Правопис слів іншомовного походження – одна із найскладніших тем, які вивчають за програмою з української мови в школі. Також запитання із цієї теми щороку з’являються серед списків завдань для складання ДПА, ЗНО та НМТ. Якщо вам треба повторити правила правопису іншомовних слів та надолужити втрачені знання – скористайтеся нашим матеріалом, де ми зібрали основну інформацію з теми.
Слова іншомовного походження в українській мові
Слова іншомовного походження – це слова, які ввійшли до української з інших мов і зберегли свою форму та значення. Вони використовуються в мовленні як приклади культурного впливу інших країн і народів на українську мовну спільноту.
Наприклад, «комп’ютер», «інтернет», «футбол», «ресторан», «концерт» тощо – це слова іншомовного походження, які увійшли до української мови з англійської, французької та інших мов.
Українська мова містить велику кількість слів іншомовного походження. Залежно від мови-донора (мови, з якої слово було запозичено), можна виділити різні типи слів:
- Грецькі слова: аналіз, демократія, філософія, медичний, музичний, театральний тощо.
- Латинські слова: біологія, геологія, історія, математика, медіа, мікроб, педагогіка тощо.
- Слова зі слов’янських мов: братство, гайдамака, горіх, драбина, злодій, коваль, пан тощо.
- Слова зі слов’янських мов південно-східного напрямку: бабуся, гроші, кавун, піца, чоботи, шаурма тощо.
- Слова з тюркських мов: башмак, килим, кум, кепка, куртка, чай тощо.
- Слова з арабської мови: алегорія, аллах, альбом, кава, магазин, щербет тощо.
- Слова з французької мови: балет, бульвар, візит, журі, мода, ресторан тощо.
- Слова з англійської мови: бізнес, бойкот, бунт, дизайн, клік, хакер тощо.
Ці типи слів іншомовного походження є тільки частиною з багатьох, що є в українській мові. Запозичення слів – це один зі способів розвитку мови та збагачення її словникового складу.
Хочете дізнатися більше інформації з теми? Записуйтеся на пробне заняття з репетитором української мови в BUKI School. Індивідуальні уроки в онлайн-школі розраховані на різні програми навчання: вивчення шкільної програми 1–11 класів, підготовка до НМТ та вступних іспитів.