Оберіть замовлення для поповнення занять

Поповнити

Підготовка до IELTS: повний гайд та корисні ресурси

Помилково вважати, що успішно скласти тест IELTS може лише той, хто досконало володіє англійською мовою. У цьому матеріалі ви насамперед зможете отримати відповіді на найпоширеніші запитання та отримати корисні поради щодо підготовки до тестування.

Що таке IELTS та навіщо його проходити?

Багато хто допускає одну й ту саму помилку в назві IELTS, промовляючи «іелтс». Запам’ятайте, що правильно ця абревіатура вимовляється як «айелтс», та в перекладі рідною мовою має значення «міжнародна система тестування з англійської мови». Вона перевіряє, як добре ви говорите, пишете, читаєте англійською, розумієте усне мовлення, а також визначає загальний рівень ваших знань.

IELTS – це один із найпопулярніших міжнародних тестів з англійської мови. Майбутні студенти для навчання за кордоном часто обирають саме цей тест, адже його результати визнаються та приймаються в понад 11 тисячах навчальних закладів світу. А міграційні центри таких країн, як, наприклад, Австралія, Канада, Нова Зеландія та Великобританія, приймають лише його сертифікати.

Пройти тест можна більш ніж в 140 країнах по всьому світові. Зокрема, в Україні можна було обрати зручний центр тестування в 11 містах, однак у зв’язку з поточним воєнним станом доступних дат немає. Послуга тимчасово недоступна, проте охочі можуть звернутися безпосередньо до центрів тестування для отримання додаткової інформації. За звичайних умов тестування в паперовому вигляді чи на комп’ютері коштувало від 4500 грн до 4750 грн в залежності від місця проведення.

Подготовка к IELT

IELTS: структура тестування

Екзамен IELTS підходить тим, хто прагне навчатись за кордоном або ж просто мігрувати з певною метою в іншу країну (наприклад, задля роботи). В залежності від кінцевої мети, можна обрати один з двох типів тестування – Academic (для навчання у вишах) або General (для навчання в школі, коледжі, для роботи та загалом міграції).

Обидва типи тесту мають по чотири блоки перевірки знань, з яких аудіювання та говоріння – однакові, а два інших – читання та письмо – відрізняються.

Загальний час на складання тестування – 2 години 45 хвилин. Всі блоки здаються за один день без перерв між ними, а от говоріння можна пройти окремо (за тиждень до чи після трьох інших блоків).

 • Аудіювання. Тут ви маєте прослухати за 30 хвилин чотири різні аудіозаписи (від повсякденного діалогу до розмови декількох осіб на академічну тему). До кожного запису складено по 10 запитань, на які вам потрібно надати відповіді. Завдання можуть бути не тільки у вигляді тесту, але й таблиці, блок-схеми, діаграми та ін. В самих аудіозаписах можна почути не тільки британський чи американський акцент, а ще й австралійський, новозеландський та канадський.
 • Читання. В академічному тестуванні в цьому блоці вам дається три уривки текстів з книг, журналів чи газет, та загалом 40 запитань до них, на які ви маєте встигнути відповісти за 60 хвилин. В General перший та другий розділи завдання містять по 2 коротких тексти, а третій – один довгий.
 • Письмо. На виконання загалом дається 60 хвилин. Вам пропонується виконати два завдання, одне з яких – описати інформацію з графічного матеріалу (зображення, діаграма, графік), друге – написати невеликий есей стосовно певної точки зору чи аргументу.
 • Говоріння. Цей блок проводиться тет-а-тет з екзаменатором в декілька етапів. Спочатку ви відповідаєте на нескладні загальні запитання (стосовно роботи, родини, інтересів тощо), далі – вам дають картку з певною темою, на яку треба трохи подискутувати (на підготовку ви матимете приблизно 1 хвилину). Останній етап – вам ставлять додаткові запитання за темою, проте відповіді маю бути вже дещо абстрактнішими.

Як оцінюється IELTS?

За кожну правильну відповідь на запитання з розділу аудіювання та читання екзамену IELTS вам зараховується по 1 балу. Письмові та усні відповіді мають власні критерії оцінювання. Проте загальні отримані результати після повного проходження тестування переводяться та оцінюються за шкалою від 1 до 9 балів.

Подготовка к IELTS

Результатами можна користуватися ще протягом двох наступних років.

Підготовка до IELTS: найкращі поради для підготовки до тесту

Тисячі людей по всьому світу щодня здають тестування та отримують досить високі бали з IELTS. Як їм це вдається? Нижче вашій увазі представлені найпоширеніші ефективні поради, прислухаючись до яких ви обов’язково досягнете успіху під час тестування.

 • Оцініть свої реальні здібності. Дуже важливо не переоцінити себе, оскільки є великий шанс знехтувати підготовкою з певних тем, які насправді вам необхідно підтягнути. Хорошим варіантом буде звернутися за послугами до репетитора з англійської, щоб він допоміг вам визначити ваш поточний рівень знань та вказав на слабкі місця, над якими варто попрацювати.
 • Готуйтеся завчасно. В залежності від того, яким рівнем мови ви зараз володієте, потрібно розрахувати час на підготовку. Наприклад, для тих, хто знаходиться на рівні Intermediate, варто починати готуватися вже за 2,5-3 місяці до проведення тестування. Та пам’ятайте про регулярність ваших занять.
 • Створіть умови, наближені до реального екзамену. На будь-який пробний тест відводьте собі обмежену кількість часу та намагайтесь проходити їх 2-3 рази на тиждень.
 • Не забувайте про синоніми. Вміння підбирати подібні за смислом слова – важлива навичка, яка може значно підвищити ваш загальний бал. Це стосується кожного розділу, адже в читанні завдання часто містять перефразовані елементи, в письмі в одному абзаці краще не використовувати одне й те саме слово понад 2 рази, а в говорінні ваші повтори можуть різати слух екзаменатору.

Книги для підготовки до IELTS

Не варто купувати багато спеціалізованої літератури. Для підготовки до IELTS вам вистачить одного основного посібника, та двох-трьох додаткових. За основний матеріал можете взяти серію Complete IELTS від Cambridge University Press. Вона містить підручники для різних рівнів підготовки, тому можна обрати те, що потрібно саме вам.

Додаткові посібники потрібні для того, щоб вдосконалити якусь конкретну навичку в мові. Добре себе зарекомендувала серед студентів серія IELTS Advantage, в якій є такі підручники: Writing skills, Reading skills та Speaking & Listening skills. Так, наприклад, в посібнику щодо письма міститься дуже багато прикладів есе, розбирається їхня структура, даються рекомендації щодо використовуваної лексики та багато іншого.

Онлайн-ресурси для підготовки IELTS

Для того, щоб полегшити підготовку до тестування, нижче складено декілька мобільних додатків та онлайн-ресурсів, які стануть вам в пригоді:

 • BUKI School. Для ретельної підготовки до тестування найкраще скористатися послугами досвідченого репетитора. На платформі ви знайдете викладача, який в онлайн форматі разом з методистами розробить програму саме для вас та допоможе досягти результатів в найкоротший час.
 • IELTS Practice Band 9. В додатку доступні різні види завдань: writing, reading, speaking, listening. Окрім цього, тут є тлумачний словник з 5000 слів, пояснення сленгу, ідіом та різних граматичних правил. Зверніть також увагу на розділ IELTS Ideas, оскільки в ньому зазначений перелік із 44 різноманітних тем, в кожній з яких можна знайти десятки готових тезисів для тренування навички speaking.
 • IELTS Prep App. Якщо ви знаєте вже дату та місце проведення вашого тестування, тут можна одразу додати цю інформацію, щоб вона була постійно перед очима. Окрім самих тренувань та підготовчої бази з кожної секції тестування, ви можете ознайомитись з довідковим матеріалом на кшталт як правильно виконувати тест з технічної точки зору, які підказки можуть полегшити написання, які типи завдань характерні для кожного розділу та інше.
 • Mini-ielts. На цьому сайті ви можете безплатно та без будь-якої реєстрації пройти багато пробних тестів з IELTS онлайн, а саме з частин Listening та Reading. Зручною функцією є можливість обрати певний тип завдань (наприклад, ви бажаєте потренувати саме "fill in the gaps").

Типові помилки при підготовці до IELTS

Тестування безсумнівно може стати для декого стресовою ситуацією. Важливо зберігати спокій, розумно підходити до підготовки та пам’ятати про найчастіші помилки, яких варто уникати, а саме:

 • Listening. Перед прослуховуванням аудіозаписів вам мають видати перелік запитань. Проте часу на ознайомлення з ними мало, тому не намагайтеся ретельно прочитати кожний пункт; просто виділіть для себе ключові слова, та уважно слухайте запис, не відволікаючись ні на що. Навіть якщо ви не знаєте точної відповіді на якесь запитання, не залишайте його без відповіді.
 • Writing. Як зазначалося вище, використання синонімів дуже важливе, але якщо ви не впевнені точно, чи пасуватиме конкретне слово до цього контексту, краще все ж використати більш нейтральний, стандартний варіант. Розподіліть правильно час для написання тексту на 150 слів та 250 слів, та обов’язково залиште декілька хвилин на перевірку власних есе та виправлення можливих помилок. Пам’ятайте, що друге завдання має вагоміше значення в плані оцінювання, оскільки може принести вам 66% балів у цьому розділі.
 • Speaking. Головними помилками в усній частині екзамену IELTS можуть бути обмежений словниковий запас та використання слів-паразитів. Не намагайтеся хитрувати та тягнути час, говорячи при цьому мало та повільно.
 • Reading. Не пишіть у відповіді більше, аніж потрібно. Не загострюйте увагу на незнайомих словах в тексті, адже вони трапляються постійно, та ви ризикуєте витратити на них цінний час. Не намагайтесь знайти відповідь в тексті лише за одним словом із завдання, адже запитання часто перефразовуються.

Автор:

10.04.2022

Як визначити свій рівень англійської?

Щоб точно та уніфіковано визначати рівень англійської мови у будь-якої людини, світова спільнота розробила CERF — Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти (CEFR — англ.).

20.04.2022

Готуємось до TOEFL: найкращі поради та ресурси

Здебільшого всі, хто поступає на навчання до закордонних вишів, мають складати тести на знання іноземної мови. Це потрібно, аби довести вашу здатність не тільки спілкуватись в повсякденному житті з носіями, а ще й вільно навчатись та відвідувати іномовний заклад освіти. Читайте нижче, який тест на знання англійської мови можна обрати для навчання в англомовних країнах, та чи можна підготуватись до нього самотужки.

30.05.2023

Вступ до магістратури 2024: як підготуватись до ЄВІ з англійської

На моменті вступу до магістратури більшість студентів вже має понад 10 років формального вивчення англійської: у школі та на бакалаврській програмі. Відтак, успішно скласти ЄВІ — іспит з іноземної мови для вступу в магістратуру — не має становити особливих труднощів. Однак дехто все ж має низку білих плям в англійській, а дехто прагне отримати якнайкращий результат та мати якнайвищі шанси при вступі.

15.09.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської

Складання ЗНО з англійської є важливим етапом та великим головним болем усіх вступників в українські виші. А все тому, що навіть глибоке знання англійської мови не гарантує високого результату.

20.09.2022

Англійська для туристів: необхідні теми та фрази для подорожей

Англійська в подорожах дозволить почуватися більш впевнено в незнайомому середовищі, швидше розумітися з іншими та ефективно реагувати у випадках форс-мажорів. Що саме треба вивчити та як це зробити самостійно? Розповідає Buki School.

01.10.2022

Як пройти співбесіду англійською

Сучасні українські та іноземні компанії проводять робочі інтерв’ю з кандидатами англійською, щоби перевірити рівень володіння мовою та навички самопрезентації в незвичних обставинах. Водночас для кандидатів, що стресують від самих інтерв’ю, співбесіда англійською стає ще однією масивною підставою для переживань.

03.11.2022

Як сказати I think англійською: 24 синоніми

Щоб висловити думку англійською у побуті, вам може бути достатньо й одного, класичного варіанту «I think». Просто, вичерпно і підходить для усіх ситуацій. Але пишучи іноземною есе, твір або лист, спілкуючись нею на роботі чи під час навчання, пасує збагатити словниковий запас синонімами.

01.12.2022

Правила та приклади вживання Past Simple

Past Indefinite або Past Simple Tense: чи настільки цей час простий, як звучить? З цього тексту Buki School ви дізнаєтеся про стандартні формули ствердних, питальних та заперечних речень у минулому часі, зрозумієте, що таке неправильні дієслова та знайдете цікаві способи їх вивчити.

08.01.2022

Як підготуватися до ЗНО з англійської самостійно?

Хороший бал на ЗНО з англійської мови завжди починається з правильної підготовки. Навіть якщо до іспиту залишається ще багато місяців, не варто гаяти часу. Краще заздалегідь підготуватися до кожного блоку завдань, щоби підвищити свої шанси на успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання.

10.05.2022

Як скласти резюме англійською

Хочете стати частиною іноземної команди й отримати роботу мрії, проте не знаєте, як правильно скласти резюме англійською? Ми допоможемо з цим.

29.04.2022

Як вчити англійську самостійно?

Мова необхідна людям для спілкування та інших видів комунікацій. Важливо добре знати рідну українську, але в сучасному світі недостатньо опанувати лише її, бажано вивчити ще одну іноземну мову, наприклад, англійську.

29.05.2023

Поради від Buki School як організувати роботу в умовах війни

Через перебої в електропостачанні у багатьох регіонах України робота може бути досить ускладненою. Команда Buki School підготувала для вас деякі поради, що допоможуть вам підтримувати продуктивність на достатньому рівні.

01.03.2022

Теперішній час в англійській мові: що це таке, як його використовувати

Граматика – важлива складова мови. Під час опрацювання розділу учні знайомляться з часами в англійській мові. Без цих фундаментальних знань неможливо утворити жодного граматично правильного речення.

17.07.2022

Вивчаємо розмовну англійську онлайн: список найкращих Youtube каналів для початківців

Люди в усьому світі щодня використовують YouTube, щоби переглядати розважальні відео чи навчатися чомусь новому, не виходячи з дому. На платформі є безліч цікавих каналів для вивчення іноземних мов, зокрема, англійської.

12.02.2023

Вивчаємо англійську: 10 сайтів для тренування навичок аудіювання

Вивчати англійську мову сьогодні набагато легше ніж будь-коли, оскільки в інтернеті є безліч вебсайтів, що допомагають удосконалювати розмовні навички, аудіювання, граматику та читання.

29.03.2023

How many VS How much: правила вживання

Під час вивчення англійської важливо багато уваги приділяти деталям. Недостатньо просто вивчити певну кількість слів і поєднувати їх у речення, використовуючи шаблон. В англійській мові є синоніми, які українською перекладаються однаково, але вони не є взаємозамінними й кожне слово вживається в конкретному випадку.

05.03.2023

Zero Conditional в англійській

Англійська граматика, окрім часів, містить величезну кількість тем. У цій статті розглянемо особливості умовних речень та зокрема нульового типу умовності. Ви дізнаєтесь, в яких випадках використовується цей вид, як утворюються умовні форми та детально ознайомитесь із прикладами.

09.09.2023

Найкращі серіали для вивчення англійської

У цій статті ми підібрали для вас список найкращих серіалів для вивчення англійської мови на різних рівнях складності – від Elementary до Advanced. Запасайтеся смаколиками й готуйтеся до повного занурення в американську та англійську культури. Enjoy watching!

18.09.2023

Початковий рівень англійської: вивчаємо цифри та числа разом

Знання чисел і цифр є необхідною складовою успішного вивчення англійської мови. Числівники використовуються в різних аспектах повсякденного життя: від простої лічби та визначення кількості предметів до математичних обчислень, орієнтування в часі, годинах та датах. У цій статті ми розглянемо основні правила вивчення англійських числівників, надамо корисні поради, як легко вивчити цифри та числа, а також розкажемо, як їх вживати в спілкуванні.

20.09.2023

Розвиваємо слухання: найкращі аудіо англійською для початківців

Уміння сприймати англійську на слух є важливим для спілкування з іноземцями. Учень можу знати правопис і переклад слова, але під час розмови не впізнати його й не зрозуміти співрозмовника. Із цього матеріалу ви дізнаєтеся ресурси, на яких знаходити найкращі англійські аудіо текстів для початківців.

22.09.2023

Особливості вимови складних англійських звуків

Фонетика є важливою під час вивчення англійської, але часто їй приділяють мало уваги. Тому навіть люди з високим рівнем англійської іноді припускаються помилок у вимові складних англійських слів. Щоб навчитися одразу правильно вимовляти звуки та говорити зрозуміло для носіїв мови – ознайомтеся із цим матеріалом.

27.09.2023

Спілкуємося англійською: сленгові скорочення для переписки

Знання англійської дає змогу спілкуватися з носіями мови. Але якщо віртуальна розмова неофіційна, співрозмовник може вам відповісти «idk» або «hru». Цих абревіатур учень не знайде в академічному словнику, бо ці скорочення в англійському є сленговими. Щоб вільно спілкуватися англійською з носіями й розуміти, що означає в листуванні «lmao» або «wbu» – читайте цю статтю про сленг.

29.09.2023

Вчимо англійські прислів'я та приказки

Під час вивчення іноземної мови людина стикається не тільки з новими словами і граматичними правилами, але і з проявами культури нації. Одним із таких проявів є прислів’я і приказки. Тому під час вивчення мови важливо звернути увагу на фольклор і вивчити популярні прислів’я і приказки англійською. З цієї статті ви дізнаєтеся про найцікавіші приклади англійської усної народної творчості.

02.10.2023

Present Perfect: правила вживання і функції

Граматика є важливим складником мови. В англійській є 12 часових форм і в кожної з них є свої особливості та функції в мові. Щоб вільно спілкуватися англійською, необхідно детально познайомитися з кожним із часів. У цій статті ми розглянемо Present Perfect та його місце серед усіх часових форм.

09.10.2023

Як привітатися англійською: формальні й неформальні фрази та сленг

Напевно ви не раз чули вислів «По одежі стрічають, а по уму випроводжають». Його значення просте – спочатку люди оцінюють ваш зовнішній вигляд, а вже потім розумові здібності. В англійській культурі його можна інтерпретувати дещо інакше, адже там насамперед звертають увагу не на одяг, а на те, як ви привіталися зі співрозмовником. Від того, наскільки цікаво ви вмієте сказати банальне «привіт», залежатиме перше враження про вас. Отож, якщо у вашому словничку міцно засіли «hi» або «hello», саме ч

17.10.2023

Англійська мова: походження і розвиток

Історія мови як наукова дисципліна може пояснити різні особливості мови й полегшити її вивчення, тому учням важливо ознайомитися із нею. Історія англійської мови тісно переплетена з історією Великобританії. Тому із цієї статті ви дізнаєтеся не тільки про походження англійської мови, а і про те, хто такі сакси та про інші цікаві факти з історії Британії.

23.10.2023

Pronouns: усе про займенники в англійській мові

Займенники – це невіддільна частина англійської мови. Вони виконують ключову роль у мовленні, адже допомагають зробити комунікацію чіткішою та уникати повторення іменників у реченні. У цій статті ми розкажемо все про займенники в англійській – що це таке, які є типи займенників, яка їхня роль та як їх правильно вживати.

25.10.2023

Запам’ятовуємо порядок слів в англійській мові: правила та приклади

Ви можете мати гарний словниковий запас, вільно орієнтуватися між Present Perfect та Present Perfect Continuous, але якщо ви не знаєте, як правильно розташовувати слова в реченні, вашу англійську навряд чи хтось назве ідеальною. У цій статті ми розкажемо про порядок слів в англійській мові, поділимося важливими правилами, схемами та прикладами, щоб ви навчилися правильно будувати прості і складні речення.

26.10.2023

Практикуємо розмовну англійську: говоримо про гроші

Гроші є невіддільною частиною життя, тому під час вивчення іноземної мови важливо звернути увагу на цю тему і вивчити лексику та корисні вислови про гроші. Також із цієї статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші валюти й ціноутворення у світі.

31.10.2023

Розповідаємо про хобі англійською: корисна лексика та приклади

У школі, у компанії друзів чи на роботі з колегами ми часто обговорюємо улюблені звички та заняття. Одним словом – розповідаємо про свої хобі. Українською це робити досить просто, а як щодо англійської? Якщо ви плануєте навчатися чи працювати за кордоном, або просто хочете подорожувати і знайомитися з новими людьми, вам потрібно вміти розповідати про свої інтереси. Скористайтеся нашим матеріалом для підготовки, де ми зібрали інструкцію та корисну лексику для розмов про хобі англійською.

09.11.2023

Легкі книжки англійською мовою для початківців

Комусь англійська мова дається надзвичайно складно, а комусь навпаки – швидко й легко. Різниця може залежати від правильно обраного методу підготовки. Корисним та дієвим способом вивчення англійської вважають читання книжок, адже воно допомагає швидко збільшувати словниковий запас та запам’ятовувати стандартні граматичні конструкції без «зазубрювання» правил. У цьому матеріалі ми підготували список книжок класичних та сучасних авторів, які можна читати вже на початковому рівні. Це популярні вид

13.11.2023

Вступ до ЛНУ Франка у 2024 році: предмети НМТ та вартість навчання

Шукаєте престижний український університет із якісною навчальною програмою та широким вибором спеціальностей? Тоді варто звернути увагу на ЛНУ – Львівський національний університет імені Івана Франка. У цьому матеріалі розкажемо головне про виш: факультети, вартість навчання у 2024 році, предмети НМТ та вимоги до мотиваційного листа.