Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Готуємось до TOEFL: найкращі поради та ресурси

Здебільшого всі, хто поступає на навчання до закордонних вишів, мають складати тести на знання іноземної мови. Це потрібно, аби довести вашу здатність не тільки спілкуватись в повсякденному житті з носіями, а ще й вільно навчатись та відвідувати іномовний заклад освіти. Читайте нижче, який тест на знання англійської мови можна обрати для навчання в англомовних країнах, та чи можна підготуватись до нього самотужки.

Що таке TOEFL?

TOEFL (читається як “тойф(у)л”) - це один із найвідоміших тестів, який визначає ваш рівень володіння англійською мовою. Вигаданий ще в далеких 60-х роках, він є певним гарантом ваших знань та стане перевагою при вступі або працевлаштуванні за кордоном, адже результати тестування визнаються в більшій частині світу (в понад 200 країнах). 

 

Навіщо потрібен сертифікат TOEFL?

Сертифікати TOEFL приймають практично всі міжнародні університети для підтвердження володіння англійською мовою іноземними абітурієнтами. На сьогодні тест доступний у трьох варіаціях. Ви можете скласти його в найближчому до вас доступному пункті тестування в паперовому вигляді чи на комп'ютері, або ж перебуваючи просто вдома. В паперовій версії reading, listening та writing складаються в тестовому центрі, а усна частина - вдома в онлайн-режимі (проте ця версія доступна не у всіх країнах та поступає популярністю електронній). Забронювати місце можна завчасно за цим посиланням з офіційного джерела. Однак розраховуйте, що найближча можлива дата для очного тестування зазвичай доступна щонайменше за місяць в нашій країні, тому, можливо, зручнішим для вас буде онлайн-версія.

Вартість тестування в містах України складає 185$ (приблизно 5500 грн).

TOEFL: структура тестування

Результати цього тестування цінуються завдяки тому, що вони демонструють ваші навички володіння англійською в усіх чотирьох аспектах мови, а саме: читання, говоріння, слухання та письмо. Відповідно у вашому навчальному закладі або новому місці роботи матимуть доказ того, що ви впевнено можете спілкуватись в англомовному оточенні. 

Тривалість загального іспиту складає 3 години. Як було зазначено, структура тесту формується з чотирьох розділів, між якими буде по 10 хвилин перерви. Розглянемо кожний дещо детальніше:

 • Reading/читання. Тут ви маєте обрати правильну відповідь на кожне з 10 запитань, що стосуються декількох наданих текстів. Скоріш за все, це будуть завдання, де необхідно знайти якісь основні слова, що мають те чи інше значення, або визначити головну думку автора тощо. На виконання буде відведено до 70 хвилин. 
 • Listening/слухання. За 50-60 хвилин в цій частині вам потрібно прослухати запропоновані тексти, після чого відповісти на 5-6 запитань стосовно змісту.
 • Speaking/говоріння. Ця частина вміщує в себе 4 запитання, відповіді на перші два з яких передбачають вашу думку стосовно якихось тем; інші 2 - стосуються тексту, який вам дадуть прослухати/прочитати. Щоб відповісти на всі запитання у вас буде 17 хвилин. Спілкуватись з екзаменатором не доведеться, оскільки усну частину ви просто записуєте в мікрофон.
 • Writing/письмо. Цей розділ складається з двох частин. В першій ви читаєте наданий текст, після чого прослуховуєте запис монологу стосовно тексту, та за підсумками стисло описуєте основні тези з тексту та аудіозапису. В другій частині ви пишете есей на конкретну задану тему, де необхідно висловити свою аргументовану думку. На виконання ви маєте близько 50 хвилин.

Все тестування оцінюється в діапазоні від 0 до 120 балів. В разі невдалого тестування (або з інших можливих причин) перескласти TOEFL можна не раніше, ніж через 12 днів. До того ж найкращі результати з окремих секцій сумуватимуться (т.зв. MyBest scores). Наприклад, в результати другого тестування за частину writing будуть враховані бали з першого тестування, оскільки вони були вищими. Це дає можливість надсилати в заклади освіти свої найкращі результати та таким чином підвищувати свої шанси на вступ.

Готуємось до TOEFL

Як підготуватися до TOEFL?

Передусім необхідно визначити власний рівень володіння англійською мовою. Від цього залежить кількість часу, необхідного вам для підготовки. Так, якщо це вже не перше ваше тестування або ви володієте мовою на рівні, не меншому за В2, вам вистачить десь півтора місяця занять. В разі, якщо ваш рівень знань значно нижче, рекомендовано приділити підготовці від 3-х до 4-х місяців. Для того, щоб не втрачати дарма час, скористайтесь послугами репетиторів з англійської, яких можна знайти на онлайн-платформі BUKI School. Це значно ефективніше, аніж самостійна підготовка, та, до того ж викладач одразу проведе онлайн тест на рівень англійської та складе персональний план занять.

До речі, якщо ви обрали home edition тестування, то зверніть увагу на наступні вимоги, без дотримання яких вас не допустять до складання:

 • Електронним пристроєм може бути тільки ПК або ноутбук з одним монітором та ліцензійною ОС (ніяких планшетів або смартфонів!). Браузером має бути Chrome або Firefox.
 • Навушниками чи гарнітурою користуватись не можна, тому заздалегідь подумайте про якість звуку (ви будете спілкуватись з екзаменатором).
 • Перед самим тестуванням необхідно буде показати екзаменатору свою кімнату та робочу поверхню стола, тому якщо ваш пристрій не оснащений web-камерою, потурбуйтесь про це. Двері в кімнату мають бути зачиненими, присутність сторонніх людей недопустима. 

Чи можна підготуватися до TOEFL самостійно?

Багато хто готується до тестування самостійно. Тим паче, що в мережі можна знайти чимало доступних підготовчих матеріалів від офіційного представника. Це можуть бути пробні тести, підручники, навчальні курси, семінари чи вебінари. Однак більшість з них не безкоштовна. Так, наприклад, вартість стандартного підготовчого курсу складає близько 130$, збірник тогорічних тестів - 25$, онлайн-тест, що імітує справжній іспит, - 46$.

За ретельної підготовки ви познайомитесь з усіма особливостями тесту TOEFL, тому не варто лякатися реального іспиту. Вам будуть траплятися схожі теми, запитання та тексти, що і в підготовчих матеріалах. Зверніть увагу на специфічну лексику TOEFL (її можна знайти в додатках, що вказані нижче), запам'ятайте структуру написання есе, та більше практикуйтесь. Так чи інакше, цей тест насамперед перевіряє вашу здатність розуміти основну думку та ідею в процесі читання чи спілкування, тому не варто турбуватись щодо кількості невідомих слів.

Готуємось до TOEFL

Безкоштовні онлайн ресурси для підготовки до TOEFL

Якщо це ваше перше такого роду тестування, ідеальним варіантом стануть індивідуальні заняття з викладачем. Репетитори BUKI School мають досвід з підготовки студентів до іспитів (зокрема до TOEFL), тому після кожного заняття ви бачитимете прогрес на власні очі. До речі, все навчання проходить в зручній для вас онлайн-формі, ба більше - перший пробний урок є безкоштовним.

Як додаткові супутні матеріали в підготовці до тестування ви можете використовувати щось із нижченаведеного списку (всі ресурси є безкоштовними, просто натисніть на активне посилання для доступу):

 • Офіційний ознайомчий курс TOEFL. Слугує як вступна частина, яка знайомить з самою системою тесту та кожним розділом.
 • Офіційний пробний тест TOEFL. Тут зібрані завдання з усіх розділів тестування, які колись траплялися в реальному тесті. Можна одразу переходити на потрібну вам частину, дивитись правильні відповіді, а в частині writing - порівняти свій есей з іншими прикладами.
 • TOEFL Practice Test (для Android). В мобільному додатку містяться тести з усіх аспектів мови, де одразу ж можна подивитись правильні відповіді. До того ж користувачу доступні словники ідіом, звичайний академічний словник, а також словник омонімів (слів, що звучать однаково, але мають різні значення).
 • TOEFL Listening (для Android). Простий інтерфейс дозволить покращити навички в слуханні та читанні англійською. Окрім вибору правильної відповіді, можна поповнити свій вокабуляр, адже в додатку доступні цілі тематичні збірки (популярні фрази, корисні вислови, теми для есе, сленг, ідіоми, фразові дієслова тощо).
 • TOEFL Practice Test 2022 (для iOS). Ще один безкоштовний додаток з різноманітними тестами на reading, writing, speaking та listening. Також є тлумачний словник, вокабуляр із тематичними збірками найпоширеніших слів тестування, приклади есе та інтегрований перекладач Google.

Автор:

31.05.2022

Підготовка до IELTS: повний гайд та корисні ресурси

Помилково вважати, що успішно скласти тест IELTS може лише той, хто досконало володіє англійською мовою. У цьому матеріалі ви насамперед зможете отримати відповіді на найпоширеніші запитання та отримати корисні поради щодо підготовки до тестування.

10.04.2022

Як визначити свій рівень англійської?

Щоб точно та уніфіковано визначати рівень англійської мови у будь-якої людини, світова спільнота розробила CERF — Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (CEFR — англ.).

30.05.2023

Вступ до магістратури 2024: як підготуватись до ЄВІ з англійської

На моменті вступу до магістратури більшість студентів вже має понад 10 років формального вивчення англійської: у школі та на бакалаврській програмі. Відтак, успішно скласти ЄВІ — іспит з іноземної мови для вступу в магістратуру — не має становити особливих труднощів. Однак дехто все ж має низку білих плям в англійській, а дехто прагне отримати якнайкращий результат та мати якнайвищі шанси при вступі.

15.09.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської

Складання ЗНО з англійської є важливим етапом та великим головним болем усіх вступників в українські виші. А все тому, що навіть глибоке знання англійської мови не гарантує високого результату.

20.09.2022

Англійська для туристів: необхідні теми та фрази для подорожей

Англійська в подорожах дозволить почуватися більш впевнено в незнайомому середовищі, швидше розумітися з іншими та ефективно реагувати у випадках форс-мажорів. Що саме треба вивчити та як це зробити самостійно? Розповідає Buki School.

01.10.2022

Як пройти співбесіду англійською

Сучасні українські та іноземні компанії проводять робочі інтерв’ю з кандидатами англійською, щоби перевірити рівень володіння мовою та навички самопрезентації в незвичних обставинах. Водночас для кандидатів, що стресують від самих інтерв’ю, співбесіда англійською стає ще однією масивною підставою для переживань.

03.11.2022

Як сказати I think англійською: 24 синоніми

Щоб висловити думку англійською у побуті, вам може бути достатньо й одного, класичного варіанту «I think». Просто, вичерпно і підходить для усіх ситуацій. Але пишучи іноземною есе, твір або лист, спілкуючись нею на роботі чи під час навчання, пасує збагатити словниковий запас синонімами.

01.12.2022

Правила та приклади вживання Past Simple

Past Indefinite або Past Simple Tense: чи настільки цей час простий, як звучить? З цього тексту Buki School ви дізнаєтеся про стандартні формули ствердних, питальних та заперечних речень у минулому часі, зрозумієте, що таке неправильні дієслова та знайдете цікаві способи їх вивчити.

08.01.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської самостійно?

Хороший бал на ЗНО з англійської мови завжди починається з правильної підготовки. Навіть якщо до іспиту залишається ще багато місяців, не варто гаяти часу. Краще заздалегідь підготуватися до кожного блоку завдань, щоби підвищити свої шанси на успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання.

10.05.2022

Як скласти резюме англійською

Хочете стати частиною іноземної команди й отримати роботу мрії, проте не знаєте, як правильно скласти резюме англійською? Ми допоможемо з цим.

29.04.2022

Як вчити англійську самостійно?

Мова необхідна людям для спілкування та інших видів комунікацій. Важливо добре знати рідну українську, але в сучасному світі недостатньо опанувати лише її, бажано вивчити ще одну іноземну мову, наприклад, англійську.

29.05.2023

Поради від Buki School як організувати роботу в умовах війни

Через перебої в електропостачанні у багатьох регіонах України робота може бути досить ускладненою. Команда Buki School підготувала для вас деякі поради, що допоможуть вам підтримувати продуктивність на достатньому рівні.

01.03.2022

Теперішній час в англійській мові: що це таке, як його використовувати

Граматика – важлива складова мови. Під час опрацювання розділу учні знайомляться з часами в англійській мові. Без цих фундаментальних знань неможливо утворити жодного граматично правильного речення.

17.07.2022

Вивчаємо розмовну англійську онлайн: список найкращих Youtube каналів для початківців

Люди в усьому світі щодня використовують YouTube, щоби переглядати розважальні відео чи навчатися чомусь новому, не виходячи з дому. На платформі є безліч цікавих каналів для вивчення іноземних мов, зокрема, англійської.

12.02.2023

Вивчаємо англійську: 10 сайтів для тренування навичок аудіювання

Вивчати англійську мову сьогодні набагато легше ніж будь-коли, оскільки в інтернеті є безліч вебсайтів, що допомагають удосконалювати розмовні навички, аудіювання, граматику та читання.

29.03.2023

How many VS How much: правила вживання

Під час вивчення англійської важливо багато уваги приділяти деталям. Недостатньо просто вивчити певну кількість слів і поєднувати їх у речення, використовуючи шаблон. В англійській мові є синоніми, які українською перекладаються однаково, але вони не є взаємозамінними й кожне слово вживається в конкретному випадку.

05.03.2023

Zero Conditional в англійській

Англійська граматика, окрім часів, містить величезну кількість тем. У цій статті розглянемо особливості умовних речень та зокрема нульового типу умовності. Ви дізнаєтесь, в яких випадках використовується цей вид, як утворюються умовні форми та детально ознайомитесь із прикладами.

09.09.2023

Найкращі серіали для вивчення англійської

У цій статті ми підібрали для вас список найкращих серіалів для вивчення англійської мови на різних рівнях складності – від Elementary до Advanced. Запасайтеся смаколиками й готуйтеся до повного занурення в американську та англійську культури. Enjoy watching!

18.09.2023

Початковий рівень англійської: вивчаємо цифри та числа разом

Знання чисел і цифр є необхідною складовою успішного вивчення англійської мови. Числівники використовуються в різних аспектах повсякденного життя: від простої лічби та визначення кількості предметів до математичних обчислень, орієнтування в часі, годинах та датах. У цій статті ми розглянемо основні правила вивчення англійських числівників, надамо корисні поради, як легко вивчити цифри та числа, а також розкажемо, як їх вживати в спілкуванні.

20.09.2023

Розвиваємо слухання: найкращі аудіо англійською для початківців

Уміння сприймати англійську на слух є важливим для спілкування з іноземцями. Учень можу знати правопис і переклад слова, але під час розмови не впізнати його й не зрозуміти співрозмовника. Із цього матеріалу ви дізнаєтеся ресурси, на яких знаходити найкращі англійські аудіо текстів для початківців.

22.09.2023

Особливості вимови складних англійських звуків

Фонетика є важливою під час вивчення англійської, але часто їй приділяють мало уваги. Тому навіть люди з високим рівнем англійської іноді припускаються помилок у вимові складних англійських слів. Щоб навчитися одразу правильно вимовляти звуки та говорити зрозуміло для носіїв мови – ознайомтеся із цим матеріалом.

27.09.2023

Спілкуємося англійською: сленгові скорочення для переписки

Знання англійської дає змогу спілкуватися з носіями мови. Але якщо віртуальна розмова неофіційна, співрозмовник може вам відповісти «idk» або «hru». Цих абревіатур учень не знайде в академічному словнику, бо ці скорочення в англійському є сленговими. Щоб вільно спілкуватися англійською з носіями й розуміти, що означає в листуванні «lmao» або «wbu» – читайте цю статтю про сленг.

29.09.2023

Вчимо англійські прислів'я та приказки

Під час вивчення іноземної мови людина стикається не тільки з новими словами і граматичними правилами, але і з проявами культури нації. Одним із таких проявів є прислів’я і приказки. Тому під час вивчення мови важливо звернути увагу на фольклор і вивчити популярні прислів’я і приказки англійською. З цієї статті ви дізнаєтеся про найцікавіші приклади англійської усної народної творчості.

02.10.2023

Present Perfect: правила вживання і функції

Граматика є важливим складником мови. В англійській є 12 часових форм і в кожної з них є свої особливості та функції в мові. Щоб вільно спілкуватися англійською, необхідно детально познайомитися з кожним із часів. У цій статті ми розглянемо Present Perfect та його місце серед усіх часових форм.

09.10.2023

Як привітатися англійською: формальні й неформальні фрази та сленг

Напевно ви не раз чули вислів «По одежі стрічають, а по уму випроводжають». Його значення просте – спочатку люди оцінюють ваш зовнішній вигляд, а вже потім розумові здібності. В англійській культурі його можна інтерпретувати дещо інакше, адже там насамперед звертають увагу не на одяг, а на те, як ви привіталися зі співрозмовником. Від того, наскільки цікаво ви вмієте сказати банальне «привіт», залежатиме перше враження про вас. Отож, якщо у вашому словничку міцно засіли «hi» або «hello», саме ч

17.10.2023

Англійська мова: походження і розвиток

Історія мови як наукова дисципліна може пояснити різні особливості мови й полегшити її вивчення, тому учням важливо ознайомитися із нею. Історія англійської мови тісно переплетена з історією Великобританії. Тому із цієї статті ви дізнаєтеся не тільки про походження англійської мови, а і про те, хто такі сакси та про інші цікаві факти з історії Британії.

23.10.2023

Pronouns: усе про займенники в англійській мові

Займенники – це невіддільна частина англійської мови. Вони виконують ключову роль у мовленні, адже допомагають зробити комунікацію чіткішою та уникати повторення іменників у реченні. У цій статті ми розкажемо все про займенники в англійській – що це таке, які є типи займенників, яка їхня роль та як їх правильно вживати.

25.10.2023

Запам’ятовуємо порядок слів в англійській мові: правила та приклади

Ви можете мати гарний словниковий запас, вільно орієнтуватися між Present Perfect та Present Perfect Continuous, але якщо ви не знаєте, як правильно розташовувати слова в реченні, вашу англійську навряд чи хтось назве ідеальною. У цій статті ми розкажемо про порядок слів в англійській мові, поділимося важливими правилами, схемами та прикладами, щоб ви навчилися правильно будувати прості і складні речення.

26.10.2023

Практикуємо розмовну англійську: говоримо про гроші

Гроші є невіддільною частиною життя, тому під час вивчення іноземної мови важливо звернути увагу на цю тему і вивчити лексику та корисні вислови про гроші. Також із цієї статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші валюти й ціноутворення у світі.

31.10.2023

Розповідаємо про хобі англійською: корисна лексика та приклади

У школі, у компанії друзів чи на роботі з колегами ми часто обговорюємо улюблені звички та заняття. Одним словом – розповідаємо про свої хобі. Українською це робити досить просто, а як щодо англійської? Якщо ви плануєте навчатися чи працювати за кордоном, або просто хочете подорожувати і знайомитися з новими людьми, вам потрібно вміти розповідати про свої інтереси. Скористайтеся нашим матеріалом для підготовки, де ми зібрали інструкцію та корисну лексику для розмов про хобі англійською.

09.11.2023

Легкі книжки англійською мовою для початківців

Комусь англійська мова дається надзвичайно складно, а комусь навпаки – швидко й легко. Різниця може залежати від правильно обраного методу підготовки. Корисним та дієвим способом вивчення англійської вважають читання книжок, адже воно допомагає швидко збільшувати словниковий запас та запам’ятовувати стандартні граматичні конструкції без «зазубрювання» правил. У цьому матеріалі ми підготували список книжок класичних та сучасних авторів, які можна читати вже на початковому рівні. Це популярні вид

13.11.2023

Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Шукаєте престижний український університет із якісною навчальною програмою та широким вибором спеціальностей? Тоді варто звернути увагу на ЛНУ – Львівський національний університет імені Івана Франка. У цьому матеріалі розкажемо головне про виш: факультети, вартість навчання у 2024 році, предмети НМТ та вимоги до мотиваційного листа.

28.11.2023

Past Simple - минулий неозначений час

Past Simple (Past Indefinite) – простий неозначений час в англійській мові, що найчастіше використовується для позначення дії котра відбувалася в минулому і вже є завершеною.

04.12.2023

Запроси друга: нова можливість отримати бонуси в BUKI School!

Навчайте разом із своїми колегами: запрошуйте їх до BUKI School та отримуйте приємний бонус у розмірі від 500 грн. Це гарна нагода спільно ділитися досвідом та отримувати винагороду за свою працю!