Оберіть замовлення для поповнення занять

Скільки років дійсні результати НМТ (ЗНО)

Для вступу до державного чи приватного вишу в Україні кожен абітурієнт має скласти ЗНО. Але якщо майбутній студент раніше отримував сертифікат ЗНО або НМТ, він має право подати їх у приймальну комісію. Скільки років дійсні результати ЗНО та які інші особливості тестування у 2024 році ви дізнаєтеся із цієї статті.

НМТ 2024: нововведення

Зовнішнє незалежне оцінювання вперше з 2008 року є обов’язковим елементом для вступу в український університет. Із цього часу абітурієнт обирає кілька із запропонованих дисциплін, готується до них і у визначений день складає тестування з певного предмета.

З 2022 року через безпекову ситуацію в країні відбулося багато змін. Також під тимчасові реалії адаптувалося і ЗНО, яке тепер має назву НМТ. У 2024 році тестування буде проходить в один день із трьох дисциплін, дві з яких (українська мова, математика) є обов’язковими, третю учень обирає самостійно (біологія, фізика, хімія, одна з іноземних мов, історія України).

Предмет на вибір є універсальним, тобто абітурієнт може подавати документи на будь-яку спеціальність із кожним сертифікатом ЗНО. Тестування триватиме 180 хвилин і учасник має самостійно розподілити час на виконання завдань з усіх дисциплін.

Реєстрація на НМТ 2023 року розпочнеться у квітні. Основна сесія відбудеться в червні, додаткова – у червні-липні.

Після написання оновленого ЗНО через певний час учень дізнається результати. Максимально за всі правильні відповіді можна здобути 200 балів. Сертифікати учень подає в приймальну комісію обраного ВНЗ. Якщо цього року плани змінилися і людина не планує вступати в університет, вона може скористатися сертифікатом НМТ наступного року.

Скільки років дійсні результати ЗНО?

За чинним законодавством, результати ЗНО дійсні упродовж наступних трьох років. Коли ситуація в Україні стабілізується, Міністерство освіти й науки може ухвалити рішення повернутися до звичного формату ЗНО. Тоді учні, які складали НМТ у 2022-2023 роках мають обрати ті дисципліни, яких їм не вистачатиме для вступу на обрану спеціальність і скласти їх додатково.

Також є можливість повторно скласти предмети та відстежити свій прогрес у знаннях, скористатися сертифікатом із більш високими балами.

Читайте також: Результати НМТ: як дізнатись та перевірити свій бал

скільки дійсні результати ЗНО

Які сертифікати ЗНО будуть дійсними у 2023 році?

У 2024 році для вступу у виші можна використовувати сертифікат НМТ 2023 року або результати НМТ та ЗНО 2021 і 2022 років.

Коли Україна переможе і випускники шкіл будуть складати звичне ЗНО, вони зможуть складати 5 предметів безкоштовно. Учень, який вважає, що для вступу йому потрібні більш високі результати, він може ще раз спробувати свої сили.

Якщо результати минулих років будуть кращі за цьогорічні, він може подати найбільш вдалі сертифікати в будь-якій комбінації. А щоби бути впевненим у своїх знаннях і здобути високий бал на ЗНО, потрібно займатися з досвідченим викладачем.

На сайті BUKISchool можна подати заявку і вказати свої побажання щодо репетитора й очікування від навчання. Менеджер враховує всі надані відомості й обере для учня найкращого вчителя, який спеціалізується на необхідному напрямі, наприклад, підготовці до ЗНО.

Читайте також: Як розрахувати бал НМТ 2023: основні формули

скільки дійсні результати ЗНО

Скільки років дійсні результати ЄВІ?

ЄВІ – аналог ЗНО, який складають бакалаври для вступу на магістратуру. Це той самий вступний іспит з англійської мови, формат і програму якого модернізували та підлаштувати під ЗНО. Готуються до нього студенти таких напрямів підготовки:

  • Журналістика;
  • Міжнародні відносини;
  • Право;
  • Управління та адміністрування;
  • Соціальні та поведінкові науки;
  • Публічне управління та адміністрування.

Якщо студент має сертифікат ЄВІ 2019–2021 року або МКТ 2022 року, він може скористатися ними для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра.

Для успішного складання іспиту студенти мають знати англійську мову на рівні В1/В2. Тобто людина має знати не менше 2500 іноземних слів і орієнтуватися в граматиці цих рівнів.

Щоб здобути високий бал зі МКТ або ЄВІ, важливо завчасно розпочати підготовку. Допоможе в цьому репетитор з англійської мови. Педагог проведе оцінювання і складе програму з урахуванням рівня підготовки учня та часом, який залишився до іспиту.

Знайти репетитора для підготовки до ЄВІ чи ЗНО ви можете на сайті BUKI School.

Що робити якщо сертифікат ЗНО застарів?

Якщо учень має застарілі сертифікати ЗНО, йому необхідно ще раз зареєструватися на іспит і складати необхідні для вступу на обрану спеціальність предмети.

Абітурієнти мають можливість пройти пробне ЗНО, щоб відчути атмосферу іспиту, перевірити свій рівень підготовки та мати час пропрацювати незрозумілі теми з дисциплін. Ця послуга є платною і коштує орієнтовно 300 гривень.

До кінця квітня абітурієнт отримує запрошення на основну сесію ЗНО, в яких вказано час та місце проведення кожного іспиту.

Основна сесія ЗНО зазвичай проходить із кінця травня до середини червня. Наприкінці червня чи в перший тиждень липня учні дізнаються свої результати. Далі розпочинається вступна кампанія, коли учні подають документи в обрані виші та через певний час дізнаються своє місце в рейтингу. Зі строками подання документів на бюджет та контракт необхідно ознайомитися на сайті обраного вишу або зв’язатися з приймальною комісією.

Читайте також: Предмети НМТ 2024: що потрібно знати

Автор:

27.11.2024

Як написати наукову статтю: правила, поради та приклади

Наукові статті – один з найпоширеніших видів наукових робіт. Це важливий крок до подальшої наукової кар’єри, професійної реалізації та вступу до престижного українського або закордонного вишу на магістратуру чи аспірантуру. До того ж створення наукової статті значно полегшує написання бакалаврської чи магістерської роботи з цього ж питання.

23.11.2024

Новий правопис української мови в НМТ 2025: чого очікувати

Випускники 2025 року вперше складатимуть мультитест за українським правописом 2019 року. Якщо протягом адаптаційного періоду допускалися відповіді як за новим, так і за старим правописом, то наразі норми нового правопису повністю набули чинності. Відповідно, завдання на НМТ формуватимуться з урахуванням сучасного українського правопису.

27.05.2024

Додаток, означення та обставина в реченні

Додаток, означення і обставина – це не просто другорядні члени. Це основний будівельний матеріал для доповнення, розширення та уточнення підмета і присудка в реченнях. На які питання вони відповідають та які функції виконують? Відповіді знайдете в цьому матеріалі. Зберігайте його собі, якщо хочете покращити знання з української мови, або підготуватися до складання НМТ у 2024 році.

21.05.2024

Класифікація речень в українській мові: види з прикладами

Думаєте, що в українській мові не так уже й багато видів речень? Помиляєтеся! Адже крім загальновідомих розповідних, питальних та спонукальних є ще з півдесятка класифікацій, за якими можна розрізняти речення. У цьому матеріалі ми розкажемо про основні види за метою висловлювання, емоційним забарвленням, будовою, граматичною основою та наявністю другорядних членів.

17.05.2024

Загублена і віднайдена: про літеру «ґ» в українській мові

Ґанок і ґудзик – напевно, перші слова, що спадають більшості людей на думку, коли мова йде про літеру «ґ». Хоча ця буква не надто поширена в нашому лексиконі, сучасний словник Бориса Грінченка нараховує аж 270 слів, що починаються з неї. Давайте разом пригадаємо, як «ґ» з’явилася в українській мові. Чому вона на деякий час зникла, а потім знову повернулася? Які слова ви знали, а про існування яких ви навіть не здогадувалися? Відповіді знайдете нижче.

30.04.2024

Узгодження числівників з іменниками: просто про складне

Запитайте в будь-кого, яка частина української мови є найскладнішою, і більшість людей гарантовано згадають про числівник. А особливо про узгодження числівників з іменниками, яке спричиняє труднощі не тільки в учнів та абітурієнтів, що готуються до НМТ, а і кваліфікованих викладачів. Тож, спробуємо в цьому матеріалі разом розібратися, як правильно: «три людини» чи «троє людей», «чотири хлопці» чи «четверо хлопців», «півтори груші» чи «півтора груші».

28.05.2022

Як написати власне висловлювання на ЗНО

Твори є невіддільною частиною ЗНО з української мови, а отже кожен учень, що прагне вступити в престижний український виш, мусить вміти на відмінно складати власні висловлення за вимогами зовнішнього незалежного тестування. Гарно написане власне висловлювання максимально може принести 20 балів, тобто скласти чверть вашої оцінки. Ставки високі. Як скласти ефектний та грамотний твір та отримати високий бал — далі в тексті.

10.09.2022

Мотиваційний лист для вступу у ВНЗ та пошуку роботи: як написати

Раніше мотиваційні листи були поширеною практикою для тих студентів або вступників, які прагнули інтегруватися в західну академію. З часом практика поширилася й на робочу сферу, адже багато й українських, і закордонних працедавців вимагають від претендентів мотиваційного листа.

13.10.2023

Що таке вставні слова: поняття, правопис і пунктуація

Вивчаючи речення як синтаксичну одиницю, учні знайомляться з реченнями, ускладненими вставними словами. Під час розгляду цієї теми важливо звернути увагу на пунктуацію і правопис вставних слів. Учні часто помиляються в написанні лексем «на жаль», «по-перше», «начебто», «якраз», бо погано засвоїли правопис вставних слів. Щоб розібратися із цією темою – читайте цей матеріал.