Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Купуйте пакет від 8 уроків і
отримуй 2 заняття БЕЗКОШТОВНО!

Найкращі ресурси для вивчення німецької мови з нуля

Як та з чого почати вивчення німецької? Як збалансувати навчальну програму, аби швидко прогресувати, та водночас не перевантажувати мозок і не втрачати мотивацію? Де знайти онлайн-ресурси для вивчення німецької?

Відповіді на ці та інші питання дізнаєтеся далі.

Вивчення німецької мови з нуля: з чого почати?

Вивчення будь-якої іноземної мови розпочинається однаково — з визначення вашої мети. Адже німецька для тих, хто планує вступ у німецькомовний виш та німецька для туриста, який хоче не загубитися в Берліні — це різні вміння, навички та лексика. Щойно ви визначите, заради чого ви вивчаєте мову, ви краще розумітимете, що саме вам треба вчити далі.

Другий крок — це вивчення німецької абетки та фонетичних особливостей. Низка звуків у німецькій суттєво відрізняється від українських, тож перш ніж вчити слова, варто навчитися коректної вимови фонем.

Детально розібратися з основами німецької фонетики вам допоможе це відео на YouTube. Зважайте на те, що для побудови правильної вимови одного перегляду буде недостатньо. Вам потрібно багато читати німецькі слова, і лише на практиці призвичаювати свій язик до незвичних звуків.

Третій крок — це базова лексика, до якої входять займенники, числівники, дієслова та іменники, що потрібні для мінімального розуміння побутових розмов. Сюди ж додайте також кілька десятків формул ввічливості. Для опанування основ німецької, використайте додаток DuoLingo або Drops.

Останній дарує українцям рік безкоштовного преміум користування, у такий спосіб підтримуючи нас у війні з росією. Обидві платформи добрі для того, щоби розпочати свій шлях у вивченні німецької та добре запам’ятати базові слова. Та зважайте, що для глибшого вивчення мови, зокрема, німецької граматики, цих додатків буде замало.

Після того, як ви опануєте перші 100–200 слів, можна переходити до складнішої специфічної лексики. І саме тут доречно буде згадати мету, із якою ви вивчаєте німецьку. Адже немає жодного сенсу вивчати сотні слів на позначення рослин чи тварин, якщо ви прагнете всього лише вміти коректно зробити замовлення в ресторані.

як швидко вивичити німецьку

Як швидко вивчити німецьку мову?

Вивчення мови не може бути швидким, адже воно потребує багаторазового повторення одного й того самого матеріалу. Воно також вимагає певної послідовності тем та поступового ускладнення матеріалу.

Що може полегшити та пришвидшити процес, то це регулярність занять. Присвячувати іноземній мові двадцять хвилин щодня буде набагато ефективніше, аніж вчити німецьку протягом години раз на тиждень. Мозок влаштований так, що він найкраще пам’ятає саме те, що часто стає йому в пригоді. Саме для того, щоби пам’ятати пройдене та опановувати нове, потрібно якнайчастіше практикувати німецьку.

Ще один ключ до швидкого опанування німецької — це вивчення тієї лексики, яка вам цікава. Полюбляєте кімнатні рослини, вивчіть усю лексику, що пов’язана з цим. Якщо ваше гобі — приготування їжі, вивчайте, як називаються різноманітне кухонне приладдя та улюблені продукти.

Вашому мозку набагато легше вчити те, що вже й так є актуальним для вашого життя. Складні академічні терміни на початках становитимуть зайві складнощі й лише відбиватимуть вашу мотивацію вчитися далі.

Банальний, але дієвий спосіб швидко запам’ятати побутову лексику, — це використання наліпок із німецькими словами. Наклейте їх на меблі, двері, дзеркало, холодильник тощо. Ви й не помітите, як за кілька тижнів буття поруч із цими стікерами, ви вивчите всі слова, що на них написані.

Щойно вивчите основи, пробуйте говорити. Розігруйте прості діалоги німецькою, поки стоїте в душі чи ведіть уявні смолтоки в черзі на касі. Пригадуйте, як німецькою буде «Дякую» чи «Будь ласка» під час повсякденних взаємодій. Якщо рішення вивчати німецьку ви прийняли разом із друзями, не бійтеся і практикуватися разом.

В іншому випадку можна попросити про допомогу німецькомовного друга або незнайому раніше людину, яка також вивчає німецьку й перебуває приблизно на вашому рівні. З нею можна обмінюватися новими знаннями або разом розбиратися в граматиці.

Мовних друзів, які знають німецьку та хочуть вивчити українську, можна знайти в онлайн-спільнотах, зокрема Mylanguageexchange, Totallingua, Erste Nachhilfe — і разом рухатися до різних цілей.

Початкове вивчення німецької мови: курси чи репетитор

Самостійне вивчення, мовні курси чи репетитор — за достатньої мотивації й на старті навчання цей вибір не несе суттєвої різниці. Основи — на то й основи, що їх легко можна опанувати в будь-яких умовах.

Що ж стосується подальшого навчання, а саме того моменту, коли ви здобудете омріяний перший рівень володіння (А1), то тут ви дійсно потрапите на роздоріжжя. Але вибір буде лише за вами, адже ніхто не знає, які освітні обставини є найбільш сприятливими саме для вас.

Якщо вас надихає групова динаміка, а конкуренція стимулює до більших звершень, мовні курси можуть стати відмінним рішенням. Серед недоліків цього формату буде лише те, що увага викладача буде ділитися між кількома учнями, тож ви легко зможете пропустити важливу інформацію або не встигнути поставити запитання.

Якщо ж ви будете відставати від програми або з особистих причин вимушені будете пропустити заняття, група також навряд буде чекати на вас.

Самостійне навчання зручне в тому, що і графік, і навчальну програму ви формуєте для себе самі. Тобто, маєте тут повну свободу дій. Водночас організувати процес, слідувати програмі, а ще і вчитися — також буде винятково вашою відповідальністю. Для завзятих учнів це не становитиме проблеми. Для тих же, хто час від часу потерпає на прокрастинацію, самостійне вивчення німецької може перетворитися на фіаско.

Заняття з репетитором поєднують у собі всі переваги попередніх способів, водночас не маючи недоліків. Увага викладача зосереджена винятково на вас, навчальна програма створюється та корегується відповідно до ваших потреб та бажань, та і графік занять формується згідно з вашими життєвими обставинами.

Що ще робить заняття з репетитором такими комфортними, то це можливість присвячувати темам, які видаються вам складними, рівно стільки часу, скільки треба для того, щоби ви засвоїли їх на відмінно.

Репетитора для будь-яких потреб можна підібрати на сайті Buki School. При поданні заявки на навчання ви одразу вказуєте ціль, і завдяки цьому отримуєте саме того викладача, який знається на її досягненні.

як швидко вивчити німецьку

Книги для вивчення німецької

Рекомендуємо звернутися до відомих своєю ефективністю підручників видавництва Hueber, що походить із Німеччини та спеціалізується саме на виданні навчальних матеріалів для вивчення німецької як іноземної.

В асортименті видавництва є література, що підійде початківцям, а також складніші підручники для тих, хто вже просунувся у своїх знаннях німецької.

Почати можна з книги «Schritte Neu Grammatik», що містить цікаві уроки німецької для початківців, а далі рухатися за серією «Übungsgrammatik für», що містить книги і для тих, хто лише починає свій шлях, і для тих, хто вже розвинувся до середнього рівня..

Для тих, хто обирає вивчати німецьку самостійно, видавництво також пропонує кілька варіантів, зокрема «Deutsch ganz leicht A1: Selbstlernkurs Deutsch für Anfänger» та «Deutsch kompakt: Selbsternkurs für Anfänger».

Вам також може стати в пригоді сайт Slow German, що містить матеріали і для початківців, і для більш просунутих мовців. Перевагою цього контенту є те, що він містить аудіоуроки німецькою, адаптовані і для початківців, і для тих, хто володіє середнім рівнем знання німецької.

Відеоуроки німецької мови: каналів українською

  • Основи німецької можна дізнатися з трьох пізнавальних відео на каналі ​​Fresch Bildung
  • Самостійно вчити німецьку з нуля можна на каналі Оксани Осійчук
  • Суттєво розширити свій лексичний запас можна завдяки каналу «Корисна німецька з Крісом»
  • Багато легких та складних тем із німецької можна вивчити за відео з каналу Наталі Легкої
  • Граматику вивчайте на каналі Deuth mit Lena
  • Для більш просунутих знавців німецької ідеально пасуватиме лайф-стайл та освітній блог німецькою 24h Deutsch

У вивченні німецької мови, як і будь-якої іншої іноземної, для успіху важливо дотримуватися лише двох правил: комплексного підходу та регулярності занять. І пам’ятайте, і з тим, і з тим може допомогти Buki School.

Автор: