визначте свій актуальний рівень англійської. Це дасть вам змогу правильно розрахувати інтенсивність занять та спроєктувати індивідуальну траєкторію навчання.

По-друге, визначте свої сильні та слабкі компетенції. Розвитку слабших справедливо доведеться присвятити більше зусиль, водночас і сильні потрібно час від часу перевіряти та розвивати.

По-третє, ознайомтеся з цьогорічною програмою до ЗНО. Переважно програми ЗНО з року в рік не змінюються, однак ви мусите знати, до чого саме потрібно бути готовими. Крім певного рівня мовних компетенцій, програма також висуває вимоги до лексичного запасу та граматики. Вивчаючи програму, відмічайте для себе теми, які потребують додаткової підготовки.

По-четверте, складіть навчальну програму. На основі попереднього самоаналізу, й програму можна розробити самостійно. Однак якщо сил заледве вистачає на саме навчання, зверніться до фахівця з підготовки до ЗНО з англійської. Репетитор зможе і провести стартове тестування вашого рівня, і відзначити сильні та слабкі сторони ваших компетенцій, і скласти навчальну програму, що буде релевантна саме для вас.

Репетитора, що знається саме на підготовці до ЗНО з англійської можна знайти на Buki School за посиланням.

ЗНО з англійської

Як ефективно підготуватися до ЗНО з англійської мови

Попередній етап, де ви аналізували всі вихідні дані, дуже знадобиться вам під час безпосередньої підготовки.

Щоб скласти ефективну навчальну програму, що рухатиме вас до найвищих балів на ЗНО, потрібно зробити її комплексною.

Ви мусите розуміти, що ЗНО з англійської перевіряє усі мовні компетенції: і розуміння тексту, і говоріння, і вміння писати, і вміння сприймати мову на слух. Не зважаючи на те, які з цих компетенцій у вас розвинені краще, а які — гірше, вам все одно доведеться додатково тренувати кожну.

ЗНО, як і будь-яка сертифікація рівня володіння англійською, має типові завдання. Щоб скласти їх без помилок, вам потрібно не лише знати мову, а й бути добре обізнаними у логіці, форматі та пастках цих завдань.

Отож, з одного боку вам потрібно дотягнути свій рівень до впевненого B2, що має під собою комплексне вивчення мови за якісним підручником та за допомоги мультимедійних матеріалів. З іншого боку, вам потрібно пройти безліч тестів, зокрема, ЗНО минулих років та аналогічних до нього форматів.

Крім того, вам потрібна регулярна практика письма англійською, адже ЗНО містить завдання на формулювання власного висловлювання на задану тему. Це може бути як твір-роздум, так і завдання на написання формального чи неформального листа, тож подбайте про тренування обох стилів.

Якщо вирішити готуватися до ЗНО з англійської самостійно, для перевірки своїх есеїв зверніться до додатку Grammarly. У безкоштовній версії він виділяє помилки та пропонує виправлення. Однак для просунутої навички письма вам не обійтися без викладача, що зможе не лише показати ваші стилістичні, пунктуаційні та синтаксичні помилки, а й пояснити вам, як уникнути їх у майбутніх творах. Теми для розвитку навички письма можна знайти як у програмі ЗНО, так і в інтернеті.

Мова — надзвичайно складний організм, що має стільки ж правил, скільки й винятків. Лише послідовна та регулярна робота гарантує вам високі результати та глибокі знання. Радимо не нехтувати завчасною підготовкою та розпочати додаткові заняття якомога раніше. Розтягнувши вивчення англійської на довший термін та займаючись регулярно, ви зможете не лише успішно скласти ЗНО, а й зменшите когнітивне та емоційне навантаження на себе безпосередньо перед іспитом.

ЗНО з англійської

Підготовка до ЗНО з англійської мови: матеріали для самостійного навчання

Щоб підготуватися конкретно під формат зовнішнього незалежного тестування з англійської мови, може почати з проходження торішніх тестів ЗНО онлайн. Усі їх можна знайти та пройти за посиланням.

Тести з відповідями на перевірку рівня засвоєння різних лексичних та граматичних тем можна знайти тут.

А програми та тренувальні зошити для підготовки до ЗНО з англійської, що їх розробили в МОН, у відкритому доступі досліджуйте на сайті Букі.

Та зважайте, що підготовка до ЗНО не може складатися з самих лише тестів. Для більш комплексного підходу пасують комплекти з підручників та робочих зошитів.

Зразковими навчальними матеріалами, перевіреними часом та мільйонами студентів, є:

  • FCE Result,
  • Solutions,
  • SpeakOut
  • Focus.

Кожна з серій має низку підручників, адаптованих для різних рівнів володіння англійською. Тож ви зможете без проблем підібрати саме той, що без перенавантаження посилюватиме ваші мовні компетенції.

Також радимо відвідати YouTube канал “Підготовка до ЗНО”, де містяться і відео з проходженням тестувань з англійської, і приклади аудіювань для рівнів B1 та B2, і розбір текстів англійською, і багато іншої корисної інформації.

Розвинути словник можна за допомогою флешкарток та інших ігрових форматів. Повний перелік лексики, що її мусить знати учень з рівнем англійської B2, можна знайти за посиланням.

Там само можна і відтренувати нові слова. Та пам’ятайте, що найкращий спосіб наповнювати свій словник — це читати тексти англійською. А найкращий шлях до засвоєння нової лексики — це використання її на практиці, а саме інтегрування у розмови та есеї англійською.

Готуючись до ЗНО з англійською, пам’ятайте, що гарне знання іноземної мови обов’язково стане перевагою у дорослому житті. Зараз ви не лише вкладаєтеся у конкурентну перевагу при вступі в виш, а й прокладаєте собі стежку до класної, цікавої та високооплачуваної роботи. Нехай це мотивує вас до звершень та плідного навчання.

Автор:

31.05.2022

Підготовка до IELTS: повний гайд та корисні ресурси

Помилково вважати, що успішно скласти тест IELTS може лише той, хто досконало володіє англійською мовою. У цьому матеріалі ви насамперед зможете отримати відповіді на найпоширеніші запитання та отримати корисні поради щодо підготовки до тестування.

10.04.2022

Як визначити свій рівень англійської?

Щоб точно та уніфіковано визначати рівень англійської мови у будь-якої людини, світова спільнота розробила CERF — Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (CEFR — англ.).

20.04.2022

Готуємось до TOEFL: найкращі поради та ресурси

Здебільшого всі, хто поступає на навчання до закордонних вишів, мають складати тести на знання іноземної мови. Це потрібно, аби довести вашу здатність не тільки спілкуватись в повсякденному житті з носіями, а ще й вільно навчатись та відвідувати іномовний заклад освіти. Читайте нижче, який тест на знання англійської мови можна обрати для навчання в англомовних країнах, та чи можна підготуватись до нього самотужки.

30.05.2023

Вступ до магістратури 2024: як підготуватись до ЄВІ з англійської

На моменті вступу до магістратури більшість студентів вже має понад 10 років формального вивчення англійської: у школі та на бакалаврській програмі. Відтак, успішно скласти ЄВІ — іспит з іноземної мови для вступу в магістратуру — не має становити особливих труднощів. Однак дехто все ж має низку білих плям в англійській, а дехто прагне отримати якнайкращий результат та мати якнайвищі шанси при вступі.

20.09.2022

Англійська для туристів: необхідні теми та фрази для подорожей

Англійська в подорожах дозволить почуватися більш впевнено в незнайомому середовищі, швидше розумітися з іншими та ефективно реагувати у випадках форс-мажорів. Що саме треба вивчити та як це зробити самостійно? Розповідає Buki School.

01.10.2022

Як пройти співбесіду англійською

Сучасні українські та іноземні компанії проводять робочі інтерв’ю з кандидатами англійською, щоби перевірити рівень володіння мовою та навички самопрезентації в незвичних обставинах. Водночас для кандидатів, що стресують від самих інтерв’ю, співбесіда англійською стає ще однією масивною підставою для переживань.

03.11.2022

Як сказати I think англійською: 24 синоніми

Щоб висловити думку англійською у побуті, вам може бути достатньо й одного, класичного варіанту «I think». Просто, вичерпно і підходить для усіх ситуацій. Але пишучи іноземною есе, твір або лист, спілкуючись нею на роботі чи під час навчання, пасує збагатити словниковий запас синонімами.

01.12.2022

Правила та приклади вживання Past Simple

Past Indefinite або Past Simple Tense: чи настільки цей час простий, як звучить? З цього тексту Buki School ви дізнаєтеся про стандартні формули ствердних, питальних та заперечних речень у минулому часі, зрозумієте, що таке неправильні дієслова та знайдете цікаві способи їх вивчити.

08.01.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської самостійно?

Хороший бал на ЗНО з англійської мови завжди починається з правильної підготовки. Навіть якщо до іспиту залишається ще багато місяців, не варто гаяти часу. Краще заздалегідь підготуватися до кожного блоку завдань, щоби підвищити свої шанси на успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання.

10.05.2022

Як скласти резюме англійською

Хочете стати частиною іноземної команди й отримати роботу мрії, проте не знаєте, як правильно скласти резюме англійською? Ми допоможемо з цим.

29.04.2022

Як вчити англійську самостійно?

Мова необхідна людям для спілкування та інших видів комунікацій. Важливо добре знати рідну українську, але в сучасному світі недостатньо опанувати лише її, бажано вивчити ще одну іноземну мову, наприклад, англійську.

29.05.2023

Поради від Buki School як організувати роботу в умовах війни

Через перебої в електропостачанні у багатьох регіонах України робота може бути досить ускладненою. Команда Buki School підготувала для вас деякі поради, що допоможуть вам підтримувати продуктивність на достатньому рівні.

01.03.2022

Теперішній час в англійській мові: що це таке, як його використовувати

Граматика – важлива складова мови. Під час опрацювання розділу учні знайомляться з часами в англійській мові. Без цих фундаментальних знань неможливо утворити жодного граматично правильного речення.

17.07.2022

Вивчаємо розмовну англійську онлайн: список найкращих Youtube каналів для початківців

Люди в усьому світі щодня використовують YouTube, щоби переглядати розважальні відео чи навчатися чомусь новому, не виходячи з дому. На платформі є безліч цікавих каналів для вивчення іноземних мов, зокрема, англійської.

12.02.2023

Вивчаємо англійську: 10 сайтів для тренування навичок аудіювання

Вивчати англійську мову сьогодні набагато легше ніж будь-коли, оскільки в інтернеті є безліч вебсайтів, що допомагають удосконалювати розмовні навички, аудіювання, граматику та читання.

29.03.2023

How many VS How much: правила вживання

Під час вивчення англійської важливо багато уваги приділяти деталям. Недостатньо просто вивчити певну кількість слів і поєднувати їх у речення, використовуючи шаблон. В англійській мові є синоніми, які українською перекладаються однаково, але вони не є взаємозамінними й кожне слово вживається в конкретному випадку.

05.03.2023

Zero Conditional в англійській

Англійська граматика, окрім часів, містить величезну кількість тем. У цій статті розглянемо особливості умовних речень та зокрема нульового типу умовності. Ви дізнаєтесь, в яких випадках використовується цей вид, як утворюються умовні форми та детально ознайомитесь із прикладами.

09.09.2023

Найкращі серіали для вивчення англійської

У цій статті ми підібрали для вас список найкращих серіалів для вивчення англійської мови на різних рівнях складності – від Elementary до Advanced. Запасайтеся смаколиками й готуйтеся до повного занурення в американську та англійську культури. Enjoy watching!

18.09.2023

Початковий рівень англійської: вивчаємо цифри та числа разом

Знання чисел і цифр є необхідною складовою успішного вивчення англійської мови. Числівники використовуються в різних аспектах повсякденного життя: від простої лічби та визначення кількості предметів до математичних обчислень, орієнтування в часі, годинах та датах. У цій статті ми розглянемо основні правила вивчення англійських числівників, надамо корисні поради, як легко вивчити цифри та числа, а також розкажемо, як їх вживати в спілкуванні.

20.09.2023

Розвиваємо слухання: найкращі аудіо англійською для початківців

Уміння сприймати англійську на слух є важливим для спілкування з іноземцями. Учень можу знати правопис і переклад слова, але під час розмови не впізнати його й не зрозуміти співрозмовника. Із цього матеріалу ви дізнаєтеся ресурси, на яких знаходити найкращі англійські аудіо текстів для початківців.

22.09.2023

Особливості вимови складних англійських звуків

Фонетика є важливою під час вивчення англійської, але часто їй приділяють мало уваги. Тому навіть люди з високим рівнем англійської іноді припускаються помилок у вимові складних англійських слів. Щоб навчитися одразу правильно вимовляти звуки та говорити зрозуміло для носіїв мови – ознайомтеся із цим матеріалом.

27.09.2023

Спілкуємося англійською: сленгові скорочення для переписки

Знання англійської дає змогу спілкуватися з носіями мови. Але якщо віртуальна розмова неофіційна, співрозмовник може вам відповісти «idk» або «hru». Цих абревіатур учень не знайде в академічному словнику, бо ці скорочення в англійському є сленговими. Щоб вільно спілкуватися англійською з носіями й розуміти, що означає в листуванні «lmao» або «wbu» – читайте цю статтю про сленг.

29.09.2023

Вчимо англійські прислів'я та приказки

Під час вивчення іноземної мови людина стикається не тільки з новими словами і граматичними правилами, але і з проявами культури нації. Одним із таких проявів є прислів’я і приказки. Тому під час вивчення мови важливо звернути увагу на фольклор і вивчити популярні прислів’я і приказки англійською. З цієї статті ви дізнаєтеся про найцікавіші приклади англійської усної народної творчості.

02.10.2023

Present Perfect: правила вживання і функції

Граматика є важливим складником мови. В англійській є 12 часових форм і в кожної з них є свої особливості та функції в мові. Щоб вільно спілкуватися англійською, необхідно детально познайомитися з кожним із часів. У цій статті ми розглянемо Present Perfect та його місце серед усіх часових форм.

09.10.2023

Як привітатися англійською: формальні й неформальні фрази та сленг

Напевно ви не раз чули вислів «По одежі стрічають, а по уму випроводжають». Його значення просте – спочатку люди оцінюють ваш зовнішній вигляд, а вже потім розумові здібності. В англійській культурі його можна інтерпретувати дещо інакше, адже там насамперед звертають увагу не на одяг, а на те, як ви привіталися зі співрозмовником. Від того, наскільки цікаво ви вмієте сказати банальне «привіт», залежатиме перше враження про вас. Отож, якщо у вашому словничку міцно засіли «hi» або «hello», саме ч

17.10.2023

Англійська мова: походження і розвиток

Історія мови як наукова дисципліна може пояснити різні особливості мови й полегшити її вивчення, тому учням важливо ознайомитися із нею. Історія англійської мови тісно переплетена з історією Великобританії. Тому із цієї статті ви дізнаєтеся не тільки про походження англійської мови, а і про те, хто такі сакси та про інші цікаві факти з історії Британії.

23.10.2023

Pronouns: усе про займенники в англійській мові

Займенники – це невіддільна частина англійської мови. Вони виконують ключову роль у мовленні, адже допомагають зробити комунікацію чіткішою та уникати повторення іменників у реченні. У цій статті ми розкажемо все про займенники в англійській – що це таке, які є типи займенників, яка їхня роль та як їх правильно вживати.

25.10.2023

Запам’ятовуємо порядок слів в англійській мові: правила та приклади

Ви можете мати гарний словниковий запас, вільно орієнтуватися між Present Perfect та Present Perfect Continuous, але якщо ви не знаєте, як правильно розташовувати слова в реченні, вашу англійську навряд чи хтось назве ідеальною. У цій статті ми розкажемо про порядок слів в англійській мові, поділимося важливими правилами, схемами та прикладами, щоб ви навчилися правильно будувати прості і складні речення.

26.10.2023

Практикуємо розмовну англійську: говоримо про гроші

Гроші є невіддільною частиною життя, тому під час вивчення іноземної мови важливо звернути увагу на цю тему і вивчити лексику та корисні вислови про гроші. Також із цієї статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші валюти й ціноутворення у світі.

31.10.2023

Розповідаємо про хобі англійською: корисна лексика та приклади

У школі, у компанії друзів чи на роботі з колегами ми часто обговорюємо улюблені звички та заняття. Одним словом – розповідаємо про свої хобі. Українською це робити досить просто, а як щодо англійської? Якщо ви плануєте навчатися чи працювати за кордоном, або просто хочете подорожувати і знайомитися з новими людьми, вам потрібно вміти розповідати про свої інтереси. Скористайтеся нашим матеріалом для підготовки, де ми зібрали інструкцію та корисну лексику для розмов про хобі англійською.

09.11.2023

Легкі книжки англійською мовою для початківців

Комусь англійська мова дається надзвичайно складно, а комусь навпаки – швидко й легко. Різниця може залежати від правильно обраного методу підготовки. Корисним та дієвим способом вивчення англійської вважають читання книжок, адже воно допомагає швидко збільшувати словниковий запас та запам’ятовувати стандартні граматичні конструкції без «зазубрювання» правил. У цьому матеріалі ми підготували список книжок класичних та сучасних авторів, які можна читати вже на початковому рівні. Це популярні вид

13.11.2023

Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Шукаєте престижний український університет із якісною навчальною програмою та широким вибором спеціальностей? Тоді варто звернути увагу на ЛНУ – Львівський національний університет імені Івана Франка. У цьому матеріалі розкажемо головне про виш: факультети, вартість навчання у 2024 році, предмети НМТ та вимоги до мотиваційного листа.