Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Zero Conditional в англійській

Англійська граматика, окрім часів, містить величезну кількість тем. У цій статті розглянемо особливості умовних речень та зокрема нульового типу умовності. Ви дізнаєтесь, в яких випадках використовується цей вид, як утворюються умовні форми та детально ознайомитесь із прикладами.

Що таке умовні речення в англійській?

Як і в українській мові, це речення в умовному способі. Взагалі йдеться про складнопідрядні речення, в підрядній частині яких зазначається певна умова (реальна або нереальна), а в головній частині говориться про наслідки цієї умови. Аналог українського складного речення з підрядним обставинним умови та сполучниками якби, якщо.

Проте в англійській розрізняють аж 4 типи таких речень залежно від семантики і часу. Різні типи можуть змішуватися в межах одного речення.

Ця тема досить складна для початківців і вивчається у граматиці на рівні В1-В2. До того ж умовні речення входять в програму ЗНО (НМТ). Тож якщо хочете досконало їх зрозуміти, попрацюйте з репетитором. Це найбільш дієвий спосіб закріпити знання та усунути можливі прогалини. Ви не лише дізнаєтесь все про умовний спосіб в англійській мові, а й зможете застосовувати здобуті знання на практиці і вільно будувати речення.

На платформі Buki School, наприклад, можна знайти висококваліфікованого викладача і займатися за індивідуально розробленою програмою.

Conditionals: правила

Розглянемо умовні конструкції 1-го, 2-го і 3-го типів.

Перший тип стосується теперішнього або майбутнього часу і виражає реальну або дуже ймовірну подію у цих часах. У головній частині можуть вживатися різні форми дієслова: це представлено в таблиці.

Zero Conditional в английском

First Conditional. Приклади речень:

If Tracy decides to move to Texas, we’ll never see her again. Якщо Трейсі вирішить переїхати в Техас, ми її ніколи не побачимо.

If the flour is at a discount, please buy me three kilos. Якщо борошно буде зі знижкою, будь ласка, купи мені 3 кілограми.

You may leave today early if none of the customers calls. Ви можете піти сьогодні раніше, якщо ніхто з клієнтів не подзвонить.

Другий тип використовується для передачі нереальної або малоймовірної ситуації у теперішньому або майбутньому. Тобто це умовна уявна дія, що суперечить дійсним фактам. У підрядній частині дієслово were застосовується до всіх осіб. Будова речення в англійській мові у Second Conditional:

Zero Conditional в английском

She could help us if she had a lot of money. Вона могла б нам допомогти, якби мала багато грошей.

If Stefan were in this situation, he wouldn’t criticize my strategies and mistakes. Якби Стефан опинився в моїй ситуації, він би не критикував мої стратегії і помилки.

Третій тип використовується для вираження нереальних дій чи подій у минулому. Тобто це уявна ситуація, яка так і не відбулася. Якщо розглянути смисловий відтінок цих речень, то за допомогою третьої умовної форми передаються почуття шкодування, прикрості, докорів, критики.

Zero Conditional в английском

Приклади речень в Third Conditional:

The shelter could have been completed on time, if it had not been for natural disasters over the past few years. Спорудження притулку закінчили б вчасно, якби не було природних катаклізмів протягом кількох останніх років.

What results you would have achieved if Mr. McGepherson hadn’t encouraged you to open this exhibition? Яких результатів ви б досягли, якби містер Макджеферсон не спонукав вас відкрити цю виставку?

Існує ще змішаний тип, зокрема можуть поєднуватися часи 2-го і 3-го типів. Наприклад:

If I had drawn this lottery ticket, I would now own two million dollars. Якби я витяг цей лотерейний білет, то міг би зараз володіти двома мільйонами доларів.

I wouldn’t have been proposed such an important project then if I didn’t know Spanish perfectly. Мені б тоді не запропонували такий важливий проєкт, якби я досконало не знала іспанську.

Zero Conditional в английском

Zero conditional: правила

Вважається, що це найпростіший тип умовних речень. Адже в ньому не потрібно вживати складні часові форми. 4 основні випадки використання нульового типу:

  1. За допомогою цієї форми передають загальновідомі твердження, очевидні факти, закономірності і явища. Найчастіше це стосується фізичних, метеорологічних, біологічних та інших наукових істин.
  2. Для розповіді про звичні і повторювані події чи дії, звички, правила.
  3. Цей умовний тип часто використовується в інструкціях або основній частині наказового речення.
  4. На ці умовні речення також можна нерідко натрапити у прислів’ях і приказках.

Найпоширеніша структура Conditionals 0 – це використання Present Simple в головній і підрядній частині речення. І це логічно, позаяк цей час вживається для опису явищ природи, різноманітних фактів та подій, які відбуваються завжди або з певною періодичністю. Також в обох частинах речення можна використовувати модальні дієслова.

Однак трапляються й інші часи. Коли мовець хоче наголосити на моменті перебігу якихось дій, він може використовувати форму теперішнього тривалого часу в головному і підрядному реченнях або в одному з них. Більше того, у підрядній частині може вживатися і перфектна форма, якщо йдеться про наслідки вже завершеної дії.

В нульовому умовному типі можливе вживання і минулого часу (як простого, так і тривалого). Це робиться для передачі звичок і типових повторюваних дій у минулому.

Ось як це виглядає схематично (всі варіанти можливих часових комбінацій у Zero Conditional):

Zero Conditional в английском

Приклади Conditionals 0

Приклади загальновідомих та наукових фактів, фізичних явищ тощо.

Zero Conditional в английском

Приклади вираження повторюваних дій та звичок за допомогою Zero Conditional.

Zero Conditional в английском

Приклади передачі вказівок, рекомендацій, порад, а також правил.

Zero Conditional в английском

Приклади прислів’їв, приказок та повір’їв.

Zero Conditional в английском

Приклади нульових умовних речень з часами, відмінними від Present Simple.

Zero Conditional в английском

Для глибшого опрацювання теми необхідно тренуватися виконувати граматичні вправи і застосовувати умовні речення у живому спілкуванні. Зробити це можна з репетитором, до того ж таке навчання охоплює всі види мовних компетенцій. Зокрема, ви можете готуватися до іспиту і відпрацьовувати різні мовленнєві ситуації, вдосконалювати навички письма, розширювати лексичний багаж та багато іншого. треба опанувати табличку множення.

Репетитор з англійської BukiSchool – це:

  1. гнучкий та зручний особистий графік;
  2. програма, розроблена відповідно до вашого запиту;
  3. надійний методичний супровід протягом всього періоду навчання;
  4. захопливі інтерактивні уроки з використанням найновіших технологій;
  5. помірна ціна, різноманітні бонуси та акційні пропозиції.

Автор:

30.01.2024

Модальні дієслова в англійській мові: правила та приклади вживання modal verbs

I must read. I must write. I must learn. I mustn't fight. – Я мушу читати. Я мушу писати. Я мушу вчитися. Я мушу боротися. Ці речення поєднує одне важливе слово – must (мушу). В англійській мові його називають modal verb – модальним дієсловом. Напевно, ви вже щось чули про такі дієслова, адже носії мови використовують їх у 20% усіх речень. Які ще є модальні слова та навіщо взагалі їх вживати, детально розкажемо в цьому матеріалі.

25.01.2024

Усі англійські прийменники, які потрібно знати

У цій статті ми розкажемо про всі типи прийменників, які необхідно знати для вільного володіння англійською. Розкриємо значення та поділимося прикладами речень із їхнім використанням. Незалежно від того, який рівень англійської ви нині маєте, вони стануть важливою частиною вашого словникового запасу й допоможуть висловлювати свої думки більш чітко та виразно.

12.01.2024

Як правильно підписати зошит з англійської мови?

Потрібно підписати зошит з англійської, але не знаєте, як правильно пишеться прізвище, ім’я, номер класу та назва школи? Не переймайтеся, адже в цьому матеріалі ми зібрали всю інформацію щодо вимог ведення письмових зошитів із прикладами. А також поділимося корисними порадами, як оформлювати класні, домашні та контрольні роботи англійською мовою.

03.01.2024

Яка різниця між Miss, Mrs і Ms в англійській мові?

Чи траплялися вам ситуації, коли потрібно було звернутися до дівчини або жінки англійською, проте ви не знали, що правильно сказати: Miss, Mrs чи Ms? Для носіїв мови вибір очевидний, адже вони звикли це робити щодня. Нам таке завдання видається складнішим, адже в українській мові до жінки можна звертатися кількома варіантами. Наприклад, «пані» або «шановна». Давайте разом розберемося, у чому ж різниця між англійськими звертаннями до представниць жіночої статі й навчимося вживати їх відповідно до

22.12.2023

Personal Pronouns: усе про особові займенники

В українській мові коли ми хочемо розповісти про себе або про інших осіб, завжди використовуємо слова я, ти, він, вона, ми, вони тощо. В англійській мові так само. Для того, щоб розказати про персону або предмет застосовують особові займенники. У цій статті ми розкажемо все, що потрібно знати про Personal Pronouns: від визначення до правил та прикладів вживання.

21.12.2023

New Year's greetings: новорічні привітання англійською

Новий рік – одне із найважливіших свят календаря, яке символізує звільнення від усього старого і прихід нового життя, коли все починається із чистого листка. Майже в усіх куточках світу (за винятком Китаю, Саудівської Аравії, Ізраїля, Індії та ще кількох країн) 31 грудня на головних площах майорить святкова ялинка, а звуки феєрверків лунають звідусіль. У цей день заведено ділитися теплими вітаннями та бажати щастя всім, хто вас оточує. Якщо ви маєте друзів, знайомих чи колег іноземців, ви обов’я

30.11.2023

Слова на тему "Будівлі" в англійській мові

Слова на тему "Будівлі"

30.11.2023

Future Perfect Continuous - майбутній доконаний час

Future Perfect Continuous – майбутній доконаний час в англійській мові. Вказує на дію, що вже розпочалася або розпочнеться в майбутньому, триватиме деякий час і завершиться чи не завершиться в деякий час в майбутньому. Цей час є рідковживаним, особливо у розмовній мові.

01.12.2023

Фрукти та горіхи - словник з Англійської мови

Слова на тему "Фрукти та горіхи".