Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Яка різниця між Miss, Mrs і Ms в англійській мові?

 1. Які слова ввічливості використовують під час звернення англійською?
 2. Різниця між Miss, Mrs та Ms

Чи траплялися вам ситуації, коли потрібно було звернутися до дівчини або жінки англійською, проте ви не знали, що правильно сказати: Miss, Mrs чи Ms? Для носіїв мови вибір очевидний, адже вони звикли це робити щодня. Нам таке завдання видається складнішим, адже в українській мові до жінки можна звертатися кількома варіантами. Наприклад, «пані» або «шановна». Давайте разом розберемося, у чому ж різниця між англійськими звертаннями до представниць жіночої статі й навчимося вживати їх відповідно до обставин.

Які слова ввічливості використовують під час звернення англійською?

Для початку й завершення будь-якої розмови потрібно знати стандартні слова ввічливості. Англійці й американці дуже шанують гарні манери й намагаються шанобливо ставитися до співрозмовника. Ось поширені фрази, які варто запам’ятати для спілкування:

 

Звертання

Прощання

«Hello» або «Hi» (Привіт) – загальний спосіб привітатися під час зустрічі.

«Goodbye» (До побачення) – стандартний спосіб прощання та закінчення розмови.

«Good morning» (Доброго ранку), «Good afternoon» (Доброго дня) і «Good evening» (Доброго вечора) – використовуються залежно від часу доби.

«See you later» (До зустрічі) – використовується, коли ви плануєте скоро знову побачитися зі співрозмовником.

«How are you?» (Як ви?) – загальний спосіб виявити цікавість щодо стану співрозмовника.

«Take care» (Бережіть себе) – виражає вашу турботу про співрозмовника.

«Nice to meet you» (Приємно познайомитися) – виражає вдячність за зустріч і виявлення цікавості до співрозмовника.

«Have a nice day» (Гарного дня) або «Have a great evening» (Гарного вечора) – це побажання приємного часу після розмови або зустрічі.

«Please» (Будь ласка) і «Thank you» (Дякую) – важливі слова ввічливості, за допомогою яких ви проявляєте повагу та вдячність співрозмовнику.

«Farewell» (Прощай навіки або Щасливої дороги) – ця фраза найбільш доречна у випадку, якщо ви більше ніколи не зустрінетеся зі своїм співрозмовником.

 

Читайте також: Small Talk: типові фрази для розмови англійською на будь-яку тему

Вивчення мови

Різниця між Miss, Mrs та Ms

Для звернення до жінки використовують 3 варіанти: Miss, Mrs або Ms. Чим вони відрізняються, розкажемо нижче. Зі звертанням до чоловіків усе набагато простіше. Незалежно від того молодший він за вас чи старший, одружений чи ні, завжди говоримо Mr (mister).

 

До речі, на письмі звертання можна оформлювати як із крапкою, так і без. Винятком є слово Miss, яке пишемо без крапки. Англійці зазвичай використовують слова з крапкою, а американці навпаки – без неї. Ви можете обирати той варіант, який здається зручнішим:

 • Mrs – Mrs.
 • Ms – Ms.
 • Mr – Mr.
 • Miss.

Важлива деталь: усі слова звернення до чоловіків та жінок пишемо з великої літери. Тобто, писати mr, mrs, ms – недопустимо. В українській мові слова «містер», «міс», «місис» зазвичай пишуть із маленької літери, якщо вони стоять всередині речення.

 

 

Хто така Mrs?

Mrs. (або Mrs) – це скорочення від слова missis (або missus), яке вживається для звертання до заміжньої жінки або дівчини, що виходить заміж і змінює своє прізвище на чоловіче. Таке звернення вказує на шлюбний стан.

 

Наприклад, якщо жінка з прізвищем Crowly вийшла заміж і взяла прізвище свого чоловіка (Smith), її можна назвати «Mrs. Smith». Це звертання вважається формальним і відповідає статусу заміжньої жінки.

 

Mrs. використовується як загальний термін, щоб звертатися до жінок, які вийшли заміж, незалежно від того, чи вони змінили своє прізвище чи ні. Взагалі слово «місіс» пішло від «mistress». Раніше в Англії так називали домогосподарку.

 

Запам’ятайте, що звернення Mrs. завжди використовується разом із прізвищем. Це стосується як усного, так і письмового спілкування. Наприклад:

 • Mrs. Carter has been married for 10 years. – Місис Картер уже 10 років заміжня.
 • Is Mrs. Rodriguez available for a meeting? – Чи можна зустрітися з пані Родрігес?
 • Mrs. Anderson, please sign here. – Місис Андерсон, розпишіться тут, будь ласка.

 

Читайте також: Talk about yourself: що розказати про себе англійською

 

 

До кого звертатися Miss?

Словом Miss звертаємося до незаміжньої жінки або молодшої дівчини, що не має чоловіка. Також це стандартне привітання до вчительки (і не важливо, заміжня вона чи ні). Крапку після Miss не ставимо.

 

Приклади речень із цим звертанням:

 • I saw Miss Johnson at the bookstore yesterday. – Вчора я бачив міс Джонсон у книжковому магазині.
 • Miss Smith, could you please answer the phone? – Міс Сміт, чи можете ви, будь ласка, відповісти на телефон?
 • Miss Davis will be giving a presentation at the conference. – Міс Дейвіс буде виступати на конференції.
 • I met Miss Anderson at the art gallery last week. – Минулого тижня я познайомився з міс Андерсон у художній галереї.
 • Miss Wilson is the lead singer in the band. – Міс Вільсон є вокалістом групи.

 

 

Для кого підійде звернення Ms?

Якщо ви точно не знаєте, чи має дівчина або жінка чоловіка, можете впевнено написати до неї Ms (Міс). Це універсальне звертання, яке не залежить від сімейного статусу. Воно стало популярним, як альтернатива до Miss (для незаміжніх жінок) і Mrs (для заміжніх). Його часто називають нейтральним, адже воно допомагає уникнути незручностей, якщо ви маєте сумніви щодо подружнього стану жінки.

 

Після звернення Ms також обов’язково потрібно вказати прізвище. Ось кілька прикладів речень для наочності:

 • Ms. Johnson is the new manager of our department. – Міс Джонсон – новий керівник нашого відділу.
 • I'll schedule a meeting with Ms. Smith for next week. – Я запланую зустріч із міс Сміт на наступному тижні.
 • Ms. Davis, can you please share your insights on this topic? – Міс Дейвіс, чи можете ви, будь ласка, поділитися своїми думками на цю тему?
 • I had the pleasure of meeting Ms. Anderson at the conference. – Мені пощастило познайомитися із міс Андерсон на конференції.
 • Ms. Wilson, you are invited to speak at the upcoming event. – Пані Вільсон, ви запрошені виступити на майбутній події.

 

Досі складно зрозуміти різницю між цими зверненнями? Репетитор з англійської мови допоможе розібратися з будь-яким питанням. Запишіться на додаткові заняття, якщо хочете підвищити рівень володіння іноземною мовою, плануєте подорожувати, працювати або навчатися за кордоном.

 

 

Як ще можна звернутися до жінки англійською?

Окрім Miss, Mrs, і Ms є інші варіанти звертань до представниць жіночої статі. Ось кілька найпоширеніших:

 • Ma'am (Мем) – використовується як ввічливе звертання до жінок, особливо у формальних обставинах та сфері обслуговування. Наприклад: Can I help you, ma'am? – Чи можу я вам допомогти, мем?
 • Madame (Мадам) – найчастіше вживається в англійській мові для звернення до дуже поважних та впливових жінок, або ж жінок старшого віку. Наприклад, Madame President – Мадам Президент.
 • Lady (Леді) – ввічливе звертання до жінки в повсякденній розмові. Наприклад: Excuse me, lady, can you give me directions? – Вибачте, леді, чи можете ви показати мені напрямок?
 • Dame (Дама) – використовується у формальних ситуаціях або для вказівки на високий статус та досягнення жінки. Наприклад: She really was a dame like no other. – Вона дійсно була дамою, не схожою на інших.

 

Тепер ви знаєте основні відмінності між зверненнями Miss, Mrs і Ms й будете впевненіше себе почувати перед початком розмови. Якщо ні – саме час записатися на уроки з репетитором. Це можна зробити в онлайн-школі БукіСкул. Найкращі викладачі з англійської, польської та німецької мови вже чекають на вас!

 

Читайте також: Personal Pronouns: усе про особові займенники

Автор:

Яка різниця між Miss, Mrs і Ms в англійській мові?

Які слова ввічливості використовують під час звернення англійською?

«Good morning» (Доброго ранку), «Good afternoon» (Доброго дня) і «Good evening» (Доброго вечора) – використовуються залежно від часу доби.

Яка різниця між Miss, Mrs та Ms?

Mrs. (або Mrs) – це скорочення від слова missis (або missus), яке вживається для звертання до заміжньої жінки або дівчини, що виходить заміж і змінює своє прізвище на чоловіче.

30.01.2024

Модальні дієслова в англійській мові: правила та приклади вживання modal verbs

I must read. I must write. I must learn. I mustn't fight. – Я мушу читати. Я мушу писати. Я мушу вчитися. Я мушу боротися. Ці речення поєднує одне важливе слово – must (мушу). В англійській мові його називають modal verb – модальним дієсловом. Напевно, ви вже щось чули про такі дієслова, адже носії мови використовують їх у 20% усіх речень. Які ще є модальні слова та навіщо взагалі їх вживати, детально розкажемо в цьому матеріалі.

25.01.2024

Усі англійські прийменники, які потрібно знати

У цій статті ми розкажемо про всі типи прийменників, які необхідно знати для вільного володіння англійською. Розкриємо значення та поділимося прикладами речень із їхнім використанням. Незалежно від того, який рівень англійської ви нині маєте, вони стануть важливою частиною вашого словникового запасу й допоможуть висловлювати свої думки більш чітко та виразно.

12.01.2024

Як правильно підписати зошит з англійської мови?

Потрібно підписати зошит з англійської, але не знаєте, як правильно пишеться прізвище, ім’я, номер класу та назва школи? Не переймайтеся, адже в цьому матеріалі ми зібрали всю інформацію щодо вимог ведення письмових зошитів із прикладами. А також поділимося корисними порадами, як оформлювати класні, домашні та контрольні роботи англійською мовою.

22.12.2023

Personal Pronouns: усе про особові займенники

В українській мові коли ми хочемо розповісти про себе або про інших осіб, завжди використовуємо слова я, ти, він, вона, ми, вони тощо. В англійській мові так само. Для того, щоб розказати про персону або предмет застосовують особові займенники. У цій статті ми розкажемо все, що потрібно знати про Personal Pronouns: від визначення до правил та прикладів вживання.

21.12.2023

New Year's greetings: новорічні привітання англійською

Новий рік – одне із найважливіших свят календаря, яке символізує звільнення від усього старого і прихід нового життя, коли все починається із чистого листка. Майже в усіх куточках світу (за винятком Китаю, Саудівської Аравії, Ізраїля, Індії та ще кількох країн) 31 грудня на головних площах майорить святкова ялинка, а звуки феєрверків лунають звідусіль. У цей день заведено ділитися теплими вітаннями та бажати щастя всім, хто вас оточує. Якщо ви маєте друзів, знайомих чи колег іноземців, ви обов’я

18.12.2023

Які є суфікси в англійській мові?

В англійській мові суфікси грають важливу роль, адже вони можуть не тільки змінювати значення слів, а й частину мови, до якої вони належать, а також надавати їм додатковий зміст або відтінок. Якщо ви хочете знати багато слів, навчитися утворювати нові конструкції та говорити впевнено й різноманітно, як носії мови, тема «suffixes in english» стане для вас мастхевом. У цій статті розкажемо все, що потрібно знати про цю словотвірну морфему.

29.11.2023

Спорт - словник з англійської мови

Слова на тему "Спорт".

01.12.2023

Додаток в англійській мові

Додаток позначає особу або предмет, які зазнали якогось впливу. Він відповідає на питання “кого? що?”. Додаток в англійській мові ділиться на 3 типи: прямий, непрямий і прийменниковий.

30.11.2023

Future Perfect - майбутній доконаний час

Future Perfect - майбутній доконаний (перфектний) час англійської мови. Цей час використовується досить рідко. Він позначає дію, яка закінчиться в деякий час у майбутньому або буде продовжуватися після певного часу в майбутньому.