Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Скільки років дійсні результати ЗНО (НМТ)

Для вступу до державного чи приватного вишу в Україні кожен абітурієнт має скласти ЗНО. Але якщо майбутній студент раніше отримував сертифікат ЗНО або НМТ, він має право подати їх у приймальну комісію. Скільки років дійсні результати ЗНО та які інші особливості тестування у 2023 році ви дізнаєтеся із цієї статті.

НМТ 2023: нововведення

Зовнішнє незалежне оцінювання вперше з 2008 року є обов’язковим елементом для вступу в український університет. Із цього часу абітурієнт обирає кілька із запропонованих дисциплін, готується до них і у визначений день складає тестування з певного предмета.

З 2022 року через безпекову ситуацію в країні відбулося багато змін. Також під тимчасові реалії адаптувалося і ЗНО, яке тепер має назву НМТ. У 2023 році тестування буде проходить в один день із трьох дисциплін, дві з яких (українська мова, математика) є обов’язковими, третю учень обирає самостійно (біологія, фізика, хімія, одна з іноземних мов, історія України).

Предмет на вибір є універсальним, тобто абітурієнт може подавати документи на будь-яку спеціальність із кожним сертифікатом ЗНО. Тестування триватиме 180 хвилин і учасник має самостійно розподілити час на виконання завдань з усіх дисциплін.

Реєстрація на НМТ 2023 року розпочнеться у квітні. Основна сесія відбудеться в червні, додаткова – у червні-липні.

Після написання оновленого ЗНО через певний час учень дізнається результати. Максимально за всі правильні відповіді можна здобути 200 балів. Сертифікати учень подає в приймальну комісію обраного ВНЗ. Якщо цього року плани змінилися і людина не планує вступати в університет, вона може скористатися сертифікатом НМТ наступного року.

Скільки років дійсні результати ЗНО?

За чинним законодавством, результати ЗНО дійсні упродовж наступних трьох років. Коли ситуація в Україні стабілізується, Міністерство освіти й науки може ухвалити рішення повернутися до звичного формату ЗНО. Тоді учні, які складали НМТ у 2022-2023 роках мають обрати ті дисципліни, яких їм не вистачатиме для вступу на обрану спеціальність і скласти їх додатково.

Також є можливість повторно скласти предмети та відстежити свій прогрес у знаннях, скористатися сертифікатом із більш високими балами.

скільки дійсні результати ЗНО

Які сертифікати ЗНО будуть дійсними у 2023 році?

У 2023 році для вступу у виші можна використовувати сертифікат НМТ 2022 року або результати ЗНО 2021 і 2020 років.

Коли Україна переможе і випускники шкіл будуть складати звичне ЗНО, вони зможуть складати 5 предметів безкоштовно. Учень, який вважає, що для вступу йому потрібні більш високі результати, він може ще раз спробувати свої сили.

Якщо результати минулих років будуть кращі за цьогорічні, він може подати найбільш вдалі сертифікати в будь-якій комбінації. А щоби бути впевненим у своїх знаннях і здобути високий бал на ЗНО, потрібно займатися з досвідченим викладачем.

На сайті BukiSchool можна подати заявку і вказати свої побажання щодо репетитора й очікування від навчання. Менеджер враховує всі надані відомості й обере для учня найкращого вчителя, який спеціалізується на необхідному напрямі, наприклад, підготовці до ЗНО.

скільки дійсні результати ЗНО

Скільки років дійсні результати ЄВІ?

ЄВІ – аналог ЗНО, який складають бакалаври для вступу на магістратуру. Це той самий вступний іспит з англійської мови, формат і програму якого модернізували та підлаштувати під ЗНО. Готуються до нього студенти таких напрямів підготовки:

  • Журналістика;
  • Міжнародні відносини;
  • Право;
  • Управління та адміністрування;
  • Соціальні та поведінкові науки;
  • Публічне управління та адміністрування.

Якщо студент має сертифікат ЄВІ 2019–2021 року або МКТ 2022 року, він може скористатися ними для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра.

Для успішного складання іспиту студенти мають знати англійську мову на рівні В1/В2. Тобто людина має знати не менше 2500 іноземних слів і орієнтуватися в граматиці цих рівнів.

Щоб здобути високий бал зі МКТ або ЄВІ, важливо завчасно розпочати підготовку. Допоможе в цьому репетитор з англійської мови. Педагог проведе оцінювання і складе програму з урахуванням рівня підготовки учня та часом, який залишився до іспиту.

Знайти репетитора для підготовки до ЄВІ чи ЗНО ви можете на сайті Buki School.

Що робити якщо сертифікат ЗНО застарів?

Якщо учень має застарілі сертифікати ЗНО, йому необхідно ще раз зареєструватися на іспит і складати необхідні для вступу на обрану спеціальність предмети.

Абітурієнти мають можливість пройти пробне ЗНО, щоб відчути атмосферу іспиту, перевірити свій рівень підготовки та мати час пропрацювати незрозумілі теми з дисциплін. Ця послуга є платною і коштує орієнтовно 300 гривень.

До кінця квітня абітурієнт отримує запрошення на основну сесію ЗНО, в яких вказано час та місце проведення кожного іспиту.

Основна сесія ЗНО зазвичай проходить із кінця травня до середини червня. Наприкінці червня чи в перший тиждень липня учні дізнаються свої результати. Далі розпочинається вступна кампанія, коли учні подають документи в обрані виші та через певний час дізнаються своє місце в рейтингу. Зі строками подання документів на бюджет та контракт необхідно ознайомитися на сайті обраного вишу або зв’язатися з приймальною комісією.

Автор:

30.04.2024

Узгодження числівників з іменниками: просто про складне

Запитайте в будь-кого, яка частина української мови є найскладнішою, і більшість людей гарантовано згадають про числівник. А особливо про узгодження числівників з іменниками, яке спричиняє труднощі не тільки в учнів та абітурієнтів, що готуються до НМТ, а і кваліфікованих викладачів. Тож, спробуємо в цьому матеріалі разом розібратися, як правильно: «три людини» чи «троє людей», «чотири хлопці» чи «четверо хлопців», «півтори груші» чи «півтора груші».

26.04.2024

Правила подовження та подвоєння приголосних на письмі

Галичина чи Галиччина, написанний чи написаний, захоплений чи захопленний? Якщо ви можете зі впевненістю вибрати правильний варіант, значить ви гарно знаєте тему подовження та подвоєння приголосних. А якщо ні – саме час прочитати наш матеріал, у якому ми зібрали основні правила та приклади про подовження та подвоєння приголосних літер на письмі. Уважно вивчайте статтю, адже вона обов’язково знадобиться вам для підготовки до НМТ з української мови у 2024 році.

17.04.2024

Головні члени речення в українській мові

Ще в початкових класах на уроках з української мови діти починають вивчати важливу тему – про структуру речення, його головні та другорядні члени. У цій статті ми зібрали основну інформацію про підмет і присудок: що вони означають, на які питання відповідають, якими бувають та які функції виконують. Зберігайте матеріал, щоб згадати теорію та підготуватися до контрольної роботи, олімпіади чи іспиту. А якщо вам потрібна допомога, запишіться на додаткові заняття з репетитором з української мови. Ш

10.04.2024

Усе про відмінювання числівників: від А до Я

Над чим-чим, а над числівниками точно морочили собі голови мільйони школярів. Та і вчителі також, якщо бути відвертими. Недаремно кажуть, що ця тема в українській мові є однією з найскладніших. А про відмінювання числівників годі й говорити. Якщо ви трішки ловили гав на уроках та так і не навчилися правильно відмінювати різні типи числівників, наш матеріал точно вам знадобиться. А якщо готуєтеся до НМТ, радимо перечитати його тричі!

20.02.2024

Як правильно зробити синтаксичний розбір речення?

Аналіз речення – один із найбільш ефективних методів для закріплення знань із розділу синтаксис. У нашій статті розкажемо, як правильно робити синтаксичний розбір та поділимося схемами і прикладами аналізу речення, щоб максимально спростити підготовку до НМТ з української мови.

18.01.2024

Пряма мова: правила та схеми з розділовими знаками

В українській мові є чіткі норми правопису та схеми, як правильно оформлювати пряму мову. У цьому матеріалі розкажемо основні правила, які потрібно знати для вживання прямої мови. Обов’язково збережіть статтю, адже вона стане вам у нагоді під час підготовки до НМТ з української мови.

28.05.2022

Як написати власне висловлювання на ЗНО

Твори є невіддільною частиною ЗНО з української мови, а отже кожен учень, що прагне вступити в престижний український виш, мусить вміти на відмінно складати власні висловлення за вимогами зовнішнього незалежного тестування. Гарно написане власне висловлювання максимально може принести 20 балів, тобто скласти чверть вашої оцінки. Ставки високі. Як скласти ефектний та грамотний твір та отримати високий бал — далі в тексті.

10.09.2022

Мотиваційний лист для вступу у ВНЗ та пошуку роботи: як написати

Раніше мотиваційні листи були поширеною практикою для тих студентів або вступників, які прагнули інтегруватися в західну академію. З часом практика поширилася й на робочу сферу, адже багато й українських, і закордонних працедавців вимагають від претендентів мотиваційного листа.

13.10.2023

Що таке вставні слова: поняття, правопис і пунктуація

Вивчаючи речення як синтаксичну одиницю, учні знайомляться з реченнями, ускладненими вставними словами. Під час розгляду цієї теми важливо звернути увагу на пунктуацію і правопис вставних слів. Учні часто помиляються в написанні лексем «на жаль», «по-перше», «начебто», «якраз», бо погано засвоїли правопис вставних слів. Щоб розібратися із цією темою – читайте цей матеріал.