Для вступу до державного чи приватного вишу в Україні кожен абітурієнт має скласти ЗНО. Але якщо майбутній студент раніше отримував сертифікат ЗНО або НМТ, він має право подати їх у приймальну комісію. Скільки років дійсні результати ЗНО та які інші особливості тестування у 2024 році ви дізнаєтеся із цієї статті.
НМТ 2024: нововведення
Зовнішнє незалежне оцінювання вперше з 2008 року є обов’язковим елементом для вступу в український університет. Із цього часу абітурієнт обирає кілька із запропонованих дисциплін, готується до них і у визначений день складає тестування з певного предмета.
З 2022 року через безпекову ситуацію в країні відбулося багато змін. Також під тимчасові реалії адаптувалося і ЗНО, яке тепер має назву НМТ. У 2024 році тестування буде проходить в один день із трьох дисциплін, дві з яких (українська мова, математика) є обов’язковими, третю учень обирає самостійно (біологія, фізика, хімія, одна з іноземних мов, історія України).
Предмет на вибір є універсальним, тобто абітурієнт може подавати документи на будь-яку спеціальність із кожним сертифікатом ЗНО. Тестування триватиме 180 хвилин і учасник має самостійно розподілити час на виконання завдань з усіх дисциплін.
Реєстрація на НМТ 2023 року розпочнеться у квітні. Основна сесія відбудеться в червні, додаткова – у червні-липні.
Після написання оновленого ЗНО через певний час учень дізнається результати. Максимально за всі правильні відповіді можна здобути 200 балів. Сертифікати учень подає в приймальну комісію обраного ВНЗ. Якщо цього року плани змінилися і людина не планує вступати в університет, вона може скористатися сертифікатом НМТ наступного року.
Скільки років дійсні результати ЗНО?
За чинним законодавством, результати ЗНО дійсні упродовж наступних трьох років. Коли ситуація в Україні стабілізується, Міністерство освіти й науки може ухвалити рішення повернутися до звичного формату ЗНО. Тоді учні, які складали НМТ у 2022-2023 роках мають обрати ті дисципліни, яких їм не вистачатиме для вступу на обрану спеціальність і скласти їх додатково.
Також є можливість повторно скласти предмети та відстежити свій прогрес у знаннях, скористатися сертифікатом із більш високими балами.
Читайте також: Результати НМТ: як дізнатись та перевірити свій бал
Які сертифікати ЗНО будуть дійсними у 2023 році?
У 2024 році для вступу у виші можна використовувати сертифікат НМТ 2023 року або результати НМТ та ЗНО 2021 і 2022 років.
Коли Україна переможе і випускники шкіл будуть складати звичне ЗНО, вони зможуть складати 5 предметів безкоштовно. Учень, який вважає, що для вступу йому потрібні більш високі результати, він може ще раз спробувати свої сили.
Якщо результати минулих років будуть кращі за цьогорічні, він може подати найбільш вдалі сертифікати в будь-якій комбінації. А щоби бути впевненим у своїх знаннях і здобути високий бал на ЗНО, потрібно займатися з досвідченим викладачем.
На сайті BUKISchool можна подати заявку і вказати свої побажання щодо репетитора й очікування від навчання. Менеджер враховує всі надані відомості й обере для учня найкращого вчителя, який спеціалізується на необхідному напрямі, наприклад, підготовці до ЗНО.
Читайте також: Як розрахувати бал НМТ 2023: основні формули
Скільки років дійсні результати ЄВІ?
ЄВІ – аналог ЗНО, який складають бакалаври для вступу на магістратуру. Це той самий вступний іспит з англійської мови, формат і програму якого модернізували та підлаштувати під ЗНО. Готуються до нього студенти таких напрямів підготовки:
- Журналістика;
- Міжнародні відносини;
- Право;
- Управління та адміністрування;
- Соціальні та поведінкові науки;
- Публічне управління та адміністрування.
Якщо студент має сертифікат ЄВІ 2019–2021 року або МКТ 2022 року, він може скористатися ними для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра.
Для успішного складання іспиту студенти мають знати англійську мову на рівні В1/В2. Тобто людина має знати не менше 2500 іноземних слів і орієнтуватися в граматиці цих рівнів.
Щоб здобути високий бал зі МКТ або ЄВІ, важливо завчасно розпочати підготовку. Допоможе в цьому репетитор з англійської мови. Педагог проведе оцінювання і складе програму з урахуванням рівня підготовки учня та часом, який залишився до іспиту.
Знайти репетитора для підготовки до ЄВІ чи ЗНО ви можете на сайті BUKI School.
Що робити якщо сертифікат ЗНО застарів?
Якщо учень має застарілі сертифікати ЗНО, йому необхідно ще раз зареєструватися на іспит і складати необхідні для вступу на обрану спеціальність предмети.
Абітурієнти мають можливість пройти пробне ЗНО, щоб відчути атмосферу іспиту, перевірити свій рівень підготовки та мати час пропрацювати незрозумілі теми з дисциплін. Ця послуга є платною і коштує орієнтовно 300 гривень.
До кінця квітня абітурієнт отримує запрошення на основну сесію ЗНО, в яких вказано час та місце проведення кожного іспиту.
Основна сесія ЗНО зазвичай проходить із кінця травня до середини червня. Наприкінці червня чи в перший тиждень липня учні дізнаються свої результати. Далі розпочинається вступна кампанія, коли учні подають документи в обрані виші та через певний час дізнаються своє місце в рейтингу. Зі строками подання документів на бюджет та контракт необхідно ознайомитися на сайті обраного вишу або зв’язатися з приймальною комісією.