Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Що таке ДПА та хто мусить її складати?

ДПА — це державна підсумкова атестація, що її складають усі учні українських шкіл. ДПА проводять із метою перевірки засвоєних знань та для моніторингу якості освіти в тому чи іншому навчальному закладі.

Не дарма ДПА складають у 4, 9 та 11 класах. Адже за результатами атестації можна аналізувати навчальні здобутки, що їх учень засвоїв протягом початкової, середньої та загальносередньої школи відповідно. Тобто, ДПА — це фінальна точка, якою завершується той чи інший етап шкільного навчання.

З яких предметів потрібно складати ДПА в 4, 9 та 11 класах?

У 4 класі учні мусять скласти ДПА з:

  • української мови
  • математики
  • мови національної меншини чи корінного народу, у випадку, якщо за рішенням педагогічної ради навчання в класі відбувається цією мовою

У 9 класі до української мови та математики додається також іспит з історії України.

Крім того, педагогічна рада школи також обирає один зі стандартних шкільних предметів до складання на ДПА. Це може бути атестація й з інформатики, і з біології, і з хімії, і з іноземної мови, що її вивчають у вашому класі, і з фізики, і з правознавства.

Зазвичай додатковий предмет обирається із врахуванням спеціалізації класу, якщо така є. Також, якщо навчання у вашій школі відбувається мовою корінного народу чи національної меншини, цей предмет може стати четвертим обов’язковим на ДПА.

В 11 класі учні стандартно складають ДПА з математики та української мови. За вибором учня також обов’язкові до складання або історія України, або іноземна мова, зокрема, не лише англійська, а й німецька, іспанська, французька.

Наприкінці школи, як і в 9 класі, передбачено обов’язкове складання четвертого предмета. Однак цього разу предмет уже обирає не педагогічна рада, а сам учень. На вибір дається географія, фізика, хімія чи біологія. У випадку якщо третім предметом учень обрав іноземну мову, четвертим може стати історія України. І навпаки: складаючи історію України третім предметом, учень може обрати четвертим — іноземну.

Готуємось до ДПА 4 клас: поради для батьків

Оскільки для ДПА в 4 класі учню потрібно скласти лише два предмети, єдина порада — це зосередитися на їхньому вивченні завчасно. Насправді є лише дві поради:

По-перше, стежте за успішністю дитини протягом усіх чотирьох років навчання. Якщо помітите, що з якихось причин дитина не встигає за програмою або має складнощі з певними темами, пропрацюйте їх додатково. Програма з математики до 4 класу не є складною для дорослої людини, тож ви можете самостійно допомогти дитині засвоїти та відпрацювати складний матеріал.

Якщо ж терпіння та педагогічного хисту вам бракує, зверніться по допомогу до фахівця. У Buki School ми навчаємо математики й дітей, і дорослих. При поданні заявки на навчання ви вказуєте мету та вік учня, а ми — підбираємо вам вчителя, що має досвід успішної роботи саме з цією категорією учнів.

По-друге, включіть математику у своє повсякденне життя. Ви можете разом рахувати вартість покупок у магазині, порівну ділити одне яблуко на трьох, вимірювати кількості чи вагу продуктів для приготування їжі тощо. На YouTube, а також в онлайн-крамницях додатків для комп’ютера чи смартфона також можна знайти цікаві та веселі ігри, що дозволяють вивчати математику інтерактивно. Ваше завдання в цей час — дати дитині зрозуміти, що математика — це не страшно, а цікаво та весело.

як готуватись до ДПА

Підготовка до ДПА 9 клас: що потрібно знати учню

У ДПА на всіх етапах немає жодної теми чи завдання, що його учень не проходив би до цього в рамках шкільної програми. Тож якщо ваша дитина порається з програмою задовільно, проблем зі складанням ДПА не мусить бути.

Водночас кожен має свої індивідуальні особливості, сильні та слабкі сторони в навчанні. Відстежуючи оцінки дитини протягом усього шкільного шляху ви зможете без труднощів зрозуміти, які саме предмети даються дитині добре, а які потребують додаткових зусиль. Виходячи з цієї інформації, завчасно складіть план дій.

Враховуйте й те, що успішне складання ДПА в 9 класі є запорукою такого ж високого результату й під час випуску зі школи. Завчасно готуючись до складання атестації, ви інвестуєте час та зусилля в успішне майбутнє вашого школяра.

Додаткові зусилля можна докласти, проходячи спеціальні підручники із типовими завданнями до ДПА. Ймовірності, що ваша конкретна атестація буде ідеально повторювати завдання з такого підручника, немає.

Однак регулярне виконання вправ допоможе дитині звикнути до типових форматів та зрозуміти загальну логіку іспиту. Це дасть їй більшу впевненість на самому екзамені, а втратити дорогоцінні бали на самій лише нервозності не доведеться.

Ще більшої ефективності подібні вправи набирають тоді, коли виконуються під наглядом вчителя. У такий спосіб дитина зможе одразу підтягнути слабкі місця у своїх знаннях, а також вчасно та доречно зробити роботу над помилками. Фахівця з підготовки до ДПА в 9 класі можна знайти на Buki School:

як готуватись до ДПА

Як швидко та ефективно скласти ДПА?

Успішний результат на будь-якому іспиті залежить від двох факторів:

  • добре знання предмета
  • впевненості учня в собі

І те, й інше набувається винятково під час регулярного вивчення предмета. Звісно, можна провести кілька безсонних ночей перед атестацією, перевантажити свою короткотривалу пам’ять і так-сяк скласти іспит на задовільний результат.

Однак будь-яке ДПА учень складає не лише тут і тепер, а й на перспективу. Навіть за фінальним ДПА в 11 класі слідує ЗНО. Тому найкращою, хоч і не найприємнішою стратегією буде завчасна та регулярна підготовка.

Якщо ви не маєте сталевої сили волі, організацію та контроль навчального процесу можна перекласти на репетитора. Він підбере релевантні та актуальні навчальні матеріали, додасть у процес інтерактивності та ігрових форматів, та в результаті допоможе краще засвоювати навчальну програму, а може й випередити її — для ваших найвищих результатів.

Автор:

23.05.2022

Як навчити дитину рахувати?

Вміння оперувати числами життєво необхідна навичка, яка стане в нагоді кожному незалежно від професії. Починати знайомство з цифрами та арифметичними діями краще у дошкільному віці, щоб на уроках математики дитина почувалася комфортно і впевнено. Як зацікавити дитину рахунком, читайте далі у статті.

29.10.2022

Як зрозуміти математику: поради для дорослих та дітей

Зазвичай складнощі з вивченням математики починаються там, де навчання виходить за межі рахування яблук та переходить до більш абстрактних формул. Та методисти пропонують низку ефективних рішень. Далі даємо детальні поради, що дозволять навіть суцільним гуманітаріям і вивчити, і полюбити математику.

31.08.2023

Цікаві математичні загадки та задачі

Школярам на уроках математики, олімпіадах і навіть на ЗНО (НМТ) можуть запропонувати виконати завдання на логіку. Уміння виконувати подібні завдання дасть змогу отримати гарну оцінку за поточну тему, зайняти перше місце на конкурсі чи скласти іспит на найвищий бал. Але розв’язання цікавих задач з математики корисно для дітей та дорослих будь-якого віку. Тому пропонуємо потренуватися та подумати над відповідями до запропонованих головоломок та загадок. У кінці кожного розділу ви знайдете відпові

07.09.2023

Як математика допомагає в реальному житті

Під час навчання в школі учні часто замислюються, чи знадобляться їм знання з певних предметів у реальному житті. Наприклад, умовний десятикласник вивчає теми «Тригонометричні функції» чи «Геометрична прогресія», хоча він уже вирішив вступати на філологічний факультет. І в його голові виникає логічне питання — навіщо це все мені знати? З цієї статті ви дізнаєтеся про значення математики в побуті та про професії, у яких неможливо обійтися без цієї точної науки.

08.09.2023

Корисні посилання для підготовки до НМТ 2023

До проведення НМТ залишилося не так багато часу, тож пора переводити підготовку в супер активну фазу. Напередодні початку іспитів зібрали для вас перелік корисних ресурсів для перевірки знань та вивчення основних тем із предметів, що входять до списку Національного мультитесту. У цьому матеріали ви знайдете ресурси для підготовки з української мови, математики, історії України, іноземної мови, фізики, хімії та біології.

11.09.2023

Готуємось до НМТ із біології: корисні ресурси

У 2023 році з огляду на безпекову ситуацію в країні класичний формат ЗНО з біології трансформовано в НМТ – національний мультимедійний тест. Усі зміни зроблені для того, щоб кожен абітурієнт зміг легше і швидше скласти іспити та вступити до омріяного вишу. Важливо розібратися з усіма нововведеннями й запам’ятати важливі дати для вступників.

13.09.2023

Як розрахувати бал НМТ 2023

Навчальний рік для випускників 11-х класів добігає кінця, тому саме час остаточно визначитися із вибором предметів НМТ і ознайомитися із правилами розрахунку балів за іспити. Зібрали для вас основну інформацію щодо НМТ у 2023 році, а також таблиці переведення балів з усіх предметів вступної кампанії. Правильна підготовка до мультитесту – це ваша запорука успішного вступу до одного з українських ВНЗ. Скористайтеся підтримкою професійних репетиторів онлайн-школи БукіСкул, які точно знають, як ефе

27.10.2023

Формули для НМТ з математики у 2024 році: пояснення та приклади завдань

Молитви абітурієнтів, які складають ЗНО/НМТ із математики були почуті й до тестового зошита з 2021 року крім блоку завдань почали додавати блок із формулами, які можна використовувати під час іспиту. Це значно полегшило підготовку до мультипредметного тесту, оскільки школярам більше не потрібно напам’ять вчити всі формули. Проте, своєрідна шпаргалка допоможе не всім. Мало бачити її перед очима – потрібно її розуміти. У цьому матеріалі ми зібрали всі формули, які будуть на НМТ із математики у 202

30.10.2023

Вступ до КНУ ім. Шевченка у 2024 році: умови та правила прийому

Мрієте навчатися в престижному університеті, проте не хочете задля цього їхати за кордон? В Україні є достатньо навчальних закладів вищої освіти, що мають змогу дати своїм студентам міцну освітню програму, не гіршу ніж у європейських чи американських ВНЗ. Серед них – КНУ ім. Шевченка. У цьому матеріалі розкажемо все, що потрібно знати про вступ до КНУ: факти про університет, назви факультетів та спеціальностей, умови прийому та вартість навчання у 2024 році.

03.11.2023

Вступ до академії Ярослава Мудрого у 2024 році: довідка для абітурієнта

Одинадцятикласникам, що планують вступати на юридичний факультет у 2024 році потрібно серйозно підійти до вибору престижного навчального закладу з гарною освітньо-практичною базою. В Україні одним із найкращих ВНЗ за цим напрямком є Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. У цій статті ми розповіли основне про нього: що треба знати про вступ до академії, які предмети складати на НМТ, які є факультети та вартість навчання у 2024/2025 навчальному році.